Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2010., 00:56   #21
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
tako je i upravo zato Bibliju ne prijevodi bilo tko...te svakojake personalne misinterpretacije se ne smatraju vazece.

i kako bi to izgledalo po tvom? odes na vjecni sud, bacen si u vjecni oganj i onda se Bog predomisli i odluci skratiti v j e c n o s t... izvede ih iz ognja pravac pod tus da se malo ohlade i dodju k sebi i vrati na zemlju kao komarce ili kornjace? to?
mislim da i raj i 'pakao' imaju visoke standarde. nije lako se kvalificirati za raj, traži visoke standarde; nije lako kvalificirati se niti za pakao, to treba zaslužiti

vidi današnje ljude. iskreno, da li bi ti njih poslala bilo u raj bilo u pakao? raj ne zaslužuju, ali ne zaslužuju niti pakao
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 00:57   #22
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
na kojem bi to bio jeziku original? grčki ili latinski?
Mislim da je grcki.

Quote:
marko86 kaže: Pogledaj post
znači ti bi ispala ista osoba da su ti starci bili alkoholičari koji su te zanemarivali nisu te ničem naučili nigdje te nisu vodili ti bi sama shvatila da je nagrada vječni život i sama se probila do njega, moguće ali takav je jedan od milijun
Sad ides u krajnosti. Sumnjam da na razumjevanje morala i njegovo sprovodenje puno odlucuje odgoj. To su temeljni zakoni upisani u svacije srce i kao takvi ne predstavljaju nikome problem, naravno da postoje krajnji slucajevi, ali raspravljati o tome bi bio tezi off.
---IvAn--- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 00:57   #23
Quote:
andriel kaže: Pogledaj post
Zašto okrivljuješ Boga zar ne znaš (ako si imalo upučen u krščanstvo) da postoji i utjecaj sotone na dušu čovjeka,sve duše su dobre prilikom rođenja ali se kasnije iskvare.
promotri bolje malu djecu, uvidjet ćeš velike razlike od starta
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 00:57   #24
Quote:
andriel kaže: Pogledaj post
Zašto okrivljuješ Boga zar ne znaš (ako si imalo upučen u krščanstvo) da postoji i utjecaj sotone na dušu čovjeka,sve duše su dobre prilikom rođenja ali se kasnije iskvare.
A tko mu dopušta???

Febo da nije???

31»Šimune, Šimune, evo Sotona zaiska da vas prorešeta kao pšenicu. 32Ali ja sam molio za tebe da ne malakše tvoja vjera. Pa kad k sebi dođeš, učvrsti svoju braću.«

Luka 22,31

Kršćanska sadašnjost

http://www.ks.hr/biblija_ispis.php?k...58&list_pos=21
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 00:58   #25
Quote:
---IvAn--- kaže: Pogledaj post
Mislim da je grcki.
da li su Isus ili apostoli bili grci ili židovi?
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 00:58   #26
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
pokaži


to naredba ili?

Ivan ti je napisano vec vise puta cini mi se, pa pogledaj opet...
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 01:02   #27
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
to naredba ili?

Ivan ti je napisano vec vise puta cini mi se, pa pogledaj opet...
napisao jest, dokazao nije

tvrdnju da je vjera u jedan život zemaljski tradicijska a ne biblijska dobio sam od jednog dobrog poznavaoca biblije, ja sam i nisam baš toliko dobar poznavaoc. dakle, moguće je da sam krivo informiran, ali ovo zasad nije još ništa dokazano
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 01:03   #28
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
da li su Isus ili apostoli bili grci ili židovi?
Autor poslanice sveti Pavao, najvjerojatnije, je bio iz Tarza, gdje je sluzbeni jezik grcki.
---IvAn--- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 01:04   #29
Quote:
Pater Petar kaže: Pogledaj post
Za one koji ne mogu da shvate crtam danas:

Kako netko može prije rođenja da zgriješi pa da bude slijep od rođenja ako nije živio prije rođenja život ???
pa lijepo ti piše "ne sagriješi niti on niti njegovi roditelji" znači nije on mogao sagriješiti prije rođenja nego je slijep da se na njemu očituju djela Božja drugim riječima preko te osobe je u Boga povjerovalo i spasilo se mnogo ljudi znači da ga Bog nije kaznio nego nagradio jer je i sam povjerovao.
andriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 01:05   #30
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
rekao jest, dokazao nije

tvrdnju da je vjera u jedan život zemaljski tradicijska a ne biblijska dobio sam od jednog dobrog poznavaoca biblije, ja sam i nisam baš toliko dobar poznavaoc. dakle, moguće je da sam krivo informiran, ali ovo zasad nije još ništa dokazano
Jesi pročitao ono što sam iz Ivana postavio o grijehu prije rođenja kojeg su učenici pomenuli jer su vjerovali u reinkarnaciju???
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 01:07   #31
Quote:
andriel kaže: Pogledaj post
pa lijepo ti piše "ne sagriješi niti on niti njegovi roditelji" znači nije on mogao sagriješiti prije rođenja nego je slijep da se na njemu očituju djela Božja drugim riječima preko te osobe je u Boga povjerovalo i spasilo se mnogo ljudi znači da ga Bog nije kaznio nego nagradio jer je i sam povjerovao.
Ma znam ali to je Isus rekao.

Učenici nisu tako mislili.
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 01:09   #32
Quote:
---IvAn--- kaže: Pogledaj post
Autor poslanice sveti Pavao, najvjerojatnije, je bio iz Tarza, gdje je sluzbeni jezik grcki.
hm. ok za sad. no jasno ti je da se radi o jednoj riječi. čovjek od biblije očekuje bolju potvrdu i opis od jedne riječi da bi potvrdio koncept. da li evanđelja išta govore o tome?
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 01:09   #33
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
napisao jest, dokazao nije
Ti kazes.

