Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2012., 16:31   #161
"Pojedini biskupi nisu se snašli u tome što je pedofilija. Onaj mali postotak ne znači da opravdavam Crkvu, ali što društvo čini da se ta nastranost blokira, zaustavi? Ovoj tematici se kao društvenom fenomenu nije ozbiljno ni znanstveno pristupilo. Što to znači pedofilija? Gdje ona počinje? Gdje završava? - zapitao je mons. Želimir Puljić." jutarnji.hr

(sad mu treba znanost da mu objasni što je pedofilija, heh kakva stoka)
Regul is offline  
Old 20.03.2012., 16:32   #162
Quote:
Regul kaže: Pogledaj post
"Što to znači pedofilija? Gdje ona počinje? Gdje završava? - zapitao je mons. Želimir Puljić."
Gdje završava?? Ispod tepiha.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 20.03.2012., 16:39   #163
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Gdje završava?? Ispod tepiha.
nije samo crkva kriva i ova drzava je od ku*** kad sve to dozvoljavaju. tko ih je** sve skupa, da imam djecu 100puta bih promislio da li ih poslat u crkvu ili na vjeronauk u danasnje vrijeme.
Regul is offline  
Old 20.03.2012., 19:30   #164
Račun Vatikanske banke zatvoren zbog sumnjivih transakcija!

Američki bankovni gigant JPMorgan Chase zatvorit će račun Vatikanske banke u svojoj talijanskoj podružnici do kraja mjeseca, zbog netransparentnosti financijske institucije Svete Stolice, javljaju talijanski mediji

Takav potez udar je nastojanjima Vatikana da održi svoju banku na tzv. 'bijeloj listi' država usklađenih s međunarodnim standardima protiv poreznih prijevara i pranja novca.

Vatikanska banka, službenog naziva Institut za religiozna djela (IOR), prošle je godine prionula reformama kako bi osigurala europsku podršku i jednom za svagda ostavila iza sebe skandale poput optužbi za pranje novca iz 2010. godine.

Il Sole 24 Ore, vodeći talijanski poslovni dnevnik, piše da je JPMorgan Chase u Milanu još 15. veljače pismeno izvijestio IOR o zatvaranju računa. Prema pisanju talijanskog dnevnika, američka banka navela je da se račun zatvara zbog procjene milanske podružnice da IOR nije dostavljao sve potrebne informacije o novčanim transakcijama.

U razdoblju od 18 mjeseci, preko računa IOR-a prešlo je oko 1,5 milijardi eura, a JPMorgan Chase naveo je i da je račun bio poput 'uređaja za čišćenje', što znači da se na kraju svakog dana račun praznio, a sredstva su bila prebacivana na IOR-ov račun u Njemačkoj.

Vatikanska banka kažnjena je niti dva tjedna nakon što je američki State Department uvrstio Vatikan na listu potencijalno izloženih pranju novca.

Milanska podružnica američke banke podatke o transakcijama IOR-a traži još od 2010. godine, kada su talijanske vlasti optužile Vatikansku banku za pranje novca. Predsjednik banke Ettore Gotti Tedeschi tada je postao predmet istrage te je zamrznuto 23 milijuna eura na jednom od IOR-ovnih bankovnih računa.

Financijska povijest Vatikana uključuje i umiješanost u bankrot najveće talijanske privatne banke, Banco Ambrosiano, 1982. godine. Predsjednik te banke Roberto Calvi, poznatiji kao 'Božji bankar', pronađen je obješen pod londonskim mostom Blackfriars, a 25 godina kasnije petorica optuženih za njegovo ubojstvo oslobođeni su zbog nedostatka dokaza.

