Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2017., 19:45   #161
Blue Wlilis, dakako da ima smisla sve što kažeš.
Loše navike..hmmm.teško mijenjati, da, da...

Ponekad je dovoljno izbaciti jednu namirnicu koju dosta konzumiraju, npr. kupovno mlijeko ili pizzu, no ko bi se toga odreko ?

No nešto je do bolesti i dovelo, metodom eliminacije, bi se ubrzo otkrilo.
A i malo posta , tj. postiti barem 7 dana od svega, odreći se svih gluposti osim vode, bi bilo odlično.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 19:58   #162
Quote:
Blues Willis kaže: Pogledaj post
Neznaju kako misle helikobakter
Jako me zanima kako misle bakterije.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 00:11   #163
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Jako me zanima kako misle bakterije.
Nemaju mozak, ali imaju nešto drugo
poredak gena na kromosomima, koji se znatno razlikuje između živih organizama, vrlo dobro odražava mnoge njihove značajke. Primjerice, mikrobi koji stvaraju spore i time preživljavaju teške uvjete čak i stotinama godina, pokazuju vrlo karakteristična ‘genska susjedstva’ koja nisu prisutna u mikrobima koji ne mogu stvoriti spore

Rad pod naslovom 'The landscape of microbial phenotypic traits and associated genes' objavljen je u uglednom časopisu Nucleic Acids Research koji izdaje Oxford University Press (faktor odjeka 9.2; doi:10.1093/nar/gkw964). Za ovo istraživanje, znanstvena novakinja IRB-a Maria Brbić nagrađena je godišnjom nagradom Zaklade Branimir Jernej.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 07:36   #164
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Nemaju mozak, ali imaju nešto drugo
poredak gena na kromosomima, koji se znatno razlikuje između živih organizama, vrlo dobro odražava mnoge njihove značajke. Primjerice, mikrobi koji stvaraju spore i time preživljavaju teške uvjete čak i stotinama godina, pokazuju vrlo karakteristična ‘genska susjedstva’ koja nisu prisutna u mikrobima koji ne mogu stvoriti spore

Rad pod naslovom 'The landscape of microbial phenotypic traits and associated genes' objavljen je u uglednom časopisu Nucleic Acids Research koji izdaje Oxford University Press (faktor odjeka 9.2; doi:10.1093/nar/gkw964). Za ovo istraživanje, znanstvena novakinja IRB-a Maria Brbić nagrađena je godišnjom nagradom Zaklade Branimir Jernej.
Znači ipak ne misle.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 09:12   #165
VIDEO: How to Fix a Hiatal Hernia |
Jel ko probao ovo?


Nego, imam žgaravice, povremene, uglavnom najviše ovisi o meni, izbjegavam prekiselo, preslano, premasno, slatkiše, pogotovo čokolade izbacio ove gazirane gluposti i pijem samo vodu i eventualnu kiselu vodu..

Bio kod gastrića na gastroskopiji, prvi put nije uočen helio, drugi put je bio prisutan, pio trojnu terapiju, stanje je drastično bolje, mada mi je rekao da ću i dalje imat žgaravice, imam hijatalnu herniju, 3cm, još dok bi taj mišić mogao vratit u početni položaj, niko sretniji od mene..

Najviše drmam po voću i povrću a slatkiše čim manje uzimam a i to mi dobro dođe da se odviknem od njih, mada ne u potpunosti, tu i tam se zalomi pa ruknem jednu čokoladu
zvonac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 10:50   #166
Izbaci čokoladu pod obavezno.
Čajna mješavina kičice, stolisnika, pelina i komorača zaslađena medom od kestena 2x dnevno.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 11:08   #167
Dragi Zvonac,
ni jedan test nije 100% , nikada.

