Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2011., 18:04   #1001
Quote:
marko@mark kaže: Pogledaj post
Ljudi, molim vas da mi neko odgovori na ova moja pitanja. Zanima me studiranje prava u mostaru ili sarajevu. Na stranici pravnog fakulteta u zapadnom mostaru piše da fakultet traje 5 godina, dok na fakultetu Džemala Bijedića piše 4 isto kao u Sarajevu, pa me zanima zaš je to tako. Također me zanima je li moguće dobit stipendiju kao hrvatski državljanin u Sarajevu ili Mostaru. Zanima me i kakvo je društvo, jesu li prihvaćeni Hrvati jer ja tamo nikog ne poznam. Pišite vaša iskustva, sve što znate...koliko trošite, gdje izlazite, što jedete, kakvi su domovi.....Tnx na svakom odgovoru
Pravo je u Mostaru dosta zeznuto zbog profesora, ali i asistenata koji si previše uzimaju za pravo. Što se društva i prihvaćenosti tiče, ne bi ti trebao biti problem uklopiti se, a što se potrošnje i hrane tiče, sasvim se solidno može živjeti ako si imalo racionalan pri potrošnji i ako te zapadne normalan cimer. Koje si godište?
__________________
Big dreams, good music and expensive taste.
The Unstoppable is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 12:08   #1002
Quote:
marko@mark kaže: Pogledaj post
Ljudi, molim vas da mi neko odgovori na ova moja pitanja. Zanima me studiranje prava u mostaru ili sarajevu. Na stranici pravnog fakulteta u zapadnom mostaru piše da fakultet traje 5 godina, dok na fakultetu Džemala Bijedića piše 4 isto kao u Sarajevu, pa me zanima zaš je to tako. Također me zanima je li moguće dobit stipendiju kao hrvatski državljanin u Sarajevu ili Mostaru. Zanima me i kakvo je društvo, jesu li prihvaćeni Hrvati jer ja tamo nikog ne poznam. Pišite vaša iskustva, sve što znate...koliko trošite, gdje izlazite, što jedete, kakvi su domovi.....Tnx na svakom odgovoru
Ako ćeš već ići, idi u zapadni dio. Mostara, naravno.
Stipendiju mislim da možeš dobiti, a što se prihvaćenosti tiče, to je vrlo prijateljski nastrojena sredina. Samo odnosi na relaciji istok-zapad nisu najbolji.
sunshine-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 13:30   #1003
Bola okanite se prava,o tome se more nać informacija.A o strojarstvu nigdi ništa,ajmo o tome neko nešto.
Nem0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 09:28   #1004
Molim ako netko može nešto reći o studiju sestrinstva u mostaru ili bihaću - da li bi prihvatili prebacivanje iz zgb? znate li nekoga da je nostrificirao diplomu u hrv i koliko je trajalo?
akafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 20:36   #1005
Quote:
Nem0 kaže: Pogledaj post
Nisam ti baš za malterisanja. Ali ozbiljno,imam frenda koji je taman magistrirao(gradjevinu) i nije baš sretan.Zanimaju me iskustva s strojarstva,a čuo sam da će sada mijenjat program i plan na strojarstvu(onaome na www.fsr.ba ima milion godina) a tko zna kakav je sad.Stoga bih molio za još savjeta. Pozdrav
Zbog posla?

Quote:
petty_crime kaže: Pogledaj post
Slobodno ti napiši i o građevini.

Čujem da je prepreteška. Istina?
U usporedbi s gradjevinom u Splitu, gradivo je manje-vise isto, ali su nasi profesori ''normalniji'', nitko te nece oboriti ako znas, a iz prica kolega iz Splita, to u njih nije slucaj. Ne znam kakvi su profesori na drugim fakultetima, ali na gradjevini su odlicni, a i studenti su kolegijalni, mi svi pomazemo jedni drugima.
Za gradjevinu ti je matematika temelj, ima proracuna, ima crtanja, ali ima i teorije.
Nije toliko tesko u smislu da je tesko skontati jer vecinu stvari mozes skontati, ali da bas trebas uciti, trebas!

