Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Web development

Web development Programiranje, dizajn, hosting i sve ostalo vezano uz razvoj web siteova

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2017., 10:26   #1
Jednostavan CMS za klijenta

E ovako,

recimo da postoji stranka koja ima web stranice. Stranka želi sama upisivati vijesti i ponekad toj vijesti dodijeliti dokument. I recimo da stranka ima minimum informatičkog znanja (zna napisati email, tekst u wordu i slično) što znači da korisnički interfejs mora biti jednostavan.

Da li netko ima iskustva sa takvom situacijom i koristi postojeće tehnologije ili da sam to isprogramiram?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 01:24   #2
Možeš koristiti neki CMS ili sam programirati, whatever floats your boat...
_filo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 07:06   #3
Imaš gotova rješenja u vidu gotovih CMS-ova, ali ta rješenja u pravilu teže biti što generičkija, pa se tu zna izgubiti jednostavnost. Ona se opet može postići ako radiš custom admin pluginove koje za client access pojednostavne sučelje, ali to se ne isplati raditi ako nije nešto što ćeš poslije reusati.

Rješenja iz nule se danas mogu relativno brzo napraviti kroz frameworke koji, između ostalog, nude i autogeneriranje CRUD-a ili toliko pojednostavljuju da možeš sam napraviti relativno brzo (Yii2, Laravel, CI). Naravno, ti frameworci nameću svoju logiku, pa na neke stvari možeš lako izgubiti ušteđeno vrijeme, ali kad jednom shvatiš logiku frameworka, onda se dalje stvari značajno ubrzaju.

Možeš raditi potpuno iz nule, pogotovo ako želiš omogućiti editiranje limitiranog dijela (tekst) postojeće stranice, bez nekih dodatnih mogućnosti. Naravno, što više toga radiš sam, veća je šansa za napraviti sigurnosni propust.

Tu je veće pitanje tvoje znanje nego znanje klijenta.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 15:18   #4
Zahvaljujem

Raditi ću od nule jedan jednostavan programčić, bar za početak. Baza podataka u kojem bi bile vijesti u obliku : 1 slika, jedan tekst i jedan naslov teksta.

Iako, danas u razgovoru naletih na još jedan problem. Kažu da bi bilo zgodno da sa mobitelom uslikaju šta treba i da mogu odmah to staviti uz vijest. Pobogu...

Ali mislim da je to već pitanje za podforum programiranje.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 19:34   #5
Responzivni dizajn CMS-a i što jednostavniji editor da bude moguće raditi na mobitelu...
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:31.