Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2004., 16:35   #21
ja sam isto bila jako mala (šta ja znam koliko, negdje 3-4, to mi je jedno od najranijih sjećanja) kad me mama ulovila. i nije mi ništa objašnjavala samo je rekla da radim "bekino" i da se to ne smije. I onda se sjećam da sam se skrivala tj. pazila da ona ne dođe kad sam radila bekino jer mi uopće nije bilo jasno zašto se to ne smije, samo sam znala da će me špotat ako me vide.

Shvatila sam što sam radila jedno 15 godina poslije, kada me sustigao i sram što me mama vidjela...

Do nedavno sam mislila da sam malo munjena, nekako urođeno perverzna ili nešto tako, jer sam bila uvjerena da sam ja jedina kao dijete masturbirala, tj. da to normalna djeca ne rade...
__________________
Ne idite uokolo tumačeći kako vam svijet duguje život. Svijet vam ne duguje ništa. On je prvi bio ovdje.
-- Mark Twain
vrabac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 10:34   #22
Dječja masturbacija

Molim vaš savjet. Ne znam jeli već bilo ovakvih upita. Jučer sam našla svoju klinkicu (4 god) kako nesvjesno masturbira. Imala je plišanog medu među nožicama i trljala se o njega. Kad sam shvatila što radi, bila sam izvan sebe. Mislim, tek joj je 4 godine. Imam li razloga za zabrinutost? Trebam li je voditi psihologu?
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 10:44   #23
Jel to neka zajebancija?
Mislim, nemam kaj za reč....
Lajav jesam, al me uspiju tuitamo ostavit bez rijeći...
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 11:10   #24
Znam za takav problem. Ja ti predlazem da nasamo razgovaras s kojim psihologom, ali za sada da ne diras, pusti ju. Mislim da ako joj zabranis nece biti dobro, za objasniti nije dovoljno stara. Imas dvije varijante - ili ce ju proci ili ce nastaviti. Ona ne zna sto radi, zna da joj pase. Dakle, ostavi ju za sada i vidi s psihologom sto napraviti.

Sretno i javi :-)
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 12:13   #25
Dajte žene jeste li vi normalne.Mala to radi jer joj je ugodno.To nema nikakve veze sa sexom.Djeca njene dobi ne shvaćaju još sexualnost.Kakvo šizenje ,kakvi psiholozi.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 12:18   #26
A kaj joj bude ako pita psihologa na samo par pitanja???
Rekla sam da nije dovoljno stara za saznanje sto zapravo radi. Kako znas da nece dalje utjecati na nju kad kao starija shvati sto je zapravo radila???
Nek zena pita, vidi, i najbolje zna svoje dijete. Pa odluci sto ce.
Istina djetetu pase i ne zna o cemu se zapravo radi - jos.
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 12:19   #27
o tome mi je pričala frendica koja ima kćerkicu tih godina
ukratko, psiholog je rekao da je to normalno
bez brige!
(čak je mala rekla da 'trlja kokicu', da ne povjeruješ)
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 12:30   #28
bože mizis a šta ti to znači kad shvati što je radila.Pa nije radila ništa nenormalno ni kažnjivo.To je potpuno prirodno kod klinaca.Ja se sa tim susrećem svakodnevno u vrtiću.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 12:31   #29
Quote:
Lyla kaže:
Molim vaš savjet. Ne znam jeli već bilo ovakvih upita. Jučer sam našla svoju klinkicu (4 god) kako nesvjesno masturbira. Imala je plišanog medu među nožicama i trljala se o njega. Kad sam shvatila što radi, bila sam izvan sebe. Mislim, tek joj je 4 godine. Imam li razloga za zabrinutost? Trebam li je voditi psihologu?
Sad samo reci da si joj rekla da je to prost i da to ne radi!
Jesi ti ikad išta čula o dječjim fazama u odrastanju,normalnim fazama?!
Dijete je posve normalno i zdravo a to što radi je samo znak da se normalno razvija i čini ono šta joj paše.
Ne nameći joj sram zbog nečega šta ona ne razumije.
sassssh is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 12:47   #30
Normalna faza razvoja. Nista neobicno niti razlog za brigu ili paniku.
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 12:56   #31
Quote:
Modesti kaže:
Dajte žene jeste li vi normalne.Mala to radi jer joj je ugodno.To nema nikakve veze sa sexom.Djeca njene dobi ne shvaćaju još sexualnost.Kakvo šizenje ,kakvi psiholozi.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 13:01   #32
Bele da su na ultrazvuku ulovili muški fetus kak se dira... pa ti sad misli jel 4 godine rano
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 13:02   #33
Quote:
sassssh kaže:
Sad samo reci da si joj rekla da je to prost i da to ne radi!
Jesi ti ikad išta čula o dječjim fazama u odrastanju,normalnim fazama?!
Dijete je posve normalno i zdravo a to što radi je samo znak da se normalno razvija i čini ono šta joj paše.
Ne nameći joj sram zbog nečega šta ona ne razumije.
1.A gdje sam ja napisala da sam joj rekla da je to nenormalno ili prosto??
Jednostavno me iznenadila...tek su joj 4.
Ja se ne sjećam da mi je mama rekla da sam masturbirala sa 4, iako ne tvrdim da je nemoguće ili nenormalno da djeca to rade.

