Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2017., 15:37   #1961
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Žena što vodi sate na je rekla jednom da ako vježbamo jogu svaki dan ujutro i navečer, za tri mjeseca ćemo imati potpuno novo tijelo. E to mi je bacilo bubu u uho. I da, pričala je o nekim ciklusima, kao snaga se radi svakih ne znam koliko 48 ili 72 sata, a fleksibilinost valjda možeš svakih 9 sati, tako nešto. I da to što mi dođemo dva puta tjedno ne vježbamo fleksibilnost nego snagu, itd.
Cisto iz nekog fizickog aspekta - vjezbati mozes svakih 6 sati, ovisno o intezitetu i volumenu. Ako radis vjezbe snage sa utezima, jedanput tjedno radis max kilaze.

Sta se tice fleksibilnosti, jedanput dnevno je top, sve vise od toga ces satrat tijelo. Ashtanga se radi 6 puta tjedno, a ona je iznimno zahtjevna za vezivna tkiva.

Ja san na pocetku radija ashtangu 2 puta dnevno (ucitelj mi nije reka, ja nisan pita, a navika san druge joge radit 2 puta dnevno) ... nakon par tjedana san bija skrsen ka da san skocija iz aviona, a padobran se nije otvorija.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 23:41   #1962
Hvala svima na odvojenom vremenu i odgovorima, doduše nakon nekih sam još zbunjenija. Znači snaga može biti i više puta u danu, ali fleksibilnost ne, zanimljivo.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 16:02   #1963
dragi svi!

molim vas za prepouku za studio u zagrebu!

do sada sam vježbala doma, ali htjela bih svoju praksu podići na viši nivo, tako da tražim nešto dinaminčno, s pouzdanim, uhodanim i upućenim učiteljima/cama!

razmatram pink elephant, velvet pepper, om jogu..

pretpostavljam da probni sat daje najbolji uvid, ali voljela bih čuti vaša iskustva.

hvala!
__________________
::moj album::
topshop, miss selfridge, benetton, fred perry, zara :)
amiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 16:43   #1964
Quote:
amiee kaže: Pogledaj post
dragi svi!

molim vas za prepouku za studio u zagrebu!

do sada sam vježbala doma, ali htjela bih svoju praksu podići na viši nivo, tako da tražim nešto dinaminčno, s pouzdanim, uhodanim i upućenim učiteljima/cama!

razmatram pink elephant, velvet pepper, om jogu..

pretpostavljam da probni sat daje najbolji uvid, ali voljela bih čuti vaša iskustva.

hvala!
Imaš na pdf-u Rekreacija temu Yoga gdje smo dosta pisali o tome - link.

Najbolje da odeš na probni sat u više studia pa sama odlučiš jer ne pašu svima isti tipovi učitelja niti atmosfera. Meni osobno Pink ima najveću koncentraciju profija.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 20:56   #1965
Quote:
amiee kaže: Pogledaj post
dragi svi!

molim vas za prepouku za studio u zagrebu!

do sada sam vježbala doma, ali htjela bih svoju praksu podići na viši nivo, tako da tražim nešto dinaminčno, s pouzdanim, uhodanim i upućenim učiteljima/cama!

razmatram pink elephant, velvet pepper, om jogu..

pretpostavljam da probni sat daje najbolji uvid, ali voljela bih čuti vaša iskustva.

hvala!
evo ja sam probala sva 3 studija za koja si pitala.

pink elephant je po meni najbolji, ne znam kakvi su sad treneri, ja sam prije 3 godine isla kod petre i ona mi je bila super. bas se posveti svakome posebno, simpaticna i draga, studio je velik, nema previse ljudi, imas dovoljno prostora. vjerojatno cu se opet vratit tamo.

velvet pepper - meni osobno katastrofa i to zbog trenerice christiane koja mi se nikako nije svidjela. bila sam tamo i kod trenerice martine i ona je okej, ali christiana nikako, ne znam jel joj bio los dan, al bila je bahata, nabrijana, nije se uopce posvetila ni trudila da ista pokaze pa sam morala gledat okolo ljude da pohvatam sta se radi. da stvar bude gora bila sam na onoj jogi na ljuljacki 1. put u zivotu. ukratko, ona je sve ono sto trener joge ne bi trebao biti.

om joga - okej treneri, ali prostor je uvijek prepun ljudi, doslovno covjek na covjeku. bojim se ispruzit ruke do kraja da nekog ne lupim u glavu. koliko sam shvatila nemaju ogranicenja koliko ih se moze upisati, pa je prekrcano i lose za vjezbanje. najjeftiniji su, ali sta ti to vrijedi kad trener ni ne moze doci do tebe, pokazati kako se sto izvodi i sl. od toliko ljudi.
__________________
love me or hate me, but spare me your indifference 🌙
lily_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 10:54   #1966
Kao što kolegica Fish 1968 ispravno napomenula, posoji tema o yogi na pdf-u rekreacija (a dala je i link na tu temu).

