Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2014., 19:11   #1
Zabrana druženja?

Mali ima 6 i po godina i praktički od rođenja poznaje prijateljice iz zgrade i druže se na svakodnevnoj bazi, svi su skoro vršnjaci.
Njihovi roditelji su priča za sebe, ali u to ne ulazim.
Uglavnom, prošli tjedan je izbio problem, njih troje su drugom susjedu polijepili par naljepnica na auto i on je to rekao i nama i njima.
Malog sam kaznila, a one su izgleda kao kaznu dobile zabranu druženja.

Ostala sam u šoku jer stvarno ne vidim jebenog razloga da se djeci brani druženje. Da, njihovi roditelji inače imaju tako neke sulude ispade, ali na kraj pameti mi nije bilo da će nakon toliko godina druženja im pasti napamet da se zabrani druženje.

Žao mi je djece, oni se ne poznaju od jučer nego cijeli život.
Što raditi? Što mislite da su ovakve zabrane za djecu normalne ili? Ne znam, nekako cijelo vrijeme živim u uvjerenju da se djeci takve zabrane ne daju i da im roditelji nemaju pravu određivati s kim će se družiti, a s kim neće.

Ili cijelo vrijeme živim u zabludi
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 19:35   #2
cek malo, tijekom tvog djetinjstva i teenagerstva se nisi susrela s time? naravno da nije normalno a jos je i kontraproduktivno, ali kad je to sprijecilo roditelje da nesto rade?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 19:58   #3
Nisam mama, bila sam zahtjevno dijete i razumijem te roditelje. Ne slažem se da je to suludi ispad već očito nužno potrebna disciplinska mjera. Premda ne znam detalje, čini mi se da su dobro reagirali. Možda sam ja u krivu.

1. Što se na kraju dogodilo sa susjedovim autom, tko je micao naljepnice i jel ima štete?
2. Što dijete od 6 i pol radi vani bez ikakvog nadzora?
3. Kako im je palo na pamet da je ljepljenje naljepnica na susjedov auto dobra ideja? Od koga su naučili da smiju?
4. Da li se ta zabrana druženja odnosi samo na tvog sina ili općenito?
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 20:13   #4
ne odnosi se na njega, ima još djece s kojima se ne smiju družiti.
Odakle ideja, ne znam, sigurno od mene nije vidio da stavljam naljepnice na auto. Kao što sam već napisala, kazna je uslijedila, nije da su prošli lišo jer su to radili. Štete nije bilo na autu, susjed ih je sam skinuo prije nego nam je priopćio tu vijest.
Da, djeca su bez nadzora pred zgradom, sad će u školu, jedno je školarac, ne vidim razlog zašto se ne bi sami igrali pred zgradom ispod našeg prozora.

Summer, pa nisam se baš susretala s tim obzirom da naši roditelji nikad nisu branili da se sa nekim družimo.

Zadnje uređivanje pink5 : 05.09.2014. at 20:18.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 20:21   #5
Quote:
Vesper Arlene kaže: Pogledaj post
Nisam mama, bila sam zahtjevno dijete i razumijem te roditelje. Ne slažem se da je to suludi ispad već očito nužno potrebna disciplinska mjera. Premda ne znam detalje, čini mi se da su dobro reagirali. Možda sam ja u krivu.
Zasto mislis da je bas ta mjera dobra? Skupa su napravili glupost, pitanje je tko je smislio, a sad se cure ne smiju druziti s njim...zasto bi to bilo dobro? Mozda su bas one osmislile igricu.

