Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2009., 11:56   #1
Studiranje u BiH

molin vas sta mislite o tome, ima li ko ko studira tamo, nek napise nesto??
zecica18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 18:52   #2
Ne mislim nista, studiranje ko studiranje, šta te točno zanima?
__________________
Regular everyday normal motherfucker
Strajder is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 22:19   #3
Quote:
zecica18 kaže: Pogledaj post
molin vas sta mislite o tome, ima li ko ko studira tamo, nek napise nesto??
Ima li neki poseban fax koji te zanima? Jer pretpostavljam da je neki opceniti sud nemoguce dati!
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 23:43   #4
pa evo mislin se izmedu socijalnog rada, predskolskog i prava
cula san da te mostarske diplome nisu nesto priznate?
zecica18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 11:40   #5
Quote:
zecica18 kaže: Pogledaj post
pa evo mislin se izmedu socijalnog rada, predskolskog i prava
cula san da te mostarske diplome nisu nesto priznate?
Zavrsila sam tri godine tamo, a na cetvrtu sam se vratila u Hrvatsku, tako da cu ipak imati hrvatsku diplomu. To obicno tako i drugi rade.
Sto se mostarske diplome tice, svejedno ti je kad je nostrificiras...
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 16:40   #6
Quote:
zecica18 kaže: Pogledaj post
pa evo mislin se izmedu socijalnog rada, predskolskog i prava
cula san da te mostarske diplome nisu nesto priznate?
Zašto ne bi bile priznate? Zar misliš da bi pola Hercegovine, Dalmacije i šire studiralo na sveučilištu čije se diplome ne priznaju?
cat_deluxe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 11:47   #7
Quote:
cat_deluxe kaže: Pogledaj post
Zašto ne bi bile priznate? Zar misliš da bi pola Hercegovine studiralo na sveučilištu čije se diplome ne priznaju?
Zato druga pola studira u Zagrebu
MaNiJaK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 12:04   #8
Quote:
MaNiJaK_ kaže: Pogledaj post
Zato druga pola studira u Zagrebu
Na mojoj je godini bilo petero ljudi iz Zagreba...poslije su se vratili u Zg na 4. godinu.
Netko je pitao za stanove- ma duplo su jeftiniji nego u Hrvatskoj, isto tako i skolarina je, ako se nesto nije promijenilo, dosta manja.
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard

Zadnje uređivanje Engelchen00012 : 22.07.2009. at 12:09.
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 19:30   #9
bok

Quote:
cat_deluxe kaže: Pogledaj post
Zašto ne bi bile priznate? Zar misliš da bi pola Hercegovine, Dalmacije i šire studiralo na sveučilištu čije se diplome ne priznaju?
Mostarske diplome su akreditirane od strane sveučilišta u Zagrebu, ali također i postoji dislocirani studij za ove koji su bliži Slavoniji, studij u Orašju.

Pozdrav
anoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 23:26   #10
Quote:
zecica18 kaže: Pogledaj post
pa evo mislin se izmedu socijalnog rada, predskolskog i prava
cula san da te mostarske diplome nisu nesto priznate?
Pusti price! U Mostaru je usvojen Bolonjski proces. Diplome vrijede!

Quote:
frizer_1993..dj kaže: Pogledaj post
Jel znate mozda koji se predmeti sve tocno polazu ua Hrvatski jezik i knjizevnost?

i ako znate bjos koji se predmeti pisu za novinarstvo??
Za oba: Povijest, hrvatski jezik, opca kultura!

Quote:
p4wner kaže: Pogledaj post
pozdrav! mene zanima upis na fizičku kulturu u mostaru, koji su uvjeti, norme, te kada su rokovi upisa za 2012/2013 godinu?
Mislim da moras ispuniti fizicke norme (određeni testovi spremnosti i fizicke sposobnosti) i postoji pismeni dio prijemnog ispita. 99% prijavljenih upada na fax!

Zadnje uređivanje Bat Kol : 26.01.2012. at 11:05.
bilirubin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 02:27   #11
A zbog cega zelis bas U Mostar ?
Ja zivim u Mostaru , i svak ko kaze da nisu priznate , preserava,
Bas kao i svake druge
__________________
Nacrtati mi krila , to samo ti znas ..
Miss.Heftner is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 14:42   #12
Diploma ko` diploma, bitno je kako se poslje pokazes na radnom mjestu...a ne ciju diplomu imas...
hat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 20:59   #13
ma ja san samo cula tako da nsiu priznate, a isla bi tamo jer nisan upala u hrvatskoj na ono sta san tila, pa san mislila ic par godina tamo i vratit se nazad.
jeli problem pribacit se nazad u hrvatsku?
i o cemu ovisi to pribacivanje?
ima li jeftinih stanova za iznajmiti, i Engelchen00012- jel ti bilo tesko u poc se prilagodit i kakva su tvoja iskustava iz mostara?
i sta je rec da si ti isa/la u mostar?
zecica18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 21:15   #14
Quote:
zecica18 kaže: Pogledaj post
ma ja san samo cula tako da nsiu priznate, a isla bi tamo jer nisan upala u hrvatskoj na ono sta san tila, pa san mislila ic par godina tamo i vratit se nazad.
jeli problem pribacit se nazad u hrvatsku?
i o cemu ovisi to pribacivanje?
ima li jeftinih stanova za iznajmiti, i Engelchen00012- jel ti bilo tesko u poc se prilagodit i kakva su tvoja iskustava iz mostara?
i sta je rec da si ti isa/la u mostar?
Prebacivanje ovisi o fakultetu. Prije nego sto upises ista tamo raspitaj se o tome. Sto se mostarskog prava tice, oni sa Splitom imaju ugovor, po kojem nema apsolutno nikakvih problema kod prebacivanja. Međutim, na druge je pravne fakultete prebacivanje malo otezano. Ima razlika u ispitima npr., dok Split zapravo automatski obavlja ta prebacivanja. Je li se nesto promijenilo, ne znam, ali mislim da nije. Svakako se raspitaj na fakultetu koji te zanima.

