Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2009., 22:56   #1
Spajanje kamere na PC

zelim spojiti staru analognu kameru (Panasonic NV-MS50EG http://www.imagesforme.com/show.php/624852_MS502web.gif) na PC, kako bih mogao prebaciti neke VHS kazete koje imam...

dakle zanima me sta mi je sve potrebno za to tj. dali je uopce moguce...
posto sam potpuni laik u svemu tome molio bih da mi to objasnite najjednostavnije moguce

evo da dodam jos par detalja:

>izlazi na kameri su:

- s-video out
- dc out
- mic


PS: sory ako ova tema vec postoji, no ja ju nisam uspio naci...

Zadnje uređivanje B@rtimej : 05.08.2009. at 22:57. Reason: ...
B@rtimej is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 23:34   #2
E pa treba ti ili TV kartica, ili DVD snimač s kojim to snimiš na DVD. Kasno je pa mi se ne da objašnjavati sada.
Ali evo ti jednog zanimljivog videa, a ti imaš baš prikladnu kameru... How to see in dark
Blagus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 01:46   #3
Quote:
blagus kaže: Pogledaj post
E pa treba ti ili TV kartica, ili DVD snimač s kojim to snimiš na DVD. Kasno je pa mi se ne da objašnjavati sada.
Ali evo ti jednog zanimljivog videa, a ti imaš baš prikladnu kameru... How to see in dark
ajde molim te kad ulovis vremena napisi nesto vise...

video je fora ali mi je zao unistit kameru radi toga... dakle nista od te ljubavi
B@rtimej is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 12:36   #4
-bump-
B@rtimej is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 14:31   #5
Evo imam vremena...
Znači, nabaviš TV karticu sa S-VIDEO INPUT (ulazom), nabaviš S-VIDEO kabel ako ga nemaš, i jedan ovakav kabel (nadam se da ovaj crveni i bijeli priljučak imaš na kameri). Umjesto TV kartice možeš kupiti specijalne analog-to-digital kartice, ali ovako imaš 2 u 1.
Kada sve to nabaviš, S-VIDEO kabel spojiš i u kameru i u komp, kao i ovaj audio kabel. Onda pokreneš capture program koji si 99% sigurno dobio sa karticom, podesiš postavke i počneš snimati, prvo na kompu a onda stisneš play na kameri. Detaljnije ti ne mogu objasniti jer je svaki program drugačiji i nemam niti jednog. No imaš i opciju da koristiš Win Movie Maker, upute su ovdje. Ali to ti ne bih preporučio jer on snima samo u WMV format kojeg rijetko koji DVD player čita, ne možeš ga direktno staviti u DVD format. Možeš probati sa Media Coderom, ali ima tona opcija pa ti ne bih to preporučio.

To je sve od mene, a sad molim kolege forumaše da preporuče TV ili capture karticu.
Blagus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 16:14   #6
Quote:
blagus kaže: Pogledaj post
Evo imam vremena...
Znači, nabaviš TV karticu sa S-VIDEO INPUT (ulazom), nabaviš S-VIDEO kabel ako ga nemaš, i jedan ovakav kabel (nadam se da ovaj crveni i bijeli priljučak imaš na kameri). Umjesto TV kartice možeš kupiti specijalne analog-to-digital kartice, ali ovako imaš 2 u 1.
Kada sve to nabaviš, S-VIDEO kabel spojiš i u kameru i u komp, kao i ovaj audio kabel. Onda pokreneš capture program koji si 99% sigurno dobio sa karticom, podesiš postavke i počneš snimati, prvo na kompu a onda stisneš play na kameri. Detaljnije ti ne mogu objasniti jer je svaki program drugačiji i nemam niti jednog. No imaš i opciju da koristiš Win Movie Maker, upute su ovdje. Ali to ti ne bih preporučio jer on snima samo u WMV format kojeg rijetko koji DVD player čita, ne možeš ga direktno staviti u DVD format. Možeš probati sa Media Coderom, ali ima tona opcija pa ti ne bih to preporučio.

