Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2011., 13:38   #81
Quote:
Helvete kaže: Pogledaj post
stvarno ne znam kakve veze imaju pozinice i zahvalnice s crkvenim vjenčanjem ili vjenčanjem kod matičara ! to sve ovisi o vama.. što želite... lijepo je imati zahvalnice čak i ako je u pitanju 20-ak ljudi.. bar ja tako mislim.. ja sam se udala kod matičara i sve je bilo gotovo za manje od 10 minuta imali smo oko 70 ljudi i sve običaje kao i u svatovima od 300 ljudi ..
Da, baš me to zanima...dali su običaji isti kao i u svatovima...!?
AnđeliČakovec is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 14:05   #82
Quote:
AnđeliČakovec kaže: Pogledaj post
Da, baš me to zanima...dali su običaji isti kao i u svatovima...!?
A zašto ne bi bili isti? Pa to je vaše vjenčanje, vi određujete kakvo će vam biti.

Moje mišljenje o tvojim pitanjima:
1. Nema veze gdje je vjenčanje, vjenčanje je vjenčanje, tako da bi meni, da sam gost, bilo lijepo imati neku uspomenu na njega - znači pozivnice i zahvalnice mi se čine ko nešto čega bi trebalo biti.
2. Revere neki koji se žene/udaju u crkvi nit nemaju, pa to više ovisi od preferencije mladenaca - opet, nevezano uz matičara/crkvu.
3. Ako ti supruga želi rezanje torte, priušti joj to.

Što se tiče večere, hoćete li imati bend/DJ-a ili će to baš biti samo večera, bez (prvog) plesa i hoće li restoran biti zatvoren za vrijeme vaše večere, ili ne?
__________________
... 17. 09. 2011. ...
evil_angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 14:27   #83
Quote:
evil_angel kaže: Pogledaj post
Što se tiče večere, hoćete li imati bend/DJ-a ili će to baš biti samo večera, bez (prvog) plesa i hoće li restoran biti zatvoren za vrijeme vaše večere, ili ne?
Restoran u kojem čemo imati "večeru" ima već godinama svoj bend koji svira za svaku proslavu, tak da nam ne treba naša muzika!
Nećemo biti sami...za sada ima već rezervacija i za proslavu godišnjice mature, te neki penzići, ali mi ćemo biti u odvojenoj sali, tak da nećemo imati ništa s njima!
AnđeliČakovec is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 14:47   #84
moji starci su se vjenčali prošle godine kod matičara
normalno da je bilo rezanje torte, buket, kolona auta, bend, fešta i to vjenčanje je vjenčanje nema veze jel crkva i/ili matični
__________________
'pojest ću ti uho ko list salate' xD
https://lb3f.lilypie.com/2cXxp1.png
padallo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 11:53   #85
Mi smo se pred godinu i pol vjenčali kod matičara. Imali smo 60tak ljudi, i imali smo pozivnice i zahvalnice, ja sam imala buketić, a moj muž i kum su imali taj cvjetić/rever ili kak se zove. Ostale svatove nismo kitili. Imali smo DJa, i nismo imali prvi ples, rezanje torte, darivanje i ostale običaje, ali isključivo jer to nismo htjeli, a ne zato jer vjenčanje nije bilo crkveno. Tak da, napravite si kak vam paše, bez obzira tko kaj priča.
Mi smo na pozivnice naveli da je vjenčanje tu i tu, a večera u restoranu, i mislili smo da neće možda doći puno ljudi na vjenčanje, a na kraju su svi došli i jedva stali.
A sama ceremonija je trajala 15tak minuta. Taman. Uz službeni dio, nešto je matičarka pričala o obitelji i bla, bla. Jedino kaj nam je u pozadini pustila neku koma glazbu. To se npr. uopće nismo sjetili da se dogovorimo kaj hoćemo. Al sve u svemu, ok je bilo. Vjenčanje se odigralo u jednom manjem mjestu u podravini.
Dolores O is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 22:40   #86
Kako je srijeda, četvrtak i subota praznik naš matični ured u petak na dan našeg vjenčanja ne radi...na području grada Zagreba dežurna su samo tri matična ureda, a ni jedan od ta tri nije naš.
Ma katastrofa, ja sam tiskala pozivnice kada oni to još nisu znali i sada...
pregovori, dogovori i bla..bla...
na kraju će nam valjda matičar iz Medveščaka izaći, ali to neću znat do 10.05. dok ne potpišemo zapisnik.

