Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2012., 07:06   #41
Quote:
ana234 kaže: Pogledaj post
ja sam izgubila mlijeko nakon mjesec dana njegove starosti i otad mu dajem hipovo. večeras sam razgovarala sa ženom koja radi na ginekologiji i rekla je da se sad po novom djeci daje da se pije željezo i da to nije ništa opasno i da je to potrebno da nebi bilo slabokrvno kasnije...


dal ti je ta ista ginekologica rekla da treba zeljezo mamama u trudnoci, posebno zadnje tromjesecje? dal ti je rekla da treba pustiti pupcanu da odpuslira da se sto vise zaliha uzme?

i da ovisi o tome kada i kakva dohrana se pocne....

ja uopce ne vidim svrhu davanja ikakvog preparata napamet, pogotovo ne dok se nije ni probalo sa hranom
mislim da na taj nacin programiramo ogranizam na preparat, a ne na prirodan nacin uzimanja zeljeza iz hrane

kak znamo da ova beba ne place jer joj je taj preparat sjeo na zeludac i boli ju? ili da djeluje na neki drugi nacin koji joj smeta?


znam da jovancevic daje zeljezo dojenim bebama, pise to u njegovoj knjizi (koja je puna sponzora koji su knjigu financirali )
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 08:29   #42
moja je bila iskljucivo dojena, kks radjena sa 5,5 mjeseci, zeljezo odlicno, nema dodataka.
kks sa godinu dana, zeljezo takodjer odlicno. s time da je dohranu jako slabo prihvatila.
Nema nikakve logike davati bebi umjetno zeljezo ako je sve uredu. bas nikave. i nema tog doktora koji ce me uvjeriti da je potreban preparat zeljeza da bi dijete "ostalo" zdravo umjesto npr raznovrsne hrane.

a vrlo je lako moguce da je ovojh bebi to zeljezo tesko za probavu i da ju muci. miuci i odrasle ljude koji moraju piti zeljezo, di ne bi bebu.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 08:43   #43
Quote:
ana234 kaže: Pogledaj post
e baš to, samo ruke i zabavljanje s njim , ali momak sad neće ni da sjedi ni leži, nego oće da se šeta po stanu, jednom mu se pokazalo i sad hoće to stalno..

a za pedijatricu stvarno ne znam, čula sam za još jednu curu da joj pedijatar prepisao iako mu je sve ok... raspitat ću se kod drugih pedijatara da vidim šta će oni reči...
kod tebe ocito nije problem zeljezo, pa cu jos samo ovo reci na tu temu: raspitaj se jos malo, jer ja sam anemicna vec godinama, ali nije nista strasno i nista ne pijem, jedno vrijeme jesam, ali bilo je problema sa nadutoscu i tako neke sitnice... treba mi zeljezo, a opet s druge strane napravi neke problemcice...
uglavnom moja dr. opce prakse je rekla da je to tako, zeljezo nije bas tako bezazleno, pogotovo maloj djeci, a pogotovo bilo kome ako mu je krvna slika ok....
ovo mi je glupo da daju svim bebama bez obzira jel treba ili ne, nisam doktor, ali stvarno mi je glupo i nepotrebno..... pitaj malo okolo i pedijatre, i druge dr. ako treba...
meni je necakinja rodila prije 2 mjeseca i oni nista nisu dobili...
a adaptirano ima u sebi sasvim dovoljno svih tih stvari u mjeri koju djeca trebaju, pa jos dodatno po meni nikako nije dobro....
+ kad krene dohrana, ako imalo raznovrsnije jede, mislim da dobiva svega koliko treba...

a sto se tice nosanja, zabavljanja - moj je puno bio na rukama, zanimacije mu brzo dosade, stalno je htio nesto novo i tako....
mi smo ga nosili jako puno i ja i mm, i uspavljivali na rukama, uz muziku, kad smo isli setati van, on je kenjkao i htio je van jer ne vidi svijet oko sebe... onda smo hodali, gurali prazna kolica i jedan ga uvijek nosio... to dok je bio manji i nije mogao sjediti....

