Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2014., 13:09   #221
Evo nakon pocetnog odusevljenja, da vam kazem da smo mi vec (privremeno) prestali da idemo u vrtic! Jeste da je divno opremljen, divna vaspitacica, sve super, ali mi se dete vec posle desetak dana tako razbolelo (zapusen nos, kijavica, dijareja, pa onda jedan dan temperatura od 39.7, dva puta smo zavrsili u hitnoj - malo panicarski ali sta drugo da radim s takvom temperaturom, na kraju antibiotici!! ali bio je jedini nacin jer temperatura nije prestajala nekih 10-ak dana, bilo da je bila malo samo povisena ili ekstremno visoka ponekad).
I da je to samo sad na pocetku, nego ide sezona gripa, a svi kazu da se deca bukvalno svakih 15 dana do mesec razbolevaju kad idu u vrtic. E pa onda nece ici u vrtic jadno moje malo dete!!
Tako da smo odlucili da nastavi vrtic posle zime, kad ce vec imati 10-ak meseci. Sigurno ce nas ponovo sacekati isti haos sa kijavicama i slicno, ali makar ce njegov mali nosic biti malo veci i razvijeniji i nece mu tako tesko pasti razboljevanje..

Uf.. eto samo da vam kazem da ste bile u pravu sto ste se zgrazale nad polaskom u jaslice deteta od 4.5 meseca. Cak i kad bih gledala samo na svoju organizaciju, ona 4 sata ujutro sto sam mogla da radim u miru i bez prekidanja ni u kom slucaju ne kompenzuju tolike silne neprospavane noci i ocajavanje nad bebicom koja jedva dise kroz zapusen nos, ili place dok joj stavljam fizioloski ili ima temperaturu. A da ne pominjem dobrobit mog jadnog malog bebana!!

4.5 meseca bez ijedne povisene temperature ili ne daj boze neceg komplikovanijeg, polazak u vrtic i.. apsolutni debakl!

Sreca pa mogu i ovako da se organizujem, da ne mogu ne znam sta bih.. uvek sam pricala da sto se majke previse oslanjaju na bake i zasto placati neku priucenu dadilju kad dete moze da ide u profesionalni vrtic, ali eto.. izgleda da mnogo toga mora da se dozivi da bi se razumelo..
__________________
I too once thought I was owed something.
columna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 13:24   #222
Razgovor s vrtićkom pedagogicom pri upisu.

- Imate li kakvih bojazni i briga?
- Imam, strah me bolesti.
- Ma nemate se čega bojati, pa vidite da sva djeca idu u vrtić/jaslice, bude kakva prehlada, sve je to u redu.

Četvrti dan adaptacije je počeo povraćati u slapovima, idući dan sam ja počela, temperatura u nebesima, 2 tjedna smo se vukli k'o crkotine i onda se jedva vratili u rutinu.
I odmah išli tražiti tetu čuvalicu.

A isto tako sam mislila - bolje mu je u vrtiću.
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 17:23   #223
italija

Evo i moje dvije:

Minimi isto krenuo u jaslice s 4 mjeseca. (porodiljni traje sveukupno 5 mj a dobivas 80% place) Koliko vidim, ni traga traumama. Par puta se razbolio, ali ipak mislim da su jaslice puno bolja opcija od preskupe dadilje koja unutar 4 zida moze radit sto ju volja ili baka servisa s bakom koja gleda turske sapunjare dok dijete culi u boksu. Barem se socijalizira.

Grupa nije prevelika, 2 tete na njih osmero. U prvo vrijeme donosila sam svoje izdojeno mlijeko, a sad jede frisko pripremljene kasice. cijena 350€ mjesecno.

Izgleda lakovjerno ovo moje napisano, ali i nije. najme, sveki je jedna od dvije tete tako da je bebac zapravo s bakom. a za baku otprije znam da jako voli tu djecicu koja joj prolaze kroz ruke, ima 65 godina i mac slika djece koja su bila kod nje, svakog se rado sjeti.

sto se tice privikavanja na vrtic, politika je "koliko got treba", znaci nije prvi dan sat vremena, drugi dan dva sata, nego se osluskuje bebu (a bogme i mamu). ja sam prvih tjedan dana tulila ko kisna godina, docim se minimi bezubo cerekao od prvog dana.
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 18:38   #224
Quote:
Blentava kaže: Pogledaj post

Minimi isto krenuo u jaslice s 4 mjeseca. (porodiljni traje sveukupno 5 mj a dobivas 80% place)
Isuse, kako je ovo brutalno.

Jedna jedina stvar na svijetu zbog koje mogu reci: blazena hrvatska!
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 20:48   #225
Da, i u DE je tako kod prilagodbe, barem u nasem vrticu...jaaaaako polako to ide. Cijeli prvi tjedan sam bila tamo. Pa onda polako na 10 minuta da probamo. Ona je super reagirala tako da smo za dva tjedna bile gotove s prilagodbom. Cak sam i na prva dva spavanja bila s njom, uspavljivala na rukama sto ni doma ne radimo!!!! I cim bi ju spustila u kinder ona u plac. Pa je teta treci dan rekla da ce probati ona a ja neka budem vani. Ona je nju na rukama uspavljivala 2-3 dana i spustala u kinder i nakon toga kao i sve ostale, stavi u kinder i spavaju. A lako njima tako kad imaju jedno dijete na prilagodbi, to sam vec pisala negdje Sada nakon mjesec dana, curica (ni dvije godine jos nema) sama ulazi u sobu, uvali se teti u krilo meni mase pa-pa kad odlazim. Ali ovdje je i sada pozeljno ono kad imas vremena da malo udjes u sobu njihovu, sjednes na pod, poigras se, porazgovaras... Kad bi ja morala otici iz sobe i cekati da vidim sto ce biti s njom, govorile su mi neka idem kod starijeg djeteta u grupu i budem s njim, oni vole da im i roditelji tu dodju
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:29.