Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2007., 15:29   #1
Osiguranja imovine

Ima li tko sugestije koje osiguranje uzeti? Bio je kod mene tip iz croatie ali mi se čini da svi pojmovi baš nisu na mjestu.

Što me najviše zanima ima li tko povratnu informaciju kako stvari idu kada treba od osiguranja nadoknaditi štetu? tj. da li kompliciraju ili nije problem naplate?
mmmirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 14:11   #2
Quote:
mmmirko kaže: Pogledaj post
Ima li tko sugestije koje osiguranje uzeti? Bio je kod mene tip iz croatie ali mi se čini da svi pojmovi baš nisu na mjestu.

Što me najviše zanima ima li tko povratnu informaciju kako stvari idu kada treba od osiguranja nadoknaditi štetu? tj. da li kompliciraju ili nije problem naplate?
Ja sam već godinama osig. u suncu i jako sam zadovoljna
xtra_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 14:42   #3
Imovinske štete su u pravilu najlakše plative i puno je jednostavnija procedura nego kod šteta na vozilima.
NYTimes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 21:15   #4
mi imamo preko Allianz-a ...

jednom nam propuh porazbiljao izostakla ... pozvali majstora, stakla zamijenio ... odnijela račun u Alliauz, opisala štetu, lova sjela za 2 dana na tekući

drugi puta susjedu iznad poplavio se stan (voda doslovno tekla niz zidove i po haustoru u potocima) ...
kako je zgrada osigurana isto preko njih bilo je pitanje da li naplatiti iz tog osiguranja ili direktno s naše police ...
zbog xy stvari išli smo preko naše police, došao striček iz Allinaz-a ... malo se natezali s njim (jer je i njemu u interesu što manje procijeniti štetu) ...
imao je malo glupe ideje, tipa da će nam platiti 1m2 tapisona ... mislim kak da kupiš 1m2 tapisona ... na kraju dobili daleko više nego što smo očekivali

u svakom slučaju mi smo izuzetno zadovoljni
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 09:32   #5
Ma nije njemu u interesu da što manje procjeni štetu nego ima masa ljudi koji gledaju prevarit i izvuć nemoguće iz osiguranja kad se ovako dogodi neka šteta. Ne daje ti on ništa iz svog džepa.
NYTimes is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 12:12   #6
Osiguranje kuce

Pozdrav,

Moze li mi netko reci koliko obicno dode osiguranje kuce recimo na požar i elementarne nepogode. Kuce ja dasta velika 300 m2 na super poziciji ciljana cijena iste bila bi sa zemljom na kojoj se nalazi nekih 2 000 000 € .
__________________
Do zadnjeg koraka, do zadnjeg daha, do kraja, do pobjede ili smrti jer predaja nije opcija
osmicadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 21:57   #7
kuća se, u pravilu, osigurava na novu građevinsku vrijednost, a to ti je oko 4.000 - 5.000 kn po kvadratnom metru u prosjeku, bez obzira na lokaciju. lokacija, veličina okućnice, susjedstvo i ostalo što ugrađujemo u tržišnu cijenu nema veze s osiguranjem kuće.
najosnovnije osiguranje od požara i oluje je vrlo jeftino, za kuću te veličine iznosilo bi nekoliko stotina kuna godišnje, iako postoje i razni bogatiji paketi osiguranja koji mogu sadržavati razna druga pokrića i iz tog razloga mogu biti i dosta skuplji.
__________________
ja na netu
crna ptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 00:53   #8
Cca 1000-1300 kn.
Požar, oluja, izljev vode, odnosno osigurava se građevina i instalacije, bez STVARI unutar i izvan građevine...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 20:54   #9
Tko se kuži u osiguranja??

Trebam savjet, a možda pomogne i nekom drugom.
Željela bih osigurati kuću, kućanske aparate i sl. S obzirom da sam s policama poprilićno na VI trebala bih savjete, tko nudi dobre police, na što treba obratiti pažnju, i šta se sve u principu može osigurati?
Znam da se gleda udaljenost vatrogasaca (cestovno ili zračne linije? Ma blizu su mi unutar 1km).
Bitniji su mi kućanski uređaji -imam problem s padom napona struje pa me zanima, kako i na koji način da apsolutno sve pokrijem policom, a da ne platim premiju od xy kuna. (Da znam, ja bi i ovce i novce :-) )
Ako netko ima kakav savjet lijepo molim neka me prosvjetli.
Mamaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 21:07   #10
OSIGURANJE uređaja, kuće i ostalog

Odmah da krenem na bit problema. Nisam se odjednom prosvjetlila nego me poćelo lupati po novćaniku. Imam problema s naponom struje pa su se poćeli dešavati kvarovi (pregori receiver, televizor...srećom pod garancijom, ne radi adsl...)
e sad ja bi sve što god mogu osigurala, i to od svega živog mogućeg- kvarova, poplave, požara, udara vlaka (nisam prolupala, kuća mi je blizu potoka i na pružnom prijelazu)
Pa ljubazno molim ako se netko razumije u takve police da me posavjetuje.
Mamaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 10:07   #11
A da jednostavno nazoves osiguranje i zatrazis da ti kuci dodje zastupnik?
Za imovinu preporucio bi ti Croatiu ili Merkur.

