Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Pogledaj rezultate ankete: Da li vjerujete da su ljudi doista bili na mjesecu?
Da,vjerujem da su ljudi bili na mjesecu 866 59.93%
Ne,sve je to ogromna laž 579 40.07%
Glasovatelji: 1445. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2008., 23:53   #1
Slijetanje na Mjesec, istina ili laž?

Bas sam citao knjigu teorije zavjere kako se predpostavlja da je let na mjesec samo laž snimljena u filmskom studiu.
1. ''Mali korak za čovjeka, ali velik za čovječanstvo'' to je rječ vrlo prikladna da neki smatraju da je nemoguce da ti takvo sto padne na pamet u takvom trenutku.
2. Zastava na mjesecu je uslikana kako se njise, a zna se da na mjesecu nema zraka, tj. vjetra
3. Astronauti na tzv. sljetanju na zemlju nisu imali veće zračenje od zračenja poslje snimke pluća
4. Na snimci se nevide zvjezde
5. Nema udarne eksplozije kratera
6. Kamenje na mjesecu se moglo naći i na Antarktici, dakle to kamenje je nađeno na antarktici pri ekspediciji Wernhera von Brauna koji je takvo isto kamenje donio sa antarktike dvije godine prije misije Apollo
__________________
https://t.me/pump_upp
Dr.House007 is offline  
Old 13.07.2008., 00:06   #2
Quote:
Dr.House007 kaže: Pogledaj post
2. Zastava na mjesecu je uslikana kako se njise, a zna se da na mjesecu nema zraka, tj. vjetra
Njihanje je kao prvo vremenska karaktteristika ona se nemože vidjeti na slici. Baš to viorenje dokazuje da je u vakumu jer da zastava nije u vakumu stvorio bi se otpor zraka i zastava bi se zaustavila.

Quote:
Dr.House007 kaže: Pogledaj post
3. Astronauti na tzv. sljetanju na zemlju nisu imali veće zračenje od zračenja poslje snimke pluća
Tko kaže da bi oni trebali zračiti. Nisu se oni kontaminirali.

Quote:
Dr.House007 kaže: Pogledaj post
4. Na snimci se nevide zvjezde
Zato jer je mjesečeva površina svijetla pa to zahtjeva kratku ekspoziciju, a zbog kratke ekspozicije se nemogu "uhvatiti" zvijezde.

Quote:
Dr.House007 kaže: Pogledaj post
5. Nema udarne eksplozije kratera
Na čeg točno misliš?
srki is offline  
Old 13.07.2008., 00:08   #3
Ma nema sanse da smo bili na Mjesecu. Ne sa tadasnjom tehnologijom. Pa na sta je licio onaj Apollo s kojim su oni trebali ic gore? Katastrofa, pa to ne bi letjelo ni do visine od 1000 metara, raspao bi se. A da su recimo bili, pa gdje bi onda bili sad? Na Marsu su prema razvoju tehnologije, trebali bit odavno. Od '69. do sad je 39 godina. I nista se nije pomaklo i nema nikakvih slijetanja nigdje s ljudskom posadom od tog famoznog odlaska na Mjesec. Pa šta nisu barem ponovili to slijetanje na Mjesec? Nisu, jer to ni danas ne mogu izvest.
dr.mrgood is offline  
Old 13.07.2008., 00:09   #4
Nista nije tocno sto si rekao osim mozda ono za sliku...Ekspedicija je isla kroz radioaktivno podrucje Van Allen to je vrlo tesko prezivjeti tj. 99.9% sansi ti je da ces umrjeti, a zracenenje je kao sa snimke pluća...A sta ti mislis majke ti sta je udarna eksplozija kratera???
__________________
https://t.me/pump_upp
Dr.House007 is offline  
Old 13.07.2008., 00:32   #5
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Ma nema sanse da smo bili na Mjesecu. Ne sa tadasnjom tehnologijom. Pa na sta je licio onaj Apollo s kojim su oni trebali ic gore? Katastrofa, pa to ne bi letjelo ni do visine od 1000 metara, raspao bi se. A da su recimo bili, pa gdje bi onda bili sad? Na Marsu su prema razvoju tehnologije, trebali bit odavno. Od '69. do sad je 39 godina. I nista se nije pomaklo i nema nikakvih slijetanja nigdje s ljudskom posadom od tog famoznog odlaska na Mjesec. Pa šta nisu barem ponovili to slijetanje na Mjesec? Nisu, jer to ni danas ne mogu izvest.
Pa nije on letio već ga je odbacio saturn V ona ogromna raketa. Šta misliš zašt je NASA dobila multimilijardse iznose? Da ide istraživati svemir? Ne nego zato što su ih Rusi pregazili s sputnikom i Gagarinom i morali su nekako vratiti svoj ponos. Nisu ponovili let na Mjesec jer više nije bilo ničeg interesantnog.

