Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Pogledaj rezultate ankete: Odaberite svoj tip osobnosti kako bismo znali prilagoditi marketinške postavke vašem profilu
Ja sam L osoba 4 12.12%
Ja sam G osoba 3 9.09%
Ja sam B osoba 3 9.09%
Ja sam T osoba 1 3.03%
Ja sam I osoba 0 0%
Ja sam Q osoba 5 15.15%
LGBTIQ is a way of life! Click here to buy it: 2 6.06%
Krvnik je derpe 25 75.76%
Apemant je latentan 23 69.70%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 33. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2017., 00:01   #9281
Ovo nisam dugo slušao:

https://www.youtube.com/watch?v=nFN7zeIseEY
Bijeli-Druid is offline  
Old 20.04.2017., 00:47   #9282
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Socijalizam traži potpuno drugačijeg čovjeka, čovjeka koji će učiti i raditi ne zato što mora (ekonomska prisila) već zato što to želi. Traži čovjeka koji se neće otimati za novac već za posao (ne za posao zbog novca, naravno). Traži djelatnog, aktivnog čovjeka koji smisao života vidi u životnim aktivnostima a ne u gomilanju materijalnog bogatstva.
Tako je drugarice Mravac, TAKO JE!!!
Trebaju nam ljudi poput pokojnog Alije Sirotanovića, ljudi koji će nakon što će srušiti svjetski rekord u najpoznatijem individualnom olimpijskom sportu koji slavi Novog Čovjeka na ponude brda i doline samo skromno zatražiti veću lopatu. Takvi LJUDI i LJUDINE će stvarati bolji svijet, spremni da se odreknu baš svega. VRLO SU INSPIRATIVNI VAŠI GOVORI DRUGARICE!!! DOBRO STE UČILI, BILI STE VRIJEDNA PIONIRKA I OMLADINKA I SAMO DA JE TAKVIH LJUDI VIŠE. SAMO TAKO JE MOGUĆA BUDUĆNOST I NOVI ČOVJEK:

https://en.wikipedia.org/wiki/New_Soviet_man

Alija Sirotanović je radio zbog posla samog. I sva sreća da su mu dali vječnu hvalu i slavu i stavili ga na novčanicu, tako je ušao u povijest, taj mali skromni čovjek koji u sebi zapravo ima svu snagu svijeta. Ostvarivao je sav svoj ljudski potencijal u plemenitim rudnicima; sav svoj intelekt, duh i sve što čovjeka čini čovjekom. No, nedajte se zavaravati onim neprijateljskim jezicima koji vam žele reći drugačije. Oni su neprijatelji progresa i ostvarenja svjetske povijesti u svojem eshatonu! USKORO ĆE KUCNUT ČAS KADA ĆE SE RODITI NOVI ČOVJEK I STVORITI NOVO DRUŠTVO. DRUGOVI I DRUGARICE, NE STREPITE, VEĆ SUTRA ĆE SVI PJESME PISATI. RAD NEĆE BITI OTUĐEN I ČOVJEK ĆE ČOVJEKU BITI SAMO DRUG I NIŠTA VIŠE!!! TKO KAŽE DA NEĆE, LAKO ĆEMO S NJIMA!!! GOLE OTOKE ĆEMO PONOVO OTVORITI, A AKO NEĆE BITI DOVOLJNO GOLIH OTOKA I ONE ZELENE ĆEMO RAZGOLITITI AKO TREBA!

EKSPROPRIJACIJA EKSPROPRIJATORA, DRUGOVI I DRUGARICE!

Vlak povijesti mora ići naprijed i ako će biti previše tereta, skinut ćemo par vagona s milijunima ljudi, neće oni da nam koče napredak!!!

Doći će taj dan, znajte da će doći!!!

Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Današnji čovjek nije takav, prestrašen je, traži sigurnost u svojem nacionalnom krdu, boji se da će mu onaj drugi uzeti posao, imovinu, reži na svakoga tko nije kao on, bile to feministkinje ili sirijske žene obučene u burke i hidžabe.

Današnji čovjek motiv za rad i djelatni život pronalazi jedino u materijalnoj imovini, u boljem autu, novim tenisicama, novoj odjeći, obući ....

Današnjem čovjeku i njegovom mentalitetu, njegovoj svijesti prmjeren je kapitalizam.
DOLJE DANAŠNJI ČOVJEK!
DOLJE!!!

Današnji čovjek =
Novi čovjek =

Nemojte da vas razni građanski filozofi i neprijatelji napretka vlaka povijesti odvrate s tračnica!!!

