Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2017., 13:51   #161
Milsim da je sigurno, ali provjeri ako dostavljaju u HR i kolika je poštarina odnosno eventualna carina za van EU naručivanje.

Edit: ovo sa prvog linka je super cijena, nekih 888kn sa dostavom. Mislim da je to super cijena za taj šator.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 11:12   #162
Šator za kampiranje

https://www.intersport.hr/brendovi/m...6-sator-116140

Što mislite o ovom šatoru,tjedan dana kampiranja za 2 odrasle osobe i 2 djece do 10 godina.
Bam Bam is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 00:05   #163
Mislim da bi se dalo preživjeti. A ni cijena nije loša.
Moja bi preporuka bila da uzmeš i police za šator. Jako zgodna naprava.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 15:40   #164
Sto mislite o Ferrino MTB satoru.

Trebam sto laksi sator za planinarenje, u principu za mene i za ruksak u 95% slucajeva. Suzio bi iskljucivo za prespavati noc kad me ista zatekne ma gdje god da bio u tom trenutku, odnosno da nisam bas vezan za domove i sklonista, i da ne moram recimo bivakirati na Velebitu.

Jos mi se najvise svidja VANGO Blade 200 koji je tu vec preporucen, ali ga ne mogu naci po nekoj suvisloj cijeni, ili ga pak ne salju u HR, a u HR ga vise nema...ne daje mi se vise od cca 100€ za sator.
ZeGeNik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 20:14   #165
Quote:
ZeGeNik kaže: Pogledaj post
Sto mislite o Ferrino MTB satoru.
Imao sam ga. Koristio sam ga na biciklističkim putovanjima zbog male mase i dimenzija. Čvrst, kvaltetan, brzo se postavlja i jednostavno. Dobro drži vjetar i kišu. Prostora nema baš previše pogotovo za osobe koje su 180cm i više od toga. Mane su mu što je jednoslojni, od disanja do jutra iznutra se skupi solidna količina kondenzacija po platnu. Plus je što ima dovoljno otvora za prozračivanje i mrežice protiv komaraca. Nije samostojeći pa je potrebno učvstiti ga konopcima i klinovima da bi stajao. U svakom slučaju preporuka ako ti ne treba ništa specijalno.
Možda da pogledaš u Dekatlonu ima li što u ponudi što bi ti odgovaralo.
__________________
“Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!”
Bob Rock
omahen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 22:56   #166
Tx na infu!

Ne treba mi nista specijalno, svidja mi se sto je lagan, drzim da bi se solo ugurao u njega iako sam visok 186cm.

I dalje mi je Vango Blade 200 na pameti i prvi na listi , sator mi ne treba do kraj lipnja, pa tako danas nisam ugrabio priliku i utrzio Bladea za 730kn sa dostavom.

Daklem, na www.alloutdoor.co.uk je danas taj sator bio po cijeni od 69GBP plus dostava (normalna cijena mu je bila 83GBP, ali ovo je jedan od rijetkih web ducana koji jos uvijek skidaju porez kad kupujemo mi iz Hrvatistana )

Fino sam stavio kosaricu sator i LowAlpine 24l ruksak, s ciljem da kliknem i to kupim kad dodjem doma s posla -samo sto se oboje u medjuvremenu rasprodalo. Tak mi i treba akad sam bedak.
ZeGeNik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 20:19   #167
Danas sam s linka u postu iznad narucio Vango Blade 200 model 2018 (nije kaktus vec Pamir Green i nema vise narandzastog predvorja, vec je SMB) za niti 700kn (79.80GBP).

Ta cijena je od danas, ovaj puta nisam kalkulirao vec kliknuo na kupovinu brzinom munje
Dostava je 10.79GBP, i dalje skidaju porez za nas, nasao sam jos toga zanimljivoga po cijenama koje se ne odbijaju, tako da jedva cekam da paket stigne.
Cijena je naravno mrak, dostava jako povoljna, satora ima na lageru - tko treba neka ne razmislja predugo- PayPal placanje je moguce.
ZeGeNik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2019., 20:55   #168
Obećao sam dijete ovo ljeto odvesti na kampiranje pa mi treba pomoć oko kupovine šatora. Gledam malo po internetu pa kažu da je Husky neki best buy.
Trenutno mi je ovo zapelo za oko: http://www.huskyeu.eu/expedition-bac...loser-60l-5766. Imate li vi neku preporuku, iskustvo, na što pripaziti?
Buđet je 150 eurića
rale2505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2019., 16:06   #169
Tražim šator za dvije osobe za jednu noć. Velika je šansa da mi više neće trebati, a opet, možda mi se svidi

Izbor je sužen na 2 modela, važna je masa i veličina smotanog šatora (planinarenje), te naravno cijena.

https://www.intersport.hr/mckinley-e...2-sator-407032

https://www.intersport.hr/mckinley-paros-3-sator-78001

Ima li tko iskustva s navedenim šatorima?