To je sve od mene, a sad molim kolege forumaše da preporuče TV ili capture karticu.

jedini izlazi na kameri su S-VIDEO out i jos dva za mikrofon (DC out, MIC)
znaci, nigdje nema crveni i bjeli prikljucak koji spominjes...

jeli onda uopce moguce spojit kameru ako nema ta dva prikljucka?

zanima me dali preko S-VIDEO out prikljucka prelazi video i audio ili samo video?

sto se tice kartica, malo sam razgledaoavo po netu i naletio na par komada... nisam siguran jesam li odabrao prave ali evo ih par:

1.TV Tuner AverMedia Hybrid 007 HDTV PCI
2.Video kartica, KWORLD, Xpert VS-L883D
3.Compro VideoMate E500, PCI-E, TV/FM/Capture card, Conexant CX23885, PowerUp
4.Compro VideoMate S300, PCI, Satellite TV, Composite vide Capture card, Philips SAA7130
5.Compro VideoMate Vista H900F, PCI, analognaTV/FM/Capture card, hardware MPEG2, PowerUp
6.Pinnacle STUDIO MovieBoard Ultimate, ver. 12, PCI, video editing card (mislim da je ovo najbolji izbor ali cjena prelazi sve moguce granice )

pa eto ko se razumije u kartice nek mi kaze koja je najbolja od ovih tj. koja bi odgovarala za moje potrebe (osim seste), naravno mozete preporucit i neke druge...
B@rtimej is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 16:19   #7
Da nije taj S-VIDEO na kameri zapravo kombinirani audio-video konektor...da li si uz kameru dobio kabel koji na jednom kraju ima taj "S-VIDEO" konektor a na drugom ŽUTI, CRVENI i BIJELI CINCH???

Zadnje uređivanje MytByte : 06.08.2009. at 16:42.
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 16:24   #8
noup... imam samo kablove za adapter i direktni prikljucak kamere u struju

mozda je i bio nekad ali kamera je stara (mislim 95.-96. godiste) tako da su se kablovi lako mogli zagubit
B@rtimej is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 16:49   #9
Gle, pošto su ti snimke VHS, kako kažeš, S-VIDEO signal ti neće poboljšati sliku, dakle bilo koja kartica je dobra, uzmi ovu compro najjefitiju, ali brijem da je tvoj najveći problem dovesti signal u nju jer plašim se da je taj konektor upravo to što sam ti pričao - da preko njega ide i slika i zvuk ali on sam nije S-VIDEO...probaj otićči u Exportdrvo i pitati tamo imaju li takav kabel...

Ako imaš spor stroj, možda ipak bolje dati za Compro H900 jer hardverski snima u mpeg-2 (dakle ne koristi proc od kompa)...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 17:16   #10
a ne znam ni ja... no mislim da je to samo s-video jer tako i pise iznda njega, da je nesto drugo valjda bi napisali

sto se tice kvalitete slike, sve 5... odgovara mi ovako kako je, samo zelim prebacit na komp
samo da ne kupim karticu bezveze pa da mi to sve skupa ne radi...

ako jos netko ima neku karticu za preporucit neka javi... ne sramite se
B@rtimej is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 19:10   #11
Quote:
B@rtimej kaže: Pogledaj post
a ne znam ni ja... no mislim da je to samo s-video jer tako i pise iznda njega, da je nesto drugo valjda bi napisali
OK, ako tako piše, ali S-video konektor obično ne prenosi zvuk tako da ne znam otkud ćeš ga izvući, osim ako nešto nisi preskočio, neki konektor na kameri...što se kartice tičem ako je zaista S-video, onda uzmi tu h900 karticu...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 11:29   #12
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
OK, ako tako piše, ali S-video konektor obično ne prenosi zvuk tako da ne znam otkud ćeš ga izvući, osim ako nešto nisi preskočio, neki konektor na kameri...

