Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2015., 15:59   #641
Quote:
coffeetogo kaže: Pogledaj post
I sad vi meni objasnite kako da ja njoj kupim poklon? Razumjela sam iz priče da su joj novci draži, a prije uopće nije imala takav stav. Ja sam razmišljala ipak sam joj ja kuma i bilo bi dobro da ima neku uspomenu od mene. Ali eto vjerojatno će dobiti neke naušnice č+ kuvertu u koju ću stavit koliko budem mogla.
Slazem se da je lijepo imati uspomenu na neke stvari, i sama imam dosta nakita kojeg cuvam. Ali osobno su mi nausnice malo bezveze za svadbu jer je to onda poklon samo za mladenku....
-donna- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 16:10   #642
umjetnine ne cjene, što da im poklonim da je oboma dobro, a da mi ostane da im dam i nešto novaca?!
coffeetogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 16:18   #643
Knjigu, naravno. Knjigu s posvetom. Na svakoj svadbi na kojoj sam nosila kovertu darovala sam je u knjizi. To ostaje duže od sveg nakita, slika koje mogu i ne moraju naći mjesto na zidu, čaša koje se mogu podrobiti i sl.
Bogdana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 16:18   #644
Quote:
coffeetogo kaže: Pogledaj post
umjetnine ne cjene, što da im poklonim da je oboma dobro, a da mi ostane da im dam i nešto novaca?!
Ne znam da li imaju smisao za humor Ali ako imaju platiš nekom karikaturistu da napravi karikaturu njih dvoje. Ja sam vidla to na jednoj svadbi i izgledalo je skroz cool.
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 16:20   #645
Quote:
coffeetogo kaže: Pogledaj post
a kako se vjenčanje približava i kako shvaćamo koliki je to trošak na kraju bi mi svi kuverte, ne znam.
To je mislim individualno, ja sam prema informacijama ovdje s foruma napravila okvirni troškovnik, pregledala sa izabranim i rekli smo- ajmo, moći ćemo, imamo dovoljno vremena...
Da računam na to kao biznis uloženo-vraćeno, ne vjerujem da bi radili pir, nego bi to sami učinili bez proslave, sa kumovima.
Jer onda što- budeš ljut na te koji su htjeli nešto osobnije kupiti, pa ti nisu ''vratili'' cash...? Ne pitam tebe osobno, nego me stvarno zanima, jer sam do sad od samo jedne osobe čula te vjenčane kalkulacije i baš mi se ta osoba zamjerila, štoviše pohvalila se da je na svadbi bilo malo uzvanika, ali financijski jakih, pa da je još i zaradila... Znači ono-
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 16:22   #646
Naravno da se nece oboje jednako koristiti npr. lonac, ali u teoriji mogu, dok nakit bas i ne mogu...to je naravno samo moje misljenje
Ono sto mi za sada pada na pamet:
Case, bilo kristalne bilo da su neke fora tipa one ogromne za viski ili one za martini i sl (ima i jeftinijih i skupljih varijanti), prekrivac za krevet (ono sto ide preko jorgana), neku dekoraciju-npr onu visoku lampu za dnevnu (naravno, pretpostavka je da znas otprilike njihov stil i sta imaju vec, sta ne)
-donna- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 16:23   #647
Quote:
coffeetogo kaže: Pogledaj post
umjetnine ne cjene, što da im poklonim da je oboma dobro, a da mi ostane da im dam i nešto novaca?!
Plati im vikend negdje, ima dobrih paketa, a ne preskupih.

Da meni to kuma pokloni, ne bi sigurno očekivala i novac, ovo bi mi zapravo bilo 1000 puta draže.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 16:29   #648
Quote:
-donna- kaže: Pogledaj post
Naravno da se nece oboje jednako koristiti npr. lonac, ali u teoriji mogu, dok nakit bas i ne mogu...to je naravno samo moje misljenje
Ono sto mi za sada pada na pamet:
Case, bilo kristalne bilo da su neke fora tipa one ogromne za viski ili one za martini i sl (ima i jeftinijih i skupljih varijanti), prekrivac za krevet (ono sto ide preko jorgana), neku dekoraciju-npr onu visoku lampu za dnevnu (naravno, pretpostavka je da znas otprilike njihov stil i sta imaju vec, sta ne)
Ako oboje vole kuhati, zasto ne?