da skratim, to za kicmu itd nije bas super, mame su umorne itd, ali mi bi opet sve ponovili... moje dijete je bilo takvo, htio je na ruke jer mu je to bio najbolji nacin zabave, nije volio lezati i biti statican...
ali cim je hodanje bilo u igri, poceci pa nadalje, ma zaboravi ruke, kolica smo izbacili sa cca 12-13 mjeseci, vise nije htio u njih
eto, ja sam uvijek za nosanje, jer su jako kratko tako mali i tako slatki
brzo rastu i poslije vidis da su te tad najvise trebali na taj nacin....
sad ima 3 godine i kazem ma koja mama i tata, a ruke zaboravi, kad ga neko i primi, odmah se baca i dolje....

naravno, to ne znaci da ga ti trebas nositi kao i ja, sve je stvar koliko ko moze, ima vremena, itd....
ali ocito ga trebas puno i razno zabavljati jer mu brzo dosadi jedna stvar, kao i mome
__________________
while we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Irra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 11:05   #44
Quote:
Irra kaže: Pogledaj post
kod tebe ocito nije problem zeljezo, pa cu jos samo ovo reci na tu temu: raspitaj se jos malo, jer ja sam anemicna vec godinama, ali nije nista strasno i nista ne pijem, jedno vrijeme jesam, ali bilo je problema sa nadutoscu i tako neke sitnice... treba mi zeljezo, a opet s druge strane napravi neke problemcice...
uglavnom moja dr. opce prakse je rekla da je to tako, zeljezo nije bas tako bezazleno, pogotovo maloj djeci, a pogotovo bilo kome ako mu je krvna slika ok....
ovo mi je glupo da daju svim bebama bez obzira jel treba ili ne, nisam doktor, ali stvarno mi je glupo i nepotrebno..... pitaj malo okolo i pedijatre, i druge dr. ako treba...
meni je necakinja rodila prije 2 mjeseca i oni nista nisu dobili...
a adaptirano ima u sebi sasvim dovoljno svih tih stvari u mjeri koju djeca trebaju, pa jos dodatno po meni nikako nije dobro....
+ kad krene dohrana, ako imalo raznovrsnije jede, mislim da dobiva svega koliko treba...

a sto se tice nosanja, zabavljanja - moj je puno bio na rukama, zanimacije mu brzo dosade, stalno je htio nesto novo i tako....
mi smo ga nosili jako puno i ja i mm, i uspavljivali na rukama, uz muziku, kad smo isli setati van, on je kenjkao i htio je van jer ne vidi svijet oko sebe... onda smo hodali, gurali prazna kolica i jedan ga uvijek nosio... to dok je bio manji i nije mogao sjediti....

da skratim, to za kicmu itd nije bas super, mame su umorne itd, ali mi bi opet sve ponovili... moje dijete je bilo takvo, htio je na ruke jer mu je to bio najbolji nacin zabave, nije volio lezati i biti statican...
ali cim je hodanje bilo u igri, poceci pa nadalje, ma zaboravi ruke, kolica smo izbacili sa cca 12-13 mjeseci, vise nije htio u njih
eto, ja sam uvijek za nosanje, jer su jako kratko tako mali i tako slatki
brzo rastu i poslije vidis da su te tad najvise trebali na taj nacin....
sad ima 3 godine i kazem ma koja mama i tata, a ruke zaboravi, kad ga neko i primi, odmah se baca i dolje....

naravno, to ne znaci da ga ti trebas nositi kao i ja, sve je stvar koliko ko moze, ima vremena, itd....
ali ocito ga trebas puno i razno zabavljati jer mu brzo dosadi jedna stvar, kao i mome
ja sam poslije poroda morala pit tablete za željezo i još uvijek ih moram pit nakon 6mjeseci, a bebač je tek dobio lijek, jučer sam mu prvi put dala, tako da to nije razlog, malo sam se raspitala i danas i to je sasvim normalno sada po novom da se djeci dava da nebi kasnije bila slabokrvna, daje im se jako malo lijeka, oko 2,5 ml...

a što se tiće nosanja, isto mi ko i kod tebe, samo što kad je u kolicima momak oće ležat, čak i prespava skoro svaki put kad ga vozikam, ali kad smo kući samo bi se noso i zabavljao, da se razumijemo meni to nimalo teško nepada, naprotiv, zabavno mi je s njim i volim ga zabavljati na svakakve načine, samo umorim se brzo, sa 22god imam već problema sa kičmom, ali ne kažem da se ne može izdržati, kasnije će mi to sve falit
ana234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 11:37   #45
sto se tice zeljeza, definitivno se ne preporuca rutinsko prepisivanje mada neki ginici to rade vec u trudnoci, a ocito sad i neki pedijatri kod beba, svako davanje tih razno raznih preparata i dodataka prehrani 'da ne usfali' je bespotrebno, pogotovo zato sto vrlo vjerojatno nece usfalit, ako malo usfali, moze se rijesiti prehranom a tek ako su deficiti znacajni se ide na uzimanje lijekova.

