Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2007., 17:34   #201
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
ne možeš sve trpati u isti koš - nezrelost!
neke reakcije su odraz našeg temperamenta kojeg je, btw, prilično teško mijenjati
A možemo okriviti i Plutona!

Moj temperament i reakcije slične su onima moga oca i sestre (svi različiti znakovi) pa mislim da sam ih naslijedila.

No OK, dopuštam da ovdje vrijedi druga logika i neću insistirati.
Pomona is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 20:30   #202
Neka se nitko od škorpiona ne uvrijedi, ali moram primjetiti, slušajući i čitajući tu famu o škorpionima, da mi nikako nije jasno što je to tako privlačno u njima. Upoznala sam ih dosta i niti jedan mi nikad nije bio ni p od privlačan. A da ne spominjem, niti magnetičan, niti nešto seksipilan niti posebno zanimljiv. Uglavnom nisu neki ljepotani (muškarci). Žena ima zgodnih, ali me nažalost ne zanimaju.
Neki drugi znakovi (koji tu uopće ne slove za privlačne) su mi bili puno napetiji. Očito je taj dojam individualan.
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 22:27   #203
Eto i mene....i ja Škorpia.....u podznaku Rak........
Neznam ja što vi svi pričate o osvetoljubljivosti......kod mene to nije baš izraženo...meni je ispod časti ići se osvečivati nekome.....
Ono što bih navela ko svoju glavnu karakteristiku to je moj jebeni ponos......ginem ako treba ali nikada protiv svog ponosa....to me naravno u zivotu puno kostalo.....ali jebi ga.....i dalje sam svoja!!! Hehe!!!!
E da...još jedna stvar...dečko mi je Bik.....(suprotni znak,ne).....lagani kaosić je kada se nas dvoje zakaćimo.... a kačimo se svako malo) !!!
Šta čes.....mi Škorpači smo strahovito temperamentna gamad!!!
AND WE LOVE IT!!!
__________________
People fear what they don't understand,
hate what they can't conquer
>>>>> Guess it's just the fury of man <<<<<
Nina82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 22:56   #204
kažu da od 144 kombinacije znakova škorpači/ce i bikovi/ce imaju najbolji sex.
hedonisti i jedni i drugi, štaš više
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 00:23   #205
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Škorpione generalno tišti nepravda u raznim oblicima i tu nema pomoći, jer svet jeste nepravedan. Ali oni ne posustaju u toj svojoj 'borbi protiv vetrenjača'. I konstantno se oko toga živciraju. Nikako da se priviknu na neke stvari.
uf da, ovo i te kako stoji zadnje vrijeme sam si malo bolja s prihvaćanjem nepravde ( jer sam se naviknula....nekako tj. prisilila sam se da se naviknem jer bih se inače previše živcirala i pizdila ), ali prije bih se doslovce PLAKALA zbog nje. nije sad tu riječ o nepravdni nanesenoj meni, već o nepravdi kao takvoj.....i baš, dobro si to rekla- tipično donquijoteovska borba protiv vjetrenjača
__________________
But I've still got me to be your open door, I've still got me to be your sandy shore, I've still got me to cross your bridge in this storm and I've still got me to keep you warm...warmer than warm...
Gretchen is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 02:31   #206
već se treći osvrće na napis s nepravdom.
aj da pitam onda: da vam netko čini nepravdu, vama ili nekome vama dragome, je li normalno da se pomirite s tim ?

ako netko misli da bi to trebao biti način funkcioniranja u životu, tome bi se trebale uputiti čestitke što je uopće ostao živ do sada. psycho case.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 10:51   #207
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
joj i meni su to rekli
zato se, za njihovo dobro, povučem u svoje odaje dok me ne prođe
da, al ti imaš marsa u škorpionu to je jedan od najzločestijih marseva

al moj je u biku =teško plane, jako teško. al opet kad se razljutim izgledam ko da ću ubit slijedećeg koji mi se obrati ne znam jel ta ubilačka vibra inače osobina bikovskog marsa ili
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 11:57   #208
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
ne kužim - tebe muči što imam 18 godina pa misliš da me dere pubertet 100 na sat ? nhf, navikoh se na te zaključke

i mi doma smo različiti znakovi (osim mame i mene koje smo ribe) ali se vide sličnosti u natalnim kartama koje odražavaju naslijeđivanje osobina. tako je npr moj otac bik u podznaku jarac - a meni je podznak i mars u biku i mjesec u jarcu.

