Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2017., 23:03   #8961
Quote:
Mag kaže: Pogledaj post
vozim 520 od 2. mjeseca, sve osim kotača je super. tad sam ga platio nešto više od 3600. Sora radi odlično. vozio sam 62-63 CC okvire prije, XL mi je sjeo odlčno, sjedalo na-1cm od min insert. dodao SPD pedale, nazad ultrasport 28 i tubus, za po gradu suhim danima odličan.
Pa teško je i očekivati da bude na takvom bajku sve "super". Po ovome što si napisao mislim da neću požalit
Riddick is offline  
Old 18.06.2017., 20:12   #8962
Eh da mi je jedan takav
https://www.youtube.com/watch?v=abwsSgRXsDE
furda21 is offline  
Old 18.06.2017., 20:21   #8963
Malo mi je lgbt boja
to3cutter is offline  
Old 19.06.2017., 16:02   #8964
jednog dana će ljudi shvatiti da nema lgbt boja i da je svaka boja svačija boja.
do tada će "ekipa" i dalje svoju djecu oblačiti u roze ili plave kombinacije, a druge boje će biti samo za hrabre.
btw roze kopačke su već 5 godina na sceni tako da se može reći da ovi malo kasne
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Old 19.06.2017., 16:45   #8965
Quote:
Riddick kaže: Pogledaj post
Pa teško je i očekivati da bude na takvom bajku sve "super". Po ovome što si napisao mislim da neću požalit
Ta tu lovu BTWIN Triban 520 je super paket, ili uloženo-dobiveno puno bolja kupnja od znatno skupljeg/precjenjenog Trek 1.2 modela.Trek model nema Shimano Sora pogon, ali eto Trek je ipak bolji samo zato kaj na njemu piše Trek.

https://www.youtube.com/watch?v=jqogA2fjnxE

http://road.cc/content/review/140904-trek-12-road-bike

http://www.bikeradar.com/road/gear/c...rek-1-2-49981/

Prosječan kupac bicikla ne zna di kokoš piša, a Trek je zvučno ime ili klasična provjerena preskupa kupnja ili zamka.Decathlon model ko hebe, na tome bicikliraju samo seljačine sa okvirno praznim novčanicima.

http://road.cc/content/review/156193-btwin-triban-520

http://www.cyclingweekly.com/reviews...win-triban-520

http://www.bikeradar.com/road/gear/c...ban-520-49882/
tirox is offline  
Old 19.06.2017., 16:55   #8966
Quote:
Riddick kaže: Pogledaj post
Dogovorio sam za 3500 triban 520 star 3-4 mjeseca, vožen jako malo navodno. Po slikama izgleda kao nov. To se valjda mora isplatiti? I za prvi cestovni trebalo bi biti dobro
Vozio sam frendov Triban 520.
Ukratko - dobar bicikl, za tu cijenu ne mozes bolje naci.

I dalje zalim za tim sto svojevremeno nije bilo meni odgovarajuce velicine.
Jay Bird is offline  
Old 19.06.2017., 18:30   #8967
Bicikl je kod mene već, dobio sam ga čak nešto jeftinije pa sam pokrio dio troška prijevoza (morao sam iz zg do rijeke po njega).

Koliko sam stigao voziti do sada ne mogu ništa loše reć, nisam ni stručan. Dobio sam spd pedale uz njega pa si moram nabaviti i neke obične za casual vožnju. Jedino me malo zeza mjenjač i vidim da ne radi dobro, možda se nešto pomjerilo u prijevozu i skidanju kotača 2-3 puta. Imate li neki savjet tko bi mi to mogao pogledati za neke male novce s obzirom da je jako mali zahvat, a da je stručan i pouzdan? Btw, ima li decathlon svoj servis ili kako rješavaju probleme s garancijom i sl.?
EDIT: mislim i da već sada vidim da bih više volio da je compact a ne triple ali bože moj
Riddick is offline  
Old 19.06.2017., 21:37   #8968
Ja sam baš htio triple, ali uglavnom mi ne treba. Jedino kod nekih extremnih uspona. Možeš do Dekatlona jer je bajs vjerojatno još pod garancijom, imaju oni servis. Koliko je stručan ne znam.

Javi se forumašu Feeleru, on je vrlo stručan i kompetentan!

Samo nije baš ljubitelj Dekatlonovih, Pevecovih i Konzumovih bicikli
to3cutter is offline  
Old 19.06.2017., 21:57   #8969
Quote:
to3cutter kaže: Pogledaj post
Možeš do Dekatlona jer je bajs vjerojatno još pod garancijom, imaju oni servis. Koliko je stručan ne znam.
E pa to me zanimalo. Ako servis imaju isplati se otić, doduše pitanje je što oni pod tim podrazumijevaju. To je kod njih u trgovini? Ako ne bude valjalo uvijek mogu negdje drugdje. A garanciju naravno ima bajk još uvijek, star je tek 4 mjeseca. Na garanciji čak piše da je na dijelove 2 godine jamstvo (godina ako je bajk sa suspenzijom), a na ramu doživotno.

