Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2008., 13:39   #21
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ja bih rado, al ne znam koliko mi treba pelena i kojih veličina i čini mi se dosta skupo, budući da pretpostavljam da prvih par mjeseci beba brzo preraste te pelene
Znam da Rodine platnene imaju 1 velicinu, samo imaju par redova dugmetica pa kako beba raste, tako kopcas.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 14:02   #22
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
10 dnevno?!?!
u početku moguće i više...male bebe kakaju skoro nakon svakog podoja, a Mihael ih je imao svakih sat, sat i pol...pa računaj u 24 sata koliko je to pelena

meni se sviđaju platnene (ekologija, prirodni materijal, uzorci )...al su mi jednokratne puno jednostavnije (da kriva sam i ljena za platnene).

ne da mi se čistit kakica, namakat ih (tj držat u kanti i zasmrdit cijelu kupaonu), ne da mi se mislit hoće li promočit po noći, što ću sa njima kad mi se ukaka usred grada, prat ih, sušit....sve mi to traži dodatno vrijeme koje ja nisam imala jer je malac bio zahtjevna beba.

a i kad jednom kreneš kupovat nemreš stat kad su sve tako slatke

imate na Rodisnoj burzi pelene koje možete kupit po nižim cjenama...a i Rodina pusa....znam da je paket 1000 i nešto kuna (20 pelena, nisam sigurna u broj covera i uložaka)...a ako uzimaš više od 20 onda ide i neki popust

ugl. divim se onima koji koriste platnene ....al ja nisam za to
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 14:04   #23
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Znam da Rodine platnene imaju 1 velicinu, samo imaju par redova dugmetica pa kako beba raste, tako kopcas.
da AIO (all in one) ...al stvar je kao i kod svih jednokratnih pelena, ne pristaju svakoj bebi te....

http://roda.hr/forum/viewforum.php?f=76

ovdje imate sve moguće info vezane za platnenen pelene
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 14:06   #24
MI koristimo Babylove ili Muller pelene koje su mi prirodnije od Pmapersica a jednako dobro drže i po 14 sati....a i jeftinije su...

