Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2017., 21:47   #1
Nemogućnost spajanja putem VPN servisa

Budući da sam laik što se tiče ovoga, pokušat ću ukratko opisati o čemu se radi.
Naime, potreban mi je pristp nekolicini geo blokiranih sajtova (konkretno američkih) i zato sam tražio softver koji će simulirati američki IP. Našao sam preporuke za nekoliko VPN servisa/softwarea - Hotspot Shield, Avira Phantom i Pure VPN. Instaliram prvi, spajam se bez problema nekoliko dana i onda odjednom - ne mogu se više spojiti. Ne samo na američki server već na niti jedan drugi. simbol povezivanja se samo vrti "u prazno" i ništa se ne događa. Probao sam reinstalirati software, ali nije pomoglo. Instaliram Aviru, isto tako radi bez problema i onda odjednom isti problem - kliknem na povezivanje no nakon par sekundi izbaci poruku kako nije moguće uspostaviti vezu. Ne moram ni govoriti kako je isti slučaj bio i s trećim softwareom.
U međuvremenu nisam instalirao nikakav drugi softver niti mijenjao ikakve mrežne postavke i slično.
Dajte mi nekakvu ideju što bi mogao biti uzrok ovom problemu. Vrlo mi je bitna mogućnost pristupa tim sajtovima.
Hvala.
__________________
Tražim sve brojeve magazina "Košarka" i "Super košarka" - u fizičkom obliku ili .pdf-u.
Ponude na PM!
bjede is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 23:39   #2
Quote:
bjede kaže: Pogledaj post
Budući da sam laik što se tiče ovoga, pokušat ću ukratko opisati o čemu se radi.
Naime, potreban mi je pristp nekolicini geo blokiranih sajtova (konkretno američkih) i zato sam tražio softver koji će simulirati američki IP. Našao sam preporuke za nekoliko VPN servisa/softwarea - Hotspot Shield, Avira Phantom i Pure VPN. Instaliram prvi, spajam se bez problema nekoliko dana i onda odjednom - ne mogu se više spojiti. Ne samo na američki server već na niti jedan drugi. simbol povezivanja se samo vrti "u prazno" i ništa se ne događa. Probao sam reinstalirati software, ali nije pomoglo. Instaliram Aviru, isto tako radi bez problema i onda odjednom isti problem - kliknem na povezivanje no nakon par sekundi izbaci poruku kako nije moguće uspostaviti vezu. Ne moram ni govoriti kako je isti slučaj bio i s trećim softwareom.
U međuvremenu nisam instalirao nikakav drugi softver niti mijenjao ikakve mrežne postavke i slično.
Dajte mi nekakvu ideju što bi mogao biti uzrok ovom problemu. Vrlo mi je bitna mogućnost pristupa tim sajtovima.
Hvala.
S obzirom da nisi ništa konkretno rekao, nego općenito pitaš, onda ću ti općenito i odgovoriti.
Ako imaš problem s vpn softverima, piši proizvođačima i pitaj ih zašto ti ne radi konekcija na njihove servise.
Ako imaš problem sa spajanjem na te "sajtove" do kojih želiš preko vpn-a, onda piši njima i pitaj zašto se ne možeš spojiti na njih preko vpn servisa.

Ali ako ti je problem spajanja na "sajtove", a vpn radi normalno, onda su vjerojatno ti "sajtovi" blokirali korištenje tih vpn servisa. I što god ti napravio kod sebe neće ti pomoći jer nije problem "kod tebe".
__________________
Human
Human1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 12:06   #3
Nisam ništa konkretno rekao? Mislim da nisam mogao detaljnije objasniti. Što točno nije jasno?
Pišem mi stvari skroz suprotne od onog što sam ja napisao.

Znači, problem sa spajanjem na sajtove imam samo kad se NE spajam preko VPN-a iz već navedenog razloga - geo blokirani su. Preko VPN-a se uredno spajam. Problem je iznenadna nemogućnost povezivanja VPN softwarea (više njih koje sam probao). Nakon instalacije su svi neko vrijeme uredno radili.
Proizvođač preporuča reinstalaciju ili instalaciju druge verzije što sam sve pokušao, ali problem nije otklonjen.
__________________
Tražim sve brojeve magazina "Košarka" i "Super košarka" - u fizičkom obliku ili .pdf-u.
Ponude na PM!
bjede is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 12:15   #4
Upali VPN i odi na http://www.findmyip.org/

Provjeri jel IP tvoj ili VPN.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 12:45   #5
Quote:
bjede kaže: Pogledaj post
Nisam ništa konkretno rekao? Mislim da nisam mogao detaljnije objasniti. Što točno nije jasno?
Pišem mi stvari skroz suprotne od onog što sam ja napisao.