evo budem danas posliko kameru pa ces sa sigurnoscu znat koji je izlaz...
B@rtimej is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 11:45   #13
A ja bih uzeo H900 sa HW MPEG-2 premda imam dosta jak proc... ne ometa te dok izvodiš nešto drugo na kompu... E da, S-VIDEO NE prenosi zvuk, samo sliku, i to navodno malo kvalitetniju nego "obični" žuti cinch. Sve u jednom prenosi taj "čudni" konektor sličan S-Videu kojeg spominješ. Zvuk možeš PROBATI prenijeti preko MIC konektora ali čisto sumnjam jer je to ULAZ. Ali znam neke slučaje gdje se ULAZ ponašao kao IZLAZ pa možeš probati. Naravno, u slučaju da je MIC konektor standardni 3.5mm ili 2.5mm, samo kupiš kabel koji s obadvije strane ima 3.5mm odnosno 2.5mm/3.5mm u drugom slučaju. Znači prvo probaš preko MIC-a dovesti zvuk na komp - uštekaš kabel u kameru i u komp na LINE IN (plavi) namjestiš preko volume controla da zvuk hvata preko njega i stisneš Play na kameri - ako čuješ zvuk onda kupiš neku karticu i snimaš.
Blagus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 23:36   #14
evo da ponovo ozivim ovaj topic... kao sto sam rekao poslikao sam kameru ali se nisam do sad sjetio da postam slike.
takoder sam naso jos jedna kabel koji pripada njoj, a sluzi za prijenos zvuka i slike na SCART (dakle to je onaj konektor za koji ste predpostavili da je na kameri)

pa evo slike kamere, konektora i kabela:







ovaj konektor ispod S-video je za prijenos i zvuka i slike



znaci sad imam konektor za prijenos zvuka i slike... jeli itko ima ideju kako to prebacit na komp???

Zadnje uređivanje B@rtimej : 12.10.2009. at 23:38. Reason: ...
B@rtimej is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 00:48   #15
Moraš kupit video grab karticu sa S-video ulazom i svemir je tvoj...recimo: http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaz...&Sifra=1730077

i ženski SCART na S-video out i stereo izlaze (cinch) te konverter (adapter) 2 cincha > 3,5mm stereo bananicu...najboje ti je odnijet to čudo od SCART-a koje imaš u trgovinu i poričat s djelatnicima...

fakat si se zakopao s tom VHS kamerom...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 15:54   #16
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Moraš kupit video grab karticu sa S-video ulazom i svemir je tvoj...recimo: http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaz...&Sifra=1730077

i ženski SCART na S-video out i stereo izlaze (cinch) te konverter (adapter) 2 cincha > 3,5mm stereo bananicu...najboje ti je odnijet to čudo od SCART-a koje imaš u trgovinu i poričat s djelatnicima...

fakat si se zakopao s tom VHS kamerom...

ok, hvala na odgovoru...
ne preostaje mi nista drugo nego da se raspitam u nekom ducanu, jer od kartice na dalje nista ne razumijem
B@rtimej is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 10:00   #17
da, odi u dućan i prezentiraj im problem...moraš iz tog scarta završit na kraju na S-video konektoru i 3,5 mm stereo banani kako znaš i umiješ
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 00:22   #18
pa imaš na slici se vidi ear mali izlaz i u to uštekaš stereo kabal i u line i a sliku sa s-videom a video karticu to ti prepuštam na volju bitno da ima s cabal a ak ti ne smeta ja bi izneo i svoj problem naime imam isto vhs cam. koja ima bnc izlaz ovakav http://www.diycontrols.com/images/sw...o_RCA_Jack.jpg
i prebacio ga na chinch ali imam i još jednu kameru malu digi koja isto može na chinch a imam samo jednu video card i dali možda netko zna šta da napravim tako da kad snimam na comp malo jednu uklj da ide s nje i malo s druge
fićomićo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:50.