Quote:
Dr.House007 kaže: Pogledaj post
Nista nije tocno sto si rekao osim mozda ono za sliku...Ekspedicija je isla kroz radioaktivno podrucje Van Allen to je vrlo tesko prezivjeti tj. 99.9% sansi ti je da ces umrjeti, a zracenenje je kao sa snimke pluća...A sta ti mislis majke ti sta je udarna eksplozija kratera???
Za sliku i zastavu je itekako točno. Pogle ovu sliku(ISS u svemiru)http://en.wikipedia.org/wiki/Image:I...ugust_2001.jpg

Napisao si mnogo nelogičnosti u svezi zračenja. U Van Allenu vladaju jaka zračenja, ali oni su ga prošli za pola sata. Bitna je primljena količina ne jačina zračenja.
Misliš da oni nisu imali zaštitu?
BTW. Kako imaju 99.9% šansi za umrijet ako prime količinu zračenja kao na snimanju pluća?

Moraš mi objasniti što si točno mislio nema udarne ekplozije kratera.
srki is offline  
Old 13.07.2008., 00:43   #6
Gledaj, teoretičare zavjere zanima kako su to uspjeli prezivjeti to je vrlo veliko zracenje to je gotovo nemoguće preživjeti...pogledaj malo po nekim str. vidjet ces na sta sam mislio...69' godina - nije se tada moglo letjeti kroz Van Allen, nema sanse...Lakse je snimit da su bili na mjesecu i reci svjetu na mjesecu smo, nego trositi milijune dolara i nekoliko godina rada!
__________________
https://t.me/pump_upp
Dr.House007 is offline  
Old 13.07.2008., 00:46   #7
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Pa nije on letio već ga je odbacio saturn V ona ogromna raketa. Šta misliš zašt je NASA dobila multimilijardse iznose? Da ide istraživati svemir? Ne nego zato što su ih Rusi pregazili s sputnikom i Gagarinom i morali su nekako vratiti svoj ponos. Nisu ponovili let na Mjesec jer više nije bilo ničeg interesantnog.
Na ovo boldano mogu samo reć hahahaha... Pa da je ta raketa gurala Apollo s kojim su oni letjeli isti taj Apollo raspao bi se nakon 10 metara.
A ovo da nije bilo ničeg interesantnog... Pa su davali masne pare za kojekakve sonde i šta ti ja znam šta sve ne, a mogu po tebi otić gore kad god požele. I nema te sonde koja može nešto obavit bolje od čovjeka. A mjesec je preispitan uzduž i poprijeko. Ali sa sondama. Pa šta ne odu gore opet. Ne mogu ni sad otić gore, a '69 nisu mogli pogotovo.
dr.mrgood is offline  
Old 13.07.2008., 00:47   #8
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Na ovo boldano mogu samo reć hahahaha... Pa da je ta raketa gurala Apollo s kojim su oni letjeli isti taj Apollo raspao bi se nakon 10 metara.
A ovo da nije bilo ničeg interesantnog... Pa su davali masne pare za kojekakve sonde i šta ti ja znam šta sve ne, a mogu po tebi otić gore kad god požele. I nema te sonde koja može nešto obavit bolje od čovjeka. A mjesec je preispitan uzduž i poprijeko. Ali sa sondama. Pa šta ne odu gore opet. Ne mogu ni sad otić gore, a '69 nisu mogli pogotovo.
imas pravo...
__________________
https://t.me/pump_upp
Dr.House007 is offline  
Old 13.07.2008., 01:00   #9
Quote:
Dr.House007 kaže: Pogledaj post
Gledaj, teoretičare zavjere zanima kako su to uspjeli prezivjeti to je vrlo veliko zracenje to je gotovo nemoguće preživjeti...pogledaj malo po nekim str. vidjet ces na sta sam mislio...69' godina - nije se tada moglo letjeti kroz Van Allen, nema sanse...Lakse je snimit da su bili na mjesecu i reci svjetu na mjesecu smo, nego trositi milijune dolara i nekoliko godina rada!
Ovako. Oni su područje visokog zračenja prošli jako brzo. Svega 0.7% puta su proveli u Van Allenu. Važna je primljena doza(duljina izlaganja i jačina zračenja) ne samo jačina zračenja. Druga stvar je da su oni imali zaštitu kao npr. metalna letjelica, odijelo i koža. Oni su priili svega 1 rem, a simptome počinješ dobivati s 25 rem-a. Naravno taj 1 rem može načiniti štetu na to su oni pristali kada su išli na mjesec, ali 1 rem te nemože ubiti.