Znači, problem sa spajanjem na sajtove imam samo kad se NE spajam preko VPN-a iz već navedenog razloga - geo blokirani su. Preko VPN-a se uredno spajam. Problem je iznenadna nemogućnost povezivanja VPN softwarea (više njih koje sam probao). Nakon instalacije su svi neko vrijeme uredno radili.
Proizvođač preporuča reinstalaciju ili instalaciju druge verzije što sam sve pokušao, ali problem nije otklonjen.
Nisi pročitao zadnji dio mog posta.
Pokreni vpn pa otvori google. Ako ti otvara google preko vpn-a, a ne otvara tvoje "sajtove", onda su "tvoji sajtovi" blokirali te vpn servise.
Onda možeš reinstalirati vpn koliko ti drago, ali to ti neće pomoći.
__________________
Human
Human1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 15:56   #6
Ako se baš VPN softver ne može spojiti, onda je moguće da si iza CGN-a.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 20:17   #7
Quote:
Human1 kaže: Pogledaj post
Nisi pročitao zadnji dio mog posta.
Pokreni vpn pa otvori google. Ako ti otvara google preko vpn-a, a ne otvara tvoje "sajtove", onda su "tvoji sajtovi" blokirali te vpn servise.
Onda možeš reinstalirati vpn koliko ti drago, ali to ti neće pomoći.
Čini mi se da se i dalje ne razumijemo. Problem je što ja ne mogu pokrenuti VPN. Tj. ne mogu se spojiti.
Dok je VPN uredno radio, uredno sam i otvarao te sajtove.

Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Ako se baš VPN softver ne može spojiti, onda je moguće da si iza CGN-a.
Može pojašnjenje? CGN mi ništa ne znači.
__________________
Tražim sve brojeve magazina "Košarka" i "Super košarka" - u fizičkom obliku ili .pdf-u.
Ponude na PM!
bjede is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 21:44   #8
Quote:
bjede kaže: Pogledaj post
Može pojašnjenje? CGN mi ništa ne znači.
Na kojem si oprerateru? Koju ti IP adresu router pokazuje kao external?
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 00:47   #9
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Na kojem si oprerateru? Koju ti IP adresu router pokazuje kao external?
T-Com, dinamična IP 93.143.103.42.
__________________
Tražim sve brojeve magazina "Košarka" i "Super košarka" - u fizičkom obliku ili .pdf-u.
Ponude na PM!
bjede is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 13:44   #10
Provjeri pomoću kojeg se protokola spajaš na servere. Jer ako je moguće da ti ISP blokira VPN onda podesi protokol Chameleon (ako ga podržava tvoj VPN client) i onda se probaj ponovno spojiti.
Kada koristiš VPN tvoj ISP vidi da ga koristiš, ali ne vidi tvoj promet jer je zaštićen. Ako postaviš na Chameleon protokol, ISP neće vidjeti da koristiš VPN.
__________________
The Limits are in Your Head !
zaca90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 22:10   #11
Probaj Ultra surf. On ti se spaja na emerikanske servere.
Ako on neće a kod mene uvik oće (Iskon), onda je ovo što ti momci vele.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 11:58   #12
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
Probaj Ultra surf. On ti se spaja na emerikanske servere.
Ako on neće a kod mene uvik oće (Iskon), onda je ovo što ti momci vele.
Upravo sam ga instalirao, verziju za Chrome, ne klasičnu. I za sad radi.
Vidjet ćemo hoće li i dalje jer je slično bilo i sa prethodnicima u početku.
Hvala na preporuci, javim update situacije.
__________________
Tražim sve brojeve magazina "Košarka" i "Super košarka" - u fizičkom obliku ili .pdf-u.
Ponude na PM!
bjede is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 16:35   #13
UPDATE:
Nakon 20 dana rada bez problema i treći VPN software tj. u ovom slučaju ekstenzija za Chrome - UltraSurf - je prestao raditi! Ovo je za izludit.
Znači otvorim jutros net, ekstenzija je bila uključena, i javlja mi na svim web stranicama istu poruku:
"This site can’t be reached
ERR_PROXY_CERTIFICATE_INVALID
"
Isključim Ultrasurf i nakon toga se svi sajtovi otvaraju bez problema.
Probam se ponovno konektirati na UltraSurf, međutim ne može i javlja poruku:
"UltraSurf is having some trouble connecting. Click here to run diagnostics."
Maknem ekstenziju iz Chromea, instaliram je ponovno, pokušam se spojit, ali nema šanse, stalno ista poruka.
Još jednom da naglasim, ektenzija je uredno radila 20 dana i danas odjednom - paf.
Pomagajte molim vas, lud sam već zbog ovoga jer mi je jako bitno.

@zaca90 Imaš privatnu poruku.
__________________
Tražim sve brojeve magazina "Košarka" i "Super košarka" - u fizičkom obliku ili .pdf-u.
Ponude na PM!
bjede is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 17:08   #14
Quote:
bjede kaže: Pogledaj post
UPDATE:
Nakon 20 dana rada bez problema i treći VPN software tj. u ovom slučaju ekstenzija za Chrome - UltraSurf - je prestao raditi! Ovo je za izludit.
Znači otvorim jutros net, ekstenzija je bila uključena, i javlja mi na svim web stranicama istu poruku:
"This site can’t be reached
ERR_PROXY_CERTIFICATE_INVALID
"
Isključim Ultrasurf i nakon toga se svi sajtovi otvaraju bez problema.
Probam se ponovno konektirati na UltraSurf, međutim ne može i javlja poruku:
"UltraSurf is having some trouble connecting. Click here to run diagnostics."
Maknem ekstenziju iz Chromea, instaliram je ponovno, pokušam se spojit, ali nema šanse, stalno ista poruka.
Još jednom da naglasim, ektenzija je uredno radila 20 dana i danas odjednom - paf.
Pomagajte molim vas, lud sam već zbog ovoga jer mi je jako bitno.

@zaca90 Imaš privatnu poruku.

Pokusaj se spojiti na net preko drugog internet providera pa da budes siguran da oni ne blokiraj vpn. Uskoro odgovorim na poruku.
__________________
The Limits are in Your Head !
zaca90 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:54.