Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2017., 17:34   #21
Quote:
Thathater kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru
Zaista nema na čemu. Pošten čovjek uz ovu politiku može pomisliti svašta.
Recimo zanima me dali bi naši političari kad hrvatska nebi imala more također ratovali(slali nevine da ginu) za samostalnost? Uz ovakvu lopovštinu, jok.
Za onu samostalnost kad izađeš iz Jugoslavije da bi ušao u Uniju gdje ti drugi mentalitet naređuje kako češ živjeti?
Haha, dobra fora:klap:
Največa katastrofa svih katastrofa je koliko je ljudi poginulo za ovo šta danas imamo, jesmo li zadovoljni?
__________________
NE porezu na nekretnine!

Zadnje uređivanje VDCOTO : 13.12.2017. at 17:50.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:24   #22
Šestoro visoko pozicioniranih ljudi bivše JNA, koje hrvatska policija i državno odvjetništvo terete za raketiranje Banskih dvora ratne 1991., ne nalaze se na području Hrvatske. Radi njihova prisustva u tom postupku provode se mjere, koje uključuju prijedlog za određivanje istražnog zatvora i raspisivanje međunarodnih tjeralica.

Napad na Banske dvore bio je pripremljen u Zemunu, u zapovjedništvu ratnog zrakoplovstva JNA. Zapovjed je izdao general major Ljubo Bajić koji danas živi u Srbiji.

Bajić je za HRT telefonom izjavio: Vi ste za mene bili oružani pobunjenici, a zna se kako se sa pobunjenicima postupa. Hrvatska nije bila država, niti je bila priznata država. Što se desilo, desilo se, kazao je.

Naredba je bila proslijeđena Đuri Miličeviću, zapovjedniku lovačke eksadrile, a istražitelji smatraju da je mozak operacije bio pukovnik Slobodan Jeremić.

No u telefonsom razgovoru za HRT Jeremić je sve negirao. Ne znam da je bio napad, ja i nisam siguran, ni to nikad ni dokazano. Ne znam što je bilo. Ja sam tražio da ide mještovita komisija, naša i Hrvatska da to utvrdi. Ja ni ne znam da je to bio napad, kazao je Jeremić.

I Bajić i Jeremić kažu da su spremni razgovarati s istražiteljima, ali isključivo srbijanskima. Napominju da ne vjeruju u izručenje Hrvatskoj.

http://vijesti.hrt.hr/420262/bajic-i...a-banske-dvore

ovo je 26 godina prekasno
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 14:05   #23
Malo sam dao truda i isčitao to policijsko izvješće, prvi mi je dojam da je sve to žešće sranje pisano po isključivo političkoj direktivi, ciljevi svega toga nakon 26 godina su mi nejasni. Naravno sve je to moj dojam i ne mora biti točno ali napisat ću svoje promišljanje.

JNA više manje nije ostvarila svoje ratne ciljeve 1991-e, mada je pomalo upitno što su uopće bili ratni ciljevi jna Jedan od glavnih razloga neuspjeha(?) je bilo zrakoplovstvo, tj njegova nesposobnost da učinkovito tuče prvu hrvatsku liniju, pozadinu, komunikacije, infrastrukturu i sl. U tome se svi slažu i o tome nema dvojbe. Kad najednom imamo potpuno drugačiju situaciju, po ovoj optužnici JRZ je najednom postala u stanju izvršavati vrlo zahtjevne borbene zadatke. Vrlo zahtjevan borbeni zadatak bi definitivno bio raketiranje Banskih dvora. Znači dva super galeba u pratni dva miga lete visoko nad Zagrebom, počinju naglo poniranje da bi bili teži cilj protuzračnoj obrani, ispaljuju rakete okreću se i odlaze.

vno da ja nisam pilot ali pogledajmo ovo zdravorazumski, zamislite perspektivu pilota koji upravlja avionom koji se naglo obrušava. Vidik mu zasigurno nije jasan i sad on mora odrediti u gusto naseljenom području koji je objekt zgrada Banskih dvora, naciljati i ispaliti. Meni se to sve čini onako pomalo supermenski Zasigurno nisu ispaljene navođene rakete jer G-4 nije bio opremljen njima, a da su ih čalk i imali što bi ih navodilo, netko mora označiti zgradu

Ako netko bezpogovorno vjeruje u ovu optužnicu u zemlji u kojoj obavještajne i sigurnosne službe prekrajaju snimke nadzornih kamera, u zemlji u kojoj je poznati poduzetnik oslobođen krivnje za izazivanje smrtonosne na temelju iskaza svoje zaručnice koja je prvo tvrdila nešto drugo, onda je to ograničena osoba zadojena mržnjom.

