Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Web development

Web development Programiranje, dizajn, hosting i sve ostalo vezano uz razvoj web siteova

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2017., 19:43   #81
za wordpress.com ti ne treba hosting, jer to je kao hosting. no to je ograničena verzija.
ne vjerujem da možeš instalirat dodatne stvari, kao razne teme i plugine koji se obično mogu naći.

trebala bi iskušati prvo na poddomeni, a poslije lako možeš kupiti domenu, ako je to ono što želiš i posložiti si na nju.

Dok je recimo, ako kupiš hosting, wordpress [koji je inače besplatan] obično dostupan kroz 4-5 klikova u admin sučelju,
gdje te pita ime stranice, lozinku i korisničko ime i to ti je cijela mudrost. tada dobiješ mogućnost da radiš što te volja,
zapravo. instaliraš koju god temu hoćeš i uređuješ kako hoćeš. dok je na wordpress.com to mislim dosta ograničeno.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 11:24   #82
@inflame hvala na odgovoru
__________________
“To the stars who listen — and the dreams that are answered.”
*nailla* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2019., 13:23   #83
Da malo dignem temu, kojeg hosting providera odabrati? Treba mi nešto nezahtjevno. Par GB prostora, promet 50-100-unilimited. Netreba nešto previše sub i alias domena. I možda 1-2 baze.
Bio sam na MyDataKnoxu, oni su ok za samo 70ak kn+PDV ali gledam postoje li druge opcije. Čini mi se da je odmah sljedeći S4W koji za 150kn nudi otprilike sve to što trebam. Bilo bi poželjno kada bi host nudio live podršku/chat a ne da moram otvarati tickete i gluposti.
energyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2019., 21:30   #84
Quote:
energyman kaže: Pogledaj post
Da malo dignem temu, kojeg hosting providera odabrati? Treba mi nešto nezahtjevno. Par GB prostora, promet 50-100-unilimited. Netreba nešto previše sub i alias domena. I možda 1-2 baze.
Bio sam na MyDataKnoxu, oni su ok za samo 70ak kn+PDV ali gledam postoje li druge opcije. Čini mi se da je odmah sljedeći S4W koji za 150kn nudi otprilike sve to što trebam. Bilo bi poželjno kada bi host nudio live podršku/chat a ne da moram otvarati tickete i gluposti.
Teško da će netko ponuditi live chat.
Hosting bi onda trebao koštati najmanje 500 kn mj.

Ovo što si plaćao 70 kn /mj je pretpostavljam vps?

Kod svakog pružatelja usluge treba otvoriti ili tiket ili poslati email.
Tiket je potreban da znaju što se radi i koliko je utrošeno sati.

Pa MyDataKnox ima i jače pakete.

Baš pogledao ponudu S4W, setup servera u roku od 3-4 dana od uplate.


Ograničeni su sa ponudom OS-a, na digital oceanu možeš vrtiti koji god hočeš linux, kreira se mašina u virtualbox lokalno i importa kod njih.

Nije dosta jedan vps, uzmeš 2 ili 3 ili više i loadbalancer za $10 /mj.
Droplet spreman u roku između 2 min i 4 sata.
crvenipapagaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2019., 03:36   #85
Pozdrav, uzeo sam hosting u wmd-a i zakupio domene u godaddyja. Za jednu domenu se nisam mogao odučiti kakva će bit pa sam uzeo još jednu, a staru išao redirectat. Tu mi je nasao problem, prvo sam napravio forward na godaddy stranicama, kao što piše u helpu, npr. domenu "moja-domena.com", forwardirao na "mojadomena.com", ali ni nakon par sati to ne radi (inače proradi odmah).

Kad radim forward s godaddy stranice, da li upisujem dns od godaddyja, ili od wmd-a? Da li je bolje forward/redirect napraviti tako, ili maknuti to s godaddy te u wmd cpanelu napraviti alias? Iako sam probao sve kombinacije i dalje ne radi, možda nisam dovoljno dugo čekao da se update dns.
Markonni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2019., 19:53   #86
domena

Bok, tek učim izradu weba pa me zanima kako mogu staviti web stranicu na internet tj ima li neki besplatni hosting i domena? na internetu ima toga puno pa se ne snalazim bas. hvala !
Eliff is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2019., 21:10   #87
@ELiff

https://app.netlify.com/signup

sad, za besplatnu domenu baš i ne znam.
al ima jeftinih domena. na netlifyu možeš imat poddomenu.
što je ok, dok (se) učiš.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2019., 11:10   #88
Quote:
Eliff kaže: Pogledaj post
Bok, tek učim izradu weba pa me zanima kako mogu staviti web stranicu na internet tj ima li neki besplatni hosting i domena? na internetu ima toga puno pa se ne snalazim bas. hvala !
po mom mišljenju najbolji besplatni hosting link

A za besplatne domene je najpopularniji freenom link

besplatne ekstenzije u freenom su .tk, .ga, .ml, .cf, . gq

Napomena:kod većine free hostinga pa tako i kod ovoga gore ekstenzija .tk ne funkcionira, znači ostaju ti preostale četiri
a osim toga kad se registriraš u controlpanelu možeš odabrati 10-ak poddomena
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2019., 15:16   #89
Hvala @inflame i @Jerry_nidžo na korisnim linkovima

i jel mogu ikako dok pisem kod za stranicu povezat u head-u koda nazive tih domena sa svojim dizajnom i moze li se tu objavit i nesto sto sam napravis?
Eliff is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2019., 20:55   #90
Pozdrav,

