Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2014., 18:47   #101
voljela bih kad bi se njeni roditelji trgnuli i rekli sami sebi da griješe i svi skupa krenuli na psihoterapije. Ali bojim se da je to nemoguće. Da, žao mi djevojčice i jučer je to bila tvoja, sutra možda neko drugo dijete, to je ono tužno.

Što se tiče ovog drugog djela da tvoja djevojčica treba naučiti reći kad joj je nelagodno i odbiti igru ako joj ne paše. Nadoći će to, uopće ne sumnjam u to.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 19:15   #102
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
voljela bih kad bi se njeni roditelji trgnuli i rekli sami sebi da griješe i svi skupa krenuli na psihoterapije. Ali bojim se da je to nemoguće. Da, žao mi djevojčice i jučer je to bila tvoja, sutra možda neko drugo dijete, to je ono tužno.

Što se tiče ovog drugog djela da tvoja djevojčica treba naučiti reći kad joj je nelagodno i odbiti igru ako joj ne paše. Nadoći će to, uopće ne sumnjam u to.
a kaj ak ona to kaže, a drugu stranu do ne dira? kaj ako joj prijeti da će joj zaklat i u ubit roditelje ili nekaj pedeseto ako ikome kaže kako se igraju? mene je klinac molio da ga ne udaram, nije me diralo, samo ga ga nastavio mlatit iz dana u dan. niti je mog frenda iz djetinjstva diralo kaj ja ili bilo koje drugo dijete urlamo da se nečemo tak igrat i da nek prestane me/nas dirat, sa mnom se nije više tako igrao jer sam mu izbio zub, ali se zato tkao igrao sa djecom od 4,5 godina i onima koji su bili slabiji i mlađi od njega i nisu se fizički mogli obraniti.

znali su svi reć neću se tak igrat i ne želim se tako igrat, ali nisu mogli ništa drugo jer ona druga strana nije reagirala na to. vi fakat mislite da kod djece zlostavljača to pali? ne pali. njih baš briga za drugu stranu jer nemaju empatije. roditeljima nisu ništa govorili iz straha, a starci nisu obraćali pažanju na ponašanje djeteta. ljudi trebaju prvo naučit znat spasit i čitat svoje dijete, prije nego idu spašavat tuđu djecu koju je netko drugi upropastio i unuštio, a dok to rade, netko drugi upropaštavu njihovu da to ni ne vide...
NoOneImportant is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 21:16   #103
Quote:
NoOneImportant kaže: Pogledaj post
zamimljivo kako ljudima koji žive u nekim pink svjetovima koji nikada nisu imali doticaj sa gadnim sranjima, je sve normalno kod djece jer su djeca mali nevini anđeli, znate kaj i mali nevini anđeli mogu silovati vršnjake i mlađu djecu, tuči ih svaki dan, maltretirati i psihički zlostavljati. kada ih se stisne ne mjenjaju ponašaje, samo ga zamaskiraju, a žrtva tek onda najebe. a u večini slučajeva roditekjima zlostavljača se živo hebe kaj im dijete radi i njima je isto sve to normalno i sve je 5, dok to isto dijete ne počne prema njima pokazivati takvo ponašanje. onda ga ili zmarišu ili ako su malo normakniji vode psihologu i kad dijete prestane s tim ponašanje spram njih sve je super i sve je 5, a dijete i dalje maltretira drugu djecu i muči životinje.
potpis, na žalost

djeca jesu anđeli, ali vrlo malena mogu počet nositi otrov iz okoline koji ih uništava

a može biti i poremećj u pitanju

ne mora biti teška patologija, svejedočila sam svađalačkom tonu 4tverogodišnjakinje, koja korsti fraze koje je čula od odraslis koje jako friki zvuče iz njenih usta, ne prostačenje, ali nešto što ne priliči djetetu i ton koji je snimila od odraslih, a to su blaži slučajevi mada i oni mogu evoluirat tko zna kako
Quote:
lala_dream kaže: Pogledaj post
...
potpis na komplet post
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 13:26   #104
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post


Jest. Jest ako se normalno ponasa. Ovo sto ti govoris je da se "drustveno neprikladne osobe" odbaci na margine drustva. Nije. Njima treba pomoc, ne izolacija.

