Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2014., 11:08   #101
Ma on tvrdi da je pazio, ali da je mali svugdje trcao i da mu se par puta izgubio iz vida. Ne smijem o tome više razmišljati jer me to sve skupa previše opterećuje i sad sam se i razboljela, boli me sve kao da imam gripu.

Našla sam ovo na internetu http://www.spyshop.hr/gps-pracenje-i...ucni-sat-.html i to mi zvuči dobro i zanimljivo, ali ne znam koliko zrači.
Razmišljala sam i o tome da nabavim nekog malog psa.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 11:29   #102
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Koliko god bilo čudne okolnosti i zastrašujuće sve skupa probaj racionalizirati. otmičari ne bi trebali biti tako plahi da imaju dijete u šapama pa ga puste.
I to je ok razmišljanje, ali je u HR u ovom trenutku oko 2 500 nestalih osoba. A meni susjeda kojoj je sin policajac veli da im je velik rizik ako se odmah zove policija.

http://www.nestali.hr/default.aspx?id=18
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U

Zadnje uređivanje soks : 08.08.2014. at 11:38.
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 12:04   #103
ja se ni ne mogu zamisliti u toj situaciji, umrla bi valjda, dobro si ti reagirala, a šta ti je muž radio, on ni nije skužio da je otišo?
ugl kod nas mnogi griješe što čekaju sa zvanjem policije, treba odmah reagirati
toka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 20:40   #104
ok, više ne mislim da ga je netko htio maznut. prvo zato sto se ne sjećam da su na ovim prostorima ukrali ovako malo dijete, a drugo, zato što mi je danas istrčao iz mora, otrčao na drugi kraj plaže i sakrio se u kemijski wc. Bio mi je na oku cijelo vrijeme, još sam mu stavila i flourescentne narukvice za plivanje da bude uočljiv. Ne znam što se to događa s njim? Čudna neka faza.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 21:11   #105
Moj ima 2,5 i stalno bjezi nekuda... Pa se skriva i suti i nece se javiti kad ga zovem?! Svaki dan nesto s njim... Uz to izmislja i laze da to nije normalno. Neki dan je ispricao tati da sam ga tukla po glavi sakama?! I da sam ga grizla po licu!!!
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 09:03   #106
Moj se nije izgubio, al smo za dlaku izbjegli tragediju..
u vikendici smo u donjoj ljetnoj kuhinji...vani su stepenice koje vode u gornju kuhinju i u sobe...on se nekako, dok smo mi jeli izmigoljio..
popeo se stepenicama i skužio prolaz groz ogradu na visini od tri metra...

teško mi je vizualizirat kako kuća izgleda...
uglavnom ja ga zovem, ne javlja se...
pogledam prema gore, kad on s prednje strane ograde gleda dole u mene...da zakorači pada s ta tri metra...

samo sam prošaptala mami "hitno izlazi" da bude tu ukoliko on zakorači,
a ja sam se zaletila gore prema njega...doslovno ga za jednu rukicu izvukla...
Ne znam vam to opisati, ali prvi put u životu sam normabel popila.,...3-4 dana ja sebi nisam mogla doć...za dlaku je poginuo...

nema, s tim vražičima ni sekundu oka s njega..
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 11:30   #107
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
ok, više ne mislim da ga je netko htio maznut. prvo zato sto se ne sjećam da su na ovim prostorima ukrali ovako malo dijete, a drugo, zato što mi je danas istrčao iz mora, otrčao na drugi kraj plaže i sakrio se u kemijski wc. Bio mi je na oku cijelo vrijeme, još sam mu stavila i flourescentne narukvice za plivanje da bude uočljiv. Ne znam što se to događa s njim? Čudna neka faza.
Je li se bas uspio sakriti ili ustvari nije...jer si ga cijelo vrijeme gledala?
(sorry na pitanu, ali nisam iz teksta uspjela zakljuciti je li ipak nestao na trenutak usprkost nadgledanju)
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 16:47   #108
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Je li se bas uspio sakriti ili ustvari nije...jer si ga cijelo vrijeme gledala?
(sorry na pitanu, ali nisam iz teksta uspjela zakljuciti je li ipak nestao na trenutak usprkost nadgledanju)
Pa nije uspio iako mu je to bila namjera. Ja sam došla blizu i pozvala ga da vidim sto će učiniti, a on je lijepo virkao kroz vrata.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 14:01   #109
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
a Hmm, čuj, moje jednakostaro dijete ne zna prepričati ključne dijelove nekog događaja. kad velim "ajd ispričaj di smo bili i šta smo vidjeli" iz njenih usta iziđu neki nebitni segmenti događaja. Od cijele predstave ona kaže da su kokoši pjevale. A svašta je bilo u predsavi. Od pola dana švrljanja di je doživila i vidjela svašta što joj je taj čas bilo dojmljivo ispriča da je bila u parku (svratili na 10min). bila mi je tvrdila i nimalo švrljala sa izjavama da je jedna teta nekoliko djece u vrtiću udarila, di i zašto.. Drugi mali svjedok, navodno udaren,to čvrsto negira.
Čuj mali je pola sata švrljao sam a u njegovoj mašti je doživio zasigurno svašta.
Da, ovo je lako moguce.
Po meni i najvjerojatniji scenarij.
Jos ako roditelj ispituje, dite osjeti napetost i iscekivanje, zna se tu svega izmuckati.



Quote:
]Činjenica je da otmicari neću ne postoje al otete djece ima statistički zanemarivo. laka su meta i nije sf namamiti ih nasnifati i nestati. da jadranom tj obalom kruži netko s tom namjerom već za koji dan čut ćemo da je neko nestao. Jer ne otimaju ako im se posreći nego ciljano i pripremljeno (pokušavam razmiušljati kao otmičar. Radim za nekog, logistika i veze su spremne za prihvat, ima mali milijun lakših žrtava od jedinca sa oba prisutna roditelja). t
Koliko god bilo čudne okolnosti i zastrašujuće sve skupa probaj racionalizirati. otmičari ne bi trebali biti tako plahi da imaju dijete u šapama pa ga puste.
U pravu si kad kazes da je sansa statisticki mala.
Ali varas se za ostalo
Vecina otmica od strane nepoznate osobe uopce nije nesto posebno planirana (ne racunam tu ludnica drzave).
U pravilu je otmica stvar prilike.
Dite se nade van nadzora odrasle osobe, na krivom mistu u krivo vrime.

Mene to za sada nesto posebno ne brine, s obzirom da je RH jos uvik po pitanju takvih stvari sigurna zemlja.

Ali kad idem u Francusku, priznajem da vise pazim.
I tamo je otmica od strane nepoznate osobe ritkost, ali "zabrinjavajucih" otmica ima po nekoliko stotina godisnje.

Ipak, nisam u strahu od otmice koliko od nezgoda koje se mogu dogoditi dok je dite "izgubljeno".

Zadnje uređivanje choupette : 12.08.2014. at 14:12.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:44.