Baš suprotno. Lažiranje spuštanja zahtjevao bi veliku vakum komoru, jaka računala za obradu slike(kakava tada nisu postojala), morali bi poslati neki odašiljač na Mjesec da šalje podatke na Zemlju(Australija je primala tv prijenos), morao bi ušutkavatijako puno ljudi(to je nemoguće).

Nevidim zašto bi taj let bio nemoguć. Na tom projektu je radilo više od 500 000 ljudi i bile su uložene milijarde.
srki is offline  
Old 13.07.2008., 01:05   #10
hhahah to ti mislis, sta ti mislis da nasa nema vanzemaljce kod sebe pa se o tome opet suti samo nije tema o tome, osta je njima rec da sute i ti bi sutio za koji milijun...kuzis, a kada bi neko prosao kroz Van Allen te godine sa prastarom tehnologijom izgledao bi za 1-2 godine kao oni iz hirishime ili nagasakija...raspitaj se malo o Van Allenu.
__________________
https://t.me/pump_upp
Dr.House007 is offline  
Old 13.07.2008., 01:14   #11
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Na ovo boldano mogu samo reć hahahaha... Pa da je ta raketa gurala Apollo s kojim su oni letjeli isti taj Apollo raspao bi se nakon 10 metara.
Ajde molim te. Jel imaš kakve podatke koje bi ukazivali na raspad letjelice npr. testovi iz zračnih tunela. Inače ta raketa je koliko puta ispitavana, a i sam Apollo je.

Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
A ovo da nije bilo ničeg interesantnog... Pa su davali masne pare za kojekakve sonde i šta ti ja znam šta sve ne, a mogu po tebi otić gore kad god požele. I nema te sonde koja može nešto obavit bolje od čovjeka. A mjesec je preispitan uzduž i poprijeko. Ali sa sondama. Pa šta ne odu gore opet. Ne mogu ni sad otić gore, a '69 nisu mogli pogotovo.
Te sonde služe za mapiranje Mjeseca. Koji idiot će trošiti milijarde na let s ljudskom posadom kada može poslati sondu za par milijuna?
BTW. sonde se neprave za masne pare već su one čista jeftinjara naspram ljudske posade.

Mjesec je ispitivan i s ljudskom posadom i s sondama.

Sada namjeravau ponovno(Ne samo SAD), ali ovog puta će ostaviti bazu na njemu.
Sada trenutno nemogu otići na Mjesec jer nemaju više Saturn V, a bome niti landere. Sve su ih potrošili tak da treba prvo napraviti nove.
srki is offline  
Old 13.07.2008., 01:19   #12
Sta ce, napravit ce bazu i za koji dan ce ju meteori raziriti daj bola sta ti je... Od toga ti nema nista, ali nisam siguran tako da se mogu i ja prevariti. Neznam sta oni misle ali, ako ti znas de objavi da vidim sta misle kako zastitit bazu od udara svakovrsnik svemirskih tjela.
__________________
https://t.me/pump_upp
Dr.House007 is offline  
Old 13.07.2008., 01:22   #13
Quote:
Dr.House007 kaže: Pogledaj post
hhahah to ti mislis, sta ti mislis da nasa nema vanzemaljce kod sebe pa se o tome opet suti samo nije tema o tome, osta je njima rec da sute i ti bi sutio za koji milijun...kuzis, a kada bi neko prosao kroz Van Allen te godine sa prastarom tehnologijom izgledao bi za 1-2 godine kao oni iz hirishime ili nagasakija...raspitaj se malo o Van Allenu.
Nema ona nikakvih vanzemaljaca. Imaš kakvih dokaza zato?
Dada koji milijun i šuti. Nema tih para koji te natjeraju na šutnju. Usotalom puno je ljudi gledalo uzlijetanje, Trans-Lunar Injection burn, from low-Earth orbit to trans-lunar trajectory. Kako ćeš njih ušutkati.

