Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2016., 18:35   #581
Quote:
Guater kaže: Pogledaj post
Od kad do kad su upisi na fpz ove godine?

Keep calm and use Tapatalk
Nitko ne zna?

Keep calm and use Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 19:55   #582
Zna Google
Robert Mugabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 17:52   #583
Sve pise na stranicama faxa... apsolutno sve. Organizacije je na razini na fpz-u.
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 20:51   #584
Quote:
lav_18 kaže: Pogledaj post
Organizacije je na razini na fpz-u.
Tete u referadi su na razini, organizacija bi mogla biti i bolja
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 10:26   #585
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
Tete u referadi su na razini, organizacija bi mogla biti i bolja
A uvijek moze bolje, al fkt naspram 10 godina i danas, nebo i zemlja...
Jos mjesec dana i nestaje i e-student napokon...
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 00:51   #586
Quote:
lav_18 kaže: Pogledaj post
Jos mjesec dana i nestaje i e-student napokon...
nego?
Golden lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 18:44   #587
Quote:
Golden lily kaže: Pogledaj post
nego?
Merlin od srca.
Al nije jos nestao.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 13:42   #588
Pozdrav! Imam jedno pitanje pa me zanima da li je netko imao (ili zna) za sličan slučaj. Dolazim sa drugog faksa i položio sam razliku ispita. Na diplomskom bi trebao odabrati nešto za izborni predmet, pa me zanima da li je moguće za izborni uzeti predmet sa preddiplomskog? Pošto nisam imao priliku slušat taj predmet, a to me zanima. Da li bi mi tako nešto odobrili uz zamolbu, pošto sam na diplomskom, a uzeo bi predmet sa preddiplomskog?
abc1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 23:20   #589
zasto to ne pitas u referadi??
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 15:38   #590
Thumbs up studij prometa-izvanredno

Ima li tko da je studirao ili studira prometni fakultet ,ali izvanredno.Zanima me da li su predavanja obavezna? I Koliko vidim predavanja za izvanredne studente su bila četvrkom i petkom poslijepodne ,a subotom ujutro.Molio bih za bilo kakav savjet,a vezano za ovaj fakultet i to izvanredno studiranje jer se bavim sportom i nisam u mogućnosti redovno studirati,a ovaj fakultet me jako zanima.
Hvala
Brzi Gonzalez is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 17:49   #591
idi na neki privatni ili u inozemstvo ko normalni ljudi...
obavezna su skoro sva predavanja
DonDuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 03:18   #592
Quote:
Brzi Gonzalez kaže: Pogledaj post
Ima li tko da je studirao ili studira prometni fakultet ,ali izvanredno.Zanima me da li su predavanja obavezna? I Koliko vidim predavanja za izvanredne studente su bila četvrkom i petkom poslijepodne ,a subotom ujutro.Molio bih za bilo kakav savjet,a vezano za ovaj fakultet i to izvanredno studiranje jer se bavim sportom i nisam u mogućnosti redovno studirati,a ovaj fakultet me jako zanima.
Hvala
Predavanja za izvanredne uglavnom nisu obvezna, no ima profesora koji zahtjevaju da se pojaviš na barem jednom predavanju & jednim vježbama, kao i onih koji inzistiraju na minimalno 50% dolazaka (takvih je, srećom, najmanje). Ako ne odradiš tu minimalnu kvotu dolazaka, uglavnom moraš "za kaznu" napisati seminarski rad i bude sve ok.
Nastava se izvodi predmet po predmet, ne slušaš dakle više predmeta zajedno. Tako ćeš primjerice Engleski jezik slušati samo jedan tjedan, odnosno tri dana (čet-sub). Matematika je pak malo opširnija pa ćeš ju slušati 4 tjedna zaredom (sveukupno 12 dana). I tako dok ne prođete svih 10 predmeta, koliko ih na godini najčešće ima.