Vatikanska banka nije se očitovala o zatvaranju računa u Milanu, a glasnogovornik JPMorgan Chasea kratko je naveo da banka neće komentirati slučaj zbog pravila o povjerljivosti podataka o klijentima.

http://www.tportal.hr/vijesti/svijet...ansakcija.html
mau123 is offline  
Old 20.03.2012., 19:35   #165
Nadbiskup Puljić: Crkva ne podliježe državnim zakonima

'Policija zna što ja smijem i ne smijem prijavljivati i u ovom slučaju sam mirne savjesti', izjavio je u današnjem obraćanju novinarima zadarski nadbiskup mons. Želimir Puljić, osvrnuvši se na slučaj dugogodišnjeg bibinjskog župnika Nedjeljka Ivanova koji je osumnjičen za seksualno zlostavljanje dječaka

Zadarski nadbiskup mons. Želimir Puljić smatra neprihvatljivim medijski senzacionalizam, a na napise kako je Crkva zataškavala slučaj kaže kako ne podliježe državnim zakonima koji se odnose na obveznu prijavu saznanja o počinjenju teškog kaznenog djela. Takva procedura, prema propisima Crkve, obvezna je naime samo u anglosaksonskim kongregacijama.

'Pa nisam ja neki organ ili institucija koji surađuje s Udbom, pa ima neke diskrecije. Vi ste prije mene saznali za to, pa tko je od vas to prijavio policiji?', pitao je novinare nadbiskup.

Puljić je istaknuo kako statistički podaci pokazuju upravo suprotno uvriježenom mišljenju kako je pedofilija sveprisutna u Crkvi. Otkrio je i kako je dosad prikupljen veći broj iskaza o slučaju don Ivanova te da je s njim u kontaktu, no samo onoliko koliko je potrebno kako bi ga informirao o pokrenutom postupku, piše portal ezadar.

Crkva se ovako indirektno osuđuje jer brani dostojanstvo čovjeka, a don Ivanov ima pravo na časnu obranu iako je već medijski osuđen, zaključio je mons. Puljić.

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...-zakonima.html
mau123 is offline  
Old 20.03.2012., 19:51   #166
Dakle, crkva je ipak pronašla lijek za homoseksualnost.
http://www.jutarnji.hr/skandal-u-niz...sti--/1015867/

Ta ista katolička crkva danas želi postavljati kriterije seksualne edukacije djece u školama...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 20.03.2012., 20:53   #167
Quote:
mau123 kaže: Pogledaj post

'Pa nisam ja neki organ ili institucija koji surađuje s Udbom, pa ima neke diskrecije. Vi ste prije mene saznali za to, pa tko je od vas to prijavio policiji?', pitao je novinare nadbiskup.



http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...-zakonima.html
glavno da je želimirko čiste savjesti pred narodom a pretpostavljam samim time i bogom (što su bili mediji objavili a naknadno izbrisali ). evo ovdje mi baš lijepo figura, hvala višoj sili što je otišo iz dubrovnika
Regul is offline  
Old 20.03.2012., 21:53   #168
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Dakle, crkva je ipak pronašla lijek za homoseksualnost.
http://www.jutarnji.hr/skandal-u-niz...sti--/1015867/

Ta ista katolička crkva danas želi postavljati kriterije seksualne edukacije djece u školama...
Ja isto mislim da trollas samo. ne znam kome da te prijavim? Kome se moze prijavit smoda?



Kastracija nema veze sa Crkvenim učenjem nit je ikad imala te je od strane Crkve to osudjivano oduvijek i mislim da ti to dobro znaš, pa ne znam zasto to koristis kao argument za ista? Osim za trollanje.
__________________
Omnia Ad Majorem Dei Gloriam †.:: Don't be so humble - you are not that great.::.
.:: Right is right even if no one is doing it; wrong is wrong even if everyone is doing it::.
.::čega je srce puno, o tom usta govore::..::Ne boj se, nego govori i ne daj se ušutkati::.
Agica is offline  
Old 20.03.2012., 22:22   #169
Quote:
Agica kaže: Pogledaj post
Ja isto mislim da trollas samo. ne znam kome da te prijavim? Kome se moze prijavit smoda?