Super su mi ovi tvoji prijedlozi. Dosta toga zavisi i od osoba kojima se daruje. Mozda vole koktele pa im darujes nesto tipa ovo, ovo ili gravirani set za sol i papar. Mozda im trebaju setovi za kupaonu tipa ovog ili neki lijepi gravirani rucnici plus po kucni ogrtac. Ako vole sireve, ovi setovi su meni divni...Dakako, ne moraju biti iz ovog ducana, nadje se i jeftinije.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 16:33   #649
Skate, moraš prestati stavljati linkove na stvari koje ne mogu naručiti, ovdje je jedna freak for interiors.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 16:34   #650
Quote:
Xanthe kaže: Pogledaj post
Plati im vikend negdje, ima dobrih paketa, a ne preskupih.

Da meni to kuma pokloni, ne bi sigurno očekivala i novac, ovo bi mi zapravo bilo 1000 puta draže.
meni isto, ali iskreno bilo bi to malo teško zato što ona radi 7 dana u tjednu, a on 6, dobit će slobodno samo tih sedam dana za svadbu, a onda tko će nagoditi vikend da njima odgovara, ne znam.

Vjerojatno ću već smisliti nešto do svadbe, posteljina bi možda mogla doći u obzir.

A što se tiče tog casha, kod nas je to kod svih tako, poslije svadbe je prvo pitanje "Jeste li se pokrili i koliko vam je ostalo" Žalosno, ali tako je. Čak je i jedna "prijateljica" dok je pisala koga će sve zvati na svadbu uz njihova imena dopisivala koliko očekuje od koga, ono koliko je ona njima nosila i tako to, kao da zna okvirno do kud može ići. Ja ostala , htjela sam je pitat što je stavila kraj mog imena, ali mi bilo neugodno.
coffeetogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 16:38   #651
Quote:
Xanthe kaže: Pogledaj post
Skate, moraš prestati stavljati linkove na stvari koje ne mogu naručiti, ovdje je jedna freak for interiors.
Food52 i RH su mi takve slabosti, non stop neki vrag skicam i narucujem. Za 3 tjedna idem u NY i prvo idem u RH.
Sve im je
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 16:44   #652
Quote:
coffeetogo kaže: Pogledaj post
A što se tiče tog casha, kod nas je to kod svih tako, poslije svadbe je prvo pitanje "Jeste li se pokrili i koliko vam je ostalo" Žalosno, ali tako je. Čak je i jedna "prijateljica" dok je pisala koga će sve zvati na svadbu uz njihova imena dopisivala koliko očekuje od koga, ono koliko je ona njima nosila i tako to, kao da zna okvirno do kud može ići. Ja ostala , htjela sam je pitat što je stavila kraj mog imena, ali mi bilo neugodno.
Hm, mene to čak više i ne čudi jer je postalo učestalo. Ono što me čudi je što svadba postaje računica a ne želja da se s gostima proveseliš i proslaviš taj dan. Ljudi postaju zajedljivi i zlobni upravo zbog novaca, svatove gledaju kao trošak, a ne kao zabavu i slavlje s mladencima, roditelji šize jer ne mogu isfinancirati želje mladenaca.

Ja bih to sve vratila na ono prije, šator u dvorištu, susjedi i rodbina pripomognu s hranom i pićem, gosti ti daju malo novaca, malo poklona i sve prođe u opuštenijem tonu. Koliko se novaca baci na stvari koje su samo estetski važne, ničemu ne služe - npr. presvlake stolica.

