Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2014., 18:40   #241
Podizem temu.
Mala ima punih 7 mjeseci, i vec 20-ak dana lose spava po noci. S 5 tjedana je prespavala noc od 10-05, nakon toga sve bolje, da bi kroz mjesec dana dosli do spavanja 21-08, bez hranjenja. Dobro je napredovala pa mi je i pedijatar preporucio da ju ne budim. Kod skoka s 3 mjeseca pocela se malo vrpoljit tijekom noci, tako da bi ju ja i prije vrpoljenja privukla i podojila, u toku noci mozda 1-2 puta, i spavala je 22-10.
E s nekih 6 i kusur mjeseci, i s pocetkom dohrane pocelo je cendranje. Povezala sam to i s dohranom, jer ju je malo mucila probava, stenjala bi dok bi se pokakala, sto nikad nije radila, pa sam racunala da ju mozda crijeva malo muce (mada ima 1 obrok dohrane i to oko 13-14 sati). Tad subpocele i vrucine, pa si mislim, mozda sam ju malo pretoplo obukla, pa ju svuci, pa otvori prozor....
U principu mirno spava 22-1, i onda krene neko stenjanje, cendranje, pa izvadi dudu, pa bi ju stavila, pa nebi... Pa se okrene na leđa, pa natrag, pa udari glavom u ogradicu, pa opet cendra....pa potrbuske podigne guzicu u zrak, onako na vrhove prstiju a facu zabije u madrac.... Ne kuzim. Ja ju prebacim potrbuske i suskam, i mislim da je ok, a ona za 10 min opet.
Pa bi cicu, pa nebi cicu, a vidim da gladna nije, mozda bired jutro malo pojela.

Ugl. uvijek se budila naspavana, nasmijana, a sad se oko 8-9 onako krmeljavo i mamurno pogledamo i odlucimo ustat ni traga zadovoljstvu nakon prospavane noci.

Jel to sr ili ce to sve lijepo proc kad nestanu vrucine?
V.D.O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 21:25   #242
Isusek, sto ovdje procitah?! Zar zaista postoji takva idila? Djeca koja spavaju po noci s mjesec-dva-tri starosti?

Meni se ovo sto sada radi ne cini kao SR, vec kao dolazak realnosti. :-D

Dobro da moja prva dva mjeseca nije iopce spavala, a poslije toga od 2 do 5 jer bih istinski zeljela jos djece, a finamcije mi to ne dopustaju pa bih patila.

Svako zlo za neko dobro :-D
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 00:32   #243
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Isusek, sto ovdje procitah?! Zar zaista postoji takva idila? Djeca koja spavaju po noci s mjesec-dva-tri starosti?

Meni se ovo sto sada radi ne cini kao SR, vec kao dolazak realnosti. :-D

Dobro da moja prva dva mjeseca nije iopce spavala, a poslije toga od 2 do 5 jer bih istinski zeljela jos djece, a finamcije mi to ne dopustaju pa bih patila.

Svako zlo za neko dobro :-D
Eto, postoji, dojeno dijete koje spava cijelu noc.... Hvala bogu, ovo nije dugo trajalo, vec nocas je puno mirnije spavala, 22-05 u komadu, malo se izvrtila, pocicala, i nastavila do 9.30 mozda su zubi, mozda vrucina, samo se nadam da prelazimo tu fazu, kakva god bila realnost je nama ipak jako ugodna
V.D.O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 08:46   #244
Blago vama :-)

A veza izmedju (ne)spavanja i dojenja je valjda najveci mit ikada.

I nama je krenulo posljednje 3-4 noci, nadam se da ce nije neka kratka epizoda. Zaspi u 19 i 30 pa se probudi izmedju 00 i 2 i onda ponovno oko 5 i u 6 i 30 se ustaje. Samo da potraje ovako... :-)
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 13:27   #245
Super mi je kad kazemo da se beba ustaje
vikend is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 23:18   #246
Moja se ustaje. Ima 17 mjeseci :-D
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:43.