Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2017., 13:03   #81
kakav trash od članka

što je s Vujčićem?

izgleda teško bolestan? ili se šef mjenjačnice samo propio
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Old 09.01.2017., 19:05   #82
Quote:
SwissChoco kaže: Pogledaj post
Svih ovih godina k... nisu mrdnuli u HNB mjenjačnici dok su pametne države koristile benefite vlastite valute.
Sad treba zabiti zadnji čavao u lijes bilo kakvog monetarnog suvereniteta.
Može €, ali onda nek se ukine HNB i svima tamo zaposlenima zabrani rad u bankarskom ili financijskom sektoru na 5 godina.
Da vidimo kakvu bi pjesmu tad pjevali

Govna izdajnička.
Hnb bi u tom slučaju postala ispostava ECB-a.

Inače apsolutno sam za uvođenje Eura. Hrvati svaki veći trošak računaju u eurima, istovremeno bi nam pala cijena zaduživanja, i zaduženost bi zrebali srezati n 60% bdp-a. Uostalom nikada HNB nije vodio pravu monetarnu politiku osim što je bio mjenjačnica.
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Old 09.01.2017., 21:09   #83
Jutarnji list: Plenković i Vujčić za uvođenje eura

STRATEŠKI CILJEVI
VELIKI PAKT VLADE I CENTRALNE BANKE Andrej Plenković i Boris Vujčić napravili dogovor - Hrvatska mora što prije uvesti euro!


http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...-euro/5479727/
------------

Što kažu forumaši na najave uvođenja eura?

Uvođenje eura bi bilo razornije za hrvatske građane nego rat.
DJTcro is offline  
Old 09.01.2017., 21:33   #84
To lose se vec desilo, EU periferija je odavno na aparatima.
Najgore su prosli oni koji nisu okusili dobre strane eurozone. To su oni koji ovise o euru, a nemaju niti taj novac, niti ecb.

Dakle ili opcenito ukinuti euro (najbolja opcija), ili ga prihvatiti.
klapalo is online now  
Old 09.01.2017., 21:41   #85
Tipična hrvatska priča, pošto sam ne znaš upravljati svojom valutom, onda je najbolje da ju ukineš.
gigapop is offline  
Old 09.01.2017., 21:56   #86
Quote:
gigapop kaže: Pogledaj post
Tipična hrvatska priča, pošto sam ne znaš upravljati svojom valutom, onda je najbolje da ju ukineš.
To je istina. Ali nadji tog sto tocno zna kako upravljati kada si; pod broj jedan, vec euroiziran u stednji, pod broj dva, okruzen sranjima koje je eurozona napravila (upropastila vecinu tebi bitnih zemalja).

To se odnosi na proslost. Danas imamo i visoke dugove u euru...I clanovi smo Unije...a od devalvacije ocito ne bude nista tako skoro. Nema toga koji bi se sada usudio dirati tecaj, a nije kada je bilo ocito da treba...
klapalo is online now  
Old 09.01.2017., 21:57   #87
Quote:
gigapop kaže: Pogledaj post
Tipična hrvatska priča, pošto sam ne znaš upravljati svojom valutom, onda je najbolje da ju ukineš.
I državu svedeš na nivo drugorazrednog nogometnog kluba, koji ima ime zastavu, grb i himnu.

Hoće briselski slugani, hoće
#kocar# is offline  
Old 09.01.2017., 22:04   #88
Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
Kakva je ovo populistička demagogija? Čuj Njemačka će upravljati svime, a to ne valja jer je kao hrvatska monetarna politika nešto nebeski drugačija. Maaaa daj. Prvo ne upravlja Njemačka nego ECB. To što je ECB smješten u Frankfurtu ne znači ništa, ne povlači Merkel monetarno-političke poteze. Drugo, ako je Sloveniji uspjelo, kao i ostalim članicama - a ukupno ih je 19 (mnoge jako različite od Njemačke) ne vidim što ne bi Hrvatskoj.
joj,joj,joj...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 09.01.2017., 22:06   #89
Quote:
DAMIRSAMOBOR kaže: Pogledaj post
Točno to. 80% štednje je u euru, cijene kvadrata stana se izražavaju u euru, cijene automobila, novih ili rabljenih, cijene iznajmljivanja apartmana, poljoprivrednici izražavaju cijene svojih proizvoda u eurocentima, litra mlijeka, kilogram ovoga ili onoga itd.

Kuna je samo formalno transakcijsko sredstvo.
lokalna valuta...bon...vaucer...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 09.01.2017., 22:46   #90
Može meni laiku netko kazati bismo li mi samo preračunali sve u eure?
Znači prosječna plaća bi bila 750 eura.

Ili bi "nam" dali nešto manje?
Brusina75 is offline  
Old 10.01.2017., 00:34   #91
Meni se cini da netko hoce jeftino maznut cijelu HR.
Uvedes euro, dignes cijene, stavis 1/2 populacije na prosjacki stap ( uvjek poskupljuje hrana prelazom na euro)
i kupis/pokupis nekretnine.

U isto vrijeme opet zaigras neku igru sa zamjenom valuta, OK nemas kamiona i Rajica ko u prvoj zamjeni,
ali preuzmes euro upravo kad neke druge zemlje izadju iz Euro zone ( pa jelte nastane visak euro novcanica).
__________________
Lupanjem glavom u zid trosis 150 kcal/h
Poslovica indijanskog plemena Čejena : "Narod nije pokoren dok srca njihovih žena nisu slomljena."
swap is offline  
Old 10.01.2017., 00:43   #92
Quote:
SwissChoco kaže: Pogledaj post
Svih ovih godina k... nisu mrdnuli u HNB mjenjačnici dok su pametne države koristile benefite vlastite valute.
Sad treba zabiti zadnji čavao u lijes bilo kakvog monetarnog suvereniteta.
Može €, ali onda nek se ukine HNB i svima tamo zaposlenima zabrani rad u bankarskom ili financijskom sektoru na 5 godina.
Da vidimo kakvu bi pjesmu tad pjevali

Govna izdajnička.
Samo još fali da, nakon što su desetljećima uništavali domaću proizvodnju precijenjenom kunom,
pola godine pred ulazak u euro kažu: "Jbg, ipak je kuna precijenjena ... eto narode, mi smo se trudili oko tog tečaja koliko smo mogli, ali ECB nam ne da toliko eura za našu novčanu masu kuna ... morat ćemo prihvatiti 20% niži tečaj zamjene, ipak je to realno."
Hlebyn is offline  
Old 10.01.2017., 00:50   #93
Baš, još nadolazeći porez na nekretnine i nek zadnji ugasi svijetlo...
MaurS is offline  
Old 10.01.2017., 01:25   #94
Koji crni euro???
Mislimo li da su Poljaci, Mađari itd...ludi što nisu (niti im pada na pamet) uveli euro? Zar primjeri Grčke, Italije nisu dovoljno upozoravajući?
Makar, čini mi se, uzaludno mi tu kukuričemo, bit će onako kako su Plenković i ekipa dobili upute.
Hebe se njima za Hrvatsku. U pravu je Pernar kada kaže da su to gubernatori i puki izvršioci.

Uvedu li euro, možemo zatvoriti radnju.

Pod hitno se pokušati uvući i Višegradsku skupinu, EU je brod koji ubzano tone, ne požurimo li se, neće više biti mjesta u čamcima.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Old 10.01.2017., 01:28   #95
Dobro je rekao Švicarac:
Quote:
SwissChoco kaže: Pogledaj post
Svih ovih godina k... nisu mrdnuli u HNB mjenjačnici dok su pametne države koristile benefite vlastite valute.
Sad treba zabiti zadnji čavao u lijes bilo kakvog monetarnog suvereniteta.
Može €, ali onda nek se ukine HNB i svima tamo zaposlenima zabrani rad u bankarskom ili financijskom sektoru na 5 godina.
Da vidimo kakvu bi pjesmu tad pjevali

Govna izdajnička.
Samo još fali da, nakon što su desetljećima uništavali domaću proizvodnju precijenjenom kunom,
pola godine pred ulazak u euro kažu: "Jbg, ipak je kuna precijenjena ... eto narode, mi smo se trudili oko tog tečaja koliko smo mogli, ali ECB nam ne da toliko eura za našu novčanu masu kuna ... morat ćemo prihvatiti 20% niži tečaj zamjene, ipak je to realno."
Hlebyn is offline  
Old 10.01.2017., 10:11   #96
uzet će nam pare kroz trošak pretvorbe. sigurno nećemo mijenjati 1€=7.5 kn, moja pretpostavka je da će staviti 1€=8.5 kn
a ne bih se iznenadio da deviznu štednju pretvore prvo u kune po 8.5 kn (po nekom izmišljenom obrazloženju) , a onda ponovno vrate sve u eure.
tako funkcionira taj mozak

a nacionalnu valutu tak i tak nemamo , jedino mjenjačnicu
munjeviti.juric is offline  
Old 10.01.2017., 12:09   #97
Od eura barem do 2025 nema nista.
Buka is offline  
Old 10.01.2017., 12:10   #98
Kako vidim na primjeru Češke, Mađarske i Poljske, nije da ćemo nešto previše izgubiti ako ne jurimo ko guske kroz maglu za eurom.
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Old 10.01.2017., 12:33   #99
Da bi se uveo euro naš javni dug treba biti ispod 60% BDP-a, uz sve ove planove koje ima vlada od povećanja plaća pa kupovine INE, ovo je neostvarivo do tko zna kada..Mogu oni imat kakve god hoće planove, međutim kako se ljulja EU pogotovo neke važnije karike kao Italija ovo je neostvarivo.

Ništa od spominjanja eura u nekom ozbiljnijem smislu barem 5 godina....
arizin is offline  
Old 10.01.2017., 12:45   #100
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Da bi se uveo euro naš javni dug treba biti ispod 60% BDP-a, uz sve ove planove koje ima vlada od povećanja plaća pa kupovine INE, ovo je neostvarivo do tko zna kada..Mogu oni imat kakve god hoće planove, međutim kako se ljulja EU pogotovo neke važnije karike kao Italija ovo je neostvarivo.

Ništa od spominjanja eura u nekom ozbiljnijem smislu barem 5 godina....
Vidjeli smo da se € može uvesti već sutra bez obzira na dug ali koja je svrha ako je EU na klimavim nogama ?

BTW još će Grčka najbolje proći pošto je je jedina zemlja koja ima plan za izlazak iz Unije
Blinko Black is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:18.