Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2017., 10:39   #1
Lidlići - promocija ili problem

Iskreno, tek sam jučer na poslu čula za priču o Lidlićima i kakvu je medijsku prašinu podigla ista. Navečer sam čula pošalicu na tu temu na radiju. Dakle podigla se poprilična rasprava na tu temu u društvu.

Osobno, nekako sam više sklonija vjerovati da je ovo dobro pogođen besplatni reklamni trik Lidl mašinerije ( spuštam kapu njihovoj marketinškoj službi ). Javne osobe tipa Elle Dvornik i Vilibalda Sinčića također su iskoristile priliku skupljanja bodova na tu često prožvakivanu temu ( sjetimo se samo priče s rođendanskim poklonom djevojčice iz H&M-a ).

A možda smo se ipak zbilja pretvorili u takvo jadno drušvo? Društvo gdje već i djeca međusobno rade razlike na temelju ovakvih banalnih stvari
Osobno, nisam okružena takvim ljudima, a nisam niti baš čula sličnih priča i situacija.

Kakvo je Vaše mišljenje i da li je ovo samo dobro pogođena samopromocija Lidla ili ozbiljan društveni problem?
Batiste is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 10:44   #2
Ma Balkanizam cisti.
Next.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 10:51   #3
Djeca oko mene nemaju pojam sta je stvar za 8 kn, a sta za 800 kn. Samo znaju da nemaju dovoljno kn da si kupe mobitel koji im starci ne zele kupiti. I to traje dok starci ne uspiju preseliti svoje komplekse. Klinci hoce rozo i robote i tajne i pustolovine. Starci hoce pisaci stol s anatomskom daskom i protukliznom podlogom jer drugacije njihov sedmogodisnjak nece dobro citati francuski.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 10:58   #4
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Djeca oko mene nemaju pojam sta je stvar za 8 kn, a sta za 800 kn. Samo znaju da nemaju dovoljno kn da si kupe mobitel koji im starci ne zele kupiti. I to traje dok starci ne uspiju preseliti svoje komplekse. Klinci hoce rozo i robote i tajne i pustolovine. Starci hoce pisaci stol s anatomskom daskom i protukliznom podlogom jer drugacije njihov sedmogodisnjak nece dobro citati francuski.
I hajde ti sad plivaj protiv struje, možda možeš u svoja 4 zida a kad ti dijete izađe van bez novog mobitela, skupih patika i ostalih gluposti postat će lidlić u tren oka. Osim ako šakama ne dokaže suprotno...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 10:53   #5
Quote:
Batiste kaže: Pogledaj post

Kakvo je Vaše mišljenje i da li je ovo samo dobro pogođena samopromocija Lidla ili ozbiljan društveni problem?
I u socijalizmu je bilo ovakvih problema, djeca su jedna druge ponižavala kako i gdje su god stigla, možda ne na račun odjeće ali na račun izgleda, vjere, boje kože, pripadnositi i slično.
Obzirom da se društvo rapidno urušava posljednjih desetljeća za očekivati je da ovakve stvari budu još izraženije.
U svakom slučaju djecu je potrebno naučiti da se nauče braniti od verbalnih i fizičkih napada, a da svojim ponašanjem ne budu uvredljiva za druge. Ako je dijete plaho nema tog učitelja, zakona, tete u vrtiću koja ga može adekvatno zaštititi. Toga nije bilo ni u moje vrijeme a nema ni danas..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 10:57   #6
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
I u socijalizmu je bilo ovakvih problema, djeca su jedna druge ponižavala kako i gdje su god stigla, možda ne na račun odjeće ali na račun izgleda, vjere, boje kože, pripadnositi i slično.
Obzirom da se društvo rapidno urušava posljednjih desetljeća za očekivati je da ovakve stvari budu još izraženije.
U svakom slučaju djecu je potrebno naučiti da se nauče braniti od verbalnih i fizičkih napada, a da svojim ponašanjem ne budu uvredljiva za druge. Ako je dijete plaho nema tog učitelja, zakona, tete u vrtiću koja ga može adekvatno zaštititi. Toga nije bilo ni u moje vrijeme a nema ni danas..
Ja sam dete tranzicije i pocetkom 90ih je itekako bilo razlika izmedju dece novopecenih poduzetnika i dece onih koji se nisu najbolje snasli nakon izlaska iz Yuge.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 11:01   #7
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ja sam dete tranzicije i pocetkom 90ih je itekako bilo razlika izmedju dece novopecenih poduzetnika i dece onih koji se nisu najbolje snasli nakon izlaska iz Yuge.
Tada 93" majka mi je kupila prve Reebok patike, tako mi je rekla, no svi su u razredu odmah primjetili da na njima umjesto Reebok piše Rebak...
Toliko o tome..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 11:04   #8
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Tada 93" majka mi je kupila prve Reebok patike, tako mi je rekla, no svi su u razredu odmah primjetili da na njima umjesto Reebok piše Rebak...
Toliko o tome..
O da, pa fejk Ribokice i Najkice su bile smrtni grijeh. Kupuju ti bar dva mjeseca izrugivanja.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 11:08   #9
Jel može neki link na to o čemu pričate?
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 11:13   #10
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
O da, pa fejk Ribokice i Najkice su bile smrtni grijeh. Kupuju ti bar dva mjeseca izrugivanja.
I šta sam ti rekao, ništa se ni danas nije promjenilo, djeca su djeca.
Ja kada sam upisao fax sam se preporodio, ljudi su napokon postali zreli i krenuli gledati svoja posla...