Kako već napisah, smisao optužnice mi je nejasan, pogotovo zato što nemaju koga suditi ali sve više uviđam da je Hrvatska glavni faktor u narušavanju krhkog mira u ovom području zbog stalnog kopanja po prošlosti i podizanja čudnih optužnica, umisto da se okrenemo budućnosti kako nam je poručio Ante Gotovina, bivši junak hrvatske desnice koje ga više ta ista desnica ne spominje...
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 16:43   #24
Ne znam sto se tamo desilo i sto je eksplodiralo, ali sigurno nisu avio bombe M82 (225kg) i NRZ Munja 128mm sto je bila zvanicna verzija.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 11:56   #25
https://www.b92.net/info/vesti/index...nav_id=1336476

Evo novih narodnih heroja.

A još prekjučer je za većinu sve bio mit i izmišljotina.
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 16:36   #26
Vidim da neki ne veruju u bombardiranje Tudjmana, OK? Ali zasto onda JNA pripadnik priznaje taj napad na javnim medijima Srbije?? PO moje, bio je to dogovoreni napad , Franjo i Sloba, zato i nije bilo mrtvih politicara osim onog jadnika na Tuskancu! Da je JRV htelo da unisti, mogli su baciti deset krmaca i pola Gornjeg grada bilo bi ko posle 1880. u potresu!
BONBONCIC is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 05:01   #27
Kažu: ''Napad podmukao i ničim izazvan''

podmukao => slažem se

ničim izazvan (nelogičan, bez razloga) => e pa...


Moj Tuđmane, kada te službena vojska granatira nešto si sigurno uglupo zamutio. U to vrijeme je Franjo predsjednik jugoslavenske republike Hrvatske, JNA je službena vojska SFRJ (zna se pod čijom kontrolom) i kao takva je raspoređena po teritoriju RH, naoružana i dominantna po pitanju zemlje, mora i zraka. Tuđman je tek počeo osnivati hrvatsku vojsku koja se sastojala od nekih redarstvenika i slabog zrakoplovstva. Sve je bilo u nekim početcima, realno nedovoljno spremna obrana, niti 1% što su imali u JNA.

I što Tuđman uradi: proglašava samostalnost, objavljuje antisrpsku politiku (nacionalizacija hrvatskih poduzeća, otpuštanje Srba), diže šahovnicu, prosipa ustašku propagandu, uvodi svoju policiju i vojsku.


Ukratko nespreman si za rat, a daješ im povoda da te napadnu. Pa valjda je za očekivati da će JNA nasrnuti čim pokušaš nešto protiv hrvatskih Srba. Ne znam kakvu je reakciju Jugoslavije na antisrpstvo Tuđman očekivao