Imala sam i ja sve to, mi smo dosta skupo platili svatove, oko 80 000 kn za 140 gostiju i nije mi žao zbog nekih drugih razloga, otprilike smo s novcem koji smo dobili bili na nuli, ali kad bolje razmislim, na puno stvari se potroši više radi toga da se vidi nego što nam je to istinski važno i potrebno.

Kupi ti njima nešto simbolično za uspomenu i daj im novce, ako ona ne cijeni taj planer koji je znak pažnje, pitanje je kako bi cijenila i nešto skuplje, još ako joj se ne bi svidjelo...
margarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 16:48   #653
Quote:
margarin kaže: Pogledaj post
Hm, mene to čak više i ne čudi jer je postalo učestalo. Ono što me čudi je što svadba postaje računica a ne želja da se s gostima proveseliš i proslaviš taj dan. Ljudi postaju zajedljivi i zlobni upravo zbog novaca, svatove gledaju kao trošak, a ne kao zabavu i slavlje s mladencima, roditelji šize jer ne mogu isfinancirati želje mladenaca.

Ja bih to sve vratila na ono prije, šator u dvorištu, susjedi i rodbina pripomognu s hranom i pićem, gosti ti daju malo novaca, malo poklona i sve prođe u opuštenijem tonu. Koliko se novaca baci na stvari koje su samo estetski važne, ničemu ne služe - npr. presvlake stolica.

Imala sam i ja sve to, mi smo dosta skupo platili svatove, oko 80 000 kn za 140 gostiju i nije mi žao zbog nekih drugih razloga, otprilike smo s novcem koji smo dobili bili na nuli, ali kad bolje razmislim, na puno stvari se potroši više radi toga da se vidi nego što nam je to istinski važno i potrebno.

Kupi ti njima nešto simbolično za uspomenu i daj im novce, ako ona ne cijeni taj planer koji je znak pažnje, pitanje je kako bi cijenila i nešto skuplje, još ako joj se ne bi svidjelo...
Puno ljudi se zanese pa zele stvari koje su van njihovih financijskih mogucnosti. Nije problem napraviti svadbu bez satora i susjeda, ali onda treba ustedjeti na nekim stvarima. Problem nastane kad ona zeli haljinu od 5-8k kn, presvlake koje su extra 20-30 eura, koliko vec, razno razne ukrase i djindje i tog se nakupi, a nema se love.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 16:50   #654
Nek kaže tko što želi, meni je to odvratno, bilo bi mi draže da mi ti ljudi onda i kažu da me zato zovu, pa im mogu jednostavno poslati lovu i ne ići na pir...svi sretni...

P.S. Za vikend sam mislila ono da ima neki rok, tipa 6 mjeseci za iskoristiti. Znam kako je raditi 10 sati dnevno svaki dan, često i noć, pa odmah dan, ovo sam sad malo na odmoru , ali uvijek se da nešto iskombinirati, pogotovo kad imaš pred sobom ''ulaznice''.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 16:58   #655
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Puno ljudi se zanese pa zele stvari koje su van njihovih financijskih mogucnosti. Nije problem napraviti svadbu bez satora i susjeda, ali onda treba ustedjeti na nekim stvarima. Problem nastane kad ona zeli haljinu od 5-8k kn, presvlake koje su extra 20-30 eura, koliko vec, razno razne ukrase i djindje i tog se nakupi, a nema se love.
Slažem se, samo što uglavnom jedno vuče drugo. Dobro je gdje se može iznajmiti prostor, ali gdje se plaća po stolici ne možeš proći baš jeftino. I da, cijene fotografa i glazbe su bolesne, bolesne. 15-20 000 kn je samo to.

Još jedna zanimljiva stvar, način na koji ljudi pišu čestitku. Neki su samo stavili novce, bez čestitke, čak neki i bez potpisa, većina je napisala nekakvu frazu, a samo par čestitki je napisano od srca i s pažnjom. I nevjerojatno je koliko me to obradovalo. U principu danas vjenčanje kao takvo gotovo nikome ne znači ništa osim te svečane parade. I ok, nemam ništa protiv parade, samo mi sve to postaje besmisleno.