Katastrofa!!!!!
__________________
Kad neko uđe u tvoj život, Bog ga je poslao s razlogom. Da ti bude lekcija ili da bude s tobom do kraja života ♥
kisicnosic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 23:02   #87
A što je sa svećenikom? Izlazi li i on na teren? Ima li tko takva iskustva?
nanna20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 23:05   #88
Koliko ja znam, to je prije bilo moguce, ali vec nekoliko godina nista od toga...
Butterfly:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 23:41   #89
Pjevali smo u SeMiju nekoliko puta, na obredu s matičarom (točnije matičarkom).
Fora je uređeno (fotke su na prvoj stranici topica), tipično američka spika, pa ko voli...
Trudi se ekipa tamo, to je mjesto koje preporučam definitivno.

Još smo pjevali i na obredu s matičarom i Globusu, to mi je više bilo onako... štajaznam- to je više predvorje restorana. Nije mi se baš svidjelo, možda zbog samog ugođaja i profila ljudi.
Inače, samo osoblje Globusa definitivno zna što radi- a rade dobar posao.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 10:13   #90
Riješen matičar, hvala Bogu.
Na kraju iz Trešnjevke, ali gospođa je super!
I dobro da nismo htjeli dan poslije (subota) jer je praznik i matičari ne rade..evo tako da znate tko planira matičara na praznik, nema vjenčanja!
__________________
Kad neko uđe u tvoj život, Bog ga je poslao s razlogom. Da ti bude lekcija ili da bude s tobom do kraja života ♥
kisicnosic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 14:00   #91
Quote:
kisicnosic kaže: Pogledaj post
Riješen matičar, hvala Bogu.
Na kraju iz Trešnjevke, ali gospođa je super!
I dobro da nismo htjeli dan poslije (subota) jer je praznik i matičari ne rade..evo tako da znate tko planira matičara na praznik, nema vjenčanja!


ne kužim ja njih da me prostiš.... ko da rade đabe... pa i taj čin ti naplate i to ako izlaze na teren bogovski naplate i onda te još tako zaje!!!! užas... eto kam naša država ide ... ko da mora cijeli dan tamo biti... dođe odradi i ide doma a bitno da ljudi u dućanima moraju raditi svetke i petke po cijele dane i noći
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 09:53   #92
Oficijelno sam zbunjena.
U matičnom uredu na Trešnjevci, gdje smo zaključili termin, gospođa nam je dala katalog s popisom službenih fotografa. Ono što mene zanima jest znači li to da 'neslužbeni' fotografi nemaju kakvu bitnu dozvolu koja ih sprečava u fotografiranju vjenčanja u Staroj gradskoj vijećnici ili opet lud koitira sa zbunjenim. Pomozite idiotu, molim vas.
Radoznala naranča is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 15:24   #93
Quote:
Kurious Oranj kaže: Pogledaj post
Oficijelno sam zbunjena.
U matičnom uredu na Trešnjevci, gdje smo zaključili termin, gospođa nam je dala katalog s popisom službenih fotografa. Ono što mene zanima jest znači li to da 'neslužbeni' fotografi nemaju kakvu bitnu dozvolu koja ih sprečava u fotografiranju vjenčanja u Staroj gradskoj vijećnici ili opet lud koitira sa zbunjenim. Pomozite idiotu, molim vas.
iako nisam iz Zg ali prije par mj sam bila na vjenčanju gdje službeni fotograf mladenke nije smio snimati vjenčanje već je to radio njihov fotograf s tog popisa... po meni je to podilaženje nekolicini koja ima špagu sa vječnicima pa su si sredili takvu gažu i to masno naplaćuju, a o kvaliteti snimaka bi se dalo razgovarati.... ali ako je takav propis, nažalost tu se ne može protiv toga

dakle... put pod noge i pogledaj tko je od tih na popisu kvaliteniji i njega uzmi.
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 17:52   #94
Quote:
Kurious Oranj kaže: Pogledaj post
Oficijelno sam zbunjena.
U matičnom uredu na Trešnjevci, gdje smo zaključili termin, gospođa nam je dala katalog s popisom službenih fotografa. Ono što mene zanima jest znači li to da 'neslužbeni' fotografi nemaju kakvu bitnu dozvolu koja ih sprečava u fotografiranju vjenčanja u Staroj gradskoj vijećnici ili opet lud koitira sa zbunjenim. Pomozite idiotu, molim vas.
Ako već imaš "neslužbenog fotografa" trebalo bi biti sve u redu, ne brini. I mi se prijavili na Trešnjevci i nama dali brošuru s popisom tih fotografa, ja rekla da mi već imamo svog, a gospođa nama - da je to u redu, da je ona jednostavno dužna to nama dati.