A riješio bih se ja tih patika, da sam imao što drugo navuć na noge...
U najgorem sjećanju su mi ostale one jeftine tenisice sa zračnim džepovima.. onaj plastični džon odmah popuca i onda godinu dana nosiš nešto raspadnuto i škripavo na nogama, i pritom bereš radoznale poglede svih prolaznika. Osjećao sam se kao mačka kada joj konzervu svežeš za rep...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 11:19   #11
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ja sam dete tranzicije i pocetkom 90ih je itekako bilo razlika izmedju dece novopecenih poduzetnika i dece onih koji se nisu najbolje snasli nakon izlaska iz Yuge.
Isto kao što je za vrijeme Juge bilo razlika izm. dece članova Partije i dece onih koji se, kako kažeš, "nisu najbolje snašli" u tom režimu.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 10:58   #12
Quote:
Batiste kaže: Pogledaj post
Iskreno, tek sam jučer na poslu čula za priču o Lidlićima i kakvu je medijsku prašinu podigla ista. Navečer sam čula pošalicu na tu temu na radiju. Dakle podigla se poprilična rasprava na tu temu u društvu.

Osobno, nekako sam više sklonija vjerovati da je ovo dobro pogođen besplatni reklamni trik Lidl mašinerije ( spuštam kapu njihovoj marketinškoj službi ). Javne osobe tipa Elle Dvornik i Vilibalda Sinčića također su iskoristile priliku skupljanja bodova na tu često prožvakivanu temu ( sjetimo se samo priče s rođendanskim poklonom djevojčice iz H&M-a ).

A možda smo se ipak zbilja pretvorili u takvo jadno drušvo? Društvo gdje već i djeca međusobno rade razlike na temelju ovakvih banalnih stvari
Osobno, nisam okružena takvim ljudima, a nisam niti baš čula sličnih priča i situacija.

Kakvo je Vaše mišljenje i da li je ovo samo dobro pogođena samopromocija Lidla ili ozbiljan društveni problem?
Prenapuhano.
Iako mislim da izrugivanja ima itekako.

Al ta djecja robica ti je skoro svugdje ista: kupio ti u Deviću, C&A ili Lidlu. Oko 20 i nesto kuna bodići ili 40ak (možda 39,99 duopack). Ono par kuna razlike. U Mulleru mislim da sam vidjela da su bodići nešto skuplji.

Tak da mislim da sad tu i LIdl jase na valu reklame (ajmo pretvoriti nešto loše u dobro), kupite jeftino i kvalitetno i još pokažite da niste snobovi.

Mislim, meni je sve kaj sam imala od njihovog tekstila (pamučno) super ali nisu mi nešto cjenovno pristupačniji nego ostali u tom rangu ponude. Kupim kad mi se nešto bas svidi a ne zato jer je jefino.

Netko je dobro napisao; dućani s rabljenom robom niču ko gljive poslije kiše; ko onda tamo kupuje ako su ovi na socijali u LIdlu?
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 11:12   #13
Mislim da nije promocija, jer sam čula među djecom podrugljivo spominjanje Lidla - npr. "to ti je sigurno majica iz Lidla"
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 11:28   #14
Quote:
Batiste kaže: Pogledaj post

Kakvo je Vaše mišljenje i da li je ovo samo dobro pogođena samopromocija Lidla ili ozbiljan društveni problem?

Netko je djetetu morao dati do znanja da je markirano bolje od običnog.
Tako da -problem je u roditeljima. A ponekad i u reklami.
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 11:33   #15
Quote:
Vitalina kaže: Pogledaj post
Netko je djetetu morao dati do znanja da je markirano bolje od običnog.
Tako da -problem je u roditeljima. A ponekad i u reklami.
Možda mame koje nisu htjele ništa iz Hajdine kolekcije?
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 11:43   #16
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Možda mame koje nisu htjele ništa iz Hajdine kolekcije?
I to je moguće.


OT: imam dosta mladih majki oko sebe.
I već na bebama od par mjeseci pa na dalje primjećujem markirane tenisice na nožicama (Nike, starke, Adidas..) , što meni nije normalno.
Pogotovo jer će ta beba/dijete vjerojatno tu cipelu prerasti za par mj.
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 11:35   #17
Ta roba iz Lidla nije ništa povoljnija nego u ostalim dućanima. Kod mene u blizini ima barem pet dućana s dječjom robom i svi su tu negdje cjenovno. Ruganje u vrtićkim skupinama mi je van svake pameti, ali primijetila sam da mame iz Lidla više vole isticati odakle je robica. Ili nemam u blizini ove druge čija djeca nose brendirano (koji su to uopće dućani kod nas?)
Bam Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 11:37   #18
ne znam ni ja šta se smatra brendiranim? jel to kenzo, prada , guči, hugo bos i slično što nose finjak ljudi. ili je to esprit, beneton, mexx, levis koji su zericu skuplji od HMa i C&A? ili je to nešto četvrto za što moj novčanik nije nikada ni čuo?
ili ja imam totalno krivu podjelu marki u glavi
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 13:46   #19
Nije mi jasno zašto piše da se djeca u vrtiću rugaju svojim vršnjacima i zovu ih lidlići jer nose robu iz Lidl-a, zar tako mala djeca uopće znaju što je lidl i razliku između robe iz Lidl-a i iz nekog drugog dućana?
lientery is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 11:43   #20
Ha ha to je dobro pitanje. Ja sam pitala malu koja je zezala prijateljicu za majicu iz Lidla otkud je njena majica, pa mi je rekla da je iz H&M-a.
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:57.