Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2017., 19:45   #21
Quote:
tasia kaže: Pogledaj post
Koji "svi"? Da li oni koji ne daju sve bas tebi?
Ne, zašto bi mi i što trebali dati? Samo znam da bi hrpa velikih katolika razapela Isusa kad bi im se pojavio. Jer nisu baš samilosni, tolerantni, osuđuju i shvaćaju Božić materijalno. O tome govorim.

Quote:
tasia kaže: Pogledaj post
Ima li višeg moralnog zahtjeva nego sto je kršćanski! Viši je nego ikoji moral u bilo kojoj religiji ili filozofiji – zato sto je Bog postao jednim od nas, pun milosti i do punine sve istine.
Nije li čudno pričati o moralnom zakonu, a u istom postu pisati kako se Božić slavi puricama i prasicama? Što je moralno u patnji drugog bića koje je ubijeno za nečije slavlje? Gdje je tu moral? Što je s onim "Ne ubij" i što je s "Ne čini drugima što ne želiš da drugi čine tebi"? Kršćanstvo se ne vodi za Isusovim naukom, deificirali su uzvišenu dušu i zanemarili pritom sva njegova učenja.
__________________
ॐ नमो भगवते वासुदेवाय
Om Tat Sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 20:21   #22
Meni je ovo tako infaltilno jaooo.
XPangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 20:24   #23
Quote:
Om Tat Sat kaže: Pogledaj post
Ne, zašto bi mi i što trebali dati? Samo znam da bi hrpa velikih katolika razapela Isusa kad bi im se pojavio. Jer nisu baš samilosni, tolerantni, osuđuju i shvaćaju Božić materijalno. O tome govorim.
Jesi li ti cuo da se katolicka Crkva ikada bavi kritiziranjem drugih vjera ili drugih krscanskih crkava - iako bi je se konkretno ticalo. Sto tebe boli za KC Hrvata? Kopas po njenim truncima, a ne vidis brvno u svome oku.



Quote:
Nije li čudno pričati o moralnom zakonu, a u istom postu pisati kako se Božić slavi puricama i prasicama? Što je moralno u patnji drugog bića koje je ubijeno za nečije slavlje? Gdje je tu moral? Što je s onim "Ne ubij" i što je s "Ne čini drugima što ne želiš da drugi čine tebi"? Kršćanstvo se ne vodi za Isusovim naukom, deificirali su uzvišenu dušu i zanemarili pritom sva njegova učenja.
Da si pazljivije citao taj moj post, uocio bi da upravo govorim o strukturi i formi CIJELE Kreacije u vezi hijerarhije oblika zivota: kemijski elementi i molekule napajaju biljke - ove ulaze u osjetilni zivot zivotinje - a covjek hraneci se zivotinjama preuzima njihovu energiju koju uzdize u svoju stvaralacku energiju - dok se Bog pak spusta do covjeka, a ovaj urasta do njegove velicine.

A ti i ND u svojim skaskama remetite taj zakon prirode i tu hijerarhiju uzdizuci zivotinje do bozanstava.
tasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 20:40   #24
Quote:
tasia kaže: Pogledaj post
Jesi li ti cuo da se katolicka Crkva ikada bavi kritiziranjem drugih vjera ili drugih krscanskih crkava - iako bi je se konkretno ticalo. Sto tebe boli za KC Hrvata? Kopas po njenim truncima, a ne vidis brvno u svome oku.
Jesam, i te kako, svaki dan, zato i kažem. Bavi se svime samo ne onim čime bi trebala - pomaganjem ljudima i duhovnošću. Bavi se osuđivanjem drugih religija -vidim što se nalazi u udžbenicima vjeronauka, kakve dezinformacije i laži o drugim religijama, kako se ispire vjernicima mozak protiv svega što nije kršćansko i to opet kroz neistinu, kakve plakate stavljaju po župama, kako se sotoniziraju druge tradicije od kojih je sama ukrala pola nasljeđa (pogotovo paganizam), kakav govor protiv drugih duhovnih praksi se može čuti i na misama, pogrebima, kako se osuđuju marginalne skupine i kako se oni koji nemaju veze s brakom petljaju u tuđe krevete, kako se bavi politikom umjesto Bogom.