2.To nije znak da se normalno razvija. Niti je znak da se nenormalno razvija. Uopće ne mislim da je to nekakav znak.

3.Odkud ti to da joj namećem sram?
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 13:21   #34
jesi li ikada pitala mamu direktno??
mame inac eo tome ne vole pricati , jer imaju taj stav "totalno sam se izbezumila"
mos misliti!
navodno smo u 21. stoljecu , a ljudi jos misle da su okovi ukras
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 13:29   #35
Mislim, ne kuzim kaj se tu brije.
Dijete je nesvijesno otkrilo da mu vlastiti dodir na tijelo godi i to koristi. Apsolutno normalno dijete koje se noprmalno razvija. I čemu posjet psihologu???I moji klinci od 5,5 godina konstantno si ga natezu i kaj da im ja na to kazem. Ako rade to pred nama dok gledamo televizor, opomenemo ih da to nije pristojno a to sto rade u krevetu me ne zanima ili u nekoj drugoj privatnosti. Opusti se i pusti dijetew da se razvija normalno. jos ti samo fali neki psiholog da ti kopa djetetu po glavi....
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 13:44   #36
Quote:
zg_sash kaže:
jesi li ikada pitala mamu direktno??
mame inac eo tome ne vole pricati , jer imaju taj stav "totalno sam se izbezumila"
mos misliti!
navodno smo u 21. stoljecu , a ljudi jos misle da su okovi ukras

Nisam pitala direktno, al o sexu i sličnim temama smo uvijek pričale i mislim da bi mi rekla.

A tvoje je dijete redovito masturbiralo s 4?

Jer ako ne, onda se nemoj cudit što ja ostanem malo paf ako nadjem svoje kako se dira!
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 13:53   #37
Quote:
Modesti kaže:
bože mizis a šta ti to znači kad shvati što je radila.Pa nije radila ništa nenormalno ni kažnjivo.To je potpuno prirodno kod klinaca.Ja se sa tim susrećem svakodnevno u vrtiću.
A razmisli si. Kad shvati s 15 da je pocela masturbirati s 4. Sorry, al ne znas kako ce to djelovati na adolescenticu s divljajucim hormonima i onda jos tko zna u kakvom ce drustvu biti itd. Moze potaknuti svasta. O tome sam pricala. Nisam rekla da je masturbacija zlo i da je doslo od vraga i slicno....
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 13:54   #38
sva djeca otkriju da odredeni dodiri na odredenim mjestima pruzaju ugodu
skoro sam siguran da si i ti bila medu njima u svoje vrijeme
znam da ja jesam i da se cak jedna susjeda smijala na racun mog navlacenja zlundrice
jedini problem koji u ovoj prici postoji su okviri u roditeljskim glavama i tada se mame , bake i slicni vrlo brzo pobrinu da to "fuj, fuj" ponasanje prestane i to je nesto o cemu se ne prica, cak ni ne misli
a malcima je to samo ugodno i nema nikakve veze ni sa sexom , ni s perverzijama , ni s drustvenim ili crkvenim normama
oni cak ni neznaju kaj to sve je
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 13:57   #39
s 15 ce masturbacija biti nesto sasvim drugacije od "trljanja kokice" s 4 i to dvoje nemaju nista zajednickog
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 14:04   #40
Da u njihovoj glavi ali ce mala svejedno shvatiti sto je zapravo radila s 4, bez obzira sto s 4 to njoj nije bila masturbacija nego stvaranje ugode - cisto fizicke - tipa ceskanje prije spavanja...
S 15 je to masturbacija, a mislis da ce o tome pricati s nekim s 15 tko ce joj objasniti da s 4 ona zapravo nije masturbirala nego je jednostavno nasla nesto sto joj je pasalo. Paaa... ne bih rekla.
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:58.