Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2012., 23:26   #121
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... jest. A ako pogledamo oči, one su pod simbolikom Mjeseca, zar ne? Ako je tako, što bi onda bile "smokey eyes"? Oči izgledaju pomalo skrivene, kao da su u magli, to bi bio aspekt Neptuna na Mjesec ili možda Plutona?
Pod aspektom Plutona oči su više onak krvave nego smokey eyes.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 16:52   #122
Quote:
Asin kaže: Pogledaj post
a kratkovidnost? ja sam corava ko sismis. Saturn u 12oj mi radi kvadrat s Neptunom u 3oj. Gdje se to gleda?
O čulu vida imamo cijelu temu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 21:03   #123
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Pod aspektom Plutona oči su više onak krvave nego smokey eyes.
... na jednoj si temi u odgovoru napisala da su naočale (skrivanje) opisane aspektom Plutona na Mjesec pa sam zbog toga povezala taj aspekt i sa "smokey eyes" (u kontekstu nekakvog skrivanja pogleda i sl). A što su astrološki "smokey eyes"?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 21:54   #124
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... na jednoj si temi u odgovoru napisala da su naočale (skrivanje) opisane aspektom Plutona na Mjesec pa sam zbog toga povezala taj aspekt i sa "smokey eyes" (u kontekstu nekakvog skrivanja pogleda i sl). A što su astrološki "smokey eyes"?
Da, ali pisah i o tome da se naočale mogu promatrati na više načina. Generalno naočale za vid su vezane uz aspekt svjetla i Neptuna (nejasno), dok su one za sunce vezane uz aspekte svjetla i Saturna (tamna "ograda").


Što se tiče smokey eyes mislim da tebe muči to što je taj izraz sam po sebi dvoznačan. U smislu da taj izraz kao izraz označava "zadimljen pogled" (oči/svjetla, dim/Neptun) dok žene u praksi za takav make-up najčešće biraju crne i tamno sive nijanse (a to ne mora biti tako za smokey eyes) pa onda to proizvede dramatičan "Plutonovski" efekt (čitaj i drakule ga rado koriste).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 22:23   #125
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da, ali pisah i o tome da se naočale mogu promatrati na više načina. Generalno naočale za vid su vezane uz aspekt svjetla i Neptuna (nejasno), dok su one za sunce vezane uz aspekte svjetla i Saturna (tamna "ograda").


Što se tiče smokey eyes mislim da tebe muči to što je taj izraz sam po sebi dvoznačan. U smislu da taj izraz kao izraz označava "zadimljen pogled" (oči/svjetla, dim/Neptun) dok žene u praksi za takav make-up najčešće biraju crne i tamno sive nijanse (a to ne mora biti tako za smokey eyes) pa onda to proizvede dramatičan "Plutonovski" efekt (čitaj i drakule ga rado koriste).
... , baš to.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 12:11   #126
Što bi simboliziralo smijeh/smijanje, općenito? I, specifičnije, što bi simboliziralo iznenadan, vrlo intenzivan smijeh, onaj od kojeg ostaneš bez zraka, grčiš se koliko te bole trbušni mišići i krenu ti suze?

__________________
Don't submit to stupid rules, Be yourself and not a fool
Don't accept average habits
Open your heart And push the limits
Tritogeneia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 15:32   #127
Quote:
Tritogeneia kaže: Pogledaj post
Što bi simboliziralo smijeh/smijanje, općenito? I, specifičnije, što bi simboliziralo iznenadan, vrlo intenzivan smijeh, onaj od kojeg ostaneš bez zraka, grčiš se koliko te bole trbušni mišići i krenu ti suze?

kvadrirani blizanci
napet odnos mjeseca(emocije,suze) i merkura(smijeh, ostajanje bez zraka)
mjesec(trbuh)-kvadrat, opozicija(grčenje)-merkur(zbog smijeha)
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 21:37   #128
Evo opet ja imam pitanje - što bi simboliziralo zavist? Ono, do razine da si ljut/jadan ako je taj netko kome zavidiš sretan i događa mu se ono što bi ti htio za sebe ali nije se dogodilo, nisi uspio ostvariti, gledaš kako netko živi onako kako si ti htio...Ma kontate.
Pretpostavljam da bi se tu između ostalog gledala 7.kuća - odnosi, prijatelji&neprijatelji? Ako bi netko tko se razumije dobro bio voljan promisliti o ovome...Hvala.
__________________
Don't submit to stupid rules, Be yourself and not a fool
Don't accept average habits
Open your heart And push the limits
Tritogeneia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 22:23   #129
Quote:
Tritogeneia kaže: Pogledaj post
Evo opet ja imam pitanje - što bi simboliziralo zavist? Ono, do razine da si ljut/jadan ako je taj netko kome zavidiš sretan i događa mu se ono što bi ti htio za sebe ali nije se dogodilo, nisi uspio ostvariti, gledaš kako netko živi onako kako si ti htio...Ma kontate.
Pretpostavljam da bi se tu između ostalog gledala 7.kuća - odnosi, prijatelji&neprijatelji? Ako bi netko tko se razumije dobro bio voljan promisliti o ovome...Hvala.
Zavist je, slično mržnji, negativna emocija. Zavist se manifestira u neprijateljskom stavu i osjećanju prema drugima koji imaju nešto što smatramo da to više pripada nama.(wiki)



Zavist je nesretni osjećaj očajne želje za nečim što drugi imaju (novac, uspjeh, ljubav, sreća, osobine, imovina, pozicija...), zavist je razorna emocija koja čovjeka čini nesretnim zato što ne posjeduje ono što drugi posjeduju (ali ne želi ni da oni to imaju). Drugim riječima zavist je kao i ljubomora emocija (Venera) no zavist se očituje kroz želju da to dobro prisvoji za sebe (Saturn). Zavist se javlja općenito kao jaka želja "materijalnog posjedovanja" pa je kod ove emocije naglašena povezanost s elementom zemlje.

