Natrag   Forum.hr > Razno > Četeraj

Četeraj Raj za chatere, bivši Off Topic

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2019., 20:11   #9861
3.dan adaptacije na vrtic i vec kaslje, nosic zacepljen i odfuram ga popodne kratko na zrak i razbije gornju usnicu na beton, oko gornje jedinice je kao hematom...ne docekuje se na ruke, jos sam u soku.
Smirio se, jeo je kasnije, pio, zubic nije puko. ((
yonaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2019., 20:14   #9862
Bacardi, ove godine je cetverovalentno cjepivo pa je jako mala sansa da ne pogode soj.

Stariji cijepljen, za mjesec dana druga doza. Malena ce za 10 dana jer je imala upalu pluca i bila na antibiotiku. I ne zelim takve bolesti ponavljati.
Ja cijepljena, mm u ponedjeljak


Yonaa stravicni su ti padovi. Moja se neki dan skotrljala niz par stepenica. Srecom ne kroz sve, ima ih 9. Umrla sam
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2019., 21:02   #9863
Mi imamo cjepivo u frižideru al čekamo da nam prođe viroza (hunjavica). Po noći joj se slijeva i onda se budi u vrisku kak nemre disati. Strava.

Nama je ove godine pedica rekla samo jedna doza jer smo se lani cijepili sa dvije.

Padovi? Ja brijem da sam 10g života izgubila od toga jer najčešće pada na glavu (nije da ne se ne dočeka na ruke nego je divljakuša).

Prošli tjedan se samo odjednom zatrčala u H&Mu i u sekundi bam zveknula ravno u nos u one izložbene police na kojima stoje hlače (taman su joj u visini glave). Al u sekundi.

Prije neki dan ja i muž u kuhinji onak 3m dalje i kak se penjala/silazila obrtala po kutnoj samo sam čula udarac i ona na podu na leđima. Uopće ne znam kak je izvodila. I štrajfala je stol. Srećom pa ful malo.

A taman prije noći vještica se prkobicnula s romobilom (s kojeg u zadnjih 6mj koliko ga imamo nikad nije pala) pala ravno na dvorišnu ogradu i dobila od horizontalnih šipki dva divna roga na glavi. Baš prikladno za 31.10...

Inače uvijek ima kacigu kad ga vozi al kak smo bili u dvorištu ona je u sekundi uzela romobil i bam.

Ja sam više luda od toga i razmišljam da joj do škole instaliram kacigu na glavu

Al to je fascinantno. Dijete koje je motorički superiornije od većine svojih vršnjaka, u padanju na glavu bi rekla da je svjetski prvak.
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2019., 11:51   #9864
Iduci tjedan imamo termin za cijepljenje prevenarom, bit će 1 doza jer ima vise od 2 god. Malo me frka nuspojava, zadnji put se od hexacime bas jako razbolio.

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2019., 13:49   #9865
Pocrnilo mu je meso iznad zuba.
Idemo u perkovcevu ufff
yonaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2019., 13:50   #9866
Pocrnilo mu je meso iznad zuba.
Idemo u perkovcevu ufff
yonaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2019., 14:37   #9867
Nadam se da ce brzo proci.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
cjepidlaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2019., 15:47   #9868
Dobro je, nabio je desne samo.
yonaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2019., 16:28   #9869
Uf ajde dobro je, proći će! Brz oporavak!
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2019., 21:39   #9870
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Uf ajde dobro je, proći će! Brz oporavak!
Hvala curke!

Ne znam da li ikako mogu utjecati na ta padanja? Na zube konkretno?
yonaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2019., 23:11   #9871
Ha, eventualno u igri na strunjači pokazivati kako se pravilno pada. U teoriji...
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2019., 12:15   #9872
Ja sam odlucila na kraju sebe cijepit protiv gripe i nju.. iduci tjedan.. pa kud puklo.
Nisam se do sad nikad, pa se nadam da nece biti vatreno krstenje..

Enivej, jel ima neko “problem” oko skidanja s dude.. moja doslovno ima faze. Nekad dudu rasteze po cijele dane, nekad ni ne pita za nju. Osim za spavanje. U vrticu ju nikad ne trazi preko dana samo za spavanje..
Zabranjujem joj da s dudom prica jer krene frfljat i to me izrazito nervira.. rado bi ju odviknula al je znam kako.. znam da moram postepeno jer kako nekom maknut dudu za spavanje ako spava s njom od prvog dana.. jos ajd to za spavanje.. al preko dana mi je vec too much... pa kad krenem nes izmisljat da dude spavaju il da su pune “bubica sa zubica” (tako naime peremo zube), ona udri u plac i ja popustim.. imam osjecaj da se nekad jedino s njom utjesi..
Al sad je vec velika (napunila 2 godine), sve se s njom moze dogovoriti i kuzi sve sta joj se kaze i ona puno prica, al kad je duda u pitanju to je bolna tocna..


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2019., 13:28   #9873
I mi smo u duda problemu. Rekli u jaslicama da bi lagano bilo vrijeme za dvogodisnjake da ju maknemo.

Moja isto,nekad ju ne vadi iz usta,nekad ne pita za nju. Za spavanje ju ima. Sad kako je bila bolesna bila joj utjeha (bile smo u dnevnoj bolnici, imala je braunilu i doma...),pa smo opet u problemu.

Ja stogo uzmem kad se probudi, al ima dana kad navecer popustim.