Bez obzira na (ne)obvezu dolazaka, bolje za tebe da prisustvuješ nastavi što više budeš mogao, jer ćeš tako puno lakše odraditi ispite i ostale zadatke. Sretno!
Franticia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 15:43   #593
jeli netko zna može li se s TVZa prebaciti na FPZ? brat je upisao jedan smjer jer nije nigdje drugdje upao pa pošto mu neide matematika svi kažu da je promet jedan od tehničkih fakseva na kojem je matiša najlakša i nema je puno u ostalim predmetima (uz ekonomski da je njima matematika tako lagana da i amebe prolaze) ?
kiki1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 19:33   #594
Quote:
kiki1995 kaže: Pogledaj post
jeli netko zna može li se s TVZa prebaciti na FPZ? brat je upisao jedan smjer jer nije nigdje drugdje upao pa pošto mu neide matematika svi kažu da je promet jedan od tehničkih fakseva na kojem je matiša najlakša i nema je puno u ostalim predmetima (uz ekonomski da je njima matematika tako lagana da i amebe prolaze) ?
Pa ovisi kaj smatraš pod lagano. Usporedi ishode učenja iz pojedinog kolegija na pojedinom faksu pa donesi odluku. Nazovi referadu FPZ-a i pitaj kaj te zanima.

Ako tvom burazu nejde matematika, kak je onda uspio upisat TVZ ?
Prolaznost iz MAT 2 na prometu je po mojoj nekoj procjeni oko 50%.

Lijep pozdrav
Dex Durex is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 22:10   #595
Može nekakav info kakav je usmeni iz matematike kod prof. Greblički?
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 22:20   #596
Instrukcije iz AutoCada

Trebam instrukcije iz AutoCada za kolegij Inžinjerska grafika i dokumentiranje.
Treba mi sve detaljno objasniti
kornat3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 22:07   #597
Quote:
kornat3 kaže: Pogledaj post
Trebam instrukcije iz AutoCada za kolegij Inžinjerska grafika i dokumentiranje.
Treba mi sve detaljno objasniti
A sta nemas nekog od studenata kolega da ti objasni? Nije bas tesko, pogledaj jos malo i na yt.

P.S. Sto se tice matematike, stvarno nije teska. Doduse ja sam je polagala prije 3. godine i ekipa na katedri se skroz promijenila pa su sad mozda i postrozili . Vise muku zadaje usmeni iz fizike i mehanike 1,2 (barem je mojoj generaciji vecina na tome izgubila pravo skolovanja).
Golden lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 22:08   #598
Quote:
Lovro8 kaže: Pogledaj post
Evo upisao bi promet na fpz-u pa bi kasnije odabrao zracni promet jer me jako privlaci. Moze neko podjeliti iskustva ako je isao (tezina, kakvi su profesori i sta sve mogu poslije s tim fakultetom) , hvala

bježi od tog fakulteta glavom bez obzira, jedan od najbesmislenijih smjerova (uz riječni) je zračni promet....i ovo sto ti drugi govore "idi van", također zaboravi - jer zračni promet takav kakav je kod nas vani NE POSTOJI!

ovo nisu priče rekla kazala, nego ti govorim iz svog iskustva, ja sam bio vani s tom diplomom i ne mozes s tim nista, a razlog je vrlo jednostavan - u avijaciji su licence alfa i omega svega! ti na zracnom prometu neces dobiti niti jednu jedinu licencu! a kad im kazes sta si uopce završio, samo će te blijedo gledat, jer vani postoji aviation, airport logistics, aeronautics i air traffic - a ti s tom diplomom nisi ništa od navedenog! onako kako sebe fakultet naziva air transportation to vani ne postoji kao zasebna grana industrije (nešto slično kao što vani postoji life coach ili animal behaviourist a kod nas te blijedo gledaju kad im to kazes)

prvo pitanje sto ce te pitat je "sta znas radit", s tom diplomom ne znas radit konkretno nista, sve ti je poznato jer se tamo svaštari od održavanja zrakoplova, logistike prometa, izgradnje i organizacije rada zračnih luka/zrakoplovnih tvrtki/avio prijevoznika/ostale prateće industrije do menadžmenta, kontrole kvalitete i inspekcijskih poslova, ali konkretno ne znas raditi nista.......

drugi problem je JAR, odnosno JAR 145, po kojem se obrazuje osoblje u avijaciji - pogađaš, zračni promet na tom fakultetu s tim veze nema!

ja sam diplomirao prije vise od 10 god., oglase svoje struke svih ovih godina sam mogao izbrojiti na prste, zaboravi zračne luke, croatiju airlines, agenciju za zračni promet, ministarstvo, jer za rad u tim "institucijama" ti treba debela veza!