U početku dok beba kakak puno i rijetko nijedna pelena ne može zadržat, mi smo imali 2 min da se presvučemo nakon kakanja inačer sve leti van.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 14:34   #25
mene zanima kakve su to "skupe jednokratne pelene od posebnih materijala dostupne u dućanima zdrave prehrane"?
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 14:34   #26
Ja bi voljela za svog malca koristiti platnene (barem u početku), odnosno barem kombinaciju jednih i drugih pelena. Nakon što smo bili na trudničkom tečaju i od doktora i patronažne sestre u neobaveznom razgovoru nakon tečaja saznali da se već 10-ak godina u medicinskim krugovima skriva "tajna" da su jednokratne pelene štetne, naročito za mušku djecu (dr. je doslovno rekao da se muškićima u njima skuhaju jajca, te da je to jedan od vrlo mogućih razloga zašto se u zadnjih 30 godina otkako se u svijetu koriste pampersice i sl. pelene javlja sve veći broj muškaraca koji imaju manjak spermija ili drugih probleme s plodnošću). E sad, sve to treba uzeti s rezervom jer jasno je da velike tvrtke koje proizvode te pelene ne daju da takve informacije procure van (zato smo i od tih tvrtki na trudničkom tečaju i dobili masu uzoraka i sitnih poklončića), a opet sigurna sam da ću u šetnji ili kada ću s malcem ići van koristiti te jednokratne jer olakšavaju život nama roditeljima. Mislim da bi bilo najidealnije kada bi bio neki balans između ovih jednokratnih i platnenih. I da, na početku ću mu guzu čistiti s običnom vodom, pamučnim blazinicama i namazati provjerenu kremicu (sve mame koje su tako radile nisu imale problema s osipom), a ne koristiti kemiju u maramicama. Hebiga, malo se treba i pomučiti za zdravlje naših beba.
__________________
Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 14:44   #27
Quote:
Parallel Universe kaže: Pogledaj post
J(da je to jedan od vrlo mogućih razloga zašto se u zadnjih 30 godina otkako se u svijetu koriste pampersice i sl. pelene javlja sve veći broj muškaraca koji imaju manjak spermija ili drugih probleme s plodnošću
eh, kad bi to bilo tako jednostavno....
u zadnjih 30 godina nosimo užu odjeću, muškarci puno više sjede na radnim mjestima, više puše, drugačije se hrane - a sve to utječe na broj i kvalitetu spermija
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 14:59   #28
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
eh, kad bi to bilo tako jednostavno....
u zadnjih 30 godina nosimo užu odjeću, muškarci puno više sjede na radnim mjestima, više puše, drugačije se hrane - a sve to utječe na broj i kvalitetu spermija
To je sasvim jasno, da ne spominjem stresniji način života. Ali, rađena su istraživanja, samo što si kompanije kao što je npr. Protecor&Gamble, Johnson&Johnson i sl. ne mogu dopustiti da netko previše s tim istraživanjima ili informacijama ide van u medije. Zamisli paniku koja bi nastala. Ali sasvim je logično i jasno (i ne moraš biti kemičar) da ako te pelene ne propuštaju zrak i da su u njima kemijska sredstva da se bebaču kuhaju testisi (a svi znamo da to nije dobro) i da bebama slijedi osip. Uostalom, te pelene rade na istom principu kao i naši ulošci. Svi znamo kako ti ulošci nisu dobri, da izazivaju infekcije, gljivice i alergijske reakcije kod većine žena, a o njihovu smradu da ne govorim. Tak da sam ja sigurna da ni te pelene nisu bajka, ali su savim sigurno praktične i jednostavne za upotrebu, pa ću ih i ja sigurno koristiti, ali kažem, pokušat ću ih barem u prvo vrijeme kombinirati s platnenim pa da vidimo.
__________________
Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 15:01   #29
Quote:
Blue Racer kaže: Pogledaj post
mene zanima kakve su to "skupe jednokratne pelene od posebnih materijala dostupne u dućanima zdrave prehrane"?
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 18:31   #30
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
da AIO (all in one) ...
krivo

prava kratica je OS (one size - podesavas velicinu s drukerima)

AIO (all in one - pelena i zastitne gacice u jednom)

na rodi ima cijeli forum o pelenama, a objasnjenja ima i ovdje:

http://www.babyshop.hr/CustomPage.asp?pcpid=7
http://www.pahuljica.hr/opelenama.html

za kupiti u hr ih ima:
www.smib.net
www.roda.hr
www.babyshop.hr
www.pahuljica.hr
www.luci.hr
www.kamaris.hr
www.bebuska.hr

za pocetak treba oko 20-25 pelena, a kasnije ovisi (najcesce o tome koliko se mozes suzdrzati od kupnje )
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 18:41   #31
platnene pelene se ne suse abnormalno dugo, to je netocno

meni su najcesce suhe u manje od 24 sata, nekad i za 12 sati, a ko ima susilicu moze ih oprati i osusiti u par sati. ima marki koje se osuse u par sati i bez susilice, npr fuzzi bunz, happy heiny's (u principu sve pocket pelene)
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 00:08   #32
nama su u Pmapersicama jajčeka bila spljoštena i nekako razljepljena a u Babylove i Mullerovim su super......
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 19:01   #33
Ja ne nosim ni uloške jer su mi gadljivi kad se napune. Pogotovo oni plastični sa brzoupijajućim gelom, mirisima i neznam čim.

Takve vidim da su i "najbolje" jednokratne pelene. Već sad mi je muka!
Probat ćemo sa platnenima pa ćemo vidjet!
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 08:59   #34
Koristiti cu jednokratne. I nosim decka.. Sa jajima.. .. Mislim da je to glupost.. Da je istina, vec bi se saznalo

A sa platnenima se necu zafrkavati jer mi se neda svako malo paliti perilicu pa susilicu pa peglu I cistiti govna.. Hvala Bogu sto napredujemo pa je netko smislio I jednokratne pelene takodjer mislim I za mokre maramice! Znam stvarno dosta mama koje su koristile jednokrat.pelene I mokre maram. I njihova djecica (I jaja) su odlicno!.. Nis im ne fali..