Quote:
2. Što dijete od 6 i pol radi vani bez ikakvog nadzora?
To je dijete koje ide u skolu, iz skole...putem moze svasta pametnoga napraviti, a nije bas rijetka pojava da se dijete koje vec ide i u skolu samo i igra vani tj. s prijateljima iz ulice. Ako ne i prije.
Quote:
3. Kako im je palo na pamet da je ljepljenje naljepnica na susjedov auto dobra ideja? Od koga su naučili da smiju?
Mozda da ih pita kako im je palo na pamet da je to dobra ideja? Sigurno bi dobila neki zanimljiv odgovor. Naucili? Sigurno su im mama i tata rekli da je to bas super.
Nekidan sam cula jos bolju pricu....djeca se igrala vjesala. Sve bi to bilo ok, da to nije bilo kamenom po autu ...cijelog ga izgrebali.
Quote:
4. Da li se ta zabrana druženja odnosi samo na tvog sina ili općenito?
To je pitanje br. 4? A prvo si rekla da je dobra ideja, a niti ne znas ustvari na sto tj. koga se odnosi.
Ako su recimo one smislile bedastocu, ok je da ih se kazni tako da se ne smiju s deckom igrati? Zasto se ne smiju s njim igrati? On je zlocest, ili sto?
Ok, mozda i je ...mozda je bas on bio kolovodja, ali mi to ipak ne znamo, a vjerujem tj. pretpostavljam da ne znaju ni roditelji...ali ipak su odabrali mjeru koja njega proglasava takvim. Naravno, nase dijete je uvjek dobro i krasno, susjedov mali je taj...

Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
ne odnosi se na njega, ima još djece s kojima se ne smiju družiti.
Necu ispravljati ovo gore (iako gubi smisao) nek stoji ...ali u cemu je onda problem? Ja sam shvatila da su zabranili druzenje s tvojim malim.
Pa zasto ne bi bilo ok da im se zabrani druzenje, ako su napravili glupost...ne za cijeli zivot naravno, ali onak malo za opomenu...
Quote:
Odakle ideja, ne znam, sigurno od mene nije vidio da stavljam naljepnice na auto. Kao što sam već napisala, kazna je uslijedila, nije da su prošli lišo jer su to radili. Štete nije bilo na autu, susjed ih je sam skinuo prije nego nam je priopćio tu vijest.
U cemu je u stvari onda problem? Cemu post? Mislis da su pre strogo kaznjene ili sto?
Quote:
Da, djeca su bez nadzora pred zgradom, sad će u školu, jedno je školarac, ne vidim razlog zašto se ne bi sami igrali pred zgradom ispod našeg prozora.
Ni ja.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 21:38   #6
Kazna je zabrana druženja na određeno vrijeme, onako općenito?
Ili su njihove mame odredile da se klinke ne smiju družiti s tvojim malim?

Razlika je poprilična... ako se radi o privremenoj kazni, to je način na koji one odgajaju svoju djecu i ne možeš tu ništa.

Ako se radi baš o zabrani druženja s tvojim djetetom, zašto ne porazgovaraš s tim ženama?
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 22:30   #7
ma jedna je mama, radi se o dvjema sestrama. Ne znam baš, nisam sigurna na koliki je period kazna..
Ako je privremeno, super, ako je trajno, onda je problem. Prošlo je otad tjedan dana.
Moram priznati da nisam razmišljala o takvoj kazni.. Dijete kazniš tako da mu zabraniš tv, igrice, slatkiše, štojaznam.. Viš, nisam uopće razmišljala da zabrano druženja može biti kao dobra opomena..
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 22:54   #8
"ja ne zelim da se druzis sa djecom kojoj padaju napamet pizdarije" - u necijim ocima moze biti dobra kazna i vrlo cesto je "sredstvo" kojim roditelj provodi svoju moc i autoritet

na taj nacin zapravo rusi svoj odnos sa djetetom, a dijete iz toga ne uci nista.

