Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nasljeđivanje

Nasljeđivanje Oporuke, nužni dio, ostavinske rasprave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2017., 19:03   #1
Pitanje u vezi žalbe

Između mene i rođaka je bio dogovor da ja njemu ostavim 1 dio kuce (dio kuce koja mi pripada po oporuci), 1 kuca, a da ja dobijem 2 dio kuce (imam 1 dio kuce po oporuci), 2 kuca gdje polovicu te kuce ima baba, tako da je taj dogovor ovisio o babi na sto se ona slozila, međutim kada smo došli u javnog bilježnika ona je promjenila mišljenje tako da sam se ja naljutio i otišao vanka na 10min. Uglavnom u tih 10min javni bilježnik je pitao kako se dijelimo, a rođak je izjavio da se ja kao odričem dio kuče u korist njega i tako je napisano, vratio sam se i pričali smo samo o oporuci nekih 15min, pitali jeli po oporuci to, na sto je biljeznik izjavio da jest, potpisali smo papir bez da je itko od nas pogledao što piše i tako je ostalo. Nakon 10 dana stiže rješenje o ostavštini da je moj dio koji je po oporuci ostavljen mome rođaku. Sada rođak ne zeli to ponistiti, a ja sam ostecen. Po rjesenju ostavio sam mu dio 1 kuce, a ja zauzvrat nisam dobio nista. Sto raditi? Imam li kakve sanse kada se zalim vratiti sve u prvobitno stanje tj, kako je napisano u oporuci? (oporuka je valjana i vlastorucno napisana). Hvala
JeeGER is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:54.