Raspitaj se malo o ionizirajućem zračenju. Pogledaj šta znači jačina zračenja, a šta apsorbirana doza. Prošli su opasno područje za samo 1 sat što čini 0.7% cijelog puta. Oni su primili količinu malo višoj od količine koju primiš na rendgenu.. Netreba ti neka super-kul tehnologija za zaštitu. Sve što ti treba jest metalni zid, odijelo i koža.
srki is offline  
Old 13.07.2008., 01:24   #14
Quote:
Dr.House007 kaže: Pogledaj post
Sta ce, napravit ce bazu i za koji dan ce ju meteori raziriti daj bola sta ti je... Od toga ti nema nista, ali nisam siguran tako da se mogu i ja prevariti. Neznam sta oni misle ali, ako ti znas de objavi da vidim sta misle kako zastitit bazu od udara svakovrsnik svemirskih tjela.
Stave zaštitu protiv meteora. Pa dovoljno ti je staviti zaštitne slojeve npr. kevlar da bi se zaštitio od većine napasti.
srki is offline  
Old 13.07.2008., 01:25   #15
haaha, pa osta je rec da su toliko i toliko letjeli, i ta letjelica je uzletila, dosla do ruba atmosfere bila tu koji dan i sletila neznam ni ja di su oni sletjeli....sve je to laž
__________________
https://t.me/pump_upp
Dr.House007 is offline  
Old 13.07.2008., 01:25   #16
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Stave zaštitu protiv meteora. Pa dovoljno ti je staviti zaštitne slojeve npr. kevlar da bi se zaštitio od većine napasti.
nemoj izmisljat
__________________
https://t.me/pump_upp
Dr.House007 is offline  
Old 13.07.2008., 01:30   #17
Quote:
Dr.House007 kaže: Pogledaj post
haaha, pa osta je rec da su toliko i toliko letjeli, i ta letjelica je uzletila, dosla do ruba atmosfere bila tu koji dan i sletila neznam ni ja di su oni sletjeli....sve je to laž
Bravo. Odu u trans-lunar orbitu i slete na Zemlju. Uostalom imaš još kakvih dokaza osim onih tipa: NASA uvijek laže, oni bi to učinili,nije tehnologija bila dovoljno napradna itd.
Quote:
Dr.House007 kaže: Pogledaj post
nemoj izmisljat
Javio se pravi. Šta misliš kako se danas radi zaštita od meteora? Misliš da su svi meteori veličine automibila? Ne nego najviše je onih sitnih meteora.
srki is offline  
Old 13.07.2008., 01:30   #18
Quote:
Dr.House007 kaže: Pogledaj post
...kuzis, a kada bi neko prosao kroz Van Allen te godine sa prastarom tehnologijom izgledao bi za 1-2 godine kao oni iz hirishime ili nagasakija...raspitaj se malo o Van Allenu.
Pa za radioaktivna zračenja i zaštitu od toga se zna već 100 godina...
Nemamo nikakve prejake nove tehnologije za zaštitu od zračenja, niti nekakve posebne nove motore za put od 69 godine....
Tehnologija u tim područjima je ista.
dobrimag is online now  
Old 13.07.2008., 01:33   #19
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Javio se pravi. Šta misliš kako se danas radi zaštita od meteora? Misliš da su svi meteori veličine automibila? Ne nego najviše je onih sitnih meteora.
MJESEC NEMA ATMOSFERUUUU. Zemlju stiti atmosfera shvati...
__________________
https://t.me/pump_upp
Dr.House007 is offline  
Old 13.07.2008., 01:35   #20
Quote:
Dr.House007 kaže: Pogledaj post
MJESEC NEMA ATMOSFERUUUU. Zemlju stiti atmosfera shvati...
Moraš shvatiti jednu stvar. Ljudi preko SS-a odlaze u svemir i tamo izlaze u šetnje, a tijekom šetnji i boravka isto su izloženi meteorima pa se zaštićuju slojevima kevlara.
srki is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:28.