meni osobno, ovo zabranjivanje je uzasno glupo jer salje djetetu poruku, "tolko si glup i ne znas misliti svojom glavom, na svasta te drugi mogu nagovoriti, pa cu ja misliti umjesto tebe i zabraniti ti da se igras sa djecom koja na tebe lose utjecu".
glupo, glupo, glupo.
sa djecom treba razgovarati o ponasanju koje su izveli i koje je nekome nanjelo stetu, kako se taj osteceni osjecao i kako tu stetu popraviti.
po meni, cijeli cirkus sa naljepnicama na autu se mogao izvesti bez ikakve kazne.
jednostavno, djeco, "odljepite naljepnice i operite auto covjeku" (ok, ovo se i moze opisati ko kazna, onima koji imaju potrebu igrati se suca)
ja bih, kao vlasnik auta to ocekivala - ne znam na koji nacin bi mi nedruzenje djece olaksalo odljepljivanje naljepnica
i na koji nacin ce nedruzenje nekoga sa nekim spreciti druga losa ponasanja....
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 23:03   #9
a mama od tih curica je zabranila njima da se druze sa tvojim sinom ?
a cuj... svatko za svoje dijete zna najbolje i zeli nabolje. pa sad.....
niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 23:08   #10
Pa ako ostavimo po strani ovo da kazna i nije potrebna, nego da trebaju sanirati posljedice...
Pa se okrenemo samo toj kazni kao takvoj i prihvatimo to da roditelj preferira tako neke kazne...ovu opisanu na koncu i nisam dozivjela kao "ja ne zelim da se druzis sa djecom kojoj padaju napamet pizdarije" u smislu zabrane drzenja sa nekom djecom koja (kakti) lose utjecu- nego nema igranja/druzenja toliko i toliko ....
Iako ...gledam sad, pise: "ne odnosi se na njega, ima još djece s kojima se ne smiju družiti." sto bi valjda znacilo s onima dobrima/finima smiju, a s ovima koji smisljavaju gluposti ne smiju.
Ne znam, ograniciti druzenje s nekom djecom...mozda zvuci i cudno i pretjerano, ali ponekad, s nekom djecom mozda to i nije losa ideja. Naravno, samo ako je covjek kolko -tolko realan, pa nije da je njegovo zlato pokvario onaj tamo klipan.
Obicno od toga nema puno koristi, pogotovo ako su veci, ali dok su jos mali nije ponekad lose maknuti ih iz nekog loseg okruzenja.
Nedruzenje s takvom nekom djecom nikome nece olakstai odljepljivanje naljepnica, naravno, jer to jedno s drugom nema bas veze..naljepnice moras nekako odljepiti/maknuti. Ali mislim da do nekih ponasanja mozda nece doci ako se dijete ne druzi s nekim takvim kojem stalno na pamet padaju nepodopstine slicnog, a s vremenom i goreg tipa.
Samo naravno, s tim optuzbama, prozivanjem tudje djece i etiketama treba biti i vise nego oprezan. Ja govorim o onim slucajevima gdje je to sasvim ocito.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 23:16   #11
na kraju krajeva, nemozes im braniti cijeli zivot. svatko za sebe i svoje zeli najbolje, sto ne znaci da je u pravu , ali ako su roditelji zakljucili da je bolje da se djeca ne druze to je njihov izbor, mozda su u pravu mozda nisu,
ne kuzim frku oko susjeda , autorica je u prvom postu spomenula da su roditelji poseban slucaj, pa mozda zena nema nista protiv djeteta, moguce problem u odraslima

e.
niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 17:52   #12
Pregrozno...To uopce nije pedagoski, a djetetu ne nosi nista dobro. Ja sam bila zivo dijete. Jurcala sam, penjala se, bila glasna, zafrkavala susjede u prizemlju koji su stalno nesto gundali i imala sam u zgradi par prijateljica. Njihove mame nisu dale da se bas igraju sa mnom jer sam "divlja, od nje nebu nis, huliganka" a sve zato jer bi im se curice igrajuci se sa mnom zaprljale. Zamislite te mozgove. Te male su vani morale paziti kamo staju, ucilo ih se da samo huligani trce i ni slucajno se zamazati ili glasnije veseliti. U parku. Onak...Poslije su cule kak sam odlikasica, nagrade, priznanja pa ostale paf jer eto njima su djecje igre, vriska, koja nepodopstina ravne delikvenciji.