Kastracija nema veze sa Crkvenim učenjem nit je ikad imala te je od strane Crkve to osudjivano oduvijek i mislim da ti to dobro znaš, pa ne znam zasto to koristis kao argument za ista? Osim za trollanje.
Agice, nemam nista protiv tebe, ali stvarno znas ici na zivce, svaki tvoj post me izbaci iz takta
ne moras ti biti protiv crkve, mozes je uvijek pravdati, govoriti da je sve ok, da crkva s tim nema veze i stogod ti srce zazeli, ali daj jednom probaj objektivno argumentirati
ako se netko ne slozi s tvojim misljenje, uvijek okrenes pricu na filozofiju, i objasnjavanje, argumentiranje i slicno
pogledaj jednom istini u oci, ovo sto se dogadja je odvratno, jos je odvratnije sto se zataskava
cerebro is offline  
Old 20.03.2012., 22:44   #170
Quote:
Agica kaže: Pogledaj post
Ja isto mislim da trollas samo. ne znam kome da te prijavim? Kome se moze prijavit smoda?



Kastracija nema veze sa Crkvenim učenjem nit je ikad imala te je od strane Crkve to osudjivano oduvijek i mislim da ti to dobro znaš, pa ne znam zasto to koristis kao argument za ista? Osim za trollanje.
Oduvijek navodno smatrali grijehom ali svejedno podržavali a tek krajem 19 stoljeća javno osudili.
Kastrirali su dječake da im glas ne mutirali da bi mogli pjevati u crkvenom zboru umjesto žena kojima su zabranili pjevanje .

http://en.wikipedia.org/wiki/Castration
In Europe, when women were not permitted to sing in church or cathedral choirs in the Roman Catholic Church, boys might be castrated to prevent their voices breaking at puberty and to develop a special high voice. The first documents mentioning castrati are Italian church records from the 1550s.[41] In the baroque and classical music eras these singers were highly appreciated by opera composers as well. Mozart's Exultate Jubilate, Allegri's Miserere and other famous pieces from this period now sung by sopranos and countertenors were written for castrati. Some of the alto parts of Handel's Messiah were first sung by a castrato. Famous castrati include Farinelli, Senesino, Carestini, and Caffarelli. Joseph Haydn was almost castrated. The last castrato was Alessandro Moreschi (1858–1922) who served in the Sistine Chapel Choir.[42] In the late 19th century, the Roman Catholic Church, which had always considered castration to be mutilation of the body and therefore a severe sin, officially condemned the production of castrati.
mau123 is offline  
Old 20.03.2012., 23:49   #171
Quote:
Agica kaže: Pogledaj post
Ja isto mislim da trollas samo. ne znam kome da te prijavim? Kome se moze prijavit smoda?

Kastracija nema veze sa Crkvenim učenjem nit je ikad imala te je od strane Crkve to osudjivano oduvijek i mislim da ti to dobro znaš, pa ne znam zasto to koristis kao argument za ista? Osim za trollanje.
Quote:
Biblija kaže:
________________________

(Isus) "Pa ako te ruka sablažnjava, odsijeci je. Bolje ti je sakatu ući u život, nego s obje ruke otići u pakao, u oganj neugasivi. I ako te noga sablažnjava, odsijeci je. Bolje ti je hromu ući u život, nego s obje noge bit bačen u pakao. I ako te oko sablažnjava, iskopaj ga. Bolje ti je jednooku ući u kraljevstvo Božje, nego s oba oka biti bačen u pakao, gdje crv njihov ne gine niti se oganj gasi.
________________________
________________________

A on (Isus) im reče: "Ne shvaćaju toga svi, nego samo oni kojima je dano. Doista, ima za ženidbu nesposobnih koji se takvi iz utrobe materine rodiše. Ima nesposobnih koje ljudi onesposobiše. A ima nesposobnih koji sami sebe onesposobiše poradi kraljevstva nebeskoga. Tko može shvatiti, neka shvati."
________________________
Quote:
Katekizam Katoličke Crkve kaže:
Nadahnute knjige naucavaju istinu. "Buduci da sve ono, sto nadahnuti pisci ili hagiografi izjavljuju, valja drzati izjavljenim od Duha Svetoga, mora se dosljedno ispovijedati da knjige Pisma cvrsto, vjerno i bez zablude naucavaju istinu koju je Bog htio da radi naseg spasenja bude zapisana u Svetom pismu"
adelon is offline  
Old 20.03.2012., 23:53   #172
"sami sebe"...

