Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2017., 21:28   #3441
I dan danas se tako ponašaju, Izetbegović Junior prijeti Hrvatima, a ne Srbima, oni su mu "prejaki".
Ljudi radi čijih je akcija pala Posavina (Silajdžićevo tužakanje RH UNu) su prvi koji će skočiti okrivljavati RH za to.
Nečista savjest, ništa drugo.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 23:48   #3442
U ZAPISNIKU 63. sjednice Predsjednistva Socijalisticke Republike BIH, odrzane 26., 27. i 28. marta 1992., stoji da je "Predsjednistvo zaduzilo vladu SRBIH da ostvari kontakt sa nadleznim organima Republike Hrvatske zbog prelaska i oruzanih dejstva njenih jedinica na podrucju SRBIH i da se obezbjedi povlacenje svih tih jedinica nazad u Hrvatske", str. 110, 113, publikacije "National Security and the Future, 3(7)2006.

"Izedbegovic jos uvijek vjeruje da ce u JNA imati saveznika, a da je Hrvatska protivnik. Takva politika je pridonjela padu Bosanske posavine, a imala je za posljedicu da je VS UN-a donijelo Rezoluciju 757 (30. svibnja 1992.) u kojoj "2. Zahtjeva da sve postrojbe Hrvatske vojske koje su jos uvijek u Bodni i Hercegovini bez odlaganja postupe u skladu s stavkom 4 Rezolucije 752 (1992.)", , str. 172., "Druga strana rubikona - politicka strategija Alije Izedbegovica, prof. dr. Miroslav Tudjman, 2017., Hrvatska sveucilisna naklada

Trazit prijatelja medju neprijateljima je zaista glupost u strategiji Alije Izedbegovic. A strategija ne oprasta pogreske u ratu, pa se one placaju ljudskim zivotima desetaka tisuca Bosnjaka i danasnjem stanju u BIH.

A Alija nakon brojnih Tudjmanovih ponuda za vojni savez i potpisivanja Sporazum o prijateljstvu i suradnji izmedju BIH i RH od 21.7.1992., vezano za Bihac izjavljuje u svojoj knjizi "Sjecanja", Sarajevo, 2001., str. 201-202, "Dogodilo se cudo...Spas je dosao odakle sam se najmanje nadao".

Alija je umro u Lazi, bez spoznaje da je pogrijesio. A Bosnjaci grade politiku na njegovoj doktrini.

A o njegovoj doktrini je Thompson dao svevremensku misao, "Tko to misli da te ima, da sa tobom vlada, njega povijest nista naucila nije", https://m.youtube.com/watch?v=QTBbOv01KU8
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 23:21   #3443
https://www.youtube.com/watch?v=sfjCmMuj6bE
Dobor kula is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 15:54   #3444
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
I dan danas se tako ponašaju, Izetbegović Junior prijeti Hrvatima, a ne Srbima, oni su mu "prejaki".
Ljudi radi čijih je akcija pala Posavina (Silajdžićevo tužakanje RH UNu) su prvi koji će skočiti okrivljavati RH za to.
Nečista savjest, ništa drugo.

Niti su Srbi prejaki, niti neko prijeti Hrvatima. Sto se tice posavine, stvarno neznam zasto su Bosnjaci ocekivali da ih Hrvati iz Hrvatske i HV brani. Nismo bili nikako spremni na taj rat i to smo krvavo platili. Na 15km od Brckog, Srbi imaju SAO i svoju miliciju a u Brckom Bosnjaci i dalje pricaju "ma nece kod nas rata biti". To je jedna velika naivnost. Valjda smo previse vjerovali u Jugoslaviju i nismo imali taj jak nacionalni korpus koji su imali Hrvati i Srbi.
505-ta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 16:12   #3445
Quote:
505-ta kaže: Pogledaj post
Niti su Srbi prejaki, niti neko prijeti Hrvatima. Sto se tice posavine, stvarno neznam zasto su Bosnjaci ocekivali da ih Hrvati iz Hrvatske i HV brani. Nismo bili nikako spremni na taj rat i to smo krvavo platili. Na 15km od Brckog, Srbi imaju SAO i svoju miliciju a u Brckom Bosnjaci i dalje pricaju "ma nece kod nas rata biti". To je jedna velika naivnost. Valjda smo previse vjerovali u Jugoslaviju i nismo imali taj jak nacionalni korpus koji su imali Hrvati i Srbi.
Izetbegović prijeti...
Često i rat spominje.
Za ostatak, imaš pravo. Vi ste jako puno izgubili na samom početku rata...
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2018., 23:25   #3446
Quote:
senne kaže: Pogledaj post
pozdrav sb323ar
.....
poz senne
vidim da ste bili pripadnik 77 da li ste mozda poznavali Hasan Dautovic
Emir77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2018., 11:13   #3447
Boban i Prlić su najveći izdajnici hrvatskog naroda u BiH!
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2018., 19:23   #3448
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Boban i Prlić su najveći izdajnici hrvatskog naroda u BiH!
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2018., 18:33   #3449
Pa ovim ljudima nije nidocega a kamoli u rat ici..