Imala sam i jednu u zgradi koja nikada nije isla igrati se u park. Kao jeti. Svi smo znali za nju, vidjali ju u skoli ali nitko ju nije vidjao vani. Toga je danas sve vise i to je grozno. Zaglupljivanje djece. Djeca uce kroz igru i medju drugom djecom. Toga mora biti i da, normalno je da pogrijese, naprave glupost. I iz toga uce. Pod zvonom i odvajanjem nebu nis naucili, pogotovo ne snaci se u zivotu. Kaj kad odrastu i nalete na kojekakve situacije i ljude? Tako ispod staklenog zvona hop u stvarnost...Bas im rade uslugu "rollyeyes".
__________________
The mind is like a parachute. It doesn’t work unless it’s open.
lujka_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 19:01   #13
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
ma jedna je mama, radi se o dvjema sestrama. Ne znam baš, nisam sigurna na koliki je period kazna..
Ako je privremeno, super, ako je trajno, onda je problem. Prošlo je otad tjedan dana.
Moram priznati da nisam razmišljala o takvoj kazni.. Dijete kazniš tako da mu zabraniš tv, igrice, slatkiše, štojaznam.. Viš, nisam uopće razmišljala da zabrano druženja može biti kao dobra opomena..
Nitko sretniji od mene kada bi kazne koje si pobrojila bile jedine kazne koje roditelji koriste. Znaš da je istina drugačija.

Ne znam, na tvom bih mjestu razgovarala s tom ženom. Kako ti se mali osjeća? Ako se osjeća odbačeno, razgovaraj što prije.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 19:09   #14
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
"ja ne zelim da se druzis sa djecom kojoj padaju napamet pizdarije" - u necijim ocima moze biti dobra kazna i vrlo cesto je "sredstvo" kojim roditelj provodi svoju moc i autoritet

na taj nacin zapravo rusi svoj odnos sa djetetom, a dijete iz toga ne uci nista.

meni osobno, ovo zabranjivanje je uzasno glupo jer salje djetetu poruku, "tolko si glup i ne znas misliti svojom glavom, na svasta te drugi mogu nagovoriti, pa cu ja misliti umjesto tebe i zabraniti ti da se igras sa djecom koja na tebe lose utjecu".
glupo, glupo, glupo.
....

Još bi samo dodala na ovo da u svojoj okolini primjećujem kako ovakvim i sličnim "metodama" pribjegavaju sve redom roditelji koji se pretjerano ne bave svojom djecom, a na riječima su SUPER-mame/tate. Teorija im je najčešće jača strana, dok praksa često teži nuli.

Ovo je ujedno i način da se spere odgovornost sa sebe. "Moje dijete nije krivo. Kriv je taj neodgojen susjedov mali. On smišlja pizdarije."

Takvi u ovoj metodi vide rješenje problema jer smatraju da nisu krivi i na taj način njihove odgojne metode (odnosno nepostojanje istih) ostaju netaknute.

To što u situaciji kakvom konkretnu žele prikazati njihovo dijete ispada infantilni idiot im je manje važno. Važno je tko je "kriv". To naravno, nisu njihova djeca. Ona su dobra i odgojena. Kriv je netko drugi.

Nije poanta odgojiti dijete koje misli svojom glavom nego tražiti krivca.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 14:50   #15
iz mog iskustva obicno se radi o ljudima kojima djete ili obitelj nisu "sjeli" i oportuno iskoristavaju priliku da zabrane kontakte i igru...ili su se vec dogadjali ekscesi i ranije te krive decka za sve(nepravedno)

zabrinjavajuc je losh nivo komunikacije svih odraslih u ovoj situaciji nitko s nikim ne razgovara.

probaj porazgovarati/pitati sto se dogodilo, odnosno kako su oni vidjeli dogadjaj, i imaju li kakvih prituzbi, ako oni zele komunicirati ok, ako ne...potraziti druge prijatelje..tu se ne moze nista. biti ce prijatelja i prijatelja.
ruzno je, i trebat ce se objasniti djetetu zasto se marica i katarina ne zele igrati s njim..
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.

