Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2017., 10:20   #161
Žene, hvala na ovom upozorenju za prick test. No, ipak ćemo mi na Srebrnjak pa ako se ispostavi da ne budemo zadovoljni tražit ćemo dalje. Iskreno ne očekujem neku rekaciju na prick testu, već iz krvi. Pišem sve kad obavimo pregled i testiranje.

Fran, curka nikad nije htjela mlijeko niti mliječno. Ja sam je poslušala: nikad je silila s KM, sir je jela kad je htjela (uglavnom u zapečenom obliku), jogurt do dana današnjeg nije probala. Ja sam se pitala jel moguće da osjeća da joj ne paše. Točno to, slijepi smo kraj zdravih očiju ponekad.

Ne treba mi nikakav test da mi to sve potvrdi. Otkad sam joj maknula sve mliječno njoj je stolica fantastična, od povraćanja ni p, nema više "boli me buša". Srećom, obožava rižino mlijeko i pije ga samo i s kakaom i baš mi je to drago. Bilo bi mi jedino zgodno zbog vrtića da imamo potvrdu za nešto da nam oni financiraju rižino, to je sve.

Isto da dodam, slažem se s nightfall da se alergije razvijaju.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 11:46   #162
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Žene, hvala na ovom upozorenju za prick test. No, ipak ćemo mi na Srebrnjak pa ako se ispostavi da ne budemo zadovoljni tražit ćemo dalje. Iskreno ne očekujem neku rekaciju na prick testu, već iz krvi. Pišem sve kad obavimo pregled i testiranje.

Fran, curka nikad nije htjela mlijeko niti mliječno. Ja sam je poslušala: nikad je silila s KM, sir je jela kad je htjela (uglavnom u zapečenom obliku), jogurt do dana današnjeg nije probala. Ja sam se pitala jel moguće da osjeća da joj ne paše. Točno to, slijepi smo kraj zdravih očiju ponekad.

Ne treba mi nikakav test da mi to sve potvrdi. Otkad sam joj maknula sve mliječno njoj je stolica fantastična, od povraćanja ni p, nema više "boli me buša". Srećom, obožava rižino mlijeko i pije ga samo i s kakaom i baš mi je to drago. Bilo bi mi jedino zgodno zbog vrtića da imamo potvrdu za nešto da nam oni financiraju rižino, to je sve.

Isto da dodam, slažem se s nightfall da se alergije razvijaju.
Naravno da trebate obaviti preglede na Srebrnjaku a uvijek mozes potraziti drugo misljenje. Mi smo Srebrnjak zamjenili Rebrom a zatim smo i tog prvog dr. sa Rebra zamnijenili drugom dokoricom i to prvenstveno zbog nacina na koji ona prodi hipesenzibilizaciju. Naime prvi dr. ju provodi injekcijama, a druga dr. sublingvalno sto mom sinu vise pase jer zbog autoimune bolesti Henoch-Schoenlein purpure sa kojom se borimo vec 6 godina ima oslabljene kapilare i pikanja su nam zadnji izbor. Ova druga dr nam je i promijenila tepapiju, Mali je pio Claritine a sada je na Aeriusu koji ju bolji za simptome disnog sustava i mo sinu su za sada idealna terapija.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 11:55   #163
Drago mi je da ste našli liječnika koji vam odgovara.

Iskreno, volim dosta toga odraditi privatno, ali mi je malo dosta toga da moram za sve platiti da bih dobila baš ono odličnu uslugu (pod time mislim i dobar pristup liječnika). Tako da ćemo početi sa Srebrnjakom pa vidjeti što kako dalje. Drago mi je pročitati da to ne mora značiti da tamo moramo ostati, već eventualno tražiti dalje.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 09:58   #164
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Drago mi je da ste našli liječnika koji vam odgovara.