Prije vjenčanja pitala me naša fotografkinja da li smo možda matičarki spomenuli da imamo svoju foto ekipu, jer se ovi službeni znaju jako drsko postaviti prema "neslužbenim" fotografima. Rekoh da jesmo, iako sam uvjerena da to ona nije nigdje zapisala nego samo primila na znanje.

Kaže meni fotica - nema veze, ako budu drski, bit ćemo i mi takvi prema njima.

Vjenčanje prošlo super, naš fotograf i snimatelj uredno odradili svoje, ove druge, ako su i bili - ni vidjela ni čula.

I inače, čestitam i sretno !
__________________
I tried living in the real world
Instead of a shell
But I was bored before I even began
French&Saunders is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 18:58   #95
nikako ne mogu dobiti matični ured telefonom, jl znate slučajno jel se može imat dva kuma/kume?
__________________
odabij od kola!!!
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 19:02   #96
simbolično ih možete imati koliko hoćete, ali samo dvoje svjedoka se može potpisati u knjigu.
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 14:52   #97
Može mi netko objasniti proceduru vjenčanja pred matičarom, koliko traje? Jel netko možda se ženio na otvorenom? Koliko košta matičar za vjenčanja na otvorenom?
Volim_glazbu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 15:16   #98
Traje do pola sata. Dođete pred matičara, on održi kratak govor o braku i ljubavi, pita pristajete li stupiti u brak, vi pristanete, razmijenite prstenje ako ih imate, pusa, to je to

Ima nas ovdje koji smo to obavili na otvorenom. Ovdje ćeš naći više informacija o cijeni:
Pravilnik o mjerilima za određivanje iznosa naknade za sklapanje braka izvan službene prostorije

Nas je koštalo oko 2.700 kn, vjenčanje u petak u 19 sati, do 10 km od matičnog ureda.

Prolistaj malo i cijeli ovaj topic, naći ćeš još korisnih informacija
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 19:22   #99
Quote:
Volim_glazbu kaže: Pogledaj post
Može mi netko objasniti proceduru vjenčanja pred matičarom, koliko traje? Jel netko možda se ženio na otvorenom? Koliko košta matičar za vjenčanja na otvorenom?
Mi baš u ponedjeljak rješavali matičara; 2358kn izlazak na teren u subotu navečer, 100 kn biljega i 200 kn za vjenčanje. 2700kn sve skupa, ako hoćeš još koji vjenčani list, to ti je 20kn biljega po listu više jer na vjenčanju dobiješ samo jedan.
__________________
3.9.2011.
espana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 13:00   #100
dame, mogu pitati nešto u vezi v. kod matičara? ne znam jel se o tome već pričalo, nisam našla, prelistala sam ovih par stranica?

1.da li mjesto stanovanja određuje matični ured koji će nas ženiti?

(vjenčanje bi bilo negdje u zagorju, matičara bi znači doveli na livadu i prikladno platili, pa bi uzeli onaj ured koji mora manje putovati). da li smo kasnije vezani ičim za taj ured radi bilo kakvih dokumenata? (da se ne desi da moram u stubicu po papire kad mi nešto zatreba)?

2. da li mogu sama 'organizirati' ceremoniju ili moram prihvatiti njihov način?

pod tim mislim na uređenje okoliša, pozadinsku glazbu, i naš tekst koji želimo da se pročita prije nego se obećamo? ako mora biti onog službenog što ima po zakonu ispričati, može li naše onda biti dodatak? imam svoje zavjete a i cijeli teks koji nam nešto znači...

3. da li ustupci pod točkom 2. ovise samo o dobroj volji matičara?

vjenčanje će biti vrlo neformalno i jako bi htjela biti sama režiser cijelog događaja...
__________________
Mi smo Borg. Ništa se ne prima.
Kris79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:25.