samo - još mi nije jasno na koju foru bi način na koji se netko ljuti bio odraz njegove nezrelosti ( osim ako ima 13 godina i lupa vratima di god stigne ).
Nisam navikla na ovaj diskurs, a i nemam pojma o astrologiji, malo me kao interesira jer vidim neke slučajne ili neslučajne podudarnosti s mojim zapažanjima o ljudima, ali sam smjesta skeptična kad mi servirate argument kao onaj tvoj da prepoznaješ škorpione prema nosu - u mojoj familiji tri ista nosa, a svaki drugi znak... Tak da... Što se ljutnje tiče, zbilja mislim da se možemo ljutiti zrelo i pametno i nezrelo i glupo, da se način izražavanja ljutnje uči od obitelji i okoline od najranijeg djetinjstva i da nema puno veze sa znakom...
Pomona is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 12:09   #209
Skorpije,mislim zenske,su za mene najlepsi znak,najbolje partnerke u seksu,mislim licno meni,mana im je sto nisu preterljivo verne i dosta ljubomorne i to opet kazem po licnom iskustvu jer sam imao veza sa vise njih
 
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 12:47   #210
Quote:
Soko3 kaže: Pogledaj post
Skorpije,mislim zenske,su za mene najlepsi znak,najbolje partnerke u seksu,mislim licno meni,mana im je sto nisu preterljivo verne i dosta ljubomorne i to opet kazem po licnom iskustvu jer sam imao veza sa vise njih
Ja znam tipa koji je imao 3 duže veze. Svaka ta cura je bila Škorpionka, i svaka veza je završila tako da je ili saznao da su ga prevarile ili ih uhvatio na djelu.

Onda je mene upoznao, i kada je skužio kako sam i ja Škorpionka i kako sam se i ja bavila plesom kao njegove bivše rekao da mu je dosta Škorpionki
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 14:22   #211
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
već se treći osvrće na napis s nepravdom.
aj da pitam onda: da vam netko čini nepravdu, vama ili nekome vama dragome, je li normalno da se pomirite s tim ?
Meni je prva reakcija na nepravdu čisto škorpionska: "Ti mene povrediš, ja tebe ubijem". Mogla bih da se osvetim, čini mi se, desetostruko. Onda, međutim, postanem razumna, pa to ne uradim, ali ne znači da mi se ne mota po mislima. Ta škorpionska osvetoljubivost je užasna osobina i mnogo je bolje nemati je u sebi. Za mene je to najgori osećaj koji sam ikad iskusila.

Quote:
ako netko misli da bi to trebao biti način funkcioniranja u životu, tome bi se trebale uputiti čestitke što je uopće ostao živ do sada. psycho case.
Gristi se zbog opšte nepravde je autodestruktivno, jer nepravde ima mnogo i uvek će je biti. Kada je u pitanju lično naneta nepravda, nekad ima smisla da se izboriš za sebe, a nekad daleko više energije istrošiš nego što ti koristi donesu rezultati borbe. Ispadne da si se iskidao ni za šta.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 15:00   #212
Quote:
Pomona kaže: Pogledaj post
Nisam navikla na ovaj diskurs, a i nemam pojma o astrologiji, malo me kao interesira jer vidim neke slučajne ili neslučajne podudarnosti s mojim zapažanjima o ljudima, ali sam smjesta skeptična kad mi servirate argument kao onaj tvoj da prepoznaješ škorpione prema nosu - u mojoj familiji tri ista nosa, a svaki drugi znak... Tak da... Što se ljutnje tiče, zbilja mislim da se možemo ljutiti zrelo i pametno i nezrelo i glupo, da se način izražavanja ljutnje uči od obitelji i okoline od najranijeg djetinjstva i da nema puno veze sa znakom...
gledaj: ovdje su mnogi skloni generalizirati ( sam broj topica o znakovima je vrlo dobar primjer ) ali bilo tko tko imalo razumije astrologiju ne generalizira. kada ja kažem da "prepoznajem škorpiona po nosu" - želim reći da ne prepoznajem ljude rođene u znaku škorpiona po nosu, već znak škorpiona.

znak je apstraktan pojam, ideja, tip, skup osobina.

čovjek ili ljud je natalna karta. njegov sunčev znak je možda škorpija ili pak blizanac ali to je tek jedna točka njegove natalne karte, ili osobnosti. zato kada govorim o škorpionu ne mislim o čovjeku rođenom u znaku škorpiona već o ideji škorpiona kao skupa nekih osobina.

uvezi nosa da, primjetila sam da škorpije imaju nos. od 6 škorpija koje se trenutno mogu sjetiti svi imaju na neki način upečatljiv nos. ali u izgledu veću ulogu igra podznak od znaka. i ostatak natalne karte isto čini svoje. tako da ja nikako ne mislim da svi škorpioni imaju nos - što si to tako shvatila je ipak više posljedica tvoje kako kažeš neupućenosti nego mog generaliziranja - kojeg se, da iskreno kažem, grozim

dakle, još jednom: ne govorim o čovjeku rođenom u znaku, već o znaku samom po sebi.
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 15:20   #213
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
gledaj: ovdje su mnogi skloni generalizirati ( sam broj topica o znakovima je vrlo dobar primjer ) ali bilo tko tko imalo razumije astrologiju ne generalizira. kada ja kažem da "prepoznajem škorpiona po nosu" - želim reći da ne prepoznajem ljude rođene u znaku škorpiona po nosu, već znak škorpiona.

znak je apstraktan pojam, ideja, tip, skup osobina.

