Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2014., 16:12   #41
http://i1312.photobucket.com/albums/...ps4afe7c72.jpg

Izgleda da je još jedan prototip j20ke zaista poletio. Označen 2015, to je četvrti nakon redizajna odnosno šesti ako se računaju dva (polu)demonstratora. Zanimljivo je da je na ovome vidljiv i mali redizajn - dva repna "žalca" sad su drukčije geometrije.
Shpiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 22:08   #42
Nego, ima li šta od ovoga?



Photoshop ili stvarni projekt? LHD ili nosač?
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 14:07   #43
Mislim da nije niti jedno, ni drugo, ni trece...
Wigen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 17:12   #44
Quote:
Wigen kaže: Pogledaj post
Mislim da nije niti jedno, ni drugo, ni trece...
Nego?
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 18:43   #45
Prednji komad konstrukcije nema veze s onima iza. Taj prednji dio je onaj neki ispitni/dokazni modul za nosac. (Za kojeg neki tvrde da ce zavrstiti kao trajni eksponat u nekoj izlozbi na otvorenome.) Konstrukcije iza naoko izgledaju kao da tvore cjelinu no zapravo se radi o optickoj varci i to su bili dijelovi kojecega, vjerojatno civilnih plovila. Sama slika je vec podosta stara i poslije je bilo ocito da se na tom navozu ne radi nista slicno nosqcu.
Shpiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 11:13   #46
Ja mislim da nisam vidio ovu sliku prije... mozda se varam.

Wigen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 11:34   #47
Nova je slika, da. Sad valjda svi koji prate razvoj Liaoninga čekaju da se pojavi još slika iz te serije (ako uopće postoji serija slika). Nakon tolikog perioda bez slika s palube lako je moguće da uskoro osvane neka slika gdje vježbaju i s po desetak i više aviona na brodu.
Shpiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 17:31   #48
Stanca?

Wigen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 09:56   #49
Kineske zračne snage sad su negdje došle do točke gdje njihove flote lovačkih aviona u aktivnom sastavu s mogućnostima BVR borbe broje više aviona nego flote istih mogućnosti Rusije, Britanije i Francuske zajedno. Skoro bi se u taj zbroj mogla ubaciti i Njemačka flota, ali tu bi konačan zbroj bio preblizu da se može sa sigurnošću reći kojih je više. A do prije 15 godina kineske su snage aviona istih mogućnosti brojale jedno 7-8 puta manje, odnosno slično ili manje nego su tada spomenute zemlje imale pojedinačno.

Doduše, izaberu li se neke druge zemlje za usporedbu, odnos snaga činit će se drukčiji. Zajednički zbrojene flote Rusije, Japana, J. Koreje i Tajvana brojat će gotovo 1500 aviona, preko 50% više od kineske flote. Zapravo, samo zbrojene flote Rusije i Japana brojat će malkice više od kineskih flota.

(Namjerno sam birao kombinacije zemalja koje nemaju previše smisla u pogledu političkih blokova da se izbjegne možebitno prepucavanje po toj liniji. Svrha upisa je tek pokazati veličine)

Boljka kineskih zračnih flota i dalje ostaje broj taktičkih borbenih aviona koji su rađeni da djeluju po ciljevima na tlu, a još je veća ako se od istih uzmu samo avioni koji mogu rabiti vođeno oružje za takva djelovanja. Doduše tu ne brojim j10a koji se iznimno rijetko viđa s vođenim naoružanjem zrak-zemlja (no ipak ima i takvih fotki), ali opet ostaje pitanje istovremenog vođenja vlastitih bombi do cilja.
Shpiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 18:34   #50
Quote:
Fullback kaže: Pogledaj post
nekak mislim da bi u trenutku kada bi ispalili prvi metak odletili unazad i razletili se svijetski ;-)
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 19:15   #51
Kaj se tiče broja starih zrakoplova koji će imati, mislim da je to dosta bitno da imaju.
Naime na starim zrakoplovima se uvježbavaju piloti, a imati uvježbane pilote je jako teško imati te obuka traje jako dugo.
Stoga ja si nekak mislim da je bolje imati pola aviona modernih a pola starih/ijih sa uvježbanim pilotima, pa kada dođe stani pani, lako će kinezi naštancati još x novih zrakoplova.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 20:28   #52
http://www.reuters.com/article/2015/...0M009120150304

Kina povećava vojni budžet za cca 10%. Gledano po nominalnoj vrzijednosti dolara to bi bilo nekih 143 milijarde istih. Gledano po paritetu kupovne moći izraženim u dolarima to bi bilo nekih 240-ak milijardi dolara.
Shpiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 20:49   #53
Quote:
demosten kaže: Pogledaj post
Kaj se tiče broja starih zrakoplova koji će imati, mislim da je to dosta bitno da imaju.
Naime na starim zrakoplovima se uvježbavaju piloti, a imati uvježbane pilote je jako teško imati te obuka traje jako dugo.
Stoga ja si nekak mislim da je bolje imati pola aviona modernih a pola starih/ijih sa uvježbanim pilotima, pa kada dođe stani pani, lako će kinezi naštancati još x novih zrakoplova.
Mislim da nisi u pravu. Šta vrijedi recimo jednom pilotu J-11 ili J-10B da je uvježban letjeti sa recimo J-7? Pa nije da se uči letjeti, pa ne zna kako to ide? Ako mu je bitno letačko iskustvo, bitno je da ga ima na letjelici koju će i koristiti u borbi, a ne da leta okolo u starim kantama...
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 09:54   #54
Quote:
Shpiro kaže: Pogledaj post
http://www.reuters.com/article/2015/...0M009120150304

Kina povećava vojni budžet za cca 10%. Gledano po nominalnoj vrzijednosti dolara to bi bilo nekih 143 milijarde istih. Gledano po paritetu kupovne moći izraženim u dolarima to bi bilo nekih 240-ak milijardi dolara.
Iako projicirani rast BDPa pada na 7% u iducim godinama, vojnu ekspanziju nastavljaju...
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 13:23   #55
Cool

Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Mislim da nisi u pravu. Šta vrijedi recimo jednom pilotu J-11 ili J-10B da je uvježban letjeti sa recimo J-7? Pa nije da se uči letjeti, pa ne zna kako to ide? Ako mu je bitno letačko iskustvo, bitno je da ga ima na letjelici koju će i koristiti u borbi, a ne da leta okolo u starim kantama...
Na j-7 održavaš letačku kondiciju i trenažu na nadzvučnom avionu, a na simulatorima za j-10 ili j-11 uvježbavaš borbene situacije i razradu taktike koju izvedeš svako toliko na pravom avionu u sklopu obuke, ostvaruješ visok broj sati naleta, obučavaš se za korištenje suvremenih borbenih sredstava i šparaš resurse glavne flote.......
Proxy1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 14:08   #56
Quote:
Proxy1969 kaže: Pogledaj post
Na j-7 održavaš letačku kondiciju i trenažu na nadzvučnom avionu, a na simulatorima za j-10 ili j-11 uvježbavaš borbene situacije i razradu taktike koju izvedeš svako toliko na pravom avionu u sklopu obuke, ostvaruješ visok broj sati naleta, obučavaš se za korištenje suvremenih borbenih sredstava i šparaš resurse glavne flote.......
Onda ti je dovoljno koristiti i podzvučni trenažer, recimo Karakorum...
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 15:23   #57
Testira se ws-20 motor na kineskom il76
Nije prva slika, ali možda najbolje dosad pokazuje prednji kraj motora, odnosno širinu usisnika.
S obzirom da se došlo do testiranja na avionu i da to traje već jedno godinu-dvije, motor bi mogao biti spreman za Y-20 u relativno kratkome roku. Dalje je pitanje hoće li se motor poslije iskoristiti i za druge platforme, odnosno koje?
Shpiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 16:46   #58
Nego, govore da bi Liaoningov brat mogao biti porinut ove godine...
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 19:50   #59
Porinut? Nema sanse. Eventualno cemo prve module vidjeti do kraja godine. A onda do porinuca ima jos par godina. A i pitanje je koliko ce to biti brat po dizajnu.
Shpiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 19:54   #60
Cekajmo consultanta... on ce nam sve potvrdit
flanker27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:30.