Stariji s 2 i pol sam bacio u smece (bila je malo izgrizena) i nakon toga 2 puta pitao za nju i gotovo. Nekako mislim da ona ne bude tako
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2019., 09:27   #9874
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Enivej, jel ima neko “problem” oko skidanja s dude.. moja doslovno ima faze. Nekad dudu rasteze po cijele dane, nekad ni ne pita za nju. Osim za spavanje. U vrticu ju nikad ne trazi preko dana samo za spavanje..
Zabranjujem joj da s dudom prica jer krene frfljat i to me izrazito nervira.. rado bi ju odviknula al je znam kako.. znam da moram postepeno jer kako nekom maknut dudu za spavanje ako spava s njom od prvog dana.. jos ajd to za spavanje.. al preko dana mi je vec too much... pa kad krenem nes izmisljat da dude spavaju il da su pune “bubica sa zubica” (tako naime peremo zube), ona udri u plac i ja popustim.. imam osjecaj da se nekad jedino s njom utjesi..
Al sad je vec velika (napunila 2 godine), sve se s njom moze dogovoriti i kuzi sve sta joj se kaze i ona puno prica, al kad je duda u pitanju to je bolna tocna..
ja sam svom počela ukidat dudu dok sam skužila da radi nje skoro ništ ne govori, uglavnom primjetila sam jedno jutro dok se probudil da je duda ostavaljena sa strane a on je imal neku igračku, jednostavno sam maknula dudu iz vidokruga i od onda tek ponekad uzme dudu, nisam skroz ukinula jer mu u vrtiću još treba dok ga ostavljam ali dosta često imamo dana dok umjesto dude ima igračku sa sobom pa duda ostane u torbi

za uspavljivanje ju još koristim al kak tone u san tak izbaci dudu, tak da ono, nismo skroz izbacili ali sve manje je potrebna, i negdje pročitah da bi do treće godine skroz trebali izbacit dudu, tak da imaš još vremena

a ako ide u vrtić pitaj tete dal i tam ima dudu, možda i psihologa za savjet
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2019., 11:23   #9875
Moja ju u vrticu uopce nema, osim kad ide na spavanje.. morat cu ju uskoro eliminirati..


Inace jucer smo se obje cijepile protiv gripe, mene malo boli ubodno mjesto, a curka je nocas zakurila i kasljala konstantno od 4-6 ujutro. Suhi kasalj koji ju je skroz izmucio.
Malo me sad brine, iako ju je dr prije cijepljena poslušala i nije bilo razloga za odgodu, a jucer je doduse samo malo kasljucala.
Sad me brine to sta za 4 tjedna mora po jos jednu dozu


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2019., 22:14   #9876
@charmed- tnx na napisanom iskustvu za padove, nasmijali su me ‘rogovi’, iako zvuci bolno :/...; strunjacu imam u dvorani gdje trenkam, znala sam i malca voditi pa ev tamo pokazivati pad da prvo stiti usta.

(Desni su vratili boju ALI mu se nepce spustilo do kraja prednjih zubi. Kad se nasmije vidi se nepce. Sutra ujutro zubaru u dz. malo su mu sivkaste jedinice, mislim da ih je nabio u meso. Nije smak svijeta ali mi ga je zao i boli ga.

Duda - u vrticu su nam rekli da ce mu micati dudu po malo (iako mu je ona spasila zube, najradije bih mu stitnik kupila...sto u boksu koriste)

Adaptacija jos traje i sve je vise pod stresom kod rastanaka. Teta je rekla da se smiri s njima ali se izolira (rekla bih da je to normalno...jos nema pune 2.godine).

Uglavnom, teski dani.
yonaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2019., 22:33   #9877
Hej, cure, spremne za Božić?
Ima li tu još koja aktivna s klincem koji uskoro puni 3god? Naime, moj zadnjih par noći koma sa spavanjem; cvili, plače, priča u snu. Inače odvali cijelu noć. Skok sa 3god? Iako ja povezujem s premorenosti jer prek dana ne spava osim u autu po 20ak min
Uz njega, mali od 5mj od izvrsnog spavača se budi svakih sat i pol. Veselje za kraj godine
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2019., 07:10   #9878
Hej generacije gdje ste?
Vlada li Christmas spirit?
Kod nas vise manje sve gotovo, ocekujemo sutra goste i provod u malo kvadrata s puno ljudi

Curka je inace primila 2 dozu cjepiva protiv gripe i super je podnjela. Vrtic i dalje obozava i samo uletava ozarena lica
Vise manje odspava cijelu noc, necu se zaliti (kuc kuc), zna pricati u snu pa ju to probudi al u principu odspava do cca 7:00-7:30
Malo teze je sa dnevim uspavljivanjem koje smo pomaknuli na 13:00
Dudu i dalje ima za spavanje i jos ima pelenu
Prica ko navijena i to mi je super, bas se znamo napricati


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2020., 15:40   #9879
Pozdrav cure!!!

Najluda noć završena, srećom jer joj se nisu svidale petarde...probudilo ju je u ponoć i tad je rekla..sletna nova godina, a sekundu poslije...koji glupani, bacaju petalde

Vidljivo da ćemo imat borbu oko slova r, ali priča rečenice kao da ima najmanje 4 godine i obožavam s njom pričat.

Pelenu smo riješili kad je imala 2 godine i mjesec, tako nekako, u potpunosti, baš mi ljepše bez pelena

Spava isti kao kad se rodila, tu zbilja nema poboljšanja, budenje svako malo da se spentra na mene ili tatu. Ali ne čudi me to više jer je i kroz dan takva, zbilja se puno mazi i grli.

Zubi još uvijek samo 16, petice nikako da krenu, no ima vremena.

Dala sam zahtjev za vrtić već sad iako kreće tek u 9 mj, ali su gužve pa nek se nade. Živo me zanima kako će joj biti tamo jer je ogorooomni škrtac, baš teško dijeli iako stalno pričam da je to ok i zabavno.

Budite mi zdravi i sretni u 2020.!!!





Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Eneida is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:23.