čovjek ili ljud je natalna karta. njegov sunčev znak je možda škorpija ili pak blizanac ali to je tek jedna točka njegove natalne karte, ili osobnosti. zato kada govorim o škorpionu ne mislim o čovjeku rođenom u znaku škorpiona već o ideji škorpiona kao skupa nekih osobina.
Ja sam ove topiće baš zato shvatila kao polu šalu-polu zbilju.
Upoznala sam blizanaca sa marsom i mjesecom u škorpiji u osmoj -što će reći da se tu kriju osobine škorpije,i da se ta osoba neće pronaći u topicu o blizancima,naročito ne u onom dijelu kada smo pisali o nedefinisanoj i slaboj seksualnosti

Zato,ako je neko jak škorpion (što znači da ,pored sunca treba imati još planeta u škorpionu il jako osmo ,itd ili može biti neki drugi sunčev znak al sa stelijumom planeta u škorpiji il jakim plutonom,marsom...ili ascedent u škorpiji ) on će sigurno imati ove specifične odlike : pogled,nos,..itd
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 15:26   #214
kakav nos onda ja imam i pogled ?

Imam sunce , merkur , mars i pluton u škorpionu , onda podznak škorpija , neznam što to treba značiti jako osmo ali 8th House Scorpio 20°50'12...
rhcp.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 18:15   #215
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post

al moj je u biku =teško plane, jako teško. al opet kad se razljutim izgledam ko da ću ubit slijedećeg koji mi se obrati ne znam jel ta ubilačka vibra inače osobina bikovskog marsa ili
I ja imam bikovskog marsa, ne znam baš za ubilačku vibru. Ja se dosta lako razljutim, ali me još brže prođe...i još nisam nikog ubila.
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 09:37   #216
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Gristi se zbog opšte nepravde je autodestruktivno, jer nepravde ima mnogo i uvek će je biti. Kada je u pitanju lično naneta nepravda, nekad ima smisla da se izboriš za sebe, a nekad daleko više energije istrošiš nego što ti koristi donesu rezultati borbe. Ispadne da si se iskidao ni za šta.

To je moj najveći problem,užasno se grizem zbog toga. Pogotovo kad čitam neke novinske članke te komentare na nekim portalima,(pogotovo kad se radi o omaložavanju žena,to mil tlak digne na 100,ono nekoga su silovali i odmah je mala kriva jer je jelte bila u to doba vani itd).
Tako da sada u novije vrijeme čitam samo tračeve,ala Vlatka Pokos,ne čitam ništa o političarima,kak su nas pokrali,prevarili itd,crna kronika ne dolazi u obzir.Mogu vam reći da je život ljepši kad vam je vijest dana Paris Hilton.

Zadnje uređivanje londres : 02.07.2007. at 11:20.
londres is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 11:10   #217
Quote:
londres kaže: Pogledaj post
To je moj najveći problem,užasno se grizem zbog toga. Pogotovo kad čitam neke novinske članke te komentare na nekim portalima,(pogotovo kad se radi o omaložavanju žena,to mil tlak digne na 100,ono nekoga su silovali i odmah je mala kriva jer je jelte bila u to doba vani itd).
Tako da sada u novije vrijeme čitam samo tračeve,ala Vlatka Pokos,ne čitam ništa o političarima,kak su nas pokrali,prevarili itd,crna kronika ne dolazi u obzir.Nogu vam reći da je život ljepši kad vam je vijest dana Paris Hilton.
Tak i ja! Ne bi nikad mogla bit političarka ili javna osoba,sve to previše uzmem srcu. A na forumu naširoko zaobilazim bilokakve diskusije, babinjak je zakon..a tek kozmetika..
__________________
Ako tražiš iskrenog prijatelja,kupi psa...
Aberzeiah is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 11:25   #218
evo i mene vrsnog skorpiona moram priznat ono sto sam procito na 3. stranici onaj opis... suzu mi je natjeralo al sam se suzdrzo.... kaklo li smo dobri mi skorpije i plemeniti nema sta
 
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 13:36   #219
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
eto ga, bravo, a siguran sam da možeš i više od single smajlija
cici mici se fura na škorpionsku tajnovitost
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 01:05   #220
Ja sam ponosni škorpion. Najviše se ponosim, a istovremeno ljutim na svoju ironiju i otresitost. Mnogi ljudi kažu da su škorpioni najgori znakovi dok se dobro ne upoznaju i tek se tada vidi koliko su divni.

Moje mišljenje: nas mogu upoznat samo ljudi koji su nas dostojni, Ostali mediokriteti nas ne interesiraju :-)
__________________
Reče Gavran : ˝Nikad više!˝
von Eisenach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:39.