Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2010., 23:39   #1
Raj, pakao, reinkarnacija

uobičajeno je kršćansko tumačenje da čovjek na zemlji živi samo jednom, i da se duša stvara zaćećem. no koliko znam, niti jedno niti drugo nije utemeljeno na bibliji, već se radi o tradicijskom shvaćanju preuzetom od starih židova

što ako umjesto dva ishoda po okončanju postoje zapravo - tri?

jedan je život vječni; iskupljenje od zemlje, put u raj; nema više smrti
drugi je pakao; neuspjeh duše, možda i druga i konačna smrt - ona duhovna
treća je...reinkarnacija; nit je uspjeh, nit je neuspjeh, već je ponavljanje školice, do konačnog uspjeha; ili neuspjeha

?

biblija ne spominje reinkarnaciju; biblija ne negira reinkarnaciju; biblija niti ne definira da je život na zemlji jedan jedini. zaključak kršćanskog nauka da je život jedan jedini možda je kriv
friendship is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 00:06   #2
a zapravo... trebali bismo shvatiti materiju tek kao energiju koja je kondenzirana u sporoj vibraciji te da smo stoga svi mi (i sve oko nas) zapravo jedna svijest koja sama sebe doživljava kroz subjektivnu percepciju, da ne postoji ono što ljudi podrazumijevaju pod pojmom smrti, da je život koji živimo samo san i da je svatko od nas u biti imaginacija o samome sebi.

kad tako pogledaš stvari, onda u biti skužiš da je materijalno tijelo ono što te sprečava i omogućuje. Sprečava te da pojmiš Sve (samoga sebe u cijelosti) i posljedično tome omogućava ti da skupljaš iskustva o samome sebi (u dijelu samoga sebe koji se zove Pero Perić)..

ako te zanima hoće li dio Jedne Svijesti koji se u ovom trenutku i u ovom dijelu Higgsovog polja (koje kondezira energiju u sporu vibraciju) ponovo postojati odgovor je i da i ne.

Postojat će budući da vrijeme ne postoji, pa univerzalna svijest može dati svoj dio Peri Periću u 2010. godini uvijek i ispočetka. Ali Pero Perić neće postojati nikada van prostora i vremena u kojem je njegova (ili dio Svijesti) kondenziran u zamaštanom prostoru i vremenu.

Na kraju krajeva, to nije ni bitno, jer Pero Perić nije ništa drugo nego (dio) univerzalna svijest.

Ali, ne zamaraj se previše s time. Poludjet ćeš.

A ako baš moraš, onda "pazi ako gledaš u bezdan, jer bi se bezdan mogao zagledati u tebe".

zaboravi bibilije, talmude, pizde materine. to je tek pokušaj da se objasni postojanje u duhu vremena u kojem je pisano ( na kraju krajeva, kao i ovo gore).

činjenica koja nas sve u biti ubija u pojam, jest da nećemo znati što je "s one strane granice", sve dok ju ne pređemo.

a možda i nećemo.

bila bi to vrhunska šala.
Franjo Lola Tahi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 00:44   #3
Reinkarnacija verovatno funkcionira.
Pedagoski je pak opravdano (nekim) ljudima reci da postoji samo jedan zivot, jer onda moras veoma paziti kako ga zivis, da ne bi zavrsio u paklu. Vidi kako su Indijci zapostavili materijalni svet, jer misle da imaju citavu vecnost pred sobom.
U sustini i jeste jedino bitno sta radimo sada, bez obzira na price o paklu i raju.
Plus sto je na izvestan nacin istinito, da taj ja, koji nam je tako blizak (sa kojim se poistovecujemo) zapravo i zivi samo jedan zivot.
Dusa se ponovo radja, ali ona nam je uglavnom nepoznata - iako smo to mi sami.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 00:50   #4
Ako reinakarnacija je IN da čujemo gdje duše nakon smrti idu?
Odmah u tjela druga ili neko vrijeme odlaze negdje da .....
I kako se duše stvaraju i gdje se stvaraju???

Čovjek koji kaže da je reinkarnacija IN bi trebao da to zna.
Ne ??
Ili da vjeruje sljepo kao kakav dogmata da to klapa??
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 01:15   #5
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
biblija ne negira reinkarnaciju; biblija niti ne definira da je život na zemlji jedan jedini.
Reinkarnacija je kontradiktorno vjerovanje. Dusa uzima drugo tijelo, iznova i iznova obiljezava svoje postojanje, stvara svoja sjecanja, je li to dar ili samar? Meni je takvo razmisljanje samar (gubljenje vlastitog entiteta) ljudskoj svijesti koja je usadena od samog Jednog Boga.