ali to nekako promakne, jelde, u žaru mržnje, huškanja i blaćenja...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Old 20.03.2012., 23:55   #173
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
"sami sebe"...
Da? Dalje (malo detaljnije)?
adelon is offline  
Old 20.03.2012., 23:57   #174
Quote:
adelon kaže: Pogledaj post
Da? Dalje (malo detaljnije)?
aha, sad se pravimo nevještima... znaš ti vrlo dobro što si napravio...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Old 21.03.2012., 00:01   #175
Ako imaš kaj replicirati, repliciraj, a ako ne nemaš, nemoj se ni javljati.Takvo tvoje trolanje (prešlo ti u naviku) je jednostavno bezobrazno.
adelon is offline  
Old 21.03.2012., 00:11   #176
tvoje pisanje je bezobrazno, a još bezobraznije je tvoje obrtanje teza... lažeš i podmećeš na tako jadan i proziran način i kad te se prozove zbog toga, nisi ti kriv, nego onaj koji proziva...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Old 21.03.2012., 00:31   #177
Quote:
Agica kaže: Pogledaj post
Kastracija nema veze sa Crkvenim učenjem nit je ikad imala te je od strane Crkve to osudjivano oduvijek i mislim da ti to dobro znaš, pa ne znam zasto to koristis kao argument za ista? Osim za trollanje.
Što se spominje najmanje od 325 godine na koncilu u Nici.

Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ta ista katolička crkva danas želi postavljati kriterije seksualne edukacije djece u školama...
Ono, Crkva kastrirala točno kažu deset dječaka. Znači cijela Crkva se je organizirala da se 10 dječaka kastira? Kakve veze Crkva ima s time, to su zločini pojedinih ljudi koji su to odlučili koliko se da razaznati iz teksta zbog osvete radi prijave za zlostavljanje.
OliverZG is offline  
Old 21.03.2012., 00:59   #178
Quote:
OliverZG kaže: Pogledaj post
Što se spominje najmanje od 325 godine na koncilu u Nici.


Ono, Crkva kastrirala točno kažu deset dječaka. Znači cijela Crkva se je organizirala da se 10 dječaka kastira? Kakve veze Crkva ima s time, to su zločini pojedinih ljudi koji su to odlučili koliko se da razaznati iz teksta zbog osvete radi prijave za zlostavljanje.

Kad je nešto loše u crkvi krivi su pojedinci, kad je nešto dobro zaslužna je crkva...makes you wonder...
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Old 21.03.2012., 01:09   #179
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Kad je nešto loše u crkvi krivi su pojedinci, kad je nešto dobro zaslužna je crkva...makes you wonder...
Pa ... Crkva radi zajednički na širenju dobra a pojedinci su zločinci koji to kvare. Kako u Crkvi tako i svugdje i u valjda svim događanjima.

Nisam sklon ekstrapolirati krivnju nekakvih devijantnih diletanata na cijelu jednu skupinu
OliverZG is offline  
Old 21.03.2012., 01:13   #180
Quote:
OliverZG kaže: Pogledaj post
Pa ... Crkva radi zajednički na širenju dobra a pojedinci su zločinci koji to kvare. Kako u Crkvi tako i svugdje i u valjda svim događanjima.

Nisam sklon ekstrapolirati krivnju nekakvih devijantnih diletanata na cijelu jednu skupinu
Kada se koriste moć i utjecaj neke skupine od strane najviših glavara poradi zataškavanja kriminalnih djela ja sam sklon ekstrapolirati krivnju na cijelu organizaciju.

Nije kriv onaj koji krade nego i onaj koji ljestve drži, ne?
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.