Quote:
The railway was more than a physical concept. In the first years of Bolshevism trains became a metaphor for the nation’s new life, roaring towards communism. “Our steam train is speeding ahead/Our next stop is the commune/We have no other path/We are armed with guns,” ran a popular song. The engine itself was an image of the future and the modernity promised by the Bolsheviks. Brightly painted carriages covered with slogans contained printing presses, libraries of revolutionary literature and even film-projectors, to show political newsreels to the masses across the country. The carriages were a precursor to television, enabling propaganda to reach even the most remote parts of Russia.
Juri juri brzi vlak
Pu-še stenje huuuuuče,
A u svim vagonima
Mlade Ru-se vuuuuuče.


Zadnje uređivanje Bijeli-Druid : 20.04.2017. at 00:59. Reason: tipfeler
Bijeli-Druid is offline  
Old 20.04.2017., 07:41   #9283
Podsjetilo me to malo na Maljčike
Apemant is offline  
Old 20.04.2017., 09:10   #9284
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Tako je drugarice Mravac, TAKO JE!!!
....
...

addx is offline  
Old 20.04.2017., 10:30   #9285
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Tako je drugarice Mravac, TAKO JE!!!
Trebaju nam ljudi poput pokojnog Alije Sirotanovića, ljudi koji će nakon što će srušiti svjetski rekord u najpoznatijem individualnom olimpijskom sportu koji slavi Novog Čovjeka na ponude brda i doline samo skromno zatražiti veću lopatu.

Alija Sirotanović je radio zbog posla samog. I sva sreća da su mu dali vječnu hvalu i slavu i stavili ga na novčanicu, tako je ušao u povijest, taj mali skromni čovjek koji u sebi zapravo ima svu snagu svijeta.

Može mi li itko objasniti koja je razlika između Alije Sirotanovića i današnje blagajnice Konzuma?

Osim toga što blagajnica sigurno neće završiti na novčanici?

I kako vi zamišljate rad, tu mogli bismo kazati isključivo ljudsku djelatnost?

Je li rad samo lopatanje?

Kako bi, po vašem mišljenju, trebao izgedati kvalitetan ljudski radni vijek?

Je li 40 godina lopatanja kvalitetan radni vijek? Je li 40 godina rada na blagajni Konzuma kvalitetan ljudski radni vijek?

Kakav radni život bi željeli svom djetetu?
mravac8 is offline  
Old 20.04.2017., 11:34   #9286
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Dakle ti kada pozivaš Elbivaja da pusti Isusa u srce ga zapravo nagovaraš da na najčudniji mogući način šverca nekog Meksikanca preko granice?

Moram ti reći da mislim da je to fizički neizvedivo.
Puštanje Isusa u srce je, koliko sam ja uspio shvatiti iz određenih svjedočanstava onih koji su u tome uspjeli, fizički događaj kod kojeg Isus ulazi u srce, jbg, nema tu nikakve metafore, u pravom kršćanstvu nema metafora, Isus je fizički uskrsnuo, Marija je fizički uznesena na nebo, vino i hostija se tijekom euharistije fizički pretvaraju u krv i meso, Isus fizički ulazi u srce, tajna vjere...

Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
BTW, odakle ti da je "practising Christian" pogrdno?
To ja koristim kao pogrdni naziv, prakticiranje kršćanskih rituala bez pridržavanja kršćanskog nauka, praktični kršćanin...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 20.04.2017., 11:35   #9287
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Može mi li itko objasniti koja je razlika između Alije Sirotanovića i današnje blagajnice Konzuma?

Osim toga što blagajnica sigurno neće završiti na novčanici?

I kako vi zamišljate rad, tu mogli bismo kazati isključivo ljudsku djelatnost?

Je li rad samo lopatanje?

Kako bi, po vašem mišljenju, trebao izgedati kvalitetan ljudski radni vijek?

Je li 40 godina lopatanja kvalitetan radni vijek? Je li 40 godina rada na blagajni Konzuma kvalitetan ljudski radni vijek?

Kakav radni život bi željeli svom djetetu?
Kad bi ljudi o tome razmišljali, ne bi imali djece...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 20.04.2017., 11:42   #9288
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
No, mogao bih utvrditi da većinsko mišljenje na forumu jednostavno ne može biti reprezentativni odraz pravog stanja u društvu, jer se neistomišljenici moderature vrlo brzo protjeraju s foruma...
moderatori će ti odgovoriti da nisu nikoga otjerali, već su desničari jednostavno nekulturniji i skloniji ekscesima, zbog čega češće dobivaju kartone, čega si i ti ogledni primjer. o druidu (koji je ljevičarima desničar) da ne govorimo.

Quote:
Forum zapravo odražava svjetonazor moderature,
a znaš li zašto nema desnih moderatora?
zato što su desni forumaši problematični čega ste ti i druid ogledni primjeri.

Quote:
tko zna šta plebs zapravo misli...
to možeš vidjeti po anketama na pojedinim temama na politici na kojima te nitko ne može sankcionirati, a koje plebiscitarno pretežu na lijevu stranu.

po dvadesetak glasova možda ne možeš izvući neki generalan zaključak, ali po njih stotinjak već možeš.

srce je lijevo.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 20.04.2017., 11:51   #9289
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
moderatori će ti odgovoriti da nisu nikoga otjerali, već su desničari jednostavno nekulturniji i skloniji ekscesima, zbog čega češće dobivaju kartone, čega si i ti ogledni primjer. o druidu (koji je ljevičarima desničar) da ne govorimo.



a znaš li zašto nema desnih moderatora?
zato što su desni forumaši problematični čega ste ti i druid ogledni primjeri.



to možeš vidjeti po anketama na pojedinim temama na politici na kojima te nitko ne može sankcionirati, a koje plebiscitarno pretežu na lijevu stranu.

po dvadesetak glasova možda ne možeš izvući neki generalan zaključak, ali po njih stotinjak već možeš.

srce je lijevo.
Znači, glavni problem smo ja i druid? :klap:

Slažem se da je ovaj forum ljevičarski, no to nije nikakav 'plebiscitarni' stav, nego odraz uređivačke politike, a u krajnjoj liniji vjerojatno i posljedica stava vlasnika foruma, jel', koji sigurno ima zadnju riječ kad je u pitanju generalni smjer kojim brodi ovaj forum...

Što se tiče društva u cjelini, a ono, rezultati izbora od 1990. naovamo najbolje pokazuju u kojem smjeru gleda hrvatsko društvo, i ne, nije pretežno lijevo...

A može biti i da su ljevičari skloniji pisanju po forumima, pa izgleda kao da ih ima više...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 20.04.2017., 11:57   #9290
Mislim da se ovaj forum moze kupit za cca pol miliona eura
addx is offline  
Old 20.04.2017., 11:59   #9291
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Mislim da se ovaj forum moze kupit za cca pol miliona eura


E da, nema čovjek kamo s parama pa kupi ovaj forum, to bi bio poslovni potez stoljeća...

__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 20.04.2017., 12:09   #9292
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Znači, glavni problem smo ja i druid?
nisam rekao da ste glavni problem, nego da su desno orijentirani forumaši problematičniji od lijevo orijentiranih koji su fini, pristojni, tolerantni, uredni, kulturni i ne koketiraju s govorom mržnje, niti ga koriste u raspravama.

Quote:
Slažem se da je ovaj forum ljevičarski, no to nije nikakav 'plebiscitarni' stav, nego odraz uređivačke politike
ne, to je plebiscitarni stav.

Quote:
Što se tiče društva u cjelini, a ono, rezultati izbora od 1990. naovamo najbolje pokazuju u kojem smjeru gleda hrvatsko društvo, i ne, nije pretežno lijevo...
varaš se. hrvatsko društvo gleda lijevo.

medicinski potpomognuta oplodnja - da.
registrirano partnerstvo - da.
visoki porezi i izdvajanja za socijalu - da
abići - da
rastava braka - da
državo, spasi nas - da

to što desnica ima discipliniranije glasače koje je lakše mobilizirati, dok su ljevičari truli, jalovi i nesposobni zahvaljujući desetljećima povlaštenog položaja ne znači da hrvatski narod diše desno.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 20.04.2017., 12:10   #9293
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post

Što se tiče društva u cjelini, a ono, rezultati izbora od 1990. naovamo najbolje pokazuju u kojem smjeru gleda hrvatsko društvo, i ne, nije pretežno lijevo...
:
Ljevičari srušili socijalizam 1990-tih?

Kakvi su to ljevičari? Nisu li se ljevičari trebali svim sredstvima boriti da socijalizam opstane?
mravac8 is offline  
Old 20.04.2017., 12:17   #9294
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post


E da, nema čovjek kamo s parama pa kupi ovaj forum, to bi bio poslovni potez stoljeća...

Bolji savjet bi bio napraviti vlastiti bolji, kvalitetniji forum. Zarađivati s njime, zapošljavati ljude, ukratko, ponašati se kapitalistički. To se odnosi samo na vlasnika, naravno.

Međutim, hrvatsko tržiše je premaleno i za jedan kvalitetan forum a kamoli za dva ili više.

Pa tu dolazimo do još jedne iracionalnosti - Hrvati su istovremeno uvodili kapitalizam i - ograničavali svoje tržište na svega 4,5 milijuna stanovnika.
mravac8 is offline  
Old 20.04.2017., 12:21   #9295
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Bolji savjet bi bio napraviti vlastiti bolji, kvalitetniji forum. Zarađivati s njime, zapošljavati ljude, ukratko, ponašati se kapitalistički. To se odnosi samo na vlasnika, naravno.

Međutim, hrvatsko tržiše je premaleno i za jedan kvalitetan forum a kamoli za dva ili više.

Pa tu dolazimo do još jedne iracionalnosti - Hrvati su istovremeno uvodili kapitalizam i - ograničavali svoje tržište na svega 4,5 milijuna stanovnika.
Vrijeme foruma je prošlost, to ti bi bilo k'o da ulažeš u plinsku rasvjetu, jbg...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 20.04.2017., 12:24   #9296
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
nisam rekao da ste glavni problem, nego da su desno orijentirani forumaši problematičniji od lijevo orijentiranih koji su fini, pristojni, tolerantni, uredni, kulturni i ne koketiraju s govorom mržnje, niti ga koriste u raspravama.
Da, i čiste govna za svojim psom, sva govna koja vidiš po ulicama su govna desničarskih pasa...

Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
ne, to je plebiscitarni stav.
Nije.

Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
varaš se. hrvatsko društvo gleda lijevo.

medicinski potpomognuta oplodnja - da.
registrirano partnerstvo - da.
visoki porezi i izdvajanja za socijalu - da
abići - da
rastava braka - da
državo, spasi nas - da

to što desnica ima discipliniranije glasače koje je lakše mobilizirati, dok su ljevičari truli, jalovi i nesposobni zahvaljujući desetljećima povlaštenog položaja ne znači da hrvatski narod diše desno.
Znači.
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 20.04.2017., 12:32   #9297
Tri tenora :

Atmosfera je dobra i ovo je jedini stožer koji pjeva

http://dalmatinskiportal.hr/vijesti/...-zoricic/20630

==
evo i ljudi misle šta i moja neznatnost

a ludilo su....vidi se da se kroz izbore ide iskreno sa srcem a ne proracunato dobivati bodove kao neki
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš

Zadnje uređivanje parsifal : 20.04.2017. at 12:54.
parsifal is online now  
Old 20.04.2017., 12:34   #9298
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Da, i čiste govna za svojim psom, sva govna koja vidiš po ulicama su govna desničarskih pasa...
oni ne mrze.

Quote:
Nije.
je.

Quote:
Znači.
ne znači.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 20.04.2017., 12:36   #9299
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Vrijeme foruma je prošlost, to ti bi bilo k'o da ulažeš u plinsku rasvjetu, jbg...
Ili kao da ulažeš u gramofone prije deset godina?
nitko drugi is offline  
Old 20.04.2017., 12:41   #9300
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post

varaš se. hrvatsko društvo gleda lijevo.
Temeljna razlika između lijevog i desnog društva je odnos ljudi u procesu rada.

Odnosno koji je omjer privatnog i društvenog vlasništva nad tvrtkama. A tu je Hrvatska desno te zbog totalno nesposobnih vlasti, kreće još desnije. Uostalom, za ponašanje kada je imovina kriva okvir je postavila EU, tako da teško da će i ovaj Lex Todorić proći.

Pitanja koja si ti nabrojao samo skreću pozornost sa glavnog pitanja, odnosno pitanja vlasništva. To su lažna pitanja.

Po čemu se vidi da su lažna?

Pa, recimo, prije 50-tak godina bilo je gotovo nezamislivo da se muškarac i žena rastanu. Djeca iz rastvaljenih brakova bila su sigmatizirana, vršnjaci su ih vrijeđali ......

Mislite li da bi danas prošao neki *desničarski* zahtjev za zabranu rastave braka? Ja mislim da ne bi, nitko se nešto takvo ne bi usudio ni predložiti.

A naši djedovi i bake bi se križali i lijevom i desnom da čuju da se gotovo trećina brakova raspadne.
mravac8 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:11.