gle, zaludac i cijeli probavni trakt ti pokaze da se hranis krivo, i dalje si u svom zivotu nastavio svoje navike..
Jos imas cak srecu da ti tjelo pokaze da sa hranom nesto ili puno nije u redu. Neki ljudi nemaju takvih ili slicnih simtoma, pa ne kuziju nista.
Jedan Kolega od mene ima puna lica/vrat i cak po ledama mnogo bubuljica,
otvratno mnogo, a kaj, tjelo mu ocigledno ne podnasa zivotinjska proteina, tjera mu ostatke/smece iz koze van i ne vjeruje da je to od hrane. Zasto...
zato sto mu od djetinstva roditjeli i svi drugi kazu da mora jesti mesa i mlijecne proizvode da bude veliki i jak..i tako to navika na krivu hranu.
i tako on svaki dan za gablec ide po sendvic pun kobase ili naruci sa drugima obrok sa mesom. a gle ovo, svak dan zaljiva svoj vrt sa vodom, koda priroda treba svak dan vode iz neba, znaci hoce nesto zdravo da jede iz vrta, makar nije dobro da svak dan vode dodava, a na drugoj strani opet se natorba sa smecom , sa koje nismo bas 100% rodeni.

Tko hoce biti zdravi, trebao bi slusati svoje tjelo. crijeva ti se brani i muci da
uvozis nesto skodljivo u njega.

Cokolade nisu uopce nikakav problem ako je hcim vise kakao unutra,
a ne neke budalistine kao prah od mlijeka i drugo cudo (mlijeko od krava je za telo a ne za covjeka ili drugu zivotinju), najbolja cokolade za kuhanje, ima cak i dosta secera unutra od nasih glupih proizvodaca (za svoju kuzicu su pametni, znaju da ljudi vole slatko a secer je jevtin).
Mozda ti treba par cokolada dok naviknes ili neki 1 tjedan, posle neces vise ni jednu drugu obicnu probati. Pa cak i nije ni problem takvu cijelu cokoladu pojesti od jedanput.
Ja sam 100% siguran da jedes kobase i mesa/ mozda i pastete, mljecne proizvode i mozda cak i mlijeko. Ajd, sir bi jos nekako proso, ali cak i to zna biti zlo.
Najbolje bi bilo da probas biti VEGAN, imat ces najbolje zdravlje i snage i neces nikad vise biti bolestan. Sa vremenom neces niti pozeljiti sa mesom, a sa pastetom nikako vise, cak ce biti tako da ako netko otvori pastetu pored tebe, da ti dode do povracanja od mirisa.
Do tebe je, jeli ces to vjerovati i probati ili ces se dalje muciti i svoje tjelo dok mozda vrlo tesko obolis.

Na kraju jos,: Meso/kobase/mlijeko .. to ti uzrok je to zasto ti tjelo/krv kiselo. i nemoj piti nikakve sokove/cocacole i slicne kemikalije.
Najbolje cistu vodicu , i malo pivice i vinceka ako si punoljetan.
Sok samo, ako si ga sam napravio, friski, ne kuhan, onda ima zdravlja u njemu , hcim je kuhan nema vise zdravlja, samo kalorije ostane, sve drugo uskoro sve ubito u soku. A sta mislis sta proizvodaci sokova rade da bi te bocice po 2 godine stajale u skladistu i ducanima?
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 17:29   #168
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Izbaci čokoladu pod obavezno.
Čajna mješavina kičice, stolisnika, pelina i komorača zaslađena medom od kestena 2x dnevno.
Opaaaa.
Potpisujem.
Kičica-stolisnik-pelin-komorač bravo, bravo.

Nego Biljka, kaj veliš i na lincuru ?
Gdje nabaviti korijen ?
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 19:31   #169
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Opaaaa.
Potpisujem.
Kičica-stolisnik-pelin-komorač bravo, bravo.

Nego Biljka, kaj veliš i na lincuru ?
Gdje nabaviti korijen ?
Tamo gdje je ima i gdje imaš dobru vezu.
Zaštićena je zakonom i ne smije se brati.
Ali...
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 00:33   #170
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Tamo gdje je ima i gdje imaš dobru vezu.
Zaštićena je zakonom i ne smije se brati.
Ali...
Znam da raste po Srbiji i Bosni po planinama, a tamo ne zalazim, niti ne namjeravam.
Ima i nekih što je pokušavaju uzgojiti, te šalju za Njemačku, mislim da je kilo 500-700 €, možda san u krivu.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 05:13   #171
@Blue Willis, jasno mi je, nis nije 100% sigurno, nit se ne hranim zdravo 100%..