Quote:
to3cutter kaže: Pogledaj post
Javi se forumašu Feeleru, on je vrlo stručan i kompetentan!

Samo nije baš ljubitelj Dekatlonovih, Pevecovih i Konzumovih bicikli
A ako mu isprintam recenziju poznatih nezavisnih biciklističkih sajtova?
Dekatlon ne može nikako u isti koš s pevecom i konzumom, možda bi se smilovao
Riddick is offline  
Old 19.06.2017., 22:12   #8970
Quote:
Riddick kaže: Pogledaj post

A ako mu isprintam recenziju poznatih nezavisnih biciklističkih sajtova?
Dekatlon ne može nikako u isti koš s pevecom i konzumom, možda bi se smilovao
Pusti recenzije.. gosn Feeler je šaptać biciklima ...

Al nemaš šta razmišljat, ima na Žitnjaku Dekatlon (tam sam vidio servis u Kingkrosu nisam, nek me netko ispravi) servis, i otfuraj ga tamo, vjerojatno ste dropout savinuli u transportu... nema tu šta bit...
to3cutter is offline  
Old 20.06.2017., 09:07   #8971
Ima i u King Crossu servis, odmah iza blagajni.
brban1950 is offline  
Old 20.06.2017., 13:22   #8972
Quote:
brban1950 kaže: Pogledaj post
Ima i u King Crossu servis, odmah iza blagajni.
Odlično, to mi je bliže s obzirom da sam na jarunu. Ako tamo ne bude štimalo onda idemo dalje
Riddick is offline  
Old 20.06.2017., 19:00   #8973
Pojma imao nisam da su cestovni bicikli toliko osjetljivi na svaki gram viška.
Prije 2 tjedna sa 85 kg odrađivao sam svoju rutu za 1:05 h.
Sada sa 82 kg, pod istim uvjetima (isto stanje bicikla, prehrana, vrijeme, brzina vjetra) odrađujem turu za 58 min, brijegovi ko da ne postoje A ništa, zbogom pizza i napolitanke
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Old 20.06.2017., 19:29   #8974
Gubitak kilaže, dok ne ugrožava mišićnu masu, je dobrodošao za biciklizam. Ali bez powermetera u tvom slučaju nije jasno jesi li postao jači zbog treninga ili je sve do gubitka kila
__________________
Somewhere, something incredible is waiting to be known.

http://www.youtube.com/Zvjezdoznanci
Acheron is offline  
Old 27.06.2017., 12:07   #8975
Razmisljam o kupovini karbonskih kotaca (50mm ili 60mm clincher) sa ebaya ili aliexpressa.
Koliko sam vidio, standardna ponuda koja se najcesce nudi je obruc od carbon Toray T700, Novatec A271SB /F372SB hubovima i Mac aero 494 zbicama. Cijena je oko 300USD za par.

Da li je mozda netko narucivao takve ili slicne karbonske kotace? Kakva su iskustva?
Zanima me kako se ponasaju nakon određenog vremena cca 5000km?
Pregrijavanje tijekom kočenja?
Radi li carina probleme?

Ako imate kakav info za podijeliti, napisite sto detaljnije
marton is offline  
Old 27.06.2017., 17:17   #8976
nisam kupovao ali sam ih vozio i generalno nikakvih problema. Najveci problem je temperatura koju moze izdrzati kocioni sloj, kod jeftinijih kotaca koje ti spominjes to je oko 160C , top kotaci izdrze na lab testiranjima do cca 230-250C
Na aliexpressu imas 50mm clinchere, 23mm sirine za 350 eur ali shipping iz Njemacke. Ako stigne kutijetina iz Kine budi siguran da ce carina stvarati probleme tj. da ces platiti dodatna davanja.
Kao B opciju imas www.acebike.de , to je kineska firma koja slaze kotace na svojim obrucima sa DT nabama ali u Njemackoj, 50mm clincher je cca 800eur. Gledao sam njihova lab testiranja i mjere se sa bilo cime, na njihovim kotacima voze i neki nacionalni timovi u EU
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Old 01.07.2017., 12:28   #8977
feed zone

rduras is offline  
Old 03.07.2017., 18:09   #8978
Listanje sidewalla

Jel ovo normalna pojava? Gume su Specialized Espoir Sport, prošle 3k..

GZomanid is offline  
Old 03.07.2017., 19:24   #8979
Nije. Vozi dalje.
Al naruči novi set.

Desi se kad voziš Hutchinson ili kad premalo/previše pumpas gume.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
pakleni_patuljak is offline  
Old 03.07.2017., 21:18   #8980
Desi se kad voziš Hutchinson ili kad premalo/previše pumpas gume.

Hmm, jedino bi mi krivi pritisak imao smisla ali dopumpavam skoro prije svake vožnje..
GZomanid is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:50.