Buduće mladenke koje čitate, nemojte mi zamjeriti, neka vaš dan bude poseban, ali uštedite si živaca gdje god možete, nitko se neće sjećati detalja zbog kojih vi ne spavate jer nisu savršeni
margarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 17:20   #656
Quote:
margarin kaže: Pogledaj post
Slažem se, samo što uglavnom jedno vuče drugo. Dobro je gdje se može iznajmiti prostor, ali gdje se plaća po stolici ne možeš proći baš jeftino. I da, cijene fotografa i glazbe su bolesne, bolesne. 15-20 000 kn je samo to.
Kako gdje. Ako placas po stolici, mozes ustedjeti na tim prekrivacima i masnama. Tko se toga uopce i sjeca nakon svadbe? Takodjer se moze ustedjeti na ukrasima za crkvu, aute, raznim ekstravagancijama tipa vatromet i light show i slicno. Ima nacina, samo se ljudi zanesu.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 15:03   #657
Upadam kao padobranac ali pitala bi dali je dobra ideja da sestri koja mi se udaje u 5.mj za poklon darujem njezin vjenčani buket tj. mislila sam joj platiti vjenčani buket i rever šogoru jer meni cvijeće ima simboliku jer sam i sama cvjećar a i htjela bi da ih nešto podsjeća na mene dok budu gledali slike buketa i revera u albumu. I još drugo pitanje kako da to izvedem da ju iznenadim jer nisam joj mislila dati kuvertu s novcima i reći joj da dok bude plaćala cvijeće da s tim novcima plati buket nego sam mislila da na dan vjenčanja dok se bude išlo po buket da ja odmah platim njega i rever tako da cvjećarka oduzme to od ukupnog troška i da sestra na kraju plati ostalo cvijeće a znam da ako budem išla do cvjećarke i plaćati unaprijed da nebude zadovoljna s tim da sam joj se mješala njezin dogovor s cvjećarkomnjoj iza leđa. Pomozite mi sa savjetima kako da to izvedem a da ju iznenadim tek na dan vjenčanja
Oprostite na malo dugačkom postu
__________________
<3<3<3https://www.youtube.com/watch?v=Crrbr5UWT1Y<3<3<3
Tammyka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 19:53   #658
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Ne, nema darivanja u ponoc, svadba je u ponoc obicno gotova. Kod nas je vecera nakon pica dobrodoslice, tipa oko pola sedam, torta nakon toga i ples. Pred fajrunt serviramo snacks i u ponoc je gotovo. Tko zeli, pozvan je na viski i cigare na krovu jednog restorana, a kome se spava, ima i tu opciju. Sutradan imamo brunch s bloody mary barom za sve koji su otisli ranije u krevet.

Registry: Ne dobijes isti poklon jer odes na sajt i registriras koju stvar hoces te ljudi kada kliknu na link vide sto je vec kupljeno, a sto je slobodno i na temelju toga ti daju dar.

Ha, cuj, kod nas je zalosno da je i dalje sve radi sela a ne radi sebe. Valjda ce se to promijeniti uskoro.
aaajme kak mi je to foraa ne znam kak da se izrazim al bas mi djeluje suvremeno, par klikova mišem i poklon je tu nit ga moraš nosit niti se moras bojati dal se mladencima svidjeti ili ne, kad su si ga oni ionak vec odabrali...bas kul
__________________
Svaki zaljubljeni muškarac ponaša se isto. Svaki muškarac koji nije zaljubljen ima svoj izgovor.
I to je jedina istina.
baby-deluxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 23:30   #659
Baby, imaš i kod nas dućana koji primaju registry popise za svadbu

Dođeš tamo, kem za koju svadbu kupuješ, oni ti daju popis i vidiš što do sad nije kupljeno pa uzmeš to
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 16:25   #660
ma daj? meni prvi glas o tome
__________________
Svaki zaljubljeni muškarac ponaša se isto. Svaki muškarac koji nije zaljubljen ima svoj izgovor.
I to je jedina istina.
baby-deluxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:45.