Zadnje uređivanje Lady_D : 19.08.2011. at 19:41.
garibić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 13:40   #1006
Quote:
garibić kaže: Pogledaj post
Zbog posla?
DA! Ako znaš nešto ili nekoga sa strojarstva molio bih te da ga pošalješ na ovu temu da mi odgovori na pitanja.Građevina me ne zanima.
Nem0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 20:52   #1007
Quote:
marko@mark kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Zanima me sve o pravnom fakultetu u Sarajevu. Kakva je prolaznost, da li ga je teško upisat, tj. gleda li se državna matura, da li je tako lako potkupit profesore kao što sam već pročitao na drugim forumima i koliko je priznat u RH??Hvala svima na odgovorima

Imam par pitanja za svih, ako nije problem
Živim u Hrvatksoj, pa me zanima da li je moguće dobiti stipendiju ako idem na studij u BiH kao redovan student nekog fakulteta ukoliko imam odlične ocijene.Hvala na odgovoru i pišite o fakultetima u BiH, o vašim iskustvima, pišite mi sve...

Zanima me koja je razlika između studija u istočnom i zapadadnom Mostaru. Čuo sam da u istočnom ima više muslimana, i da su Hrvati manje prihvaćeni. Ali dobra je strana što je istočni dio mostara jeftiniji i da su fakulteti lakši. Mene konkretno interesira pravo.....Da li i u istočnom i u zapadnom mostaru traje četiri godine ili u zapadnom traje pet kao i kod nas, jer sam negdje vidio da u istočnom piše četiri godine, kao i u ostalim dijelovima BiH.....pišite vaša iskustva...ako netko planira ići neka se javi, jer i ja idem na put u nepoznato....

Evo mene s jednom zanimljivom temom.....Zanima me da li ima netko ko studira u Sarajevu,a da je iz Hrvatske.Konkretno, zanima me kako ste prihvaćeni, jeste li dobili neku stipendiju, i dal je to moguće, živite li u domu, koliko trošite novaca, da li ste poznavali ikoga gore kad ste otišli, koliko su fakulteti iz sarajeva poznati, te je li bolje otići u mostar ili sarajevo za nas iz Hrv. I ako može da mi kažete jeste li išli sami ili sa nekim kolegama, jer ja bi išo sam..pa mi pište sve što znate........Velika hvala

Post editiran zbog spajanja 4 novootvorene teme u jednu.

Bat
U Sarajevu svaki fakultet ima kvotu i ne primaju ispod te kvote, fakultet ti je dosta priznat, puno bolji od mostarskog, pocevsi od profesora koji su redovni, do uslova. A i diploma je priznatija od bilo kojeg fakulteta u BiH.

Imam dosta prijatelja, Hrvata ako je vec bitno, nemaju nikakvih problema, ne studiraju pravo nego su na veterini i fakultetu politickih nauka.

Buduci da ja studiram u Mo, znam dosta studenata iz Hrvatske koji dobivaju nekakve opcinske stipendije svojih opcina, nije bitno sto su iz Hrvatske a studiaju u BiH. Tesko ces dobiti ikakvu stipendiju u BiH, tim vise sto ih vrlo malo daju uopce.

Doc vec vrlo tesko dobiri jer dom placaju kantoni iz kojih dolaze studenti... a buduci da su iz Hrvatske, tesko da mozes dobiti dom (govorim za Sarajevo), u Mostaru ces ipak moci ako ispunjavas uvjete.

Mozda si upoznat s odnosima u Mostaru, u istocnom ces mozda imati problema kao Hrvat ali ako se lako prilagodjavas onda nemas problema, za Sarajevo ti je skroz suprotno, svi moji nemaju nikakvih problema.