Zadnje uređivanje happygoose : 07.09.2014. at 14:57.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 15:09   #16
Zabrana igranja je blesava kazna i obično je u pozadini ono što je happygoose rekla. Slažem se s nosorogom, zo-ey, happygoose i lujkom-x.

Ali ne shvaćam zašto svi nagovarate autoricu da razgovara? Zašto bi to bilo prvo što treba napraviti? Mislim da je puno bolje prvo shvatiti što je pravi problem u ovoj situaciji, jer možda razgovor na prepad ili kada se netko još uvijek ljudi/duri nije baš najbolje riješenje.

Osim toga, goose je primjetila da vrlo vjerojatno tim roditeljima autoričina obitelj nije baš draga, mislim da je bolje prvo shvatiti kroz diskusiju da je problem u tome, nego kucati na vrata: "Hej, ajde mi objasnite zašto provodite zabranu druženja, ali ono totalno iskreno, u smislu, ja nisam svijesna da vam ja nisam sjela, ali svejedno budite totalno iskreni i ne iskorištavajte situaciju da je nemam pojma o pojmu, nisam uopće čula za zabranu druženja ikada, ali imam puno povjerenje u vas i slušam vas."
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 22:16   #17
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Zabrana igranja je blesava kazna i obično je u pozadini ono što je happygoose rekla. Slažem se s nosorogom, zo-ey, happygoose i lujkom-x.

Ali ne shvaćam zašto svi nagovarate autoricu da razgovara? Zašto bi to bilo prvo što treba napraviti? Mislim da je puno bolje prvo shvatiti što je pravi problem u ovoj situaciji, jer možda razgovor na prepad ili kada se netko još uvijek ljudi/duri nije baš najbolje riješenje.

Osim toga, goose je primjetila da vrlo vjerojatno tim roditeljima autoričina obitelj nije baš draga, mislim da je bolje prvo shvatiti kroz diskusiju da je problem u tome, nego kucati na vrata: "Hej, ajde mi objasnite zašto provodite zabranu druženja, ali ono totalno iskreno, u smislu, ja nisam svijesna da vam ja nisam sjela, ali svejedno budite totalno iskreni i ne iskorištavajte situaciju da je nemam pojma o pojmu, nisam uopće čula za zabranu druženja ikada, ali imam puno povjerenje u vas i slušam vas."
A kako bi to trebala shvatiti? Tarot, runa, posjet vračari?
Treba razgovarati i to onak čist informativno: Dobar dan, dobar dan, imam informaciju da cure imaju zabranu druženja s mojim sinom...dajte molim vas recite je li to istina i ako je, dal je to kazna s rokom ili permanentna čisto da znam sinu objasniti kako da se ponaša i da ne bi bilo kakvih daljnih neugodnosti...i ćao đaci... a s ovakvim probijanjem leda ženska će sigurno razvezati i sve sama objasniti bez da je se pita
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 08:49   #18
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
A kako bi to trebala shvatiti? Tarot, runa, posjet vračari?
Pomoću ove teme. Ne ozbiljno, razgovorom ili diskusijom s nekim neutralnijim, jer ako ženi smeta roditelj ili dijete, ona se neće razvezati... ili još gore - razvezat će se i oprati autoricu potpuno zatečenu.

Neka žena razmisli u čemu je točno problem - je li ta kazna provedena zbog toga što se tim ljudima autorica ili njezino dijete ne sviđaju ili nema ničeg sumljibog u kazni. Tek onda neka razgovara.

Samo nemoj reći da je razmišljanje o nečijim namjerama jednako vračanju, jer uglavnom se neke namjere mogu predvidjeti i pretpostaviti i može se shvatiti što je iza određenih namjera prilično točno, samo se treba razmislititi.