Quote:
tvrdnju da je vjera u jedan život zemaljski tradicijska a ne biblijska dobio sam od jednog dobrog poznavaoca biblije, ja sam i nisam baš toliko dobar poznavaoc. dakle, moguće je da sam krivo informiran, ali ovo zasad nije još ništa dokazano
Najprije da je rijec o dezinformaciji, vjerovanje u reinkarnaciju je specificnije za gnostike, a ne za krscane. Zbog toga se odrzalo uvjerenje da su rani krscani vjerovali u reinkarnaciju.
Da rascistimo gnostici nemaju velike veze s krscanstvom.
---IvAn--- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 01:10   #34
reinkarnacija ne moze postojati. to bi znacilo da non stop isti ljudi žive na ovom svijetu i samo se respawn-aju u drugom tijelu.
-hrco- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 01:10   #35
Quote:
Pater Petar kaže: Pogledaj post
A tko mu dopušta???

Febo da nije???

31»Šimune, Šimune, evo Sotona zaiska da vas prorešeta kao pšenicu. 32Ali ja sam molio za tebe da ne malakše tvoja vjera. Pa kad k sebi dođeš, učvrsti svoju braću.«

Luka 22,31

Kršćanska sadašnjost

http://www.ks.hr/biblija_ispis.php?k...58&list_pos=21
dopušta mu onaj tko odbija Boga i ne moli
andriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 01:10   #36
Quote:
Pater Petar kaže: Pogledaj post
Jesi pročitao ono što sam iz Ivana postavio o grijehu prije rođenja kojeg su učenici pomenuli jer su vjerovali u reinkarnaciju???
što se nije odnosilo na grijeh otaca? što nije isto što i reinkarnacijski grijeh

moram spat nažalost, sutra nastavak od mene
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 01:12   #37
Quote:
-hrco- kaže: Pogledaj post
reinkarnacija ne moze postojati. to bi znacilo da non stop isti ljudi žive na ovom svijetu i samo se respawn-aju u drugom tijelu.
a što kad nas pogodi asteroid i uništi zemlju gdje čemo onda sa dušama u svemir?
andriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 01:16   #38
Quote:
---IvAn--- kaže: Pogledaj post



Sad ides u krajnosti. Sumnjam da na razumjevanje morala i njegovo sprovodenje puno odlucuje odgoj. To su temeljni zakoni upisani u svacije srce i kao takvi ne predstavljaju nikome problem, naravno da postoje krajnji slucajevi, ali raspravljati o tome bi bio tezi off.
ma gle ja idem po sebi nikada nisam bio neki dobar učenik nije mi se dalo učit ali stara me tjerala koliko se dalo i na kraju je ispalo kako tako dobro da je satara rekla boli me briga ( a takvih ima dosta rekao bi sve više) upao bi u neko loše društvo i jedno krene drugom i bez obzira na moj kod ode ja krivu stranu zakon a onda i u pakao.

Ili da sam se počeo drogirat što bi moji mogli napravit eventualno me prijavit za neku komunu, a recimo da imaju para na bacanje pa me pošalju u neku stranu zemlju gdje se maknem totalno od starog društva steknem možda nove interese hvala Bogu mogu radit sve što želim čisto iz gušta posšo ne trebam radit. Jasno mi je da se bogataš može ponovo počet drogirat a ovaj iz komune ostat čist ali ja da moram birat radže bi izabrao drugu opciju.

Napraviš neko sranje i moraš u zatvor tvoji imaju veze i daju ti novu priliku nemaš veze odeš u zatvor.

Rekao da novac i roditelji igraju dosta važnu ulogu a tko će te rodit i koliko će oni imat para je čista sreća. Sumnjam da bi Bog nekog stavio u neravnopravan položaj sve na temelju sreće ipak nije to lutrija
marko86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 01:25   #39
Quote:
andriel kaže: Pogledaj post
dopušta mu onaj tko odbija Boga i ne moli



Moguće ali dopušteno mu je ....
Ne može bez dopuštenja da djeluje...

Vidi ovde:
Veže pa odvezuje Sotonu.
Sad simbolički ili doslovce ???



1 I vidjeh anđela gdje silazi s neba, koji je imao ključ od bezdana i lance velike u ruci svojoj.
2 i uhvati zmaja, staru zmiju, koja je đavao i sotona, i sveza a na tisuću godina;
3 I u bezdan baci ga, i zatvori, i zapečati nad njim, da više ne zavodi naroda, dok se ne navrši tisuća godina; i potom valja da bude odvezan na malo vremena,

Otkrivenje 20 1-3
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 02:05   #40
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
pokaži



moje je stajalište da ona raste; nastala je rastom od elementarne svijesti postojanja, u vrijeme dok se još nikako nije mogla nazvati dušom. svijest raste pomoću iskustva. elementarna svijest od koje sve kreće je: ja postojim. to je razina svijesti na razini vezanosti uz ono što doživljavamo neživim, poput stijenja. spekulacija dalje: zatim ide svijest: ja rastem; postoji i druga svijest oko mene; ja se razvijam, ja se mijenjam; ja dajem plod; ja umirem. to je razina iskustva biljke. svijest kako raste svojim shvaćanjem, tako dobiva sve veću 'platformu' kako bi mogla doživjeti kompleksnija iskustva, tako mijenja tijela. na kraju dolazi u čovjeka, ali to vjerujem nije kraj

gledaš malu djecu; jedno dijete mali divljak, drugo profinjena duša. stvoreni, ili plod vlastita rasta, koji u život kreće iz različitih pozicija? zašto bi Bog ili itko stvarao takve razlike u finoći duša u startu?
Govori se o duhu, ne o psihi.
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:45.