Znači prvo se pripremi za bitku za samostalnost, nemoj odmah lajati o svojim namjerama.
gejmer123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 13:39   #28
Quote:
BONBONCIC kaže: Pogledaj post
Vidim da neki ne veruju u bombardiranje Tudjmana, OK? Ali zasto onda JNA pripadnik priznaje taj napad na javnim medijima Srbije?? PO moje, bio je to dogovoreni napad , Franjo i Sloba, zato i nije bilo mrtvih politicara osim onog jadnika na Tuskancu! Da je JRV htelo da unisti, mogli su baciti deset krmaca i pola Gornjeg grada bilo bi ko posle 1880. u potresu!
Koje gluposti, na svoje oči sam vidio bombardiranje, isto tako su nebuloze o nekom dogovoru Slobe i Tuđmana. Da su bacili deset krmača i izazvali veća stradavanja među civilima onda bi nešto doletilo iz Aviana i preoralo sve aerodrome iz kojih su poletjeli ti avioni sa krmačama.
Što se tiče uzroka rata vidim da je nekima kratka pamet ili se tada još nisu ni rodili pa pišu gluposti pod utjecajem srpske propagande. Bivša država je došla svome kraju, svi su htjeli miran razlaz osim Srba koji su se osjećali močni jer je vojska bila u njihovim rukama. Pokušali su i popušili, Hrvatska je ostala u Avnojevskim granicama, nije tu bilo nikakvih Ustaša i klanja srpske nejači već obrnuto pokušala se stvoriti linija Kavlovac - Vivovitica - Kavlobag ali nije uspjelo. Bio sam Hrvatski vojnik u to vrijeme i znam iz prve ruke što se dešavalo. Srbi su najlošiji ratnici na cijeloj planeti, nevjerojatno je da ništa nisu uspjeli ostvariti od svojih ciljeva sa apsolutnom dominacijom u oružju i ljudstvu. To je cijela mudrost o DR.
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 01:56   #29
Quote:
BONBONCIC kaže: Pogledaj post
Vidim da neki ne veruju u bombardiranje Tudjmana, OK? Ali zasto onda JNA pripadnik priznaje taj napad na javnim medijima Srbije?? PO moje, bio je to dogovoreni napad , Franjo i Sloba, zato i nije bilo mrtvih politicara osim onog jadnika na Tuskancu! Da je JRV htelo da unisti, mogli su baciti deset krmaca i pola Gornjeg grada bilo bi ko posle 1880. u potresu!
Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
Koje gluposti, na svoje oči sam vidio bombardiranje, isto tako su nebuloze o nekom dogovoru Slobe i Tuđmana. Da su bacili deset krmača i izazvali veća stradavanja među civilima onda bi nešto doletilo iz Aviana i preoralo sve aerodrome iz kojih su poletjeli ti avioni sa krmačama.
Što se tiče uzroka rata vidim da je nekima kratka pamet ili se tada još nisu ni rodili pa pišu gluposti pod utjecajem srpske propagande. Bivša država je došla svome kraju, svi su htjeli miran razlaz osim Srba koji su se osjećali močni jer je vojska bila u njihovim rukama. Pokušali su i popušili, Hrvatska je ostala u Avnojevskim granicama, nije tu bilo nikakvih Ustaša i klanja srpske nejači već obrnuto pokušala se stvoriti linija Kavlovac - Vivovitica - Kavlobag ali nije uspjelo. Bio sam Hrvatski vojnik u to vrijeme i znam iz prve ruke što se dešavalo. Srbi su najlošiji ratnici na cijeloj planeti, nevjerojatno je da ništa nisu uspjeli ostvariti od svojih ciljeva sa apsolutnom dominacijom u oružju i ljudstvu. To je cijela mudrost o DR.
Točno to, glavni uzrok rata je bio srpski pokušaj da se pograbi što više teritorija pošto su dobili čitavu JNA na raspolaganje. Kao povod rata se tražila nekakva izlika za kretanje u rat. Za izliku su iskoristili Tuđmanov politički program.

Tu izliku i dan danas koriste pri obrani na sudovima: Zaštita Srba i ostatka JNA vojske koji su ostali na teritoriju RH od Tuđmanovog režima.
gejmer123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 19:48   #30
Gledajuci ovu emisiju, ozbiljan covjek se zapita kakvi su ovo pajaci.
Od nikud se pojavljuje ovaj Bajic koji nije bio zapovjednik RV JNA ali je po njegovoj prici radio sto je htio i zapovjedao potpuno samostalno ne zarezujuci ikoga pa ni svoje zapovjednike. Njegov opis napada na Banske dvore je pun nelogicnosti i rupa, pogotovo za one koji se razumiju u taktiku lovacko bombarderske avijacije i ubojna sredstva navodno koristena u toj akciji.
I Lazanski, vjeciti amater koji se gura svakom loncu biti poklopac, samo je doprinio da sve ovo izgleda kao igrokaz za naivnu publiku.
Ima tu puno toga sto se mora razjasniti, a ocito ne odgovara nikome da se sve razjasni.

https://www.youtube.com/watch?v=SuSN11Ynwyw
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 02:23   #31
Treba pratiti datume nekih događaja i šta se dogodilo sljedeći dan, tipa raketiranja ili Koranskog mosta itd...
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 09:41   #32
Quote:
BONBONCIC kaže: Pogledaj post
Vidim da neki ne veruju u bombardiranje Tudjmana, OK? Ali zasto onda JNA pripadnik priznaje taj napad na javnim medijima Srbije?? PO moje, bio je to dogovoreni napad , Franjo i Sloba, zato i nije bilo mrtvih politicara osim onog jadnika na Tuskancu! Da je JRV htelo da unisti, mogli su baciti deset krmaca i pola Gornjeg grada bilo bi ko posle 1880. u potresu!