Sto se mene tice, ja nisam ni pokusavala upisivati u Hrvatskoj, jer sam znala da cu tamo upasti, tako da nije bilo potrebe. A prije godinu dana sam se vratila bez ikakvih problema.
Nisam primijetila nikakve posebne razlike imeđu jednog i drugog. Za nijansu je mostarski laksi, ali nije ni priblizno jednostavan kako ga se cesto zeli prikazati...
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 22:05   #15
Što se tiče medicine u Mostaru sada je jedna od najboljih u regiji! Otvoren je moderni klinički centar, po godini upisuju oko 50 studenata, ekipa je mala, lakše se radi, nova zgrada fakulteta je otvorena nedavno, sa najsuvremenijim predavaonicama, amfiteatrima, računalima, knjižnicom, ama baš svim... Moja prijateljica jedna mi pričala, ona studira psihologiju u Mostaru, i kaže imali jedno predavanje u zgradi medicnskog fakulteta, kaže oduševila se...

Eto samo da kažem za medicinu, a općenito, pravi se još jedan studentski dom, svi su fakulteti kvalitetni, jednako priznati kao i svi u Hrvatskoj, inače jedino sveučilište sa službenim hrvatskim jezikom izvan Hrvatske u svijetu...
__________________
...nada umire posljednja ;)...
Maxes is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 23:58   #16
Quote:
Maxes kaže: Pogledaj post
Što se tiče medicine u Mostaru sada je jedna od najboljih u regiji! Otvoren je moderni klinički centar, po godini upisuju oko 50 studenata, ekipa je mala, lakše se radi, nova zgrada fakulteta je otvorena nedavno, sa najsuvremenijim predavaonicama, amfiteatrima, računalima, knjižnicom, ama baš svim... Moja prijateljica jedna mi pričala, ona studira psihologiju u Mostaru, i kaže imali jedno predavanje u zgradi medicnskog fakulteta, kaže oduševila se...

Eto samo da kažem za medicinu, a općenito, pravi se još jedan studentski dom, svi su fakulteti kvalitetni, jednako priznati kao i svi u Hrvatskoj, inače jedino sveučilište sa službenim hrvatskim jezikom izvan Hrvatske u svijetu...
ej jel ti sta znas o upisu na studij psihologije iz cega se pise prijemni jel tesko upast???????????
zivko18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 04:08   #17
Pozdrav svima...

Drago mi je što je navala u Mostar, da ljudi shvate da nisu Hercegovci kao što ih opisuju

Nego što se faxa tiče, ja sam upao na PMF u prvom roku sa 3,9 prosječnom ocjenom u srednjoj, uglavnom ima mjesta ako tko hoće

Što se tiče Psihologije imam prijateljicu koja je pokušala upasti tamo i kaže mi da je tamo 50% mjesta preko štele(Upisali se neki učenici što su prolazili dvicom koji su isli s njom u srednju, a ona sa 4-cama nije mogla) a ostalih 50% su baš učenici sa čudo ocjenama, mogu saznati šta treba za prijemni ovih dana, pa postam

Što se tiče ostalih fakulteta, velika je navala na građevinu jer je fakultet jedan od najopremljenijih i najsuvremenijih na Balkanu, tako da sam tamo sretao uglanom studente iz Hrvatske...

Ako imate pitanja za neki od fakulteta samo pitajte, jer su moji frendovi raspršeni svukud od Agronoma do Informatičara
Rijkard is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 20:50   #18
Quote:
Rijkard kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima...

Drago mi je što je navala u Mostar, da ljudi shvate da nisu Hercegovci kao što ih opisuju

Nego što se faxa tiče, ja sam upao na PMF u prvom roku sa 3,9 prosječnom ocjenom u srednjoj, uglavnom ima mjesta ako tko hoće

Što se tiče Psihologije imam prijateljicu koja je pokušala upasti tamo i kaže mi da je tamo 50% mjesta preko štele(Upisali se neki učenici što su prolazili dvicom koji su isli s njom u srednju, a ona sa 4-cama nije mogla) a ostalih 50% su baš učenici sa čudo ocjenama, mogu saznati šta treba za prijemni ovih dana, pa postam

Što se tiče ostalih fakulteta, velika je navala na građevinu jer je fakultet jedan od najopremljenijih i najsuvremenijih na Balkanu, tako da sam tamo sretao uglanom studente iz Hrvatske...

Ako imate pitanja za neki od fakulteta samo pitajte, jer su moji frendovi raspršeni svukud od Agronoma do Informatičara
Ej ... zanima me šta je na upisu - tj.prijamnom ispitu?? Koji predmeti na prijamnom??? I jel teško ili može proć?
__________________
Nemoguće ne postoji !!!
kiko098 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 14:32   #19
Kako u Mostaru funkcioniraju vanredni studiji, vidim da postoje. Konkretno povijest, zemljopis i pedagogija. Je li moram samo pokupiti literaturu i pojavit se na ispitima. Ne moram slušati predavanja, pisati seminare i sl? Volio bih upisati iz gušta te predmete, a redovno bih studirao nešto jače u Zg. Pa makar u Mostaru gurao taj faks 6-8 ili koliko već godina. Hvala
Phoebos Apollon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 14:46   #20
zanima me stomatoloski fakultet, koliko je tesko upisat, je li velika navala i je li moze taj fakultet upisati prosjecan ucenik gimnazije? :/
leptiric17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:32.