Hvala
trnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2019., 18:24   #170
Quote:
rale2505 kaže: Pogledaj post
Obećao sam dijete ovo ljeto odvesti na kampiranje pa mi treba pomoć oko kupovine šatora. Gledam malo po internetu pa kažu da je Husky neki best buy.
Trenutno mi je ovo zapelo za oko: http://www.huskyeu.eu/expedition-bac...loser-60l-5766. Imate li vi neku preporuku, iskustvo, na što pripaziti?
Buđet je 150 eurića
Izgleda sasvim solidno. Trebao bi biti i više nego dovoljan za ljetno kampiranje

Quote:
trnac kaže: Pogledaj post
Tražim šator za dvije osobe za jednu noć. Velika je šansa da mi više neće trebati, a opet, možda mi se svidi

Izbor je sužen na 2 modela, važna je masa i veličina smotanog šatora (planinarenje), te naravno cijena.

https://www.intersport.hr/mckinley-e...2-sator-407032

https://www.intersport.hr/mckinley-paros-3-sator-78001

Ima li tko iskustva s navedenim šatorima?

Hvala
Nemam iskustva s šatorima koje si linkao, ali sam davno imao McKinley šator (ne znam točan model, ali je bio najjeftiniji u intersportu) i slomio mi se odmah prvu noć čim je vjetar malo jače zapuhao. A i s nekim drugim stvarima iste marke nisam osobito zadovoljan, više puta me njihova oprema iznevjerila. No, ako planiraš samo jednu noć, trebali bi biti ok ako je vrijeme lijepo. Ako ti se svidi i kreneš češće bivakirat, lako kasnije kupiš nešto ozbiljnije
Odjn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2019., 21:36   #171
Quote:
Odjn kaže: Pogledaj post
Nemam iskustva s šatorima koje si linkao, ali sam davno imao McKinley šator (ne znam točan model, ali je bio najjeftiniji u intersportu) i slomio mi se odmah prvu noć čim je vjetar malo jače zapuhao. A i s nekim drugim stvarima iste marke nisam osobito zadovoljan, više puta me njihova oprema iznevjerila. No, ako planiraš samo jednu noć, trebali bi biti ok ako je vrijeme lijepo. Ako ti se svidi i kreneš češće bivakirat, lako kasnije kupiš nešto ozbiljnije
Znači da ne očekujem previše i da će poslužiti za jednu noć. To je onda to.

Hvala
trnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2019., 19:07   #172
Malo sam se preračunao s dimenzijama. McKinley Escape 10.2 je solidan šator, ali definitivno nije za dvije osobe. Dvoslojni, kvalitetne izrade, korektne cijene.


U Pevecu sam kupio Monodome 2, puno je veći, ali jednoslojni i kvalitete u rangu cijene, 150 kuna.

Javim se kada isprobam
trnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2019., 09:41   #173
Ovako...
- ako nije hladno, jednoslojni šator je sasvim u redu
- samostojeći šator je kudikamo praktičniji za slaganje od nesamostojećeg
- osobni dojam - samostojeći šatori su "komforniji", imaju veći volumen - kada je vjetar to je mana
- vreća za spavanje i podloga (karimat) trebaju biti u sretnom zajedništvu sa šatorom
- voditi brigu da se treba složiti i priručni jastuk
trnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2020., 00:46   #174
Prodaje li netko šator za 2 osobe, do 2kg, za na bicikl, po prihvatljivoj korona-cijeni (ajmo reć cca 400kn)?

Još ako je zelen, pa da se uklopi u okoliš kod divljeg kampiranja, mrak.
perich is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2020., 01:23   #175
Quote:
perich kaže: Pogledaj post
Prodaje li netko šator za 2 osobe, do 2kg, za na bicikl, po prihvatljivoj korona-cijeni (ajmo reć cca 400kn)?

Još ako je zelen, pa da se uklopi u okoliš kod divljeg kampiranja, mrak.
Znaci, eto tebe na Blidinje...
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2020., 11:12   #176
Neke okolnosti su mi se promijenile pa ništa od BiH, odradit ću 4-5 dana morsku turu. Pa možda na jesen na Blidinje...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
perich is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2020., 17:03   #177
Nego, zamjerio sam sebi sator ferrino lightent. Nisam ga jos narucio, mislim da cu uskoro. Zbog kompaktnosti i tezine, mislim da je OK za bicikl.
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2020., 20:18   #178
Sve super osim cijene. Vidim da je oko 200-250€, debelo preskupo za mene.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
perich is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2020., 22:14   #179
Nabavio Vango Blade 200.
Test ide za manje od mjesec dana

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
perich is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2020., 20:10   #180
Kad kažu preskup, to može bit relativno. Imam Ferrino shaba i prošle godine je preživio neveru. Šator se savijao skoro pa da je bio poravnat za zemljom (govorim o šatoru visokom skoro 2m) i već sam ga vidio kako polomljen leti zrakom. Međutim, priča ima sretan kraj.
Nakon završetka nevere ušao sam u šator a on potpuno čitav i suh. Šipke isavijane, ne previše, i dalje funkcionalne. Nisu pukle.
Tu bih htio napomenuti da je šator bio podignut po PS-u: svi kolčići na mjestu, šator zatvoren. A i netom sam mu bio obnovio impregnaciju jer je počeo prokišnjavat od starosti.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:23.