upravo to i bez obzira na avione vrlo je upitno što je bilo, naručito što se emitiranje programa nastavilo vrlo brzo, a i Tuđman Franjo je doslovno par minuta prije pobjegao iz prostorije gdje je ostavio hrvate Predsjednika i Premijera bivše države da poginu ... srećom su pošli potražiti tog velizdajnika Tuđman Franju.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 09:43   #33
Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
Koje gluposti, na svoje oči sam vidio bombardiranje, isto tako su nebuloze o nekom dogovoru Slobe i Tuđmana. Da su bacili deset krmača i izazvali veća stradavanja među civilima onda bi nešto doletilo iz Aviana i preoralo sve aerodrome iz kojih su poletjeli ti avioni sa krmačama.
Što se tiče uzroka rata vidim da je nekima kratka pamet ili se tada još nisu ni rodili pa pišu gluposti pod utjecajem srpske propagande. Bivša država je došla svome kraju, svi su htjeli miran razlaz osim Srba koji su se osjećali močni jer je vojska bila u njihovim rukama. Pokušali su i popušili, Hrvatska je ostala u Avnojevskim granicama, nije tu bilo nikakvih Ustaša i klanja srpske nejači već obrnuto pokušala se stvoriti linija Kavlovac - Vivovitica - Kavlobag ali nije uspjelo. Bio sam Hrvatski vojnik u to vrijeme i znam iz prve ruke što se dešavalo. Srbi su najlošiji ratnici na cijeloj planeti, nevjerojatno je da ništa nisu uspjeli ostvariti od svojih ciljeva sa apsolutnom dominacijom u oružju i ljudstvu. To je cijela mudrost o DR.
smisao je bila pljačka vlastitih naroda, čudi me da ti to još uvijek nije jasno obzirom da i dalje traje, kao i pozivanje na tuđmanovštinu ... cilj nije bio Tuđman. Klasična namještaljka.

A Aviano .. imaš li više godina nego IQ-u? Što nije doletjelo kada je srušen helikopter sa evropskim posmatračima?

No, jedan nemili događaj iz temelja će promijeniti geopolitičku kartu Hrvatske. Toga 7. siječnja raketom “zrak-zrak” zrakoplov Mig-21 jugoslavenske vojske srušio je iznad sela Podrute nedaleko od Varaždina helikopter Europske promatračke misije, a poginuli su svi članovi misije: četiri Talijana i jedan Francuz