https://youtu.be/izlaD9Im4ac
jeti2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2018., 18:37   #3450
Quote:
jeti2 kaže: Pogledaj post
Pa ovim ljudima nije nidocega a kamoli u rat ici..


https://youtu.be/izlaD9Im4ac
I meni bi bilo nidočega da znam da idem na jedno od najtežih ratišta u to vrijeme.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2018., 20:48   #3451
Zanimljiv je video, ima u jednom dijelu na sastanku gdje ih pukovnik obavjestava o brigadama HVO-a, stanju morala, tenkovima, artiljeriji, planu akcije..

Sam kraj video-a pokazuje kako se u lijesovima vracaju, izgleda ih je baš dosta izginulo..
jeti2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2018., 18:51   #3452
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Boban i Prlić su najveći izdajnici hrvatskog naroda u BiH!
Jel ko zna gdje je Boban?
Wanted123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2019., 06:44   #3453
Ako mislis na Mate Bobana, taj je davno istrunuo.
Freidenker is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2019., 12:08   #3454
Bože, śta sve ima pristup internetu
west_HB is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2019., 08:05   #3455
Quote:
Freidenker kaže: Pogledaj post
Ako mislis na Mate Bobana, taj je davno istrunuo.
Da,mislim za njega jer se meni čini da je on po komandi umro,ono u smislu;ili umri ili ideš u Hag pa zato pitam jel ko zna gdje je.
Čovjek promijeni identitet i živi svoj život a ovaj iznad mene,ljubitelj zločinca Praljka se javlja iz dosade ili,.......?
Wanted123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2019., 00:32   #3456
Quote:
Wanted123 kaže: Pogledaj post
Da,mislim za njega jer se meni čini da je on po komandi umro,ono u smislu;ili umri ili ideš u Hag pa zato pitam jel ko zna gdje je.
Čovjek promijeni identitet i živi svoj život a ovaj iznad mene,ljubitelj zločinca Praljka se javlja iz dosade ili,.......?
Pa dobro, jeste malo cudno da je bas tada umro, i to od mozdanog udara u 57. godini, kada je trebao pakovati kofere za Hag. Ali mislim da nema potrebe zamisljati da je utekao pravdi pod novim identitom. Ovaj je sigurno vrisnuo.
Freidenker is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2019., 07:59   #3457
bila je prica da je unprofor otkopao njegov grob, da utvrde da li je stvarno on pokopan.
miro06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2019., 20:37   #3458
Ja ipak mislim da nije mrtav,kao ni Milošević.
Wanted123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2019., 10:34   #3459
Ma ludost, otrovani i on i Šušak i Tudjman.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2019., 20:57   #3460
Ne znam jel ovo za ovfje al mislim da jeste a to znači da su uzalud ljudi ginuli Tajni dokument CIA-e: Tuđman je predao Posavinu Srbima Link https://www.tacno.net/novosti/tajni-...8vJQPmR0p7-Mbo

Od svega toga bi trebalo ovo uzeti u obzir sa linka; Jadranko Prlić je mogao zamijeniti Krešimira Zubaka samo u slučaju njegove odsutnosti, odnosno spriječenosti, a koja se zakonskom regulativom prije svega odnosi na situaciju uslijed smrti predsjednika.
Krešimir Zubak niti je bio mrtav, niti je bio odsutan. On jednostavno nije htio potpisati dokument s kojim se na veleizdajnički način okupirani hrvatski nacionalni prostor predaje agresorima.
Wanted123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:11.