ne pomaze ni to što nam i ono malo poslova koje mozemo raditi uzimaju ekonomisti (ako je u pitanju upravljanje procesima) i strojari (ako je u pitanju posao tehničke prirode), trziste dipl.ing. zračnog prometa jednostavno ne prepoznaje.


bio sam na razgovoru i u agenciji za zračni promet i u croatiji (u CA i nekoliko puta) i u nekoliko zrakoplovnih firmi.....ljudi koji su me ispitivali u 90% slučajeva su bili debelo ispod potrebne razine znanja o materiji koju ispituju (po tome razlikujes uhljebe od profesionalaca), u CA su me bez pardona pitali "koga poznam u firmi", jer je to jako bitno, ako ti poznas samo voditelja odjela, a jozo zna direktora firme onda je jozo puno kvalitetniji kandidat od tebe, kuzis? kad sam odgovorio da ne znam nikoga, samo su mi se nasmijali u lice i rekli da ce mi javit kako sam prošao - naravno da nisam! (a nisam truba od kandidata, psihologinja mi je rekla da je moj psiho test bio jedan od najboljih ikad testiranih - moje prvo testiranje u CA), za poslove u zračnim lukama me nikad nisu ni zvali, iako sam za svaki ispunjavao sve uvjete (lažem, bio sam na jednom razgovoru, ali je problem bilo moje porijeklo, jer direktor zapošljava samo svoje istrijane, iako im je falilo ljudi, pogotovo visoko obrazovanih, kasnije sam saznao da se posao cuva "za malog koji bi trebao završit zračni promet za koju godinu", par godina kasnije sam im se besplatno nudio, samo da steknem bilo kakvo iskustvo u struci, ali štanga, dok vidim da srednjoškolce "pravog porijekla" uredno zapošljavaju)......također zaboravi i na eventualnu profesorsku karijeru, osim ako se nisi profesorima uvlačio u guzicu od samog starta i ako s tobom na godini nije bila studentica atraktivnog izgleda vrlo "darežljiva" prema istima....dva natječaja za asistente sam pratio preko narodnih novina, sramota do neba! (prvo na fakultetu uopce nisu znali za koju katedru traže asistente, a drugo rok za predaju je bio samo 8 dana od objave, a objava je bila u kolovozu u tjednu između oluje i velike gospe, (jos je jedan praznik tada bio, ne sjećam se vise koji), uglavnom imao si na raspolaganju samo 3 radna dana za skupiti sve papire, a tražili su sve živo - iz aviona se kužilo da je natječaj bio najmješten - i tako 2 godine zaredom. pa ti vidi)

profil kojeg ja imam (zračni promet i aeronautika), bas i nije cest kod nas i to bi me po nekoj logici trebalo izdvajat od ostalih kandidata, međutim tomu nije tako....bitno je ko ti je rođak, koga znas i ko stoji iza tebe, šta znas je potpuno irelevantno!

ono što sam ja dobio od prometnog fakulteta je jedna velika rak rana na duši (a mogao sam birati fakultete - promet je bio moj prvi izbor, nisam upisao iz očaja ono što su drugi preskočili) i zato ti toplo preporučujem bježi van! studiraj u EU (zapadni dio), USA, kanada, japan - sve te zemlje su izdasne sa stipendijama, ali od hrvatske bjezi, ako bas moras u hr, onda bjezi od prometa.....a ako ti vrag ne da mira pa hoces baš promet (nek ti bog pomogne) onda idi na cestovni smjer, jer su oni jedini smjer kojeg zakon štiti po pitanju kasnijeg zapošljavanja.....

također 99% mojih kolega sa smjera radi nešto drugo (znam konkretno samo jednog koji se uspio zaposlit u struci), neki su bili prisiljeni završit druge fakultete da bi došli do posla, većina ih se odselila van


biraj ono što je deficitarno, a ako hoces studirati ono što stvarno volis idi van i bježi odavde!


ovo ti pišem iskreno iz srca, da ne ponovis moju grešku i volio bih da je mene neko upozorio na taj "faks" ovako kako ja upozoravam tebe.....pozdrav i zelim ti svako dobro!
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2018., 03:56   #599
E baš si me nasmijao..
Na samom početku CA sam bio na natječaju za stjuarde/se a prvo pitanje pred komisijom,nakon selekcije između par stotina kandidata ostalo nas je tridesetak,je bilo koga poznam ;-)
Robert Mugabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 09:35   #600
ne kužim šta je tu smiješno?
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:53.