Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2013., 20:02   #21
Eh da se dopišem na prijašnji post...
ugl.. kasnije meni sveki kaže da me pitala jel može uzeti maloga u kolcima sa sobom i ja velim na to - pa da..naravno,ali...poslije cijele te histerije mene zanima kako sam uspjela skužit nakon 5-10min da mi nema kolica s malim?
Totalno nisam registrirala taj dio-da je sveki došla i uzela maloga...koma
Kasnije sam vrtila u glavi one slike djece ostavljene u autu na +40 , strava..pa kako sam mogla "zaboravit"
29v is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 23:05   #22
Desilo se meni da je starija zbrisala(imala je 2-3god),bila sam s njom vani,okrenula sam se nešto uzeti na sekundu i naravno nje nigdje! Mislila sam da je ušla u kuću,ali je nije bilo!Oko kuće NEMA JE, mene već panika uhvatila jer smo negdje 500m od glavne ceste!
Odjednom čujem viče netko mama,mama! Skužim da je ona,trčim prema cesti,a ona stoji udaljena ni 100m od gl.ceste!! Mislim da mi je tad život skraćen za 5god.cca! Dobila sam naj manje 20sjedih u kosi! Taj strah ne želim ni najgorem neprijatelju!
Sorry ak je nabacano,pišem s mob-a!
tatjana23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 23:49   #23
Ajme Larazg
Ja sam se izgubila kao mala na plaži, mlađa sam seka pa sam tako bila krenula puteljkom od bazena do druge plaže za starijom sekom i njezinim društvom. Mama to još dan-danas prepričava svima, osjećala se isto kao i ti, grozno. Samo se okrenula uzeti nešto, mene nema. Imala sam 2,5 godine. Bili smo na bazenima dubokim 1,2m i malim dječjim. Prvo je išla pogledati blizu bazena da nisam negdje upala, a nakon toga su se svi mogući prolaznici uključili u potragu. Nakon 15ak minuta mama ugledala susjedu s xy plaže kako me nosi u rukama, vidjela me kako šetam sama puteljkom i znala je gdje se kupamo pa me krenula vratit na bazene. Nakon što se mama smirila pitala me kud sam pošla, rekoh ''tražim seku'' jer sam bila čula kako je seka pričala da će s društvom ići na drugu plažu.
Seki je neku večer mala 1god. nestala iz vida na trgu u gradu (htjela izać iz kolica, vrtila se oko aparata za loptice), a bio koncert i gomila ljudi. Isti osjećaj, skoro pala u nesvijest. Našli su malu kako čuči ispred slastičarnice. Majko mila.
Užasno me strah takvih stvari i to je još jedan od razloga zašto ne mogu s njima sama na more. Jedno hoće na ljulje, drugo u more, a u svemu tome gomila ljudi. Pa mi je tako mali nestao na sekund iz vida, začas se prebaci na drugu spravu dok ja malu pazim na toboganu, ne daj bože nikome.
Woman Yoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 09:28   #24
nama se (jos) nije desilo, fala bogu, ali me toga uzasno strah. zato sam joj nekoliko puta kroz pricice provlacila slicne situacije i sto da napravi, a zna i reci kako se zove i gdje zivi (broj mobitela mi uopce nije pao na pamet i ne znam kako bih je naucila (jos je mala i nije bas na ti s brojevima), al vrijedi pokusati )

njoj se doduse jednom dogodilo da je izgubila nas bili smo u maksimiru u onom velikom djecjem igralistu, gdje su sve klupice poslagane u krug po rubu igralista. valjda je bio vikend, gomila djece, gomila ljudi, jedva smo nasli slobodnu klupicu.. ona se lijepo igrala, mi smo sjedili cijelo vrijeme na istom mjestu. i valjda se odjednom dezorijentirala, vise nije znala gdje smo, stala je nasred igralista i rasplakala se. neka zena joj je prisla i tek tad smo mi vidjeli da nesto nije u redu... dijete je jadno bilo u shoku, a mi cijelo vrijeme tamo..
__________________
02-2010, 12-2012
tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 21:43   #25
aaaaaaaa užasa.. danas se dijete izgubilo
http://crikvenicadanas.com/index.php...-u-crikvenici/
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2013., 00:43   #26