Zaboravio rec, ove gluposti izbjegavam kolko mogu, pastete, salame, meso, sokove svih vrsta..
Velim, zna se zalomit pa koji put to uzmem ali u granicama normale, a ne da se prezderavam..
Prije sam dost mazal po slatkisima, ali u zadnje vrijeme sam to sveo na minimum.
Osobno, sve ima svoje granice..

Cim nekaj konzumiram, a nije zdravo, tijelo to javi, pa se tu kontroliram..
Mada velim, u svakom zlu ima nekaj dobrog, bar covjeka natjera da napravi neke promjene po tom pitanju i dovede se u red..

Ono kaj najvise konzumiram, cuspajzi, salate (zelena, paradajz, luk). A iza rucka, par badema, smoothie (jabuka, banana, kivi) banana. Mada (prije 1-2god) sam posle rucka znao uzet slatkise, sad umjesto toga, radije voce (jabuku, bananu) pojedem i bademe..

Nego, znam si napravit (banana, jabuka, kruska, kivi) smoothie u blenderu i to mi je taman za 3-4 case.

Da li je zdravo stavit izblendano voce u casama u frizider i da stoji 3-4 dana?
zvonac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 09:45   #172
Zvonac, izbaci luk i kivi iz ovoga što si gore naveo.
Iako izmiksano voće može stajatu u hladnjaku navedeno vrijeme, bolje ga je konzumirati odmah.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 10:06   #173
Zvonac,

interesantno, a nisi nis pisao o mlijeku, i slicno.
U frizideru je tak dugo dobro dok je ukus dobar, po ukusu, ako je prirodni,
osjetis jeli je jos dobro i ima vitamina /encima/zdravljai zivota u sebi.

Nemoj gresiti, hcim manje gresis stim bolje, tjelo treba dugo dok se ocisti, malo se ocisti za 3-5 dana, vise za negde tjedan dana, a jos vise treba mnogo mesecima i cak godinama.

Ja na tvom mjestu bi tako probao, da ne gresis , i da jedes sa mnogo masti ( Ulje koje ti pase, pa makar suncokretno ), u nikakvom slucaju da jedes mast od svinje ili bilo koje zivotinje, ni maslac od mlijeka, ni od biljka (nije zdravo).
Pa ajde, kada netko dobru bucnicu napravi, pa pojedes jednom u 2 tjedna, nece te ubiti niti velikih problema biti.
Probaj vrlo puno ulja staviti u jelo, pa i dosta octa u salatu, ako ide jabucni.
Probaj izbjegavati kruha i svu tjesteninu.
Nemoj se cuditi, probaj, ulje ce ti davati snage/kalorije, i stime ako imas previse kila, skinut ces pomalu, samo nece uspjeti ako jedes brasno.
Brasno je veliki uzrok problema sa zalucom/crijeva, secerom i sve oko toga.
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 12:27   #174
Mlijecne proizvode jako malo konzumiram, mlijeko sam izbacio iz prehrane.. Tjera me onda na wc

Ma lijen sam svaki dan si smoothie napravit
Pa onda si napravim za 2-3dana..

Kruh koristim, al ne bijeli, kako kad (seljacki, razeni, kukuruzno mjesani) tjestenine jedem..

Dok me primi zelja za slatkim, popijem malo javorovog sirupa (DM) odlican je..
Od previse ulja me zgaravica pocne mucit..
A sad dok dojde jesen-zima, onda koristim med sa propolisom, a i maticnu mljec, mada potonje koristim jako rijetko.

Nego, dal se taj misic (sfinkter) da vratit u pocetni polozaj?
Ima ko od vas hijatalnu herniju?
zvonac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 22:39   #175
Na tegobe żeluca Amol je kao spasioc (biljni preparat na bazi alkohola).

