Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2018., 14:08   #1081
Quote:
atoni kaže: Pogledaj post
Imam doma jos nekoliko kartona tog vina. Nemoj da moramo napraviti degustaciju u kojem ja ulijem to vinu u jednu čašu, ti nekoliko skupljih vina u druge čaše i onda treća osoba proba pogoditi koje je vino jeftino
Bojim se da nije daleko trenutak kada će Kinezi početi praviti i prodavati svoje vino.

Kako je sa cijenom tog vina iz Spara?
To izgleda kao dobra prilika za domaće ugostitelje, poduzetnike i poznavatelje vinske scene, jer ako se kupi stitinjak litara i na svakoj litrici zaradi 6-7-8 eurića eto motike bez kruha. (Kažu da je bolja opcia motika bez kruha nego kruh bez motike)
Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 16:42   #1082
Quote:
atoni kaže: Pogledaj post
Imam doma jos nekoliko kartona tog vina. Nemoj da moramo napraviti degustaciju u kojem ja ulijem to vinu u jednu čašu, ti nekoliko skupljih vina u druge čaše i onda treća osoba proba pogoditi koje je vino jeftino
ako ti paše nastavi piti; inače taj podrum puni u boce tu kombinaciju iz bricka, samo je odležalo 10 mjeseci u rostfraju i nakon toga 3 u hrastovim bačvama, plus tri u bocama prije nego ide u prodaju.

Ako znaš talijanski ovdje je zanimljiv test tih vina u brick pakiranjima, pa iako se ne radi o vrhunskim proizvodima, riječ je o solidnim stolnim vinima kojima je glavna zamjerka nešto veća koncentracija sulfita, ali još uvijek u okvirima zakonski dozvoljenog, a čisto sumnjam da netko živi u iluziji da u tom pakiranju može piti bio vino.
I o ovim ekonomičnim vinima brinu enolozi, tako da unatoč niskoj cijeni ne pokazuju velike defekte radi kojih se ne bi mogli piti. Po meni, jedini problem kod tih vina je ako ih netko kupuje samo radi toga što si za male novce može priuštiti veću količinu za piće; ako popije čašu uz jelo ne vidim neki problem.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 20:16   #1083
Quote:
Mačak Gaston kaže: Pogledaj post
Bojim se da nije daleko trenutak kada će Kinezi početi praviti i prodavati svoje vino.

Kako je sa cijenom tog vina iz Spara?
To izgleda kao dobra prilika za domaće ugostitelje, poduzetnike i poznavatelje vinske scene, jer ako se kupi stitinjak litara i na svakoj litrici zaradi 6-7-8 eurića eto motike bez kruha. (Kažu da je bolja opcia motika bez kruha nego kruh bez motike)
Nemaju ga vise na ponudi, zato sam i pitao.
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 23:43   #1084
Kakvi su vam Gracinovi Babici? A i Opol me vuce radi ljudi kojima bi posluzila.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 22:56   #1085
Kakva je trenutna situacija s vinarijama i rinfuzom u zg? Treba mi uskoro dosta litara crnog i bijelog, nesto bolje od ilockih podruma i sl.... Znaci cca. 30kn/L, ali bas u zg, ne jaska, zelina i to...
__________________
na ovim prostorima svemu je kriva rakija...
https://m.youtube.com/watch?v=Hi1HpPf8Tvo
dajrakije is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 12:11   #1086
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Kakvi su vam Gracinovi Babici? A i Opol me vuce radi ljudi kojima bi posluzila.
Gracinovi Babići su vjerojatno najbolji babići koji uopće postoje A sad, ne znam kolika je cijena iskreno ali ako želiš nekoga upoznati s tom sortom, Gracin je vjerojatno the way to go.

Opol mu je isto izvrstan (iako, ako se dobro sjećam, on je bio baš opako skup)
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 12:24   #1087
Hvala ti kemik, stizes u pravi cas!

Mislim da mi je gugl bio izbacio za babice 170-250 kn/boca, a sad koju berbu uzmem i gdje...

Opol je za moju dusu
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 12:21   #1088
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Hvala ti kemik, stizes u pravi cas!

Mislim da mi je gugl bio izbacio za babice 170-250 kn/boca, a sad koju berbu uzmem i gdje...

Opol je za moju dusu
Vidim da je taj Babić dosta suzdržan lik, vina mu nisu baš nešto dobro ocijenjena, ali je zato cijenama potpuno nepristupačan. https://www.winemag.com/buying-guide...orth-dalmatia/

Očito igra na sigurno; zašto raditi više i još više zaraditi kada može i bez truda uz visoke cijene uz malo sreće obogatiti.

Čovjek vjerojatno računa da bi vino prodavao za bitcoine ili da bi mu kakav šeik ili ruski tajkun mogao reći: ja kupiti vagon vina, ne pitati za cijenu, pošaljite na moja adresa od kuće...

E, Babiću, Babiću, crni Babiću...
Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 06:39   #1089
Za početak, prije nego što si krenuo pisati o "gospodinu Babiću", trebao si bar izguglati položaje tih vinograda, pa bi osim same lokacije, nešto doznao i što UNESCO kaže o tim položajima...

...pa bi i sam pogled na položaje tih vinograda jasno dao do znanja, čak i laiku, koliko je truda i muke potrebno da se iz tog "krša" i tih "škrtih" položaja iscijedi svaka kap vina...

Ja recimo, baš i nisam ljubitelj Babića, ali skidam kapu trudu i muci svima onima vinarima, velikima i malim koji na toj zemlji rade vino...(bez truda i muke, zar ne!?)
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 07:18   #1090
Mlađo, razumijem da postoje ljubitelji vina koji uvijek žele da čuju neku priču o vinu; priča mora biti dojmljiva, ubjedljiva, mora skrenuti pozornost i interes na sebe.

Tu se kao po randomu uvijek vrte čarobne riječi:
-škrta zemlja
-žuljave ruke
-čudesni položaji vinograda
-prekrasni krajolik
-ugodni klimatski uvjeti kojih nigdje nema
-...proizvode vino još od XIII stoljeća
-a evo sada u igri je kako kažete Unesco

Ok, ali kada osobe koje sve to ne zanima nego ih zanima samo srazmjer cijena/kvaliteta kupe vino za par sto kn osjećaju se poput osoba kojima biste u običnom kafiću prodali običnog žuju za 50kn. Jedni će na to odreagirati kako i priliči, a jedni će prihvatiti priču o uzgoju hmelja na pitoresknim obroncima Zvončice, slavnoj tradicij žuje koja sega u XI stoljeće, o tome kako se žujo pio na bečkom dvoru...
Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 07:44   #1091
Uistinu ne vidim kako si došao do Žuje u ovoj usporedbi. Miješaš "kruške i jabuke".

Uglavnom, ono što ti konkretno u toj situaciji možeš napraviti je da ne kupuješ Babić.

Iz razloga jer ti je preskup i nije ti fin, a koliko vidim niti ta cjelokupna priča te ne interesira...

Tako da je svaka priča ovdje suvišna.

Pij Žuju ili što već želiš od vina i svi sretni i zadovoljni.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 15:40   #1092
Radi se o posebnijoj prigodi i pocastila bi strance medju kojima su neki iz okolice Lavauxa (UNESCO ) i Bordeauxa i vodali su me na degustacije vina u svojim krajevima. Nije im vino nesto ekstra posebno u zivotu, dakle, ne rade od toga neku preveliku i preduboku filozofiju te sam sigurna da bi i vino do 100 kn posluzilo svrsi, stovise ni ne moram posluziti hrvatsko.

Ja sam iz okolice krajeva babica i nosim im proizvode iz Dalmacije - paski sir, drniski prsut, neke skradinske masline, domace suhe smokve, smokvenjak... Pa razmisljam da bi onda nosila i vino iz tih krajeva No ako vec nosim i zajebavam se s pakiranjem za avion, i kazem, posebnija je prigoda, onda mi ta neka razlika u cijeni za 2 boce nije deal-breaker ako je vino dobro. Za neko nista posebno vino (ne mislim to posprdno) mi se ne da zajebavati jer me uvijek trta da ce mi se razbiti u koferu, a onda necu imati sto obuci na posebnoj prigodi
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 15:51   #1093
Meni je dobar vrhunski Babic vinoploda Sibenik: http://www.vinoplod-vinarija.hr/hrv/...how=info&ID=62

Mozda je klasican izbor, al meni je dobar.

Mozda ako uspijes nac: https://www.vivino.com/wineries/rak/...-barrique-2013
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 15:58   #1094
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Meni je dobar vrhunski Babic vinoploda Sibenik: http://www.vinoplod-vinarija.hr/hrv/...how=info&ID=62

Mozda je klasican izbor, al meni je dobar.

Mozda ako uspijes nac: https://www.vivino.com/wineries/rak/...-barrique-2013
Vrhunski Babić Vinoploda Šibenik je dobar. Gracinov Babić je senzacionalno dobar.

Da nosim vino u Francusku, uopće ne bih razmišