Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2017., 16:32   #2041
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
U glavnom , kad smo već kod fake news CNN-a Assange prijeti CNN-u da pokvuku sve lažne vijesti koje su plasirale o njemu ili će ih uništiti:
ma gdje se to nalazi?
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 09.02.2017., 16:42   #2042
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Dečko, o čemu ti uopće govoriš?
Gdje je tu pće i jedan Trumpov citat? Gdje je tu i jedna Trumpova izjava?
To nema nikakvih njegovih izjava iz njegivih ustiju?
Tu mžemo samo vdijeti da različiti mediji pišu različite stvari o istome.
Uopće mi nije jasno što želiš dokazati.
Zelim ti pokazati kako izgleda tvoje provjeravanje istinitosti info. Dakle..forumas daje linkove na clanke o trumpovim lazima, a ti ga prozivas za neprovjeravanje izvora koje zoves lazovima koji su se urotili protiv trumpa. Jesi li provjerio jesu li to lazi? Nisi, dakle..isti ste. Ako te zanima provjera, uzmes info po info i dokazujes da je laz, sto ocekujes i od njega. Ja sam uzela samo prvu. Trump je lagao da mu je tata posudio samo milijun dolara i nasla 26 godina star clanak u kojem se navodi da mu je samo u jednom navratu posudio preko 3 kupujuci zetone u njegovom casinu. Dakle..Trump je lagao da mu je tata posudio samo milijun dolara. True or false? True. Moze li jednostavnije? Da zakljucujem kao ti, rekla bih..a, lagao je, dobro, onda vise necemo ni provjeravati sto iznosi, vec automatski to svrstavati u laz, i jos to koristiti kao docirajuci argument. Urnebesno!
theremin1 is offline  
Old 09.02.2017., 16:44   #2043
Republikanci namjeravaju razmontirati taj 9th circuit court

http://www.foxnews.com/politics/2017...-momentum.html
addx is offline  
Old 09.02.2017., 16:51   #2044
Quote:
Pužofska kaže: Pogledaj post
Zar ne bi novinari trebali provjeriti informacije koje dobiju, prije nego što ih počnu dijeliti okolo?

Ovako im je podvaljeno, biti će https://www.youtube.com/watch?v=L1JYHNX8pdo

Mediji su opsjednuti Trumpom i Trump je opsjednut medijima. To je činjenica.
Isto kao što je i činjenica da će novinske i televizijske kuće objavljivati sve i svašta o njemu, bilo istinito ili ne, sve dok valjda neka od tih objava se ne pokaže fatalnom po njegov mandat.
Problem je što su se tom retorikom vodili tokom izbora i postigli kontraefekt. Istom retorikom su nastavili i dalje.
Valjda se još ne znaju prilagoditi, k tome im niti društvene mreže ne idu na ruku.

Za početak bi se trebali početi baviti manje njegovim tvitanjem, njegovim politički nekorektnim izjavama, tiskajući priče o tome kako je doslovno Hitler/Milošević/umetni ime, objavljujući članke u kojima se birtijaški "analizira" njegovo duševno stanje i donose dijagnoze.... i slično.
To nije novinarstvo, to je žutilo.
I trenutno u ovakvom odnosu snaga, oni su ti koji izvlače deblji kraj. Sasvim zasluženo.
Obično te podvaljene, lažne informacije su u principu o stranim zemljama, i u interesu su političara neke velike sile, tako da se domaće stanovništvo ne buni puno protiv neke vojne akcije, to je bilo na pr. da Saddam Husseinima oružje za masovno uništenje, i time je počeo rat protiv Iraka, uz ogromne žrtve u toj zemlji. Slično je bilo i sa Libijom. Zašto se tako radi, tu sigurno ima interesa, ali to ne bih želio komentirati.

U unutrašnjoj politici, tu se prilično pazi, da se ne piše o nekim patkama, jer lažno okrivljena osoba može podići tužbu i tražiti milijune, kao što Melanija Trump tuži Daily Mail. Trump bi trebao tužiti sve neistinite stvari o njemu, ali to ne radi, jer ima dosta istine o time napisima i mozda još nesto gore izađe na vidjelo. Na pr. ovo zadnje, da budući sudac Vrhovnog suda kritizira Trumpa, tu sigurno ima i to je teško suditi.

Please, daj mi neki primjer gdje se je nesto lažno pisalo o Trumpu?
Blues Dada is offline  
Old 09.02.2017., 17:07   #2045
Quote:
theremin1 kaže: Pogledaj post
Zelim ti pokazati kako izgleda tvoje provjeravanje istinitosti info. Dakle..forumas daje linkove na clanke o trumpovim lazima, a ti ga prozivas za neprovjeravanje izvora koje zoves lazovima koji su se urotili protiv trumpa. Jesi li provjerio jesu li to lazi? Nisi, dakle..isti ste. Ako te zanima provjera, uzmes info po info i dokazujes da je laz, sto ocekujes i od njega. Ja sam uzela samo prvu. Trump je lagao da mu je tata posudio samo milijun dolara i nasla 26 godina star clanak u kojem se navodi da mu je samo u jednom navratu posudio preko 3 kupujuci zetone u njegovom casinu. Dakle..Trump je lagao da mu je tata posudio samo milijun dolara. True or false? True.
To ti je otprilike kao i hillary pod snajperskom vatrom slijece u sarajevo. Bezvezno napuhavanje.

Citao sam ja malo te linkove, npr navedena je kao laz njegova tvrdnja da japan izvozi cuda u ameriku, hrpu auta na ogromnim brodovima itd i da uporedo s tim amerika ne izvozi u japan nista.
To je obicno figurativno izrazavanje. Ali ne, novinar optuzuje Trumpa za laz i vrlo vazno navodi "nealternative fact" - amerika je izvezla 68 milijardi dolara prosle godine u japan!!!

Da, to je fakt.. a osim sto je to fakt, fakt je da je taman toliko otprilike i iznos trgovinskog deficita s japanom! Znaci amerika uvozi duplo vise nego sto izvozi u japan - sto je sasvim dovoljno da opravda Trumpovo figurativno izrazavanje u vezi trgovinskog odnosa, dakle nije nikakva laz.

A ako se malo bolje pogleda razmjena s japanom moze se primjetiti da 2/3 americkog izvoza cine usluge. Japan iako duplo vise izvozi u ameriku nego amerika u japan, izvozi duplo manje usluga u ameriku - u apsolutnom iznosu tj. niti 20% izvoza japana u SAD nisu usluge - sto jos vise podrzava trumpovu izjavu da japan svasta nesto proizvodi i prodaje u americi, dok ameri vise prodaju maglu japancima

Uglavnom, ako trump toliko ocito laze onda valjda nije potrebno izmisljat da laze i kad ne laze? Ja kad primjetim taj modus operandi novinara preskacem cijeli clanak..stedi vrijeme..previse clanaka, premalo vremena.
addx is offline  
Old 09.02.2017., 17:14   #2046
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Please, daj mi neki primjer gdje se je nesto lažno pisalo o Trumpu?
Ja u svom postu nigdje nisam tvrdila da se i što se o Trumpu lažno pisalo i objavljivalo. To uopće nije bila moja poanta.

Ako bih morala reći što meni konkretno smeta, to bi bilo licemjerstvo.
Od istog nisu operirani niti političari (uključujući Trumpa), niti mediji.
No s medijima (a i političkom strujom koja ide ruku pod ruku s istima) imam problem kada kao na primjeru ovog linka https://www.youtube.com/watch?v=JQJlmFqUA8w za identičnu političku ideju i stav će jednu struju prikazivati kao društveno odgovornu, a drugu kao inkarniranog Hitlera.

Ali kao što kažu all is fair in love and war, and, it would appear, politics. Problem je samo što su sada naletjeli na nekog tko, u čitavom svom "ludilu", jako dobro razumije igru.
__________________
thIs WilL bE mY moNumEnt

Zadnje uređivanje Pužofska : 09.02.2017. at 17:27.
Pužofska is offline  
Old 09.02.2017., 17:35   #2047
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
ma gdje se to nalazi?
http://www.breitbart.com/tech/2017/0...e-a-pedophile/
addx is offline  
Old 09.02.2017., 17:37   #2048
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
To ti je otprilike kao i hillary pod snajperskom vatrom slijece u sarajevo. Bezvezno napuhavanje.

Citao sam ja malo te linkove, npr navedena je kao laz njegova tvrdnja da japan izvozi cuda u ameriku, hrpu auta na ogromnim brodovima itd i da uporedo s tim amerika ne izvozi u japan nista.
To je obicno figurativno izrazavanje. Ali ne, novinar optuzuje Trumpa za laz i vrlo vazno navodi "nealternative fact" - amerika je izvezla 68 milijardi dolara prosle godine u japan!!!

Da, to je fakt.. a osim sto je to fakt, fakt je da je taman toliko otprilike i iznos trgovinskog deficita s japanom! Znaci amerika uvozi duplo vise nego sto izvozi u japan - sto je sasvim dovoljno da opravda Trumpovo figurativno izrazavanje u vezi trgovinskog odnosa, dakle nije nikakva laz.

A ako se malo bolje pogleda razmjena s japanom moze se primjetiti da 2/3 americkog izvoza cine usluge. Japan iako duplo vise izvozi u ameriku nego amerika u japan, izvozi duplo manje usluga u ameriku - u apsolutnom iznosu tj. niti 20% izvoza japana u SAD nisu usluge - sto jos vise podrzava trumpovu izjavu da japan svasta nesto proizvodi i prodaje u americi, dok ameri vise prodaju maglu japancima

Uglavnom, ako trump toliko ocito laze onda valjda nije potrebno izmisljat da laze i kad ne laze? Ja kad primjetim taj modus operandi novinara preskacem cijeli clanak..stedi vrijeme..previse clanaka, premalo vremena.
Boldano

Gube na vjerodostojnosti, samim time i na gledaosti, čitanosti i klikovima.
Drugi dio problema je što MSM i dalje prati na desetke milijuna ljudi i takva vrsta "informiranja" uz to što jednostavno nije profesionalna, služi i za raspirivanje nemira, podjela, nasilja i vandalizma.

Sjećam se da sam negdje pročitala kako su u rujnu 2016-te godine mediji zabilježili nikad niže odobravanje, i od demokrata i od republikanaca.
Demokratima je smetalo što se toliko medijskog prostora daje Donaldu Trumpu, republikancima je smetao liberalno izvještačen način prenošenja informacija.
__________________
thIs WilL bE mY moNumEnt
Pužofska is offline  
Old 09.02.2017., 17:42   #2049
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
To ti je otprilike kao i hillary pod snajperskom vatrom slijece u sarajevo. Bezvezno napuhavanje.

Citao sam ja malo te linkove, npr navedena je kao laz njegova tvrdnja da japan izvozi cuda u ameriku, hrpu auta na ogromnim brodovima itd i da uporedo s tim amerika ne izvozi u japan nista.
To je obicno figurativno izrazavanje. Ali ne, novinar optuzuje Trumpa za laz i vrlo vazno navodi "nealternative fact" - amerika je izvezla 68 milijardi dolara prosle godine u japan!!!

Da, to je fakt.. a osim sto je to fakt, fakt je da je taman toliko otprilike i iznos trgovinskog deficita s japanom! Znaci amerika uvozi duplo vise nego sto izvozi u japan - sto je sasvim dovoljno da opravda Trumpovo figurativno izrazavanje u vezi trgovinskog odnosa, dakle nije nikakva laz.

A ako se malo bolje pogleda razmjena s japanom moze se primjetiti da 2/3 americkog izvoza cine usluge. Japan iako duplo vise izvozi u ameriku nego amerika u japan, izvozi duplo manje usluga u ameriku - u apsolutnom iznosu tj. niti 20% izvoza japana u SAD nisu usluge - sto jos vise podrzava trumpovu izjavu da japan svasta nesto proizvodi i prodaje u americi, dok ameri vise prodaju maglu japancima

Uglavnom, ako trump toliko ocito laze onda valjda nije potrebno izmisljat da laze i kad ne laze? Ja kad primjetim taj modus operandi novinara preskacem cijeli clanak..stedi vrijeme..previse clanaka, premalo vremena.
Da te parafriziram..ako je to bezvezno napuhavanje, kog vraga nije rekao da mu je tata posudio samo 14 milijuna dolara, vec jedan. Ja kad vidim takav modus operandi
Iika, preskacem njegove bljezgarije, previse pseudomisljenja, premalo vremena. Inace..bas je simpaticno kako novinar mora biti precizan, a za predsjednika je normalno da kad zeli reci duplo manje, da kaze..bas nista. Btw..da su usluge magla, ne bi ih nitko kupovao, ali eto zato su tu njegovi fellow americans koji su pokazali da ljude sretnijima cine iskustva od stvari i lijepo zaradjuju na tome.

Zadnje uređivanje theremin1 : 09.02.2017. at 17:56.
theremin1 is offline  
Old 09.02.2017., 17:48   #2050
Quote:
theremin1 kaže: Pogledaj post
Da te parafriziram..ako je to bezvezno napuhavanje, kog vraga nije rekao da mu je tata posudio samo 14 milijuna dolara, vec jedan. Ja kad vidim takav modus operandi
Iika, preskacem njegove bljezgarije, previse pseudomisljenja, premalo vremena.
Oprosti, od novinara ocekujem informativan clanak. Od politicara ocekujem napuhavanje.

I da, sta je to pseudomisljenje?
addx is offline  
Old 09.02.2017., 18:08   #2051
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Otkad odvjetnik, pa bio i državni tužitelj ili državni zastupnik može ukidati odluke - suda?

Da malo baci taj link iz sudske prakse, da vidimo to poništenje?

Zašto onda Trump ne poništo ovu trenutku odluku suda ako je tome tako
Unatoč tomw da neki karakteriziraju Trumpove objave o sudovima kao histerične i napadalačke ja nvidim nešto drugo.
Meni ove izjave opće ne liče na nadalačke:

"Ne želim da kažem da je pravosuđe pristrasno jer konačna odluka još nije donijeta, ali izgleda je da je polotizovano”, rekao je Tramp.

Američki predsednik Donald Tramp ocijenio je danas da je pravosuđe politizovano zbog sudbine njegovog ukaza o imigraciji koji je trenutno suspedovan i o kojem raspravljaju sudije apelacionog suda u San Francisku.

“Ne želim da kažem da je pravosuđe pristrasno jer konačna odluka još nije donijeta, ali izgleda je da je polotizovano”, rekao je Tramp na sastanku asocijacije američkih šerifa.

Apelacioni sud u San Francisku razmatrao je u utorak uveče privremenu zabranu ulaska u SAD za državljane sedam muslimanskih zemalja, ispitujući tvrdnje Trampove administracije da je zabrana uvedena iz straha od terorizma i navode druge strane da je neustavna jer diskriminiše muslimane.

Presuda se očekuje ove nedjelje, možda još sjutra, a na nju bi mogla da uslijedi žalba Vrhovnom sudu.

Tramp je 27. januara do daljeg zabranio ulazak u zemlju sirijskim izbjeglicama, a tromjesečna zabrana izdavanja američkih viza uvedena je za državljane Irana, Iraka, Libije, Somalije, Sudana i Jemena.

Primenu uredbe privremeno je blokirao Džejms Robart, okružni sudija u Sijetlu, u državi Vašington, a vlada je od apelacionog suda tražila da vrati na snagu Trampovu mjeru, tvrdeći da predsednik jedini ima ovlašćenje da odluči ko može da uđe ili ostane u SAD.



https://balkanbreakingnews.com/2017/...-politizovano/
sunshinestar is offline  
Old 09.02.2017., 18:16   #2052
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Oprosti, od novinara ocekujem informativan clanak. Od politicara ocekujem napuhavanje.

I da, sta je to pseudomisljenje?
Kojeg nema, al se iznosi. Zanimljivo, bit ce da kad onda novinar prenosi info dobivenu od politicara, pored toga treba napisati..ocekivano napuhano..ja ne, ali valjda sam ja zato stalno nezadovoljna politickim liderima, a vi veseli i debeli. Politicar mi ne treba bit zanimljiv, nego ucinkovit, novine mi trebaju bit zanimljive, za info..citam znanstvene casopise, ali eto, cak i oni biraju sto ce objavit s obzirom na zanimljivost
theremin1 is offline  
Old 09.02.2017., 18:27   #2053
Quote:
theremin1 kaže: Pogledaj post
Kojeg nema, al se iznosi.


Quote:
Zanimljivo, bit ce da kad onda novinar prenosi info dobivenu od politicara, pored toga treba napisati..ocekivano napuhano..
Ne, novinar treba izbjegavati svoj subjektivni narativ i prenositi informacije, u tom slucaju dovoljno je samo citirati politicara i to je to.

Ja cu citajuci primjetiti da je citiran politicar i primjeniti svoj stav prema sadrzaju citata (ocekivano napuhavanje), a ti svoj (ocekivana ucinkovitost?).

Quote:
ja ne, ali valjda sam ja zato stalno nezadovoljna politickim liderima, a vi veseli i debeli.
Ha da, nazalost, nerijetko ova tema sluzi da bi ljudi kroz nju spoznali kako su posebni
addx is offline  
Old 09.02.2017., 18:36   #2054
Ljudi mislim da ste otišli predaleko. Novinama nije cilj pisati istinu nego prodavati se. Moraju se isplaćivati plaće i bonusi, putni troškovi, pravna služba, oprema, outsoursanje, itd. Pa koji bi novinar politički (i ne samo) preživio i ostao na poslu bez primanja mita i političkih narudžbi????

Evo svjedoci smo kako su hrvatski novinari bili u Siriji i napravili intrvjue sa važnim ali i običnim ljudima. Domaće medijske kuće su ih otkantale samo tak.

Šta mislite, što će napraviti Hanžeković ako urednici Jutarnjeg počnu pisati istinu zbog koje Jutarnji prestane dobivati oglase nekih tvrtki?
Blinko Black is offline  
Old 09.02.2017., 19:02   #2055
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Ljudi mislim da ste otišli predaleko. Novinama nije cilj pisati istinu nego prodavati se.
Da, sve 5, ali konzumentima je (uglavnom) cilj citati istinu. Zato kazem, kad vidim da novinar previse izvrce (toliko da zapravo laze), preskacem - jer je meni cilj citati istinu.

Slijedom toga, novinar bi ipak trebao traziti balans izmedju "friziranja" istine, jer ce izgubiti citatelje a slijedom toga i prihode od reklama.

Ono sto se sad desilo jest da su MSM mediji potrosili sav svoj "kapital citatelja" ili "bazen povjerenja" da bi asistirali demokratima i to je to, sad je gotovo, nema vise.... Jos uvijek cekamo video golden showersa u moskvi...
addx is offline  
Old 09.02.2017., 19:38   #2056
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Hajde nemoj se paviti da ne znaš.


U glavnom , kad smo već kod fake news CNN-a Assange pijeti CNN-u da pokvuku sve lažne vijesti koje su plasirale o njemu ili će ih uništiti:


‘Uništit ću vas za 48 sati, ukoliko ne povučete svoje laži’


Julian Assange dao CNN-u 48 sati prije nego što “ih uništi” Osnivač WikiLeaks-a, Julian Assange, obećao je da će potpuno uništiti CNN u narednih 48 sati, osim ukoliko u potpunosti povuku lažne navode o

https://balkanbreakingnews.com/2017/...te-svoje-lazi/
Ovo je ozbiljan forum i diskusija o pred. Trumpu, IMO, nije dobro što ti donosiš info sa nekih bez veze portala, kao ovaj bosanski. Također ovo o CNN i Assange-u se je dogodilo prije mjesec dana i CNN se je ispričao, što je u jednoj emisiji jedan analitičar nazvao Assangea pedofilom.

Ubuduće, da nam linkove iz renomiranih portala ili medija, please!
Blues Dada is offline  
Old 09.02.2017., 19:48   #2057
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Hajde nemoj se paviti da ne znaš.


U glavnom , kad smo već kod fake news CNN-a Assange pijeti CNN-u da pokvuku sve lažne vijesti koje su plasirale o njemu ili će ih uništiti:

Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
ma gdje se to nalazi?
http://www.nydailynews.com/news/poli...icle-1.2935083

Slučaj početkom godine kada je bivši špija nazvao Assangea pedofilom. Poslije je bilo brisanja videa, izvinjenja.... Mrsko mi tražiti je l' bilo baš takvih prijetnji. Uglavnom prošlo je od tad mnogo više od 48 sati. A ako je baš imao takve informacije koji ih mogu uništiti bilo bi logično da ih i objavi, u suprotnom ...
tzipiripi is offline  
Old 09.02.2017., 19:51   #2058
CNN, tu tvornicu lazi, i treba unistiti.

Puna podrska Assangeu, heroju nasega doba. Borcu za istinu bez kojega bi mnoge mracne tajne ostale zakopane duboko u serverima demokratske stranke.
John_Wayne is offline  
Old 09.02.2017., 20:06   #2059
Neko dobro jebe trumpa s ovim curenjima informacija
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Old 09.02.2017., 20:14   #2060
Baš si mislim kako bi bilo da je Obama rekao da „nije ni Amerika nevina“, ovi s lijeva bi najvjerojatnije uzdisali kako je Obama prosvjetljen i savjest Amerike i svijeta, no kad je to Trump rekao onda skandal, kako se on to usuđuje govoriti!

Ovaj neimenovani izvor o ponašanju Trumpa u Bijeloj Kući; dno dna, kad pomislim da ovi mediji ne mogu više pasti niže ono novi tres…
martie81 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:49.