Sto se tice osipa.. Nemamo svi istu kozu niti smo svi isto uredni.. Osipi se javljaju I bebama koje nose platnene pelene.. Tako da rasprava o tome moze stvarno ici u razne smjerove..

Svaka cast zenama koje koriste platnene pelene.. I mojoj mami, baki... Kad se samo sjetim svakodnevno razvucenih tetri po striku.... Hvala, ali ja nebi.. Zasto bi se sa necim mucila I komplicirala ako nemoram..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 09:50   #35
Leonee - tako sam i ja razmišljala. Zašto si komplicirati život.
Al nije da ih moram prati na ruke...
Strpam ih u mašinu, strpam ih u sušilicu i sve spremno - a činjenica je da je zdravije.
Meni je bilo dosta da sebe zamislim da nosim uložak 24 sata godinu dana (a zapravo i duže)

Al istina - različite mame i različite bebe.
Moja mama je koristila platnene - doduše ne zato što nije bilo jednokratnih (bilo ih je) i ne zato što su bile zdravije - nije imala love za jednokratne - al iskustva s pelenama mi nije prepričala kao nešto jezivo.
Uostalom - koliko čitam iskustva - nisam našla niti jedno koje ih opisuje kao komplicirane za korištenje - naprotiv.

A onda tu i tamo kombinaciju s jednokratnim kad ideš negdje gdje nemožeš oprai pelenu...
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 14:39   #36
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Al nije da ih moram prati na ruke...
Strpam ih u mašinu, strpam ih u sušilicu i sve spremno - a činjenica je da je zdravije.
Pa nije baš tako, ne možeš govna strpat u mašinu, moraš to prvo isprat (rukama) i ostavit neko vrijeme odmakat u lavoru, pa tek onda mašina i ostalo... bar tak radi moja frendica koja koristi platnene
astra99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 14:43   #37
mislim da cu i ja koristiti platnene, nije to neka znanost, perilica, susilica i gotovo opet za upotrebu. kombinirat cu ih sa jednokratnim po potrebi.

ja sebi ne bi mogla zamisliti da budem toliko dugo sa uloscima
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 14:44   #38
kak uopće točno funkcioniraju te platnene pelene?
meni se čini da imaju još neki neporpusni uložak ili tako nešto...ili da se u one platnene gaćice-pelene stavlja još jedna tetra ili šta...?

ja bih rado platnene pelene (iz ekoloških razloga, ako ništa drugo), ali iz čiste komocije i praktičnosti ću vjerojatno koristiti jednokratne
+ ne vjerujem da su jednokratne štetne.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 14:44   #39
Quote:
astra99 kaže: Pogledaj post
Pa nije baš tako, ne možeš govna strpat u mašinu, moraš to prvo isprat (rukama) i ostavit neko vrijeme odmakat u lavoru, pa tek onda mašina i ostalo... bar tak radi moja frendica koja koristi platnene
i dijete moras oprat od govna (kako kazes) isto rukama, ako ti se toliko gadi stavi rukavice
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 14:44   #40
Mi od prvog dana koristimo jednokratne pelene, klinka mi sad ima 2,5 god. i NIKADA nije imala osip ni crvenu guzu (a obzirom da ide u jaslice, zna se dogoditi da tete "zaborave" baš na vrijeme promijeniti pelenu ).

Znam da su vremena (i kemikalije) nekada bila drugačija, ali moja mama mi je pričala o mukama i strahotama koje su onda žene proživljavale, kaže da sam gotovo stalno imala crvenu guzu od deterdženta u kojima ih je prala, a da se ne spominju muke sa odlascima od kuće dužim od 1-2 sata...

Osim toga, naša pedica je TAKVA STRAŠNA ŠTREBERICA, ona čak pokušava zabraniti da klincima dajemo voće i povrće iz trgovine (susjeda mi je pa znam da ima svoj vrt i sve ekološki proizvodi, zalijeva pofurenim koprivama i sl.), da bi nam već sigurno nešto nabacila kada bi jednokratne pelene bile tako štetne...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:21.