Naježila sam se
Večeras smo bili na jednoj pučkoj fešti (nevezano za vijest iz Crikvenice) i dok su moja djeca skakutala na trampolinu veli prodavačica da se užasava kad vidi da dječica okolo trčkaraju bez pratnje jer se prije 4 godine na istoj toj pučkoj fešti izgubilo 4-godišnje dijete Slovenaca. Fešta je bila blizu mora, gliseri i čamci parkirani na molu sa svih strana. Tražili su ga dosta dugo i pretpostavljaju da su ga neki ljudi s gliserom odveli tko zna gdje jer mu se od tada gubi svaki trag.
Užas.
Ako ima kakvih novosti iz Crikvenice javite.
Woman Yoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2013., 01:33   #27
I meni se dogodilo u C&A u Areni. Našla sam ga za 5 minuta. Najgorih 5 minuta u životu. Imao je oko godinu i pol. Pustila sam ga da se penje po onim malim stolcima i bila sam valjda pola metra od njega. Ne znam koliko sam sekundi gledala cijenu na nečemu i okrenem se, a njega nema. Počela sam kao sumanuta trčati po dućanu i plakati. Na drugoj ga strani nije bilo. Osjećaj kao da ćeš se ugušiti. Da je dulje trajalo valjda bi me infarkt strefio. Na kraju istrčim iz dućana (u glavi najgori mogući scenariji) i vidim ga kako ide prema pokretnim stepenicama. Poslije sam razmišljala da je dalje otišao koliko bi trebalo da netko primijeti da dijete luta okolo samo. Ljudi baš ne obraćaju pažnju na takvim mjestima. Možda bi pomislili da mu je mama negdje u blizini. Mogao je i izaći iz centra, a vani cesta. Od tad sam specijalno oprezna (što opet nije baš najbolje jer stalno bdijem nad njim).
Gala is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2013., 10:56   #28
ja sam ovo ljeto na našem otoku vidila par klinaca sa onom narukvicom s brojem telefona (phone number bracelet) i to mi se zbilja čini kao super stvar za manje klince ili ako nisu na svom govornom području.
__________________
..jednom bila
curafina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2013., 14:01   #29
Meni je malac (godinu i pet mjeseci) pred koji tjedan pobjegao iz stana!
Naravno, nije mi bilo na kraj pameti da je sposoban za tako nešto, a muž uvijek zaključava četiri puta bravu kada odlazi jer znamo da je počeo drkat po kvakama.
I on lijepo u tišini otključao tih četiri kruga, izašao na hodnik, pozvao lift. Kad sam dotrčala za njim samo su se vrata zatvorila preda mnom.
Nikome tko je to doživio ne trebam objašnjavati taj horor i iako se danas tome smijemo, kao, dijete je planiralo bijeg vjerojatno mjesecima, bilo je užasno.
Ja sam trčala kao manijak po stepenicama i iako je lift stao na -1, mali je očito izašao na razemlju i tu sam ga pronašla (poslije se jako ljutio na mene što sam se usudila vratiti ga doma).
Kasnije sam shvatila da ovi katovi u garaži imaju otvorena vrata prema autima i da je izašao tamo, tko zna što se moglo dogoditi.
__________________
"If it's true that our species is alone in the universe, then I'd have to say that the universe aimed rather low and settled for very little."
Deathblow is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2013., 19:30   #30
Pa ja ne mogu vjerovati. Čisto sumnjam da je mala sama odlutala, a i ovi su te sigurno čuli kako vrištiš. Prije bih rekla da su si malo posudili dijete, mislim, kaj baba ima sjediti s tuđim djetetom u krilu umjesto da traži njzinu mamu? Zvala bih policiju, ako je ne bih našla u roku od 10 minuta.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 00:11   #31
Je dogodilo se i neponovilo.
10 min trcanja, panike i suza.
Recenica propala u zemlju savrseno opisuje taj momenat.
A dama se sakrila u svlacionicu i popela na stolicu i cerekala se.