Iskreno, volim dosta toga odraditi privatno, ali mi je malo dosta toga da moram za sve platiti da bih dobila baš ono odličnu uslugu (pod time mislim i dobar pristup liječnika). Tako da ćemo početi sa Srebrnjakom pa vidjeti što kako dalje. Drago mi je pročitati da to ne mora značiti da tamo moramo ostati, već eventualno tražiti dalje.
Ja sam ti prije vecinu toga odrađivala privatno ali mi je to pojelo budzet - krenula sam redovitim putem i stavrno mogu reci da se sada vodimo stvarno kod doktora za koje nemam niti jedne lose rijeci i sve obavljamo u razumnim rokovima. A samo da naglasim da se na Rebru vodimo kod nefrologa, alergologa/imunologa i kod otorinologa. Prosjek posjeta navedenoj bolnici je jednom u dva tjedna.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 07:37   #165
Pozdrav svima.
Dobio mi je mali uputnicu za Klaićevu za medicinsku biokemiju i traži se IgE, RAST na KM, jaja, gluten, soju, kikiriki, KKS. Koliko sam shvatila pedijatricu to je samo vađenje krvi iz vene i mislila sam da to možemo doći bilokad, ali vidim da svi tu pišu o naručivanju.
Ako mi netko zna reći jel se moramo i za ovo naručiti ili samo ako nas pošalju dalje na pregled bila bi jako zahvalna.
__________________
"DON'T PANIC"
Izmaglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 08:54   #166
Quote:
Izmaglica kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Dobio mi je mali uputnicu za Klaićevu za medicinsku biokemiju i traži se IgE, RAST na KM, jaja, gluten, soju, kikiriki, KKS. Koliko sam shvatila pedijatricu to je samo vađenje krvi iz vene i mislila sam da to možemo doći bilokad, ali vidim da svi tu pišu o naručivanju.
Ako mi netko zna reći jel se moramo i za ovo naručiti ili samo ako nas pošalju dalje na pregled bila bi jako zahvalna.
za Klaicevu ne znam, ali Rebro te pretrage radi bez narucivanja ali se treba doci najkasnije do 9 sati.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 09:41   #167
Quote:
Izmaglica kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Dobio mi je mali uputnicu za Klaićevu za medicinsku biokemiju i traži se IgE, RAST na KM, jaja, gluten, soju, kikiriki, KKS. Koliko sam shvatila pedijatricu to je samo vađenje krvi iz vene i mislila sam da to možemo doći bilokad, ali vidim da svi tu pišu o naručivanju.
Ako mi netko zna reći jel se moramo i za ovo naručiti ili samo ako nas pošalju dalje na pregled bila bi jako zahvalna.
za vađenje krvi se ne treba naručiti, samo dođete
samo dođite prije 8 jer ćete inače čekati jako dugo
ili ako može muž čak i iza 7 odbaciti uputnicu pa onda vi dođite u 8 jer od 8 rade
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 12:05   #168
Dugujem vam javljanje sa Srebrnjaka.

Sve u svemu smo zadovoljni. Našli parking, ukupno smo tamo bili 2 i pol sata. Skroz ok. Curka je bila super, uspjelo joj je ne biti dosadno, surađivala je. Alergologica nas je saslušala, poslala na prick test, negativan je, to sam i očekivala. Onda smo čekali vađenje krvi, tome sam se i nadala. Kad smo došli na vađenje pitala sam jel venska krv, jel se to može vaditi malom djetetu pa mi se sestra tamo počela smijati. Hahaha pa kaj je vama, dijete vam ima skoro dvije godine, HAHAHAHAHA! Ja onak ok, od frendice mali često u bolnici i dosad mu stalno vadili krv iz prsta, samo sam ljubazno htjela pitati jer me zanimalo i valjda imam pravo pitati nešto za svoje dijete? Hihihi, hohoho.

Nalaze ćemo saznati na kontroli za 3 tjedna. Dojma sam da je bilo ok, dosta toga nam je stavljeno da se ispita iz krvi, hoće li biti nešto ili ne, ne znam. Svakako mi je drago da smo otišli, još više da smo dobili termin tako brzo.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 14:03   #169
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Dugujem vam javljanje sa Srebrnjaka.

Sve u svemu smo zadovoljni. Našli parking, ukupno smo tamo bili 2 i pol sata. Skroz ok. Curka je bila super, uspjelo joj je ne biti dosadno, surađivala je. Alergologica nas je saslušala, poslala na prick test, negativan je, to sam i očekivala. Onda smo čekali vađenje krvi, tome sam se i nadala. Kad smo došli na vađenje pitala sam jel venska krv, jel se to može vaditi malom djetetu pa mi se sestra tamo počela smijati. Hahaha pa kaj je vama, dijete vam ima skoro dvije godine, HAHAHAHAHA! Ja onak ok, od frendice mali često u bolnici i dosad mu stalno vadili krv iz prsta, samo sam ljubazno htjela pitati jer me zanimalo i valjda imam pravo pitati nešto za svoje dijete? Hihihi, hohoho.