Ne želim nikog tjerati, ali yoga kao vrsta rekreaciji baš i ne spada u alternativu.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 11:25   #1967
Pitanje početnice

Bila sam jučer drugi put na vinyasa yogi. I lijepo smo se lagano rastezali, asane sam skoro sve mogla napraviti; osjećala sam kako mi se kralježnica rasteže. Međutim, zašto danas osjećam bol uzduž kralježnice. Čini mi se kak da su mi kralješci u "lokeru" i sad se sve pokušava vratiti na staro.
Što se ustvari događa? Jesu li to rastegnuti ligamenti, a mišići slabi pa ne podržavaju novu postavu? Pomozite mi, rasvijetlite me.
Hvala.
shorkad is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 11:32   #1968
Quote:
shorkad kaže: Pogledaj post
Bila sam jučer drugi put na vinyasa yogi. I lijepo smo se lagano rastezali, asane sam skoro sve mogla napraviti; osjećala sam kako mi se kralježnica rasteže. Međutim, zašto danas osjećam bol uzduž kralježnice. Čini mi se kak da su mi kralješci u "lokeru" i sad se sve pokušava vratiti na staro.
Što se ustvari događa? Jesu li to rastegnuti ligamenti, a mišići slabi pa ne podržavaju novu postavu? Pomozite mi, rasvijetlite me.
Hvala.
Za ovakva pitanja se možeš premjestiti na istu temu na pdf-u Rekreacije.

Nema išta čudno u tome da kada čovjek nešto prvi put vježba da to sutra osjeća, to su samo mišići, ligamenti, tetive koji nisu navikli da se istežu na određeni način.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 11:38   #1969
Misici i vezivna tikiva nakon sta se rastegnu (pogotovo ako nisu naviknuta na to) produciraju upalu zbog mikro ozljeda nastalih rastezanjem i onda se stezu da bi sprijecila danje ozljede. Pricekaj koji dan, pa vidi oce bit bolje.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 08:22   #1970
Pozdrav svima na topicu

da li mi netko može reći gdje mogu kupiti dobar i kvalitetan Jala Neti? Plastični ne dolaze u obzir.
Mislim si da naručim bakreni iz Indije, ali bi volio prvo vidjeti što se nudi kod nas...i da cijene ne diraju nebo

Hvala unaprijed
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 19:13   #1971
Pozdrav svima. Htjela bih početi vježbati yogu, ali od kuće.... Pa možete mi preporučiti neke videe? Hvala unaprijed....
daniela k is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 16:10   #1972
Quote:
daniela k kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Htjela bih početi vježbati yogu, ali od kuće.... Pa možete mi preporučiti neke videe? Hvala unaprijed....

Evo jedan sajt
https://www.doyogawithme.com/
Nadam se da sam pomogla
Tanjanjanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 00:49   #1973
Marihuanu sam zamjenio yogom, ne mogu baš reći da je isto ali pomaže.
Petar Uriel Ori is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2019., 00:19   #1974
Ovu tetku je čisti užitak gledati...vrh!
Dobijem motiv ne samo gledati već i pokrenuti se sam.

https://youtu.be/SZCxKjgReQ4
khari is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2019., 20:54   #1975
Nema mi slađe nego zveknut glavom od pod iz vrane/bakasane
Neprocjenjiva radost nasmijati se samom sebi
__________________
A quiet mind is able to hear intuition over fear.
CharleyGrinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2020., 20:47   #1976
Pozdrav svim forumašima! Imao bi pitanje ako netko zna ili može preporučiti joga retreat vikend (može i tjedan dana). Lokacija Hrvatska i Srbija dolaze u obzir. Hvala unaprijed, može odgovor tu ili na privatnu poruku.
Simplex1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2020., 14:30   #1977
našla sam super online shop za prostirke i ostale stvari za jogu, imaju Manduku, Pranu i ostale kvalitetne stvari. sebi sam kupila Manduka pro, tek kad kupiš kvalitetniju prostirku skužiš kolko one jeftine nemaju smisla. www.jogaline.hr
Star586 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2021., 21:02   #1978
Da se upišem i ja u "jogije". Krenuh pre par dana, nisam baš rastegljiv ali osećam pozitivne posledice jer sam u stresnom periodu.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2021., 03:06   #1979
Quote:
moondaughter kaže: Pogledaj post


btw, skromnog sam mišljenjca da treba ostat na duhovnosti
Poceo sam raditi yogu koju taj studio naziva "hot yoga." Uglavnom, radi se u dvorani zagrijanoj na otprilike 37C sto mi jako odgovara jer mi se cini da mi se misici i zglobovi lakse prilagode redoslijedu vjezbi.

Zanima me samo fizicki aspekt - ocuvanje i poboljsanje mobilnosti, snage i izdrzljivotsti dok me duhovni aspekti uopce ne zanimaju niti me proucavanje istih privlaci. Ne zanima me odvec "teorija" niti mi se iskreno da citati traktate o tim stvarima.

Neki ce reci da to nije yoga, no meni to ne smeta - sto se mene tice moze se zvati kako god zeli sve dok ne trebam nikakve egzoticne sprave i posebne setupove za protegnuti se.

Mojih pet centi
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2021., 11:31   #1980
Ajd, kad vec ides na jogu dobro je da ides na jednu od vecih budalastina jednog od kretenskijih gurua sa jednom od vecih sansi povrede u povijesti joge

A buduci nije neizgledno da je dobar dio fizicke prakse u kasnokolonijalnoj i postkolonijalnoj ekspanziji ionako pokrala od gimnastike i kalistenike, pa to samo pokvarila dizbalansom pretjeranim istezanjem - koji ce ti to k. kraj normalnih sportova

Osim ako je zbog cura koje na to nagrcu, jedini razuman razlog da heterocis musko ide na to cudo
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:20.