Od tada uvjek za ruku, jedino tata tu pouku nije shvatio pa mu uvjek iznova crtam.
Moj problem je i da joj crni cigan da ruku i kaze idemo ona bi otisla.

Ne znam ja sam sa mm- om sumanuta trcala, aktivirala jos 5 ljjudi, nije mi trcanje do infopulta palo na pamet.
__________________
The most dangerous people on this planet are those who just sit and watch what is going on...
anna01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 00:16   #32
Imam doslovce fobiju od toga i nije mi se dogodilo jer je (zbog te fobije) doslovce niti sekunde nisam nikad ispustila iz vida kad smo vani, niti s bilo kime razgovarala iole koncentrirano dok je ona oko mene.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 05:57   #33
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post

...
I sa izvidnice spasilaca vidim u redu u kojem su kuće na plaži neku grupicu ljudi koji su pili vani na terasi te kuće cugu i moju malu kako je u naručju neke nepoznate žene i sa njom se hihoće i smije i mazi, grli ju i ljubi...
Spustila sam se niz stepenice te izvidnice, došla do te kuće, ušla ravno na terasu plačući pružila ruke.. žena se je digla i dala mi ju u ruke.. (ljudi su bili mađarski turisti)... i znam da je bila na Doma TV naša mala klinika... (znači ja sam nju tražila preko 45 minuta do sat vremena i moje 4 godišnje dijete je trčalo samnom i iza mene tražeći seku).
imam grč u želucu samo od čitanja priča o nestanku

a čudan mi je postupak ovih turista. ok, ne znamo koliko dugo je dijete bilo kod njih, ali ja, da sam na mjestu tih turista, bi nakon 2 min max ustala i gledala/pitala tko ustvari čuva to dijete.
doduše ja imam neugodna iskustva s tim, jedan tata me pokušao izribati jer sam pomislila da je njegovo dijete izgubljeno. kroz grad je prošla maškarana povorka vrtićke djece, a 10 min kasnije na ruti kojom je povorka prošla ja nađem uplakanog malog cca 5-godišnjeg batmana sklupčanog u ulazu u javnobilježnički ured. normalno da sam pomislila da se dijete izdvojilo iz povorke i izgubilo. ispalo je da tata vlasnik kafića nasuprot tako redovito "čuva" dijete.
nakon svega, ispalo mi je da bi mi bilo bolje da sam produžila u jb ured i da se nisam petljala.
a meni se čini da bi ja i drugi put pokušala saznati jeli dijete izgubljeno ili ne
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 16:05   #34
Meni je moja nestala jesenas na Bundeku. Nije bila tako mala kao vaši klinci, ali situacija je ista. Što može devetogodišnjakinja na Bundeku, u nepoznatom gradu, sama? Naravno da ti milijun scenarija prolazi glavom, tražili smo je 20 min, a ja sam za to dobila 200 sijedih. A moja šmizla nestala namjerno. Sestra je čuvala nju i svoje klince, za nju nije bilo mjesta na nekakvoj nadri-ljuljačci, naljutila se i otišla. Sister je za njom gledala i zaključila kako ide prema meni pa se okrenula prema svojoj djeci. Muž i ja sa šogorom proučavali neko čudo za penjanje, prošla nam je iza leđa. Pogledala sam prema sestri i skužila, pa nema je! Ona gužva, milijun djece, kako je naći? Ludilo! Uglavnom sakrila se u onaj j... labirint i cmizdrila zbog j.. ljulje. Izribala sam je pošteno, a idućih sat vremena, koliko mi je trebalo da dođem k sebi, morala je sjediti u pijesku s vrtićancima na onom malom igralištu. Jasno joj je da Bundek više nikad neće vidjeti.
__________________
Bolje ispasti glup, nego ispasti iz aviona.
Cikla Oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 08:47   #35
Nama se srećom nije dogodilo, ali moj bratić je kad je imao cca dvije, tri godine nestao mami iz kuće.
Ona je telefonirala, a mali je sam otključao vrata i šmugnuo joj iza leđa.
Tražila ga je nekih pola sata, našla ga je na ulici kako ga neki čovjek vodi za ruku (vidio je malo dijete kako baulja samo, zaustavio auto, izašao i pokušavao mu pronaći roditelje- danas bi vjerojatno završio u zatvoru pod sumnjom da je pedofil).
Rekla je da joj je to bilo najtežih i najgorih pola sata u životu.