30 kapi sa pola ćaśe vode ili na żlićici śećera i poslije 20-30 minuta osjećate, da ponovo żivite.
Meni bolje djeluje s vodom.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 18:31   #176
Dajte da vas pitam nešto što me muči. Dakle, dijagnosticiran mi je atrofični kronični gastritis i refluks. Propisan mi je Nexium 8 tjedana za smanjenje kiseline te izmjena prehrane. Međutim, čitajući po stranoj literaturi dolazim do zaključka da u slučaju atrofičnog gastritisa nije problem pojačana količina kiseline, već upravo suprotno- manjak kiseline. Zna li netko nešto o tome i je li Nexium onda dobar izbor za liječenje?
__________________
E seppellire lassù in montagna, tutte le genti che passeranno, Mi diranno...Che bel fior!
limitedB is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 20:41   #177
Sumljam tesko na helicobakter,
ako se ga nade i lijecis , treb u njemu znati i kako dode do njega, ..znaci..ako ne nades uzrok mozes ga svaki dan opet dobiti i tako nikada ga se ne rijesiti.
svaki ga moze dobiti i iamati, svak dan se mozes zaraziti ako izades iz kuce.
Ako ne zivis sam, mozes se svak dan zariaziti od drugih ako je drugi/ga bolestan
od helikobakter etc..
evo, pola zivota negde sam bio zarazen, zadnjih 22g. sam zdrav i bez helikobaktera. bio sam jednih od prvih koji bio ljecen od helikobaktera i morao se svadati sa ljecnikom radi toga, da me ljeci od tog govna.

Postoje i prirodni put, caj od pelina na primjer, uzas to piti, ali bijezi sve ziovo od toga...pa pomaze..samo nije dosat jednom piti, moguce da treba i 2 tjedna piti.
i kiseli kupus moze pomoci...najlakse da se uzme 2 antibiotika negde 10 dana ili vec dugo postoji specialni antibiotik radi toga, sto nije nista drugo nego 2 antibiotik u jednoj tableti, opet negde 10 dana to ide.
Problem je u tome, da jedan antibiotik tom helikobakteru nist anemoze, jer 1 antibiotik ne djeluje u kiselini, u zalucu, pa ga nemoze ubiti ili iztjerati van...
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 18:37   #178
Travarstvo

Ima gastrtis već godinu dana. Nikako ga nisam mogao rijesiti pomoću tableta(zoltex, emanera-tableta za smanjivanje izlučivanja kiseline), ali ipak su djelovale za spriječavanje stvaranje kiseline, ali nisu lječile sami želudac koji mi je stalno pekao i bolio nakon neke hrane.

Negdje sam čuo za travarstvo Sabljaković-Horn i nabavio čaj za sam GASTRITIS uz to sam dobio i kapi(pretpostavljam da su bile od razbljažene švecke grenčice).
Pio sam ga 1 mjesec kao i kapi i Gastritis mi se povukao bar simptomi i sada pijem čaj svako toliko da održavam jer neznam pravi uzrok gastritisa !stres? (Helicobakter nije-testirano)

Čaj je dosta skup,ali djelotvoran 400kn dok su kapi 50kn. Čaj je odvratnog okusa(pelin predpostavljam) i mora se prilagoditi na okus,ali nakon par dana se navikne. čaj se pije svakih sat vremena po jedan gutaljtjekom čitavog dana, a napravi se 4dl za jedan dan. Kapi se piju 3 puta dnevno po jedna žlicica s vodom. Nakon tjedan ili 2 osjetio sam napredak.

Zaboravio sam napomenuti da sam imao i Gerb koji je sada pod kontrolom.

Kod travara sam čak i mogao uzeti i za helicobakter pilori (ali nisam jer nemam). Može čajeve postali poštom pa tako nemorate doći kod njega.

LInk za travarstvo
http://travar-ps.com/travarstvo/sabl...bljakovic-horn

Nadam se da će i vama pomoći
Grickovic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:57.