kod iskljucivo dojenih beba se zna pojaviti anemija (cesce nego kod djece na ad-u) i zato se po tim novim smjernicama preporuca poceti dohranu izmedu 4.-6-mj, mada to sve opet ne znaci da ce se pojaviti i opet zato ne uzimaju sve te bebe zeljezo, a koliko vidim ti ne dojis, vec dajete ad, pretpostavljam da uzimate i dohranu, mozes mu davati recimo povrce koje sadrzi vise zeljeza i sasvim sigurno mu ga nece manjkati, a vjerojatno mu ni sad ne manjka, a zeljezo zna i kod odraslih a kamoli kod beba uzrokovati vrlo neugodne probavne smetnje od bolova u trbuhu, nadutosti, zatvora i to u malim kolicinama, pa kako onda nece kod beba.

ja bi se svakako oko svih sumnjivih savjeta koje dobim od peda/ginica/bilo kojeg doktora dobro raspitala, izucila problem i onda postupila prema vlastitoj logici., nebi iskljucivo slusala sto netko kaze samo zato sto je doktor ukoliko ne vidim nikakve osnove za to, ako je skroz nelogicno i ako vecina drugih vidi u tome nelogicnosti.
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 00:14   #46
Quote:
ana234 kaže: Pogledaj post
ja sam poslije poroda morala pit tablete za željezo i još uvijek ih moram pit nakon 6mjeseci, a bebač je tek dobio lijek, jučer sam mu prvi put dala, tako da to nije razlog, malo sam se raspitala i danas i to je sasvim normalno sada po novom da se djeci dava da nebi kasnije bila slabokrvna, daje im se jako malo lijeka, oko 2,5 ml...

)
ma otkad je po novom normalno davati željezo, ako je krvna slika dobra i željezo u granicama normale

višak željeza može biti opasan, imaš na natu puno informacija o tome.

http://www.eurekalert.org/pub_releas...-ism043008.php


čak postoji i lijek za izbacivanje željeza iz organizma za one koji ga imaju viška, jer višak željeza može oštetiti vitalne organe, tako piše u uputama za taj lijek.
http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/...-06-01-525.pdf
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 15:55   #47
Nama je beba sa dva mjeseca povraćala, i mi išli kod doktora, vadili krv, sve ok, al kao slabokrvan je. Veli ona da kupimo AKTIFERIN kapi, jedva smo ih našli, a onda se jadnik zatvorio, nije imao stolice, i oko mjesec dana je tako teško kakao,iako smo mi nakon tri dana na svoju ruku prestali davat kapi, da je plakao kako je stolica bila čvrsta. Na slijedećem vađenju krvi krvna slika bila ok.
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 19:11   #48
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
ma otkad je po novom normalno davati željezo, ako je krvna slika dobra i željezo u granicama normale
a i ti mene puno pitaš, ako su mi 3 doktora rekli tako, ne može da sva 3 griješe...
ana234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 19:16   #49
Quote:
ana234 kaže: Pogledaj post
a i ti mene puno pitaš, ako su mi 3 doktora rekli tako, ne može da sva 3 griješe...
moze.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 16:15   #50
dižem malo temu jer vjerujem da vas ima s djecom koja pate od sindroma plakanja non stop

moja mala ima mjesec dana i ta ne zna biti budna bez plakanja
čim otvori oči - plač
pa ja onda dajem cicu, presvlačim, nosam... zaspi na kratko, ali čim se sjednem opet plač
o spuštanju na kauč ili krevet da ne govorim

mlo je reći da ludim jer ne stignem ni do wc-a

lijepo napreduje, dobiva na težini, pelene su super i doktorica kaže da je to normalno

neka me netko utješi, dokad će tako..

preko dana je na cici svakih sat vremena, dakle stalno
po noći svakih dva do tri sata

Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 16:40   #51
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
dižem malo temu jer vjerujem da vas ima s djecom koja pate od sindroma plakanja non stop

moja mala ima mjesec dana i ta ne zna biti budna bez plakanja
čim otvori oči - plač
pa ja onda dajem cicu, presvlačim, nosam... zaspi na kratko, ali čim se sjednem opet plač
o spuštanju na kauč ili krevet da ne govorim

mlo je reći da ludim jer ne stignem ni do wc-a

lijepo napreduje, dobiva na težini, pelene su super i doktorica kaže da je to normalno

neka me netko utješi, dokad će tako..

preko dana je na cici svakih sat vremena, dakle stalno
po noći svakih dva do tri sata

I hear you sister!

Ja evo vec drugi put ponavljam cijelu pricu.

Prvi put je to trajalo 4 mj.
Sad boga molim da traje bar maaaaaalo krace.
I moja ima mjesec dana.

Nemam uspjesan recept.
I ja dajem cicu, nunam, nosim, a usput nesto citam ili sam online, cisto da ne prolupam.

I mantram: proci ce, proci ce.... : ommmmmm:
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 15:23   #52
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
dižem malo temu jer vjerujem da vas ima s djecom koja pate od sindroma plakanja non stop

moja mala ima mjesec dana i ta ne zna biti budna bez plakanja
čim otvori oči - plač
pa ja onda dajem cicu, presvlačim, nosam... zaspi na kratko, ali čim se sjednem opet plač
o spuštanju na kauč ili krevet da ne govorim

mlo je reći da ludim jer ne stignem ni do wc-a

lijepo napreduje, dobiva na težini, pelene su super i doktorica kaže da je to normalno

neka me netko utješi, dokad će tako..

preko dana je na cici svakih sat vremena, dakle stalno
po noći svakih dva do tri sata

Kod nas je bilo malo lakse sa 2 mj a sada sa 3 je super.Ona je plakala stalno,cak je i na cici kmecala.Isto super napredovala.S dva mjeseca je pocela malo kuzit oko sebe pa je bilo bolje.Voli ona i sada plakati ali prestane kad ju se nosi.Smizla mala stalno me hoce blizu. Proci ce,izdrzi.
musica20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 17:30   #53
A moja je histericna cim otvori oci... rijetki su trenuci da je budna i normalna. Kad krene plakat to izgleda kao da ju netko kolje.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 18:19   #54
Gzeno, jeste radili uzv mozga?
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 18:39   #55
i moja je s mjesec dana jela, spavala, plakala, nosala se. a kaj bi trebala radit s mjesec dana .
tarra_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 18:40   #56
i moja je s mjesec dana jela, spavala, plakala, nosala se. a kaj bi trebala radit s mjesec dana . a histericno plakanje je bilo zbog grceva. i to je trajalo 4 i po mjeseca.
tarra_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 18:42   #57
Histericnog plakanja moze biti I kad su u skoku.
Svaki pokusaj skidanja s cice zavrsava urlanjem.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 19:33   #58
Ma ima puno razloga, ovisi kakav je plač djeteta.
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 20:18   #59
Nismo radili uzv, nitko nam nije predlozio, a na moja pitanja odgovaraju kak je sve to normalno. Mala je non stop na cici, a iako dobiva na tezini, meni se cini da ne povuce dovoljno... zanimljivo, nakon cicanja strusi bocicu od 120 ml sto mi govori da je gladna.
Kazu mi da ne dajem AD jer imam mlijeka i beba napreduje, ali uzasno me iscrpljuje to cjelodnevno dojenje i plakanje.

Zasto uzv mozga? Sto on pokazuje?

Plac je histerican, isprekidan, sva se zajapuri, glas joj se onako treska... nekad ima suza, nekad ne.
Klasicne grceve jos nema, samo se kroz dan javi par puta bol jer probavlja hranu. To traje kratko i nakon toga obicno prdne il se pokaka. Nema histerije tu.

Za skokove znam, moji odnosno njeni traju od drugog tjedna rodjenja dosad.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 20:19   #60
Quote:
tarra_zg kaže: Pogledaj post
i moja je s mjesec dana jela, spavala, plakala, nosala se. a kaj bi trebala radit s mjesec dana . a histericno plakanje je bilo zbog grceva. i to je trajalo 4 i po mjeseca.
u budnom stanju je samo plakala?
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:09.