Nalaze ćemo saznati na kontroli za 3 tjedna. Dojma sam da je bilo ok, dosta toga nam je stavljeno da se ispita iz krvi, hoće li biti nešto ili ne, ne znam. Svakako mi je drago da smo otišli, još više da smo dobili termin tako brzo.
za neke pretrage se mora vaditi venka krv - ok, mozda je glupa reakcija tehnicarke u labosu jer misli da svi moraju sve znati - al hebat ga, nisu svi ljudi na zalost stvoreni za radna mjesta koja obavljaju.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 14:14   #170
Ma neka, nisam ja ni mislila tipa paničariti, braniti vensku krv. Samo sam se interesirala. Reakcija je bila nepotrebna, još me posprdno pita "kaj nikad djetetu niste vadili krv", rekoh na svu sreću nismo, samo jednom u životu iz prsta za KKS. Ono, da mi je odgovorila "da gospođo, to vam je venska krv jer drugačije ne može" bi joj uzelo manje vremena nego da me dvije minute sprdala. To je sve.

Ali sve u svemu sam pozitivno iznenađena s osobljem, od doktora do sestara, ljubazni su i lijepo se ophode s djecom.

Javim kak je prošlo na kontroli i što kažu nalazi. Doktorica je spomenula da će raditi i intoleranciju na laktozu, međutim frendica koja se kuži u to mi je rekla da na papirima nigdje nije naznačena takva pretraga. Vidjet ćemo.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 17:14   #171
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
za vađenje krvi se ne treba naručiti, samo dođete
samo dođite prije 8 jer ćete inače čekati jako dugo
ili ako može muž čak i iza 7 odbaciti uputnicu pa onda vi dođite u 8 jer od 8 rade
Hvala ti puno!
__________________
"DON'T PANIC"
Izmaglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2019., 11:31   #172
Ima li netko preporuku za odraslog muskarca? Treba ici na alergotestove. Lijecnik ili barem bolnica, pretty please

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2019., 17:30   #173
Quote:
Cikcak kaže: Pogledaj post
Ima li netko preporuku za odraslog muskarca? Treba ici na alergotestove. Lijecnik ili barem bolnica, pretty please

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
https://www.kbc-zagreb.hr/o-nama/kli...ovenerologiju/

Koliko se sjećam oni su bili najbolji prije nekih 10-15 godina kada sam ja išla.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2019., 08:31   #174
Pozdrav

Da li možda netko zna kontakt ili e-mail za naručivanje kod imunologa/alergologa dr.Darka Richtera ? Zvala na par brojeva ,ali uzaludno

Hvala
migica-7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2019., 08:35   #175
Quote:
migica-7 kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Da li možda netko zna kontakt ili e-mail za naručivanje kod imunologa/alergologa dr.Darka Richtera ? Zvala na par brojeva ,ali uzaludno

Hvala
poslala na pm
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2020., 19:28   #176
Malac mi je nakon kupanja na nogama dobio osip koji ga svrbi. Je li jos tko imao takvo iskustvo? Sumnjam da mozda ima previse klora u ovoj nasoj vodovodnoj vodi.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2020., 15:42   #177
Gdje privatno u Zg obaviti alergo testiranje? Ima neko savjet za dobar labos jer ih je u danasnje vrijeme na stotine..

Naime, otkad boravim u prirodi, oci mi suze konstantno, kao da mi neko zabija igli u oci, nos mi curi i imam sve popratne simptome..
Ne zelim predugo cekati rezultate..

Hvala
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2020., 08:59   #178
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Gdje privatno u Zg obaviti alergo testiranje? Ima neko savjet za dobar labos jer ih je u danasnje vrijeme na stotine..

Naime, otkad boravim u prirodi, oci mi suze konstantno, kao da mi neko zabija igli u oci, nos mi curi i imam sve popratne simptome..
Ne zelim predugo cekati rezultate..

Hvala
Ne znam, ali ja sam se sa sličnim simptomima javila svom LOM-u i dala mi je Nixar tablete, preporodila sam se
Svakako planiram napraviti i obradu ali probaj ovako da se riješiš muka
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2021., 22:11   #179
Primjerila sam da mi curka unazad 10ak dana “kasljuca”.. cak nije to ni kasalj nego kao da ju nesto skaklja u grlu i onak jedno se “zakaslje” (al opet nije kasalj ne znam kako da objasnim)
To radi kad je mirna i kad gleda tv.. u igri ili u boravku vani to nikad ne radi.. kao da onda o tom ni ne misli.
Ima li netko iskustva s Poliklinikom Helena sta se alergo testova tice ili je Srebrnjak ipak broj 1?
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2021., 22:21   #180
Za pocetak ti je najbolje privatno izvaditi ukupni ige, pa ce ti na temelju toga ped dati uputnicu za daljnju obradu i prepisati neki lijek ako je potrebno
Na Srebrnjaku trenutno nije bas velika guzva, njih svakako preporucam
LingerMaggie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:51.