A na tvoju konstataciju o nedefiniranju jednoga zivota (u Bibliji): I kao sto je ljudima jednom umrijeti, a potom na sud... Heb 9,27
---IvAn--- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 01:20   #6
Quote:
---IvAn--- kaže: Pogledaj post
A na tvoju konstataciju o nedefiniranju jednoga zivota (u Bibliji): I kao sto je ljudima jednom umrijeti, a potom na sud... Heb 9,27
'jednom' može značiti i 'jednog dana'. izuzetno osjetljivo na prijevode
friendship is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 01:25   #7
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
uobičajeno je kršćansko tumačenje da čovjek na zemlji živi samo jednom, i da se duša stvara zaćećem. no koliko znam, niti jedno niti drugo nije utemeljeno na bibliji, već se radi o tradicijskom shvaćanju preuzetom od starih židova
slabo znas, cini se.

prvo: utemeljeno je na Bibliji.

drugo: dusa nastaje, WHEN?
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 01:27   #8
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
'jednom' može značiti i 'jednog dana'. izuzetno osjetljivo na prijevode
tako je i upravo zato Bibliju ne prijevodi bilo tko...te svakojake personalne misinterpretacije se ne smatraju vazece.

i kako bi to izgledalo po tvom? odes na vjecni sud, bacen si u vjecni oganj i onda se Bog predomisli i odluci skratiti v j e c n o s t... izvede ih iz ognja pravac pod tus da se malo ohlade i dodju k sebi i vrati na zemlju kao komarce ili kornjace? to?

Zadnje uređivanje Grazia : 16.07.2010. at 01:34.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 01:28   #9
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
'jednom' može značiti i 'jednog dana'. izuzetno osjetljivo na prijevode
Je osjetljivo na prijevode, ali u originalu je nedvosmisleno, mozda je ovaj prijevod jasniji: Ljudima je odredeno samo jedanput umrijeti- potom dolazi sud... Heb 9,27, dakle nikakva reinkarnacija; smrt i samo jedno ponovno radanje- uskrsnuce.
---IvAn--- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 01:30   #10
reinkarnacija postoji 99%. Zamislite da postoji samo jedan život ispalo bi jako nepravedno nemaju svi istu startnu poziciju nije baš svejedno hoćeš se rodit u Africi kod nekih siromaha, prosječnoj obitelji na Balkanu ili kod nekog bogatog skandinavca ili hoće li te roditelji dobro odgojit ili te bude odgajao tv i ulica
marko86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 01:34   #11
1 I prolazeći vidje čovjeka slijepa od rođenja.
2 Učenici njegovi zapitaše ga: "Učitelju, tko sagriješi, ovaj ili roditelji njegovi, te se rodio slijep?"
3 Isus odgovori: "Ni on ne sagriješi, ni roditelji njegovi, nego da se objave djela Božja na njemu.

Ivan 9
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 01:34   #12
Quote:
marko86 kaže: Pogledaj post
reinkarnacija postoji 99%. Zamislite da postoji samo jedan život ispalo bi jako nepravedno nemaju svi istu startnu poziciju nije baš svejedno hoćeš se rodit u Africi kod nekih siromaha, prosječnoj obitelji na Balkanu ili kod nekog bogatog skandinavca ili hoće li te roditelji dobro odgojit ili te bude odgajao tv i ulica
Za poziciju se bori u ovom zivotu, bili materijalni uvjeti tezi ili laksi je nebitno, jer zasluzena nagrada je zivot vjecni.
---IvAn--- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 01:35   #13
Quote:
Pater Petar kaže: Pogledaj post
Ako reinakarnacija je IN da čujemo gdje duše nakon smrti idu?
Odmah u tjela druga ili neko vrijeme odlaze negdje da .....
I kako se duše stvaraju i gdje se stvaraju???