Osim toga, ne znam kako zamišljaš razgovor između osobe koja je prvi put čula za zabranu druženja (autorica je tako rekla) i osobe koja tu zabranu provodi između njegog i autoričinog djeteta. Ono, žena može obrlatiti autoricu samo tako, a vi bi da ide ko grlom u jagode.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 09:34   #19
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Pomoću ove teme. Ne ozbiljno, razgovorom ili diskusijom s nekim neutralnijim, jer ako ženi smeta roditelj ili dijete, ona se neće razvezati... ili još gore - razvezat će se i oprati autoricu potpuno zatečenu.

Neka žena razmisli u čemu je točno problem - je li ta kazna provedena zbog toga što se tim ljudima autorica ili njezino dijete ne sviđaju ili nema ničeg sumljibog u kazni. Tek onda neka razgovara.

Samo nemoj reći da je razmišljanje o nečijim namjerama jednako vračanju, jer uglavnom se neke namjere mogu predvidjeti i pretpostaviti i može se shvatiti što je iza određenih namjera prilično točno, samo se treba razmislititi.

Osim toga, ne znam kako zamišljaš razgovor između osobe koja je prvi put čula za zabranu druženja (autorica je tako rekla) i osobe koja tu zabranu provodi između njegog i autoričinog djeteta. Ono, žena može obrlatiti autoricu samo tako, a vi bi da ide ko grlom u jagode.
Ovo s vračanjem je bio mali plitak sarkazam ...gle neznam, u "mom kvartu" ljudi kad nešto ne kuže i nije im jasno razgovaraju. Komunikacija je temelj svakog kvalitetnog ljudskog odnosa. Ljudi se ne moraju voljeti, ali zdrava komunikacija je ako ništa drugo kurtoazija. Jednosmjerno gruntanje vodi samo u prejudiciranje, a prejudiciranje vodi u sukob, oš neš. Pa možemo mi onda ovdje do besvjesti razglabati o tome "što je pjesnik htio reći", tako je to manje važno Ako ženu to i dalje muči zbog djeteta, bitno je da raščisti u kakvu poziciju odluka ove druge mame dovodi nju i njeno dijete, da bi opet, da se izbjegnu daljni eventualni sukobi, znali kako se dalje ponašati, a to nikako neće uspjeti meditacijom i zatvaranjem u vlastite misli (btw. najbolje da nije uopće potonje razmišljala i promišljala problem do sad ), već jedino da ženu lijepo i pristojno pita kako stvari stoje.

E, i da se mene ovako okarakterizira praktički infantilnom i nesposobnom za normalnu komunikaciju s drugom odraslom osobom do te mjere da me druga mama "obrlati" (što god to značilo i podrazumijevalo, whatever) nakon što joj se postavi jednostavno pitanje (napisala sam kako ja to zamišljam u prethodnom postu), iskreno, mene bi uvrijedilo i naljutilo. To što žena još takvo što "nije čula" ne govori o njenoj ne sposobnosti već o naravi kojoj su takve stvari jednostavno strane, jer je možda, o vidi li čuda, iz manje primitivne sredine...Prejudiciranja, kao što rekoh, su opasan i klizak teren.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 08.09.2014. at 09:55.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 23:34   #20
KAd sam imala 16g dobila sam, uz zabranu izlazaka, zabranu druzenja s jednom frendicom. Razlog: upoznala me s deckom koji se nije svidio mojim starcima, jer je navodno bio narkoman (nikad potvrđena glasina).

Stanje danas: ta je frendica krsna kuma mojoj mladjoj kceri. Lik iz price je doš'o i oš'o a mi smo ostale frendice sve te godine...ispočetka poskrivečki (a zamislite da to bas nije bilo lako u pramobitelskoj i prafejsbukovskoj eri) dok se nisu starci malo skullirali.

Tak da, ak se djeca vole druziti, naci ce nacina, pogotovo danas
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:34.