Zavist (Saturn) kako je lijepo prikazana u filmu Sedam predstavlja jedno od sedam smrtnih grijeha kojem parira deseta božja zapovijed (ne poželi nikakve tuđe stvari) tj. savjetuje nas da udaljavamo svoje želje od svega što nam ne pripada (Saturn).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 19:29   #130
Quote:
Tritogeneia kaže: Pogledaj post
Što bi simboliziralo smijeh/smijanje, općenito? I, specifičnije, što bi simboliziralo iznenadan, vrlo intenzivan smijeh, onaj od kojeg ostaneš bez zraka, grčiš se koliko te bole trbušni mišići i krenu ti suze?

Kad se smijemo spontano izražavamo određene osjećaje, drugim riječima smijeh je izraz naših osjećaja čiste radosti, vedrine i veselja i u astrološkoj simbolici predstavljen je Venerom. Venerina simbolika u smijehu je očita kroz njegov relaksirajući karakter kod kojeg dolazi do opuštanja, smijemo se kada smo sretni (Venera).

Iznenadan, vrlo intenzivan smijeh, onaj od kojeg ostaneš bez zraka, grčiš se (Uran) opisan je vezom Venere i Urana. Iznenadan glasan smijeh od kojeg bole trbušni mišići i krenu suze može biti opisan i aspektom Venere i Marsa jer Mars predstavlja energetsku emocionalnu aktivnost.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 00:22   #131
... , čime je astrološki opisan "pijanist"?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 18:38   #132
sta bi u astrologiji oznacavalo psa lutalicu? pas je Mars, ako se ne varam? meni je prije par dana usetao u dvoriste jedan predivni veliki pas, kojeg, nema sanse da usvojim, a zao mi ga odvesti u neki azil, pa cekam ne bi li se javila neka dobra dusa da ga posvoji.
honey_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 16:11   #133
kakvo radno okruzenje bi predstavljao Merkur u strelcu u 12? (0 Uran)

- hotel je jedno
ali nista drugo mi ne pada na pamet
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 17:00   #134
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
kakvo radno okruzenje bi predstavljao Merkur u strelcu u 12? (0 Uran)

- hotel je jedno
ali nista drugo mi ne pada na pamet
Moderno veliko prometalo (Merkur 0º Uran u strijelcu) daleko od očiju i svijeta (12. polje)...






Ili možda još neko modernije prometalo na otvorenom (Merkur 0º Uran u strijelcu), zapravo labos gdje nema žive duše (12. polje)...

Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 13:07   #135
videce mene i svemir

kad bi predstavljalo instituciju kakva bi to institucija bila (jer pravi 60 Jupiter u vodoliji i 60 Mars u vagi u 9?)

a avion?
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 13:49   #136
Čitamo gotovo svakodnevno o stravičnim požarima po Hrvatskoj..pa me zanima što predstavlja piromaniju? Da li je to psihička bolest, opsjednutost vatrom ili obično privlačenje pozornosti? Koja je astrološka podloga navedenog..?
__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."
ZsaZsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 14:30   #137
... evo, znatiželjna sam glede radnog okruženja, pa da upitam za Ve(Tau) 0 Me(Ge) u 12. polju?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 21:03   #138
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... evo, znatiželjna sam glede radnog okruženja, pa da upitam za Ve(Tau) 0 Me(Ge) u 12. polju?
Venera je vezana uz uljepšavanje, u biku voli prirodu i prirodno, vrlo je čulna i osjetljiva na dodir, u 12. polju to je opuštanje negdje daleko, uz Merkur u blizancu (ruke) to je masaža npr. u Papua-Novoj Gvineji (bik na vrhu 12. polja).



Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 21:14   #139
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
videce mene i svemir

Quote:
kad bi predstavljalo instituciju kakva bi to institucija bila (jer pravi 60 Jupiter u vodoliji i 60 Mars u vagi u 9?)
Ustanove u kojima se uči o prijenosu informacija ili ustanove koje služe širenju znanja iz područja potpuno novih tehnologija, 12. polje je i institut.
Quote:
a avion?
Stjuardesa (domaćica/Mjesec u avionu/vodenjak).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 23:36   #140
Quote:
ZaZa82 kaže: Pogledaj post
Čitamo gotovo svakodnevno o stravičnim požarima po Hrvatskoj..pa me zanima što predstavlja piromaniju? Da li je to psihička bolest, opsjednutost vatrom ili obično privlačenje pozornosti?
"Piromanija je psihička bolest koja se očituje opsjednutošću prema vatri i paljenju vatre. Piromani često podmeću požare kako bi zadovoljili svoje potrebe." (wiki)

Ima oznaku F63.1.

Quote:
Koja je astrološka podloga navedenog..?
- Mars je zapaljivost, iskra, varnica, on je taj koji vužgi, a Jupiter je pretjerivanje i širenje
- Mars+Jupiter=požar (naravno vezano uz vatreni element)
- opsjednutosti tražimo u 8. polju
- psihičke bolesti tražimo u 12. polju
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:29.