Jako mi je žao što ti se to dogodilo, to je užasna trauma.
Ali nisi zbog toga loša mama.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 13:34   #36
i meni se dogodilo
HVALA BOGU NA ODLASKU U ISTI PARK SVAKI DA
u parku koji ima visoke ograde čija vrata se moraju otvoriti da bi mogao izaći van, starijeg sina 2 god.sam naučila da nikada ne smije sam izaći, a mlađi mi je puzavac 1 god. Mali je po parku puzao stariji se na toboganu spuštao,barem sam tako mislila, valjda sam samo manjeg pazila a za starijeg pretpostavila da zna šta radi, dok mi druga mama nije došla reći da je moj sin tamo iza parka gleda fontane, pa joj je bilo čudno kako je tako daleko???!!!!
tek onda sam shvatila da je stariji itekako zaboravio da ne smije izlaziti, i tek tada shvatila da je zbrisao, umrla sam od straha, u tom trenutku sam otrčala do starijeg, tresla se, urlala na njega i shvatila da je mlađi sam ostao u parku!!!!
joj koma, kad su dvoje, i jedan nešto izvodi, kako istovremeno biti na dvije strane...
idite u isti park svaki dan
nis0508 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 13:43   #37
Mene grozi sljedeća scena. Vidim luta dijete bez nadzora. Odem, uzmem ga u ruke da ne odleti pod auto i krenemo tražiti mu roditelje. Odjednom viče žena " lopov, krade mi dijete". Kako objasniti da pomažeš, da nisi pedofil, da ne kradeš djecu ?!

Srećom, moj još nije u stanju sam odlutati, ali isto tako užasavam se te mogućnosti. Zamisli da vidim kako ga neki lik nosi i udaljava se od npr parka. Pa, bio bi ga u stanju ubit, a on možda ide prema policiji ili traži sa djetetom mene.

U svakom slučaju, zajebano, nadam se da se nikome neće dogoditi ništa slično.
jocajocic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 14:01   #38
mm i ja smo isli iz cinestara i ispred nas su hodali klinac od 2-3 g i tata s malom bebom u rukama, odjednom sam primjetila da je taj isti klinac sam s druge strane avenua malla, jer smo mi pili kavu u kaficu a dijete je jelo kokice i plakalo.. ja ga nisam dirala nego sam hodala za njim i gledala izloge a mm je cuo tatu kako urla i trazi ga po cinestaru.. onda sam ga pricuvala a on je krenuo po tatu i dobro je zavrsilo i za njih i za nas..ali ja sam se uzrujala i prestravila kao da je moje dijete u pitanju..
nirvanalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 14:01   #39
Ne mogu vjerovat što čitam.

Quote:
jocajocic kaže: Pogledaj post
Srećom, moj još nije u stanju sam odlutati, ali isto tako užasavam se te mogućnosti. Zamisli da vidim kako ga neki lik nosi i udaljava se od npr parka. Pa, bio bi ga u stanju ubit, a on možda ide prema policiji ili traži sa djetetom mene.
Samo pazi na dijete i nauči se kontrolirati. Si i inače agresivan? Počneš šaketati bez razmišljanja?
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 14:07   #40
Ne, uopće nisam agresivan, ali kada je moje dijete u pitanju, u stanju sam sve učiniti za njegovu sigurnost. Da, bio bi u stanju polomiti čovjeka koji bi mi htio ukrasti dijete ako te zanima makar me to okarakteriziralo kao seljačinu, primitivca, agresivca ...

Ti bi vjerovatno viknula "gospodine, molim vas vratite mi dijete", sigurno bi bila smirena i staložena u takvoj situaciji ...
jocajocic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:05.