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/ruse...znanje-1142348 - www.vecernji.hr
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 11:01   #34
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
smisao je bila pljačka vlastitih naroda, čudi me da ti to još uvijek nije jasno obzirom da i dalje traje, kao i pozivanje na tuđmanovštinu ... cilj nije bio Tuđman. Klasična namještaljka.
[/url]
Priču o namještaljci i nekom dogovoru plasiraju oni koji su pisali o paljenju guma u Dubrovniku, znači pripadnici traktorijade nakon Oluje. Pošto koristiš izraze "posmatrač, evropski" itd., zna se zašto tako misliš i ne namjeravam gubiti vrijeme na takve.
Rušenje helikoptera EZ na početku rata je bio prvi takav incident koji se još mogao progurati pod grešku, da je došlo do masivnijeg bombardiranja glavnog grada Hr. i stradavanja civila sigurno bi reakcija bila drugačija.
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 20:48   #35
Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
Koje gluposti, na svoje oči sam vidio bombardiranje, isto tako su nebuloze o nekom dogovoru Slobe i Tuđmana. Da su bacili deset krmača i izazvali veća stradavanja među civilima onda bi nešto doletilo iz Aviana i preoralo sve aerodrome iz kojih su poletjeli ti avioni sa krmačama.
Ne bih rekao, Amerikanci su u to vrijeme još bili prilično suzdržani što se tiče rata na našim prostorima. NATO se je aktivnije uključio kasnije prije svega zbog rata u BiH, a dolaskom Clintonove administracije i USA počinje voditi aktivniju politiku. No izvjesno je da bi bacanje krmača u većim količinama na naseljena mjesta i gradove izazvalo reakciju međunarodne zajednice i brže priznanje hrvatske samostalnosti.
Zapravo, pitanje koje se ovdje postavlja je da li je Tuđman od nekoga bio obaviješten o napadu ili se pukim slučajem nije nalazio tamo gdje se očekivalo...
officer is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 14:52   #36
Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
Koje gluposti, na svoje oči sam vidio bombardiranje, isto tako su nebuloze o nekom dogovoru Slobe i Tuđmana. Da su bacili deset krmača i izazvali veća stradavanja među civilima onda bi nešto doletilo iz Aviana i preoralo sve aerodrome iz kojih su poletjeli ti avioni sa krmačama.
Što se tiče uzroka rata vidim da je nekima kratka pamet ili se tada još nisu ni rodili pa pišu gluposti pod utjecajem srpske propagande. Bivša država je došla svome kraju, svi su htjeli miran razlaz osim Srba koji su se osjećali močni jer je vojska bila u njihovim rukama. Pokušali su i popušili, Hrvatska je ostala u Avnojevskim granicama, nije tu bilo nikakvih Ustaša i klanja srpske nejači već obrnuto pokušala se stvoriti linija Kavlovac - Vivovitica - Kavlobag ali nije uspjelo. Bio sam Hrvatski vojnik u to vrijeme i znam iz prve ruke što se dešavalo. Srbi su najlošiji ratnici na cijeloj planeti, nevjerojatno je da ništa nisu uspjeli ostvariti od svojih ciljeva sa apsolutnom dominacijom u oružju i ljudstvu. To je cijela mudrost o DR.
Reci ti nama što si ti točno vidio?
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 19:06   #37
Link na eksploziju jedne Mk82 avio bombe na otvorenom. Takve dvije su bacene u napadu na Banske dvore.
U naseljenom mijestu efekat eksplozije bio bi strasan. Radi se o 250kg razornog eksploziva po bombi. Kuciste bombe je od celika i jos vise pojacava efekat eksplozije. Takodjer vidi se intenzivan plamen koji zapali sve zapaljive materijale barem 100m oko mjesta eksplozije.

https://www.youtube.com/watch?v=tBjzv0y_1yE

Ovako izgleda direktan pogodak jedne avio bombe od 250kg u kucu:

https://www.youtube.com/watch?v=I3-J4IY_-L4
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 02:06   #38
Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
Priču o namještaljci i nekom dogovoru plasiraju oni koji su pisali o paljenju guma u Dubrovniku, znači pripadnici traktorijade nakon Oluje. Pošto koristiš izraze "posmatrač, evropski" itd., zna se zašto tako misliš i ne namjeravam gubiti vrijeme na takve.
glede i unatoč, zna se ... i da, palili su ali da zbune "navoditelje" paljbe. A granatiranja i raketiranja, u ratu je sve dozvoljeno ... nisi to "znao"?
Kao i dogovori ...

Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
Rušenje helikoptera EZ na početku rata je bio prvi takav incident koji se još mogao progurati pod grešku, da je došlo do masivnijeg bombardiranja glavnog grada Hr. i stradavanja civila sigurno bi reakcija bila drugačija.
promotri:

https://www.24sata.hr/news/ugaseno-p...ikopter-505965

Glasnogovornik promatrača Europske zajednice rekao je da su jugoslavenski vojni zrakoplovi, unatoč tome što je beogradska kontrola leta znala za let i odobrila ga, napali europski helikopter. U Beogradu su najprije tvrdili kako toga dana jugoslavenski zrakoplovi uopće nisu ni letjeli nad Hrvatskom, a za tragediju su optužili Zagreb.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 02:14   #39
Quote:
officer kaže: Pogledaj post
Zapravo, pitanje koje se ovdje postavlja je da li je Tuđman od nekoga bio obaviješten o napadu ili se pukim slučajem nije nalazio tamo gdje se očekivalo...
... Neobično je da (vrh) JNA napada Vrhovnog komandanta Mesića
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 11:23   #40
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Reci ti nama što si ti točno vidio?
Vidio sam dva aviona kako kruže jedno vrijeme, nakon toga su se obrušili jedan za drugim i istovarili. Svatko tko tvrdi drugačije laže kao pas, a ove teorije o dogovoru i sl. urote mogu samo Srbi kiflati ili neka balavurdija koja previše gleda filmove.
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:12.