Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Nautika

Nautika Hvali more, drž' se kraja.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2017., 15:20   #1
Kupovina novog fishermana

Pozdrav!

Planiram kupiti novo plovilo pa mi se trenutno ovo čini kao najpovoljnija opcija:
Blumax 550 Open ili Bellingardo 550 Open

Na to planiram staviti motor 40/70, Yamahu ili Mercury.

Da li bi to u paketu funkcioniralo, odnosno da li je taj motor dosta za te fishermane ili ipak treba nešto jače?

Gotovo uvijek se vozimo supruga i ja, i dvoje klinaca.
Mislim da za to ne bi trebalo biti problema, ali ako bi još netko bio unutra... ne znam, nisam pametan...

Svaki savjet je dobrodošao.

Zahvaljujem!
Pozdrav
NCcity is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 12:45   #2
Trebalo bi biti dosta. Trenutno vozim gliser dužine 5,40 m sa kabinom i sličnom posadom (2 roditelja + 2 djece) sa Hondom 40 i dosta je. Ako smo baš nakrcani sa hranom i vodom, malo se rasporedimo dok izglisira, ali nakon toga je OK. A kabinske verzije su cca 100 kg teže od opena, tako da ne bi smio imati problema sa 40/70 motorima na openu, tim prije što su ta oba spomenuta motora po kubikaži i veća od moje Honde. Eventualno se možeš poigrati sa propelerima, odnosno staviti sporiji ako se standardni bude previše mučio dok izglisiraš na maksimalnom opterećenju.
Da li bi jači motor bio bolji - bi, ali ne bi riješio ništa što ne bi riješilo pametno korištenje predložene konfiguracije na moru. Pod time prvenstveno mislim praćenje prognoze i planiranje putovanja.
Inače ne preferiram te opene jer su putnici izloženi vjetru i špricanju, pa se nakon dvadesetak minuta vožnja pretvori u mučenje i skrivanje putnika u zavjetrinu. Što ako se npr. tijekom dana digne maeštralun pa put koji si ujutro po bonaci prevalio za pola sata, sada tučeš polako dva sata kontra vjetra i vala. Zamisli ženu i djecu koje svaku minutu zapljusne malo mora, omotane u ručnike i stisnute na sjedalima. Što bi ti žena rekla kad bi se dokopala kopna nakon sata takove vožnje ?
Ne da te odgovaram, ali ljudi se zanesu "jeftinim" prilikama koje poslije skupo plate na godišnjem.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 16:03   #3
Hvala na savjetu!
Pozdrav
NCcity is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 20:11   #4
Quote:
NCcity kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Planiram kupiti novo plovilo pa mi se trenutno ovo čini kao najpovoljnija opcija:
Blumax 550 Open ili Bellingardo 550 Open

Na to planiram staviti motor 40/70, Yamahu ili Mercury.

Da li bi to u paketu funkcioniralo, odnosno da li je taj motor dosta za te fishermane ili ipak treba nešto jače?

Gotovo uvijek se vozimo supruga i ja, i dvoje klinaca.
Mislim da za to ne bi trebalo biti problema, ali ako bi još netko bio unutra... ne znam, nisam pametan...

Svaki savjet je dobrodošao.

Zahvaljujem!
Pozdrav
ovo ljeto i ja sam intenzivno tragao za fishermanom od 5,5 metara te sam kod svakog upita o modelima koje ti spominješ naišao na kritike ljudi koji poznaju te brodice, a njihova iskustva sa njima nisu bila pozitivna osim što su prihvatljivija cijenom.
debe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:01.