Quote:
tasia kaže: Pogledaj post
Da si pazljivije citao taj moj post, uocio bi da upravo govorim o strukturi i formi CIJELE Kreacije u vezi hijerarhije oblika zivota: kemijski elementi i molekule napajaju biljke - ove ulaze u osjetilni zivot zivotinje - a covjek hraneci se zivotinjama preuzima njihovu energiju koju uzdize u njegovu stvaralacku energiju, dok se Bog pak spusta do covjeka, a ovaj urasta do njegove velicine.
Pročitala sam tvoj post i kakve veze ovo što si ti napisala ima s tim što se konstantno i svjesno krši 5. Božja zapovijed?

Quote:
tasia kaže: Pogledaj post
A ti i ND u svojim skaskama remetite taj zakon prirode i tu hijerarhiju uzdizuci zivotinje do bozanstava..
Nije to uzdizanje životinja do božanstava nego razumijevanje da je ista božanska iskra u toj svinji koju jedeš kao i u tebi.
__________________
ॐ नमो भगवते वासुदेवाय
Om Tat Sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 20:50   #25
Božija iskra je u blitvi koju tamanimo kao i u kamenu kojeg smljavljujemo kao što je i u atomu kojeg cjepamo..Ima li kraja ? Ima sekta atomci se zovu žive od sanjanja time ne ubijaju nikoga.
XPangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 20:54   #26
Quote:
XPangel kaže: Pogledaj post
Božija iskra je u blitvi koju tamanimo kao i u kamenu kojeg smljavljujemo kao što je i u atomu kojeg cjepamo..Ima li kraja tom ludilu ?
Ima. Djelovati u skladu s mogućnostima. Pa se pitaj koje su. U ograničenom materijalnom univerzumu ograničeno je i djelovanje, no postoji određena razina slobodne volje koju možeš iskoristiti konstruktivno ili destruktivno. Izbor je na tebi.
Problem gujdica je samo jedan od, možemo ga kompletno sad zanemariti i dalje ostaje sve ostalo što je opet ne-dobro, a propagira se.
__________________
ॐ नमो भगवते वासुदेवाय
Om Tat Sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 21:01   #27
Quote:
Om Tat Sat kaže: Pogledaj post
Ima. Djelovati u skladu s mogućnostima. Pa se pitaj koje su. U ograničenom materijalnom univerzumu ograničeno je i djelovanje, no postoji određena razina slobodne volje koju možeš iskoristiti konstruktivno ili destruktivno. Izbor je na tebi.
Problem gujdica je samo jedan od, možemo ga kompletno sad zanemariti i dalje ostaje sve ostalo što je opet ne-dobro, a propagira se.
Ja se ne pitam zašto što netko upre prstom pa kaže upitaj se.To je nasilje.
Takve ja prebijem na cesti s punim pravom jer ne znaju gledati svoja posla.

Privatnost je svetinja po nekim pitanjima.Vojska je zajednička tu idemo zajdno po sili zakona dok privatnost je privatnost.
XPangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 21:41   #28
Quote:
XPangel kaže: Pogledaj post

Vojska je zajednička tu idemo zajdno po sili zakona
? a ko je reko i koje si vojske
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 10:17   #29
Ajd ne smaraj banalnostima
XPangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 03:40   #30
Quote:
XPangel kaže: Pogledaj post
Ajd ne smaraj banalnostima
Ajd ne čajpri ombre, po svijetu ratom padaju glave, ajd nazovi banalnošću.


Znaš što? Sva sreća da na svijetu postoji Božić x2. Na to ste zaboravili, ha.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:19.