Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2017., 00:41   #1
Nikad kraja

Temu otvaram pod povećom dozom alkohola. Popio sam dvije-tri čaše štoka, sastavio ih s dvije tablete apaurina i čekam da djeluje, na koji god način. Samo da zaspem. I još ništa, očito ću morati cugnuti još. Volio bih da sam tipični veseljak kad popijem ali ne, zato i pijem doma. Raskrivio bih se pred nekim. Mislim da bi mi tako nešto i godilo, da se otvorim i da me neko zagrli i kaže koju utješnu riječ ma koliko awkward cijela situacija bila. Hoću reći, ljudima je nezgodno jer nisu utopljeni u takvoj nestabilnosti pa zato. Da znam da je neko tu za mene. Ili preuveličavam previše. Ali ne. Nemam čak ni mačku. Cijelu sedmicu me niko od mojih nije nazvao. Ni da pita kako sam, ništa.

Ovo mi je bila jedna od najusranijih godina. Sve mi se bilo sastavilo, nisam vidio nikakvog smisla a prije par mjeseci sam pokušao i samoubojstvo (očito neuspješno ). Jebote, ne znam se ni ubit', toliko sebe volim. Uopće ne znam kako se vratiti na staro stanje. Ono stanje u kojem sam vježbao i gdje mi se ništa nije činilo tragično, ako ništa, toliko tragično a da ne konzumiram cigarete, alkohol, travu i tablete. Jednom mi se omaklo i šmrkanje. Uglavnom, nešto što se moglo izgurati bez nekih droga. Ja koji sam mrzio i cigarete, i alkohol a droge ni na kraj pameti. Isprepletanje anksioznosti i depresije, prestanak jednog a pojačanje drugog. Ne znam mogu li se uopće vratiti na staro, sve skupa mi djeluje bezlično. Stari ja je toliko udaljen od novog ja, ma koliko novi ja imao više iskustva i zrelosti. Na poslu sam ok. Valjda dok sam udaljen sam od sebe i kad ne razmišljam previše ili uopće. Tad mi se učini da sam manje više ravnodušan i da nisam toliko sjeban, čak mi i veselje maše s svojim ručicama i izvuče kez na licu. Kad dođem doma- totalni raspad.

Sjo, smiješno mi je što sam odgovoran do vikenda a preko vikenda je sranje. Ne svaki vikend. Ne želim ništa, ni alkohol, ni tablete da bih se uspavao i dočekao naredno jutro gdje ću poraditi sve uobičajene radnje koje se rade obično subotom/nedjeljom i kad ću biti stabilniji u glavi. Fali mi tata i mislim da bi mi godio razgovor s njim. Kad je naš odnos postajao bolji on je umro. Rasplakao sam se gledajući fotografije na kojima je on. Čovjeka je bilo i više ga nema.

Jednog psihologa mi je preporučila i mama ali nemam volje ići kod njega, on je vjernik, ja ateist i ne vjerujem da bi se baš poklapali. Ako nađem nekog neutralnog vjerovatno ću ići. Otvorio sam temu čisto da se izjadam, izvinjavam se moderatorima.

Možda bi bilo bolje da sam prespavao i da nisam otvorio ovu temu. No, ok, imat ću kad osjećat susramlje kad se probudim. Pok.
piki is offline  
Old 24.12.2017., 11:21   #2


Pošto teme ne idu u smeće na zahtjev forumaša mogu sebi napisati par natuknica čisto da kad god poželim piti ili nešto drugo svratim na ovu temu.

- od alkohola su ti osjećaji pojačani na 1000 i stvari vidiš crnijim nego što jesu
- bude ti muka i boli te glava a ne možeš pobjeći od sebe
- sjebeš san i imaš poteškoća s disanjem

Odoh piti kafu i razmisliti o svemu što me tlači u zadnje vrijeme.
piki is offline  
Old 24.12.2017., 12:34   #3
- nabavi mačku. Mačke su zakon.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 24.12.2017., 12:42   #4
Quote:
Kinder Pikachu kaže: Pogledaj post


Pošto teme ne idu u smeće na zahtjev forumaša mogu sebi napisati par natuknica čisto da kad god poželim piti ili nešto drugo svratim na ovu temu.

- od alkohola su ti osjećaji pojačani na 1000 i stvari vidiš crnijim nego što jesu
- bude ti muka i boli te glava a ne možeš pobjeći od sebe
- sjebeš san i imaš poteškoća s disanjem

Odoh piti kafu i razmisliti o svemu što me tlači u zadnje vrijeme.
2 hours later... pikachu razmišlja uz rakiju :klap:

Vidiš kako rad oslobađa. Moraš se prisliti bavit nečim da ti um skrene sa problema. Nemoj nabavit macku, pretvorit ces se u zenu.
Volimzivotne is offline  
Old 24.12.2017., 12:43   #5
Pikaču koji kurac? SI dobro jebote?! Nemoj mi i ti padat u teške depre! Kaj je bilo? Kakva te droga spopala? Pa pojedi si rađe čevape s lukom kad si malo tužan! Pa ti si uvijek bio fin i kulturan forumaš! Da sam homić zaljubio bih se istog trena! Drž se stari!
Joshua is offline  
Old 24.12.2017., 14:18   #6
Ma dobar si ti Pikaču, zamisli da još nemaš stalan posao pa te takve depre sastave i preko tjedna ? A ima i toga u našim krajevima.
Dobro je i da još uvijek znaš kakav si bio prije, možda nešto čemu bi se trebalo vratiti ? Rad oslobađa, da, za sve ostalo tu su (ne jbni masterkard) slobodne aktivnosti !
Pomozi nekome, učini kakvo dobro djelo, usreći nekoga, uglavnom nešto što ispunjava.

Jbg. ovi blagdani to sve pojačaju na 9000, dodaj još malo alkohola i eto te na 10k negative.
Odoh dok i mene nije povuklo
Blurred Vision is offline  
Old 24.12.2017., 15:56   #7
Ne znam je li ti otac nedavno umro, ako jeste to bi mogao biti okidač za ovo što radiš sam sebi.

Svjestan si koliko je to loše i da moraš nešto poduzeti. Pokušaj s nekom aktivnošću tokom vikenda koja će te zaokupiti, a naravno da nema veze s aktivnostima koje te vode u alkohol i droge.

I nemoj se sramiti teme, čovjeku je ponekad potrebno da istrese sve što mu leži na duši.
__________________
.
Soul sister is offline  
Old 25.12.2017., 00:00   #8
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
- nabavi mačku. Mačke su zakon.
Vidjet ću još. Za sad je dovoljan Garfield koji se vrti negdje u blizini pa ga imam priliku pomaziti.
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Pikaču koji kurac? SI dobro jebote?! Nemoj mi i ti padat u teške depre! Kaj je bilo? Kakva te droga spopala? Pa pojedi si rađe čevape s lukom kad si malo tužan! Pa ti si uvijek bio fin i kulturan forumaš! Da sam homić zaljubio bih se istog trena! Drž se stari!
Znam, i samom mi je neobično čitati ovo što sam napisao.
Quote:
Blurred Vision kaže: Pogledaj post
Ma dobar si ti Pikaču, zamisli da još nemaš stalan posao pa te takve depre sastave i preko tjedna ? A ima i toga u našim krajevima.
Dobro je i da još uvijek znaš kakav si bio prije, možda nešto čemu bi se trebalo vratiti ? Rad oslobađa, da, za sve ostalo tu su (ne jbni masterkard) slobodne aktivnosti !
Pomozi nekome, učini kakvo dobro djelo, usreći nekoga, uglavnom nešto što ispunjava.

Jbg. ovi blagdani to sve pojačaju na 9000, dodaj još malo alkohola i eto te na 10k negative.
Odoh dok i mene nije povuklo
Bilo bi mi gore da nemam posao, trenutno me samo on spašava jer opet držim do odgovornosti. Uopće ne želim ni zamisliti sranje koje bi desilo kad bih u potpunosti izgubio kontrolu (nekad mislim da bi mi baš taj gubitak kontrole trebao jer sam cijeli život držao konce u rukama). A opet, mogao bih sagoriti s poslom. Nijedna krajnost nije dobra. Jebiga, nikad sastavit dva dobra.

Drži se i ti iako si pretpostavljam- ok.
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Ne znam je li ti otac nedavno umro, ako jeste to bi mogao biti okidač za ovo što radiš sam sebi.
Tri godine su prošle od njegove smrti. Ovo što radim sebi je povezano s tim što ne volim sebe (očito) i s onim što su mi rekli prije sedam godina i čime su me povrijedili. Toliko da ne mogu i ne znam kako preći preko toga iako sam svjestan da i roditelji griješe. S druge strane, mislim da sam teška i tvrdoglava osoba, grozno nešto. I osjećam se balavo jer nisam u stanju preći preko toga.
Quote:
Svjestan si koliko je to loše i da moraš nešto poduzeti. Pokušaj s nekom aktivnošću tokom vikenda koja će te zaokupiti, a naravno da nema veze s aktivnostima koje te vode u alkohol i droge.
Pokušat ću.
Quote:
I nemoj se sramiti teme, čovjeku je ponekad potrebno da istrese sve što mu leži na duši.
Hvala. Jest, meni je pomoglo.

Hvala i ostalima.
piki is offline  
Old 25.12.2017., 00:56   #9
Mislio sam pisati još nešto, a besmisleno mi je. I ovako se osjećam loše jer sam spomenuo tatu i jer spominjem mamu koja je uvijek tu za mene. Najviše je do mene. I kad mi je realno ok mislim da ću naći nešto zbog čega ću sam sebe jebat' u mozak. Pa, da ne trkeljam više, zamolit ću moderatore da zaključaju temu.

Hvala vam svima još jednom.
piki is offline  
Old 25.12.2017., 00:57   #10
In before lock.

Piki, kućo stara, drž se.
Bit će bolje. Uvijek bude. Dok ne bude opet gore. Kolo sreće vrteći se okreće.
ex anais is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:57.