U BiH ces uciti BH pravo tako ne znam kako mislis naci posao u Hrvatskoj, ostaje ti jedino da radis i zivis u BiH sto nije utjesna nagrada poslije diplome
acetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 16:19   #1008
Ako nekoga zanimaju informacije,pokrenut je na Bug Online Forumu tema o FSR u Mostaru,ovdje čini se nećete dobit neke odgovore.
Nem0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 18:36   #1009
Quote:
Nem0 kaže: Pogledaj post
DA! Ako znaš nešto ili nekoga sa strojarstva molio bih te da ga pošalješ na ovu temu da mi odgovori na pitanja.Građevina me ne zanima.
Jel ti taj prijatelj zavrsio gradjevinu na sveucilistu u mostaru i je li opci ili konstruktivni smjer?
Pitam da znam sta da ne upisujem...
Ne znam nikoga sa strojarstva, nazalost...
Samo znam par profesora...
garibić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 19:06   #1010
Smile Studiranje u BiH

Quote:
acetic kaže: Pogledaj post
U Sarajevu svaki fakultet ima kvotu i ne primaju ispod te kvote, fakultet ti je dosta priznat, puno bolji od mostarskog, pocevsi od profesora koji su redovni, do uslova. A i diploma je priznatija od bilo kojeg fakulteta u BiH.

Imam dosta prijatelja, Hrvata ako je vec bitno, nemaju nikakvih problema, ne studiraju pravo nego su na veterini i fakultetu politickih nauka.

Buduci da ja studiram u Mo, znam dosta studenata iz Hrvatske koji dobivaju nekakve opcinske stipendije svojih opcina, nije bitno sto su iz Hrvatske a studiaju u BiH. Tesko ces dobiti ikakvu stipendiju u BiH, tim vise sto ih vrlo malo daju uopce.

Doc vec vrlo tesko dobiri jer dom placaju kantoni iz kojih dolaze studenti... a buduci da su iz Hrvatske, tesko da mozes dobiti dom (govorim za Sarajevo), u Mostaru ces ipak moci ako ispunjavas uvjete.

Mozda si upoznat s odnosima u Mostaru, u istocnom ces mozda imati problema kao Hrvat ali ako se lako prilagodjavas onda nemas problema, za Sarajevo ti je skroz suprotno, svi moji nemaju nikakvih problema.

U BiH ces uciti BH pravo tako ne znam kako mislis naci posao u Hrvatskoj, ostaje ti jedino da radis i zivis u BiH sto nije utjesna nagrada poslije diplome

Velika ti hvala na odgovoru, sada mi je mnogo toga jasnije!!!
marko@mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 19:57   #1011
Quote:
garibić kaže: Pogledaj post
Jel ti taj prijatelj zavrsio gradjevinu na sveucilistu u mostaru i je li opci ili konstruktivni smjer?
Pitam da znam sta da ne upisujem...
Ne znam nikoga sa strojarstva, nazalost...
Samo znam par profesora...
Je u Mostaru,smijer konstruktivni.
Nem0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 20:07   #1012
Quote:
acetic kaže: Pogledaj post

Mozda si upoznat s odnosima u Mostaru, u istocnom ces mozda imati problema kao Hrvat ali ako se lako prilagodjavas onda nemas problema, za Sarajevo ti je skroz suprotno, svi moji nemaju nikakvih problema.
Ako si normalan covjek, izbjegavas lose drustvo i slicno, neces imat ama bas nikakvih problema.

Ja sam 2 god u Mostaru i nikad nisam imao nikakavih problema, dapace, imam vise prijatelja Islamske vjeroispovijesti nego Hrvata!
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 22:48   #1013
Quote:
Nem0 kaže: Pogledaj post
Je u Mostaru,smijer konstruktivni.
A ja bas volim konstrukcije...
garibić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 19:03   #1014
Quote:
garibić kaže: Pogledaj post
A ja bas volim konstrukcije...
Jbga,ako ti se sviđa probaj.Ali čuja sam da je težak fax.Ako oćeš još mišljenja,napravi profil na www.bug.hr/forum/ ,pokreni temu ako nema i naćeš još neke odgovore.Ovdje,meni se čini nikoga nije briga a nikoga nema.
Nem0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 15:28   #1015
Visoka zdravstvena škola Mostar

Zanimaju me informacije vezane za studiranje Sestrinstva u Mostaru. Kako se upisati ( prijemni ) , kako su organizirana predavanja ? Koliko trebate biti na predavanjima i da li se razlikuje od fakulteta u Zg ? (lakše/teže)
oooliva6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 16:02   #1016
Sorry, zar u Mostaru nije fakultet za sestrinstvo, a ne visoka škola?
__________________
" ...ima sretnih gradova, a i onih drugih. uglavnom, onih drugih... "
plavetnilo100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 16:36   #1017
Quote:
acetic kaže: Pogledaj post

U BiH ces uciti BH pravo tako ne znam kako mislis naci posao u Hrvatskoj, ostaje ti jedino da radis i zivis u BiH sto nije utjesna nagrada poslije diplome
Samo da netko ne "nasjedne" na dezinformaciju.
Mostarsku diplomu ćeš nostrificirati ako želiš raditi u RH. Ta se diploma priznaje, a "bih pravo" u odnosu na "hrvatsko pravo" razlikuje se samo u nijansama. Nikakva prepreka ne postoji za rad u RH.
Kao i obratno.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 21:08   #1018
http://fzs.sve-mo.ba/

Nije visoka škola, nego fakultet zdrastvenih studija, koji pod sobom podrazumjeva studije Sestrinstva, Fizioterapije, Radiološke tehnologije, te Sanitarnog inženjerstva!
Sve što znam o tome jest da ima prijemni naravno, sestrinstvo i radiologija su primali po 5 ljudi uz potporu ministarstva, 30 uz plaćanje, a fizioterapija i san. inž. mogu upisati samo studenti koji će sami plaćati svoj studij!
Jeremus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 23:41   #1019
Talking

Quote:
Tinkerbell 8 kaže: Pogledaj post
Samo da netko ne "nasjedne" na dezinformaciju.
Mostarsku diplomu ćeš nostrificirati ako želiš raditi u RH. Ta se diploma priznaje, a "bih pravo" u odnosu na "hrvatsko pravo" razlikuje se samo u nijansama. Nikakva prepreka ne postoji za rad u RH.
Kao i obratno.
Uredu, ja se ispričavam, ovo sam napisao čisto jer znam da ljudima iz Hrvatske, BiH diplome s Pravnih fakulteta ne priznaju u EU, USA, Au jer se ne uči isto "pravo".

Ali ako ti kažeš da su hrvatsko i bh pravo toliko slični onda ok, nisam najbolje upučen, mislio sam da je isti slučaj.

Bubu, ne bih da ulazim u detalje, to je više za podforum politika, ali sigurno nisi toliko otvoren u priči kao sa svojim sunarodnjacima, tim više što govorimo o Mostaru
acetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 04:03   #1020
Quote:
acetic kaže: Pogledaj post
Uredu, ja se ispričavam, ovo sam napisao čisto jer znam da ljudima iz Hrvatske, BiH diplome s Pravnih fakulteta ne priznaju u EU, USA, Au jer se ne uči isto "pravo".

Ali ako ti kažeš da su hrvatsko i bh pravo toliko slični onda ok, nisam najbolje upučen, mislio sam da je isti slučaj.

Bubu, ne bih da ulazim u detalje, to je više za podforum politika, ali sigurno nisi toliko otvoren u priči kao sa svojim sunarodnjacima, tim više što govorimo o Mostaru
Ako se ne prica o ratu, tko je koga i zbog cega ubijao, sve ce bit dobro. Nije samo politika u pitanju, nego i religija.
Ja sve muslimane koje znam, nikog ne zanima politika, a religija je osobna stvar. I meni se ne svidja dosta toga kod njih kao ni u krscanstvu i obrnuto. Znamo i o tome pricat, nije bauk tema, nego dapace, moze se naucit puno stvari jedno od drugih.
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:16.