Ako se normalno ponasa i i drzi se terapije, okej je druziti se s tom osobom.
Krivoj si se osobi obratila. Kao netko tko je upoznao poprilično osoba s raznim poremećajima i bio im blizak, odgovorno tvrdim da se isplati družiti samo s osobama koje su svjesne da imaju problem i terapijski ga riješavaju. Sve ostalo je mazohizam, gubitak vremena i ugrožavanje sebe.

Nikad se ne bih zalagala za bacanje nekog na margine društva jer i sama imam anksiozan poremećaj i znam kako je kad ljudi na temelju jedne informacije misle svašta.

Dočim psihopatima i osobama narcističkog poremećaja ne bih prišla ni da me mlate. A to je moje pravo.
Ova djevojčica se ne ponaša normalno i ne ide na terapiju (više) tako da ti je argument deplasiran.
Mi ne znamo što je ovoj djevojčici, znamo samo da više nije u terapiji, da raste u disfunkcionalnoj obitelji i da je potencijalno opasna. Oprosti, ali ja svoje dijete ne bih ohrabrivala na igru s tim djetetom. Maknula bih se od te obitelji ako bih procijenila da razgovor s roditeljima čini više štete nego micanje. Svoje dijete ne bih ugrožavala za viši i plemenitiji cilj.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 11:36   #105
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Mi ne znamo što je ovoj djevojčici, znamo samo da više nije u terapiji, da raste u disfunkcionalnoj obitelji i da je potencijalno opasna.
upravo tako, djevojčica je potencijalno opasna.
da li je ta obitelj stvarno disfunkcionalna, to je upitno. okruglica piše kako je ta djevojčica "redovito bivala ušutkivana, opominjana, ismijavana i udarana", ali nije jasno jesu li to činjenice ili samo njena interpretacija. opisuje situaciju gdje je otac 2-3 puta opomenuo djevojčicu da ne jede prstima na što je ona otišla u svoju sobu i tresnula vratima, a otac je "otišao ju udariti".
otkud znamo da ju je udario ako je bila u svojoj sobi? možda joj je otišao reći da se ne ponaša pristojno?
ako ju je udario pred svima, zašto, pobogu, baš nitko nije reagirao?!?!
ako je djevojčica redovito zlostavljana, zašto okruglica nikada ranije nije o tome razgovarala s tim "divnim ljudima"?
nadalje, kaže da su je vodili na terapiju - mislim da zlostavljači baš ne vode djecu psiholozima i psihijatrima, jednostavno zato da se njhovo zlostavljanje ne otkrije.

Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Što se tiče ovog drugog djela da tvoja djevojčica treba naučiti reći kad joj je nelagodno i odbiti igru ako joj ne paše. Nadoći će to, uopće ne sumnjam u to.
neće joj nadoći, jer nije nadošlo ni njezinoj majci. dakle, nema to od koga naučiti. ako odrasla osoba ne zna ili ne može zaštititi svoje dijete, ako se boji razgovarati s vlastitim prijateljima, kako bi to mogla petogodišnjakinja?

Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Ne mislim da se prije i lakše otvara drugima.
Meni jednostavno nije palo na pamet postaviti ta pitanja, a ona mi nije rekla ne zato jer nije htjela, nego jer je još mala i ne zna koje su informacije bitne.
ovo naprosto nije točno; nije ti htjela reći i to zato da te zaštiti. pazi, dijete štiti tebe:

[QUOTE=okruglica;48791365]
"Ma neću ti reći mama, ružno ćeš sanjati"
[
/QUOTE]

u čitavoj priči, mene bi to, kao roditelja, najviše zabrinulo.


Quote:
NoOneImportant kaže: Pogledaj post
....vi fakat mislite da kod djece zlostavljača to pali? ne pali. njih baš briga za drugu stranu jer nemaju empatije. roditeljima nisu ništa govorili iz straha, a starci nisu obraćali pažanju na ponašanje djeteta. ljudi trebaju prvo naučit znat spasit i čitat svoje dijete, prije nego idu spašavat tuđu djecu koju je netko drugi upropastio i unuštio, a dok to rade, netko drugi upropaštavu njihovu da to ni ne vide...
izuzetno životni i istiniti postovi.
okruglice, pročitaj još jednom sve postove od nooneimportant.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 00:04   #106
s obzirom da nema ni riječi više od autorice pretpostalvjam da njen plan nije prošao dobro jer bi vjerojanto već nas izvjestila o uspješnosti...
NoOneImportant is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:16.