Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2007., 12:21   #61
nemam
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 12:33   #62
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
nemam
Nemam niti ja!
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 20:29   #63
Quote:
trajekt kaže: Pogledaj post
Da li neko zna kojim zakonom je zabranjen uvoz lijekova u Hrvatsku putem poštanskih pošiljaka.
Može se preko granice prenositi uz liječničku dokumentaciju, lijekove za vlastite potrebe za 30 dana. Za ostalo se interesiraj u pošti carinjenja u branimirovoj.
speed92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 22:54   #64
Quote:
speed92 kaže: Pogledaj post
Može se preko granice prenositi uz liječničku dokumentaciju, lijekove za vlastite potrebe za 30 dana. Za ostalo se interesiraj u pošti carinjenja u branimirovoj.
Ovo mi je poznato, ali radi se o poštanskim pošiljkama, naime prekopao sam zakone za koje mislim da bi to trebali regulirati pa nisam našao, na pošti kažu zakonom zabranjeno, na carini kažu uredba, pa sam mislio da netko ovdje zna koji je to zakon/uredba, štoli je već, zahvaljujem.
trajekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 19:52   #65
uvoz automobila iz Italije

Pozdrav

Planiram uvesti automobil iz Italije i zanima me da li netko zna proceduru i ocekivane troskove?
gusar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 11:10   #66
ja sam tak htio motor al dok platis carinu i te pizdarije dode ti na isto ... tak ak mislis uvest da bi ustedio moras ga u IT registrirat al tam je registracija 1300eura za 1.9 tdi
kelly's_rider is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 11:19   #67
Quote:
gusar kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Planiram uvesti automobil iz Italije i zanima me da li netko zna proceduru i ocekivane troskove?
Pitaj na PDF Automobili. odnosno bolje rec pretrazi jer je bilo vec vise takvih tema.
PetBorut is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 16:07   #68
vozilo sa BH tablicama u HR

Znam da je ova tema bila jako aktualna prije nekoliko godina ali nisam nacista kako stvari stoje danas?
Naime, trebam ocevo auto dovesti na servis u ZG buduci u BiH ne postoji servis za Suzuki
naravno, auto je na njegovo ime, na BH tablicama sa medjunarodnom punomoci na moje ime..
ja imam HR i BH dokumenta..
nekad je to bio prlicno ozbiljan carinski prekrsaj, u vrijeme cuvenih povlastica na uvoz u BiH.

uvijek se mogu naravno praviti lud i koristiti BH dokumenta ali to je vec siva zona a s obzirom kako na granicnim prelazima sve dokumente skeniraju vrlo je vjerojatno da mi neki carinik postavi i pitanje o tome

mene zanima postoji li danas neki legalan nacin da ja to vozilo vozim u HR, makar samo na odredjeno vrijeme?
__________________
Temeljno pitanje je pitanje temeljne boje...
Herzeg Bosanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 03:48   #69
Quote:
Herzeg Bosanac kaže: Pogledaj post
Znam da je ova tema bila jako aktualna prije nekoliko godina ali nisam nacista kako stvari stoje danas?
Naime, trebam ocevo auto dovesti na servis u ZG buduci u BiH ne postoji servis za Suzuki
naravno, auto je na njegovo ime, na BH tablicama sa medjunarodnom punomoci na moje ime..
ja imam HR i BH dokumenta..
nekad je to bio prlicno ozbiljan carinski prekrsaj, u vrijeme cuvenih povlastica na uvoz u BiH.

uvijek se mogu naravno praviti lud i koristiti BH dokumenta ali to je vec siva zona a s obzirom kako na granicnim prelazima sve dokumente skeniraju vrlo je vjerojatno da mi neki carinik postavi i pitanje o tome

mene zanima postoji li danas neki legalan nacin da ja to vozilo vozim u HR, makar samo na odredjeno vrijeme?
Koliko se sjećam i u to vrijeme je bilo pravilo da imaš pravo voziti automobil stranih tablica ako je od oca,majke ili supružnika.
__________________
Takt je vještina da nekome nešto dokažete, a da od njega ne napravite neprijatelja
ili budalu.
znatizeljni22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 11:58   #70
PDV u inozemstvu

Pozdrav ljudi,

Ovako, kupio sam cijeli server iz Nizozemske.
Platio sam ga 1000€, inace je trebao doci 1150€ ali je tip rekao da pošto smo mi iz RH, nemoramo plačati NL porez.

Sad uzimam jedan server u Ceskoj ali oni mi zaračunavaju PDV 19%, zna li netko jeli to ispravno, jer je i Češka i Nizozemska članica Europske unije.

Kako to da iz NL ne plačam porez a u Češkoj da?

Nadam se odgovorima

Hvala
lol is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 15:16   #71
Quote:
lol kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi,

Ovako, kupio sam cijeli server iz Nizozemske.
Platio sam ga 1000€, inace je trebao doci 1150€ ali je tip rekao da pošto smo mi iz RH, nemoramo plačati NL porez.

Sad uzimam jedan server u Ceskoj ali oni mi zaračunavaju PDV 19%, zna li netko jeli to ispravno, jer je i Češka i Nizozemska članica Europske unije.

Kako to da iz NL ne plačam porez a u Češkoj da?

Nadam se odgovorima

Hvala
pa dobiješ povrat PDV-a i to je to. Inače im objasni da kad oni izvoze u zemlje van EU ne obračunavaju PDV.
zealotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 15:25   #72
Da objasnio sam im to, sredio sam Kazu imali ste pravo, ne obracunava se. Npr. sljedece pitanje. Ako ja izdajem racun u inozemstvo, isto ne racunam pdv ili?..

thx
lol is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 22:55   #73
Ako se radi o prodaji robe ne obračunava se pdv na izvoz
ernestina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 13:35   #74
Super, a naprimjer, kupio sam Server u Nizozemskoj, on je fizicki tamo, samo sto sam ja vlasnik. Sad ja ga prodajem iz RH Nizozemcu. Ja njemu ne obračunavam PDV, dali RH meni obračunava PDV na robu koja nije ovdje?

Thx
lol is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 23:49   #75
Quote:
lol kaže: Pogledaj post
Super, a naprimjer, kupio sam Server u Nizozemskoj, on je fizicki tamo, samo sto sam ja vlasnik. Sad ja ga prodajem iz RH Nizozemcu. Ja njemu ne obračunavam PDV, dali RH meni obračunava PDV na robu koja nije ovdje?
Hm, mislim da je tu nesto pogresno napravljeno.
Nizozemac ti je po mojem trebao zaracunat porez jer roba koju ti prodaje nije niti napustila Nizozemsku. Trebao ti je uredno naplatit porez.
A to sto ti kao poslovni subjekt prodajes robu koja se nalazi u Nizozemskoj Nizozemskim kupcima, ne znam ide li to tek tako.

Nizozemac ti je po mojem trebao zaracunat porez, ti ako prodajes taj server fizickoj osobi iz Nizozemske onda ne zaracunavas nista jer je nisi u sustavu nizozemskog poreza a i porez je vec placen.

Da ti je lik poslao server u RH onda bi bilo jednostavnije, ne platis nizozemski porez, platis ga u RH, dobijes ga natrag, prodas server nizozemcu, ne naplatis mu PDV, on ga plati kod uvoza u NL.

Kod usluga je bitno gdje te usluge konzumiras (stoga ti Ceh ne bi naplacuje porez).

Server su malo zajebaniji jer nije uvijek jasno radi li se o fizickim serverima ili se radi o usluzi hostinga, ali ti si govorio o fizickom serveru ako sam te dobro shvatio.
PetBorut is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 05:27   #76
Da govorio sam o fizickom serveru. Evo sad je on meni platio, porez mu nisam zaračunao, sad meni nije jasno zasto bi meni RH to zaračunala, u računu za njega sam naveo da je to "usluga".
lol is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 10:16   #77
Uvoz iz strane zemlje u maticnu zemlju

Zivjela sam cetri godine u Makedoniji i sada zelim donijeti vesmasinu (staru 2 godine), usisavac, set kuhinjskih lonaca, posteljinu, jastuke, poplone i naravno odjecu u Hrvatsku. Te vece stvari (najveca vesmasina) su kupljene u Makedoniji i sad me zanima dali mi se isplati da to vozim za Hrvatsku. Naime zanima me dali ce mi carinit i koje od ovih navedenih stvari na srbijanskoj i hrvatskoj granici. Imam racun za vesmasinu, ali npr. za usisavac nemam. Jel potrebno imati neki popis sa stvarima koje se prenose preko granice sa naznacenom vrijednosti? Pisat cu i direktno ovima na carini ako nadem uopce kontakt email.

Zanima me dali da se mucim uopce ili prodam sve ovdje (iako bi izgubila dosta novaca da prodam masinu koja je tek 2 godine stara, a godinu dana koristena).
stizeljeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 19:54   #78
uvoz rabljenog plovila

Zelim kupiti rabljeno plovilo koje je pod njemackom zastavom.
Molim pomoc ako netko zna, sta moram imati o papira i redosljed postupka oko carine i ostalih davanja.Brod je dugacak 6.40 metara s kabinom i unutarnjim motorom.Plovilo se trenutno nalazi u hrvatskoj u dvoristu obiteljske kuce. naime plovilo je vlasnistvo bracnog para koji zive u njemackoj, stim da je gospoda porijeklom iz hrvatske i vjerovatno ima i nase drzavljanstvo. Cijena tog plovila bila bi cca 4500 eura, Zanima me koliko bi me dosla carina i ostale sve dazbine, ustvari koija bi bila krajnja cijena , tj koliko bi me kostao sve skupa taj brod, brod takoder ima prikolicu njemacke registracije. hvala na odgovoru
diana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 11:39   #79
Individualni uvoz vatrenog oružja

Dakle zanima me jeli individualni uvoz uopće moguć, i ako je kakva bi bila procedura. jeli isto ako se oružje kupuje od fizičke osobe ili tvrtke u inozemstvu? Znam da postoji mogučnost uvoza preko neke hrvatske firme koja se bavi uvozom i prodajom oružja, ali one imaju običaj to debelo naplatit.
StormShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 12:02   #80
Uvoz auta iz Slovenije kao osobna imovina

Pozdrav svima,
Situacija je takva,,,
Ja sam hrvatska državljanka, udata za slovenca i živimo već 3 godine u Sloveniji gdje imam privremeno boravište. Na jesen se selimo nazad u Hrvatsku i zanima me da li ja mogu uvesti u Hrvatsku svoj auto star 1 godinu (auto glasi na mene) kao osobnu imovinu bez da moram plaćati porez i carinu
Kakva je uopće procedura?
Hvala na odgovorima.
Pozdrav.
zoya11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:23.