Može li mi netko reći da li je bolje uzeti hosting kod nas ili vani negdje? Trebala bih hosting gdje bih mogla staviti par wordpress stranica ali da imam pristup i klasičnom cpanelu. Ima jako puno izbora i ne znam kuda krenuti
Solstice is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2019., 03:20   #91
Quote:
Solstice kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Može li mi netko reći da li je bolje uzeti hosting kod nas ili vani negdje? Trebala bih hosting gdje bih mogla staviti par wordpress stranica ali da imam pristup i klasičnom cpanelu. Ima jako puno izbora i ne znam kuda krenuti
Najbolje ti je (ako si starter) započeti s projektom tu na nekom od naših web hostinga.

Svejedno je koji ćeš odabrati. No ak se malkice bojiš, probaj na pondi.hr. A ak ćeš trebat neku podršku probaš na plus.hr. Ali čuo sam i da ovi ostali nisu loši pa je valjda svejedno.

ps: aaa... kak si izradila te stranice na WPu, lokalno si sama instalirala WP i radila na njemu ili...?
__________________
Sexbot against fembots! hahaha
Sexbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2019., 21:21   #92
Pozdrav, zna li netko jesu li tvrtke tipa infonet.hr pouzdane što se tiče domena i hostinga? Vidim da je registracija domene od 50 do 500 kn. Registrirala bih si neku domenu za web-stranicu tipa bloga/portala, nešto slično. Također na croadriji postoji neka "besplatna" registracija domene, je li to stvarno besplatno ili navlakuša? Ne znam ništa o web hostingu.
hamova is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2019., 08:07   #93
@hamova: koliko vidim, .net je besplatna ako već imaš kod njih plaćen hosting, a .hr je besplatna uz uvjet "da je Vaša djelatnost registrirana u Hrvatskoj".
lepton is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2021., 18:58   #94
Koje su trenutno povoljne opcije za shared hosting? Gledam studio4web, neki drugi? Bitno je i da korisnička podrška odgovara brzo.
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2021., 08:50   #95
Pazi na I/O ograničenje (pristup disku), studio4web bar je naveo, avalon npr. ne navodi, a isto ograniči (1 MB/s). Predlažem Plus Hosting, solidne performanse i podrška.
lepton is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2021., 12:58   #96
Muče me početničke hosting dileme, pa molim ako netko može pomoći.

Imam jedan free site na wordpress.com (ponuda usluga, freelancing), malo posjeta iz RH, ništa fancy, ukupno 10-tak stranica, tako da zainteresirane mogu uputiti da si tamo pogledaju ponudu. To mi je bio više kao probni, da se uhodam s osnovama WP-a.

Uskoro bih trebala vlastiti site (mojeime.com) i eventualno da ovaj gornje-spomenuti stavim kao poddomenu ali addon domenu (nadam se da ispravno koristim termine ).
Taj website bi trebao imati mogućnost naknadne integracije webshopa, zatim da posjetitelji mogu downloadati neke fajlove direktno sa sajta, tu bi još bio blog uz standardne stranice koje već idu u normalni privatni info/freelancerski biz site. Možda neki online course u ponudi, ali to tek za godinu dana ili više (to moguće ide preko druge platforme). Očekujem posjetioce i iz Hrvatske ali i izvana, ugl. SAD i EU, ne u nekom prevelikom broju.

U principu nije mi bed privremeno imati i besplatni site, ali onda nema ovih nekih funkcionalnosti koje će mi biti potrebne. Osim toga, teško je besplatne teme baš potpuno prilagoditi kako želim. I, iskreno, ne da mi se zafrkavati s besplatnom varijantom i onda ponovo to sve rekonstruirati na nekoj novoj temi jer sigurno neće sve glatko štimati nakon prebacivanja.

Naravno, cijena igra ulogu pa sam gledala Hostinger kao trenutno povoljnu opciju, ali molim nekog upućenijeg da mi kaže je li ovaj WP hosting dobar odabir, i koji paket - Starter ili Premium?
O Hostingeru sam pročitala i loše i dobre kritike, pa ne znam što da mislim o njima.

Uglavnom, trebam domenu i hostani WP website sa kojim imam minimalno tehničkog petljanja, a opet da mogu izgled/temu prilagoditi svojim potrebama.

EDIT: puno sam napisala () ali možda nisam nešto važno navela, ne snalazim se baš najbolje u svemu tome.
mariana3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2021., 11:39   #97
vidim da nude 100 gb i 100 stranica u startnom paketu, to naprosto ne može biti kvalitetan hosting
moj prijedlog je da ih zaobides u sirokom luku, pogotovo jer planiras i web shop. ja osobno imam na avalonu ali imaš i druge firme tipa plus.hr i slično. od stranih firma za wordpress stranice je na dobrom glasu siteground.com
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2021., 12:14   #98
Pozdrav,

Otvorio sam firmu i trebao bi dobar webhosting (za stranicu, mailove, etc.).
Može biti hrvatska firma, može biti strana.
Imate li kakve prijedloge jer sam skroz nov u tome

thx
prcagna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2021., 08:36   #99
@prcagna: Plus Hosting
lepton is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2021., 10:47   #100
thx
prcagna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:23.