Čovjek koji kaže da je reinkarnacija IN bi trebao da to zna.
Ne ??
Ili da vjeruje sljepo kao kakav dogmata da to klapa??
a koji je ovo jezik btw
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 01:39   #14
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
prvo: utemeljeno je na Bibliji.
pokaži

Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
drugo: dusa nastaje, WHEN?
moje je stajalište da ona raste; nastala je rastom od elementarne svijesti postojanja, u vrijeme dok se još nikako nije mogla nazvati dušom. svijest raste pomoću iskustva. elementarna svijest od koje sve kreće je: ja postojim. to je razina svijesti na razini vezanosti uz ono što doživljavamo neživim, poput stijenja. spekulacija dalje: zatim ide svijest: ja rastem; postoji i druga svijest oko mene; ja se razvijam, ja se mijenjam; ja dajem plod; ja umirem. to je razina iskustva biljke. svijest kako raste svojim shvaćanjem, tako dobiva sve veću 'platformu' kako bi mogla doživjeti kompleksnija iskustva, tako mijenja tijela. na kraju dolazi u čovjeka, ali to vjerujem nije kraj

gledaš malu djecu; jedno dijete mali divljak, drugo profinjena duša. stvoreni, ili plod vlastita rasta, koji u život kreće iz različitih pozicija? zašto bi Bog ili itko stvarao takve razlike u finoći duša u startu?
friendship is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 01:41   #15
Quote:
---IvAn--- kaže: Pogledaj post
Je osjetljivo na prijevode, ali u originalu je nedvosmisleno, mozda je ovaj prijevod jasniji: Ljudima je odredeno samo jedanput umrijeti- potom dolazi sud... Heb 9,27, dakle nikakva reinkarnacija; smrt i samo jedno ponovno radanje- uskrsnuce.
na kojem bi to bio jeziku original? grčki ili latinski?
friendship is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 01:43   #16
Quote:
---IvAn--- kaže: Pogledaj post
Za poziciju se bori u ovom zivotu, bili materijalni uvjeti tezi ili laksi je nebitno, jer zasluzena nagrada je zivot vjecni.
znači ti bi ispala ista osoba da su ti starci bili alkoholičari koji su te zanemarivali nisu te ničem naučili nigdje te nisu vodili ti bi sama shvatila da je nagrada vječni život i sama se probila do njega, moguće ali takav je jedan od milijun
marko86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 01:47   #17
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
original please, sa brojem verse-a!


s obzirtom daznamo da ti je hobby prekrajanje Biblije ili pisanje onog cega u krascanskoj Bibliji ni nema... i to je malo za pitati!
NIsam ja ovce čuvao s tobom da mi se tako obraćaš i optužuješ.
Šarićev prevod koristim kojeg mnogi koriste nisam ja prevodio no kad već hoćeš evo ti kršćanske sadašnjosti....Ista potpuno stvar.

Quote:
Prolazeći ugleda čovjeka slijepa od rođenja. 2Zapitaše ga njegovi učenici: »Učitelju, tko li sagriješi, on ili njegovi roditelji te se slijep rodio?« 3Odgovori Isus: »Niti sagriješi on niti njegovi roditelji, nego je to zato da se na njemu očituju djela Božja.«
Ivan 9,3


http://www.ks.hr/biblija_ispis.php?k...=59&list_pos=8
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 01:49   #18
Ova nije normalna osoba vežite je ljudi.
Ima li tko da reagira ovde??
Gde su stražari??Pa ona me varalicom proglašava a s katoličkih sajtova ista stvar piše....
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 01:54   #19
Za one koji ne mogu da shvate crtam danas:

Kako netko može prije rođenja da zgriješi pa da bude slijep od rođenja ako nije živio prije rođenja život ???
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 01:54   #20
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
pokaži



moje je stajalište da ona raste; nastala je rastom od elementarne svijesti postojanja, u vrijeme dok se još nikako nije mogla nazvati dušom. svijest raste pomoću iskustva. elementarna svijest od koje sve kreće je: ja postojim. to je razina svijesti na razini vezanosti uz ono što doživljavamo neživim, poput stijenja. spekulacija dalje: zatim ide svijest: ja rastem; postoji i druga svijest oko mene; ja se razvijam, ja se mijenjam; ja dajem plod; ja umirem. to je razina iskustva biljke. svijest kako raste svojim shvaćanjem, tako dobiva sve veću 'platformu' kako bi mogla doživjeti kompleksnija iskustva, tako mijenja tijela. na kraju dolazi u čovjeka, ali to vjerujem nije kraj

gledaš malu djecu; jedno dijete mali divljak, drugo profinjena duša. stvoreni, ili plod vlastita rasta, koji u život kreće iz različitih pozicija? zašto bi Bog ili itko stvarao takve razlike u finoći duša u startu?
Zašto okrivljuješ Boga zar ne znaš (ako si imalo upučen u krščanstvo) da postoji i utjecaj sotone na dušu čovjeka,sve duše su dobre prilikom rođenja ali se kasnije iskvare.
andriel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:10.