Prvo napravis osnovnu policu osiguranja od pozara i nekih drugih opasnosti. To se odnosi na gradjevinu (laicki, kuca - sve sto je zidano, nepokretno)
Godisnja premije je negdje od 5-6 promila od vrijednosti objekta.

Drugo su stvari kucanstva (sve sto je pokretno - namjestaj itd).
Aparate osigurati od kvara je skupo i neisplativo. Moras pojedinacno navoditi svaki aparat. Merkur ima uracunato u cijenu osiguranje svih el. uredjaja od indirektnog udara groma. Dakle, ako ti zbog kvara na instalacijama rikne televizor, cekas prvu grmljavinu i tada prijavis stetu.

Od vlaka se ne mozes osigurati a i ne trebas. Ako se bas desi da te udari lokomotiva, stetu placa njihovo osiguranje od odgovornosti
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 20:20   #12
Hvala, ma za HŽ znam natežem se s njima za popravke od remonta pruge.
Sutra imam dogovoren sastanak s jednim zastupnikom.
Hvala za info oko indirektnog udara groma.
Vidjeti ću šta će mi čovjek sve ponuditi, pa to usporediti s drugim kućama.
Mamaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 11:24   #13
Zar ne postoji onaj neki uređaj koji služi upravo tome...da u slučaju pada/porasta napona prema uređajima pušta i dalje isti napon (znači to čudo ide između utičnice i uređaja).
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 11:29   #14
ja imam od allianza dom+ i kuća+ i tu je obuhvaćeno sve živo...mislim da nisu najjeftiniji al te ne zafrkavaju previše...zanima ih kolko je kvadrata, od čega je građena i od čega je krov...i zdravo
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 11:07   #15
Kako dobiti 50% popusta prilikom prve registracije auta?
alessandro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 11:18   #16
Nikako
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 10:35   #17
Sve osiguravajuće kuće po defaultu na policu stavljaju rok 10 godina.
Ako se to želi izbjeći, doplatak je 11% (barem Grawe).
Ali naravno, ako se ne može plaćati itd "ma nije nikakav problem!", "samo se napiše izjava!" da se više ne može plaćati i gotovo!
Zanima me koliko je to istina, i reagiraju li osiguravajuće kuće i kako na prestanak plaćanja i odustajanje od osiguranja unutar tih 10 godina?
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 10:59   #18
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Sve osiguravajuće kuće po defaultu na policu stavljaju rok 10 godina.
Ako se to želi izbjeći, doplatak je 11% (barem Grawe).
Ali naravno, ako se ne može plaćati itd "ma nije nikakav problem!", "samo se napiše izjava!" da se više ne može plaćati i gotovo!
Zanima me koliko je to istina, i reagiraju li osiguravajuće kuće i kako na prestanak plaćanja i odustajanje od osiguranja unutar tih 10 godina?
Nije istina da se imovinske police u svim osiguravajućim kućama rade na rok od 10g. U to sam 100% sigurna. Ja kod sebe imam policu na godinu dana.
7sara7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 11:48   #19
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Sve osiguravajuće kuće po defaultu na policu stavljaju rok 10 godina.
Ako se to želi izbjeći, doplatak je 11% (barem Grawe).
Ali naravno, ako se ne može plaćati itd "ma nije nikakav problem!", "samo se napiše izjava!" da se više ne može plaćati i gotovo!
Zanima me koliko je to istina, i reagiraju li osiguravajuće kuće i kako na prestanak plaćanja i odustajanje od osiguranja unutar tih 10 godina?

ne moraš ti potpisati na 10 godina ako nećeš,a što se tiče raskida nema problema,jedino ako nije bila kakva isplata štete
__________________
“Dan prije smrti postat ću navijač Milana, tako će ih kada umrem biti jedan manje”.
MBosec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 07:14   #20
Quote:
7sara7 kaže: Pogledaj post
Nije istina da se imovinske police u svim osiguravajućim kućama rade na rok od 10g. U to sam 100% sigurna. Ja kod sebe imam policu na godinu dana.
Naravno da se ne moraju raditi na 10 godina, ali onda plaćaš policu 11% više.
Quote:
MBosec kaže: Pogledaj post
ne moraš ti potpisati na 10 godina ako nećeš,a što se tiče raskida nema problema,jedino ako nije bila kakva isplata štete
Polica je već bila potpisana.

I bila sam u osiguranju, stvarno nije problem za taj raskid.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:12.