Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2013., 19:41   #1561
Love says "I am everything". Wisdom says "I am nothing". Between the two, my life flows. Since at any point of time and space I can be both the subject and the object of experience, I express it by saying that I am both, and neither, and beyond both.

Sri Nisargadatta Maharaj
Naked Mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 21:33   #1562
"Sve velike stvari su jednostavne, a većina ih se može izraziti samo jednom rječju - sloboda, pravednost, čast, dužnost, milost, nada."
Winston Churchill
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 03:33   #1563
Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
"Sve velike stvari su jednostavne, a većina ih se može izraziti samo jednom rječju - sloboda, pravednost, čast, dužnost, milost, nada."
Winston Churchill
al to je šest riječi.



__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 17:46   #1564
Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
"Sve velike stvari su jednostavne, a većina ih se može izraziti samo jednom rječju - sloboda, pravednost, čast, dužnost, milost, nada."
Winston Churchill
Može se i u još manje:
Liberte, egalite, fraternite.
Sigmund is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2013., 20:00   #1565
Daj ne zajebavajte djevojku.
__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 19:49   #1566
Tamo gde sam Ja, ne postoji "moja" ili "tvoja" strana. I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim! Ponocno sunce osvetljava moje postojanje na ovoj planeti i zato kao Senka ja po ovom svetu hodam.... USUDI SA DA ZNAS - NEMA SVETLOSTI BEZ TAME
Naked Mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 19:55   #1567
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
al to je šest riječi.



Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Može se i u još manje:
Liberte, egalite, fraternite.
Quote:
bhavatarini kaže: Pogledaj post
Daj ne zajebavajte djevojku.
Tek sam sad vidjela ove postove. No, da, i meni je bilo čudno kaj s tom izrekom. Tražila sam drugdje tu izjavu, no nisam je nigdje našla. Mislila sam da netko od vas možda zna. Tu ste ipak starosjedioci.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 22:42   #1568
"Mladost imamo da bismo činili gluposti, a starost da bismo za tim glupostima žalili."
Ernest Hemingway
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 21:37   #1569
"Izvor naše sreće je u subjektivnim osobinama: plemenitom karakteru, poduzetnom duhu, sretnom temperamentu, vedrom umu i zdravom tijelu."
Arthur Schopenhauer
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 14:12   #1570
Quote:
Naked Mind kaže: Pogledaj post
Tamo gde sam Ja, ne postoji "moja" ili "tvoja" strana. I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim! Ponocno sunce osvetljava moje postojanje na ovoj planeti i zato kao Senka ja po ovom svetu hodam.... USUDI SA DA ZNAS - NEMA SVETLOSTI BEZ TAME
Kaže ona i upali mrak.
Medokava is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 19:31   #1571
Ja sam put, istina i život - Isus
antik is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 14:01   #1572
"Mnogo prije nego što smo se upoznali, sanjali smo iste snove."

Vladimir Nabokov
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 14:14   #1573
Ljubav je cigareta poljubac je dim...
A pepeo tuzna uspomena sto ostaje za tim ..
.CAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 13:14   #1574
"
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
""Mnogo prije nego što smo se upoznali, sanjali smo iste snove.""

Vladimir Nabokov
Lijepo... Meni najdraži citati su oni poznatog pisca Meše Selimovića:

„Nije čovjek ono što misli, već ono što čini.“
„Nikad čovjek ne može tako upropastiti život kao kad želi da ga popravi...“
„Opasno je kad se čovjek nađe sam, okružen tišinom tuđeg neprisustva, više je strahova i čudnih razgovora sa sobom.“
„Najgore je kad ljudi šute, kad se ne objasne, pa svaka sumnja ima pravo na život. I moja i tvoja.“

Evo ih još nekoliko: http://www.buro247.hr/knjige/prijedlozi/me-a-selimovi-nije-ovjek-ono-to-misli-ve-ono-to-ini.html"
floopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 17:43   #1575
Thumbs up So little time Try to understand that I'm Trying to make a move just to stay in the game I try to...

Quote:
Naked Mind kaže: Pogledaj post
Love says "I am everything". Wisdom says "I am nothing". Between the two, my life flows. Since at any point of time and space I can be both the subject and the object of experience, I express it by saying that I am both, and neither, and beyond both.

Sri Nisargadatta Maharaj
new life is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 17:47   #1576
Thumbs up We were silenced by the night But you and I we gonna rise again Divided from the light I wanna love!

Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
"Izvor naše sreće je u subjektivnim osobinama: plemenitom karakteru, poduzetnom duhu, sretnom temperamentu, vedrom umu i zdravom tijelu."
Arthur Schopenhauer
new life is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 23:36   #1577
1. Ciljevi: Cilj ne postavljamo uvijek samo da ga ostvarimo, već da imamo nešto čemu stremimo.

2. Fleksibilnost: Najtvrđe drvo najlakše se slomi dok bambus ili vrba opstaju jer umiju da se savijaju na vjetru.

3. Vrijeme: Ako voliš život ne gubi vrijeme, jer je život satkan od vremena.

4. Služenje: Pravi život je život za druge.

5. Prihvatanje: Ne razmišljaj ko je u pravu ili u krivu ili ko je od koga bolji. Prosto prihvati da su ljudi takvi kakvi su.

6. Jednoumlje: Ne bojim se čovjeka koji je vježbao 10.000 udaraca odjednom, već se bojim čovjeka koji je vježbao jedan udarac 10.000 puta.

7. Kreativnost: Idi kud niko nije išao, neka ti granica bude bezgraničnost.

8. Jednostavnost: Jednostavnost je ključ briljantnosti.

9. Nađi svoj put: Upijaj bitno, odbaci nebitno i dodaj ono što je samo tvoje.

10. Djeluj: Znanje nije dovoljno ako ga ne primijeniš. Želja nije dovoljna, moraš djelovati.

11. Ego: Borilačke vještine su suštinski samospoznaja. Pravi udarac ne služi da prebiješ čovjeka ispred sebe, već da prebiješ svoj ego, svoj strah ili svoje inhibicije.

Bruce Lee
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 21:48   #1578
"Tkivo tetovira na tkivo otiske nasleđa. Takvo je moje ćutanje s tobom ove noći. Opnu po opnu, ljusku po ljusku, sluz po sluz, žamore među nama civilizacije protozoa, epohe virusa, ćelije stena i vazduha, i uštavljena koža vode i večnosti.
To je kao da se sporazumevamo u svim vremenima, sada iz ovog trenutka, u kojem smo se zadesili."

Miroslav Antić
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 14:18   #1579
Mudrosti starih Indijanaca

Crno stopalo

Sve na svijetu je u paru. U našim mislima mi smo dvoje, dobri i zli. Svojim očima vidimo dvoje, ono što je lijepo, i ono što je ružno. Imamo desnu ruku koja udara i čini zlo, i lijevu koja je bliže srcu, punu dobrote. Jedna noga može nas voditi lošim putem, a druga dobrim. Dakle, sve na svijetu je u paru.

Wintu

Ponašajte se dobro prema Zemlji, ona vam nije dana od vaših roditelja, nego je posuđena od vaše djece. Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.

Preuzeto sa ovog linka
bniedem is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 21:39   #1580
Si fueris Romae,Romano vivito more,
Si fueris alibi,vivito sicut ibi.

Budeš li u Rimu, živi na rimski način,
budeš li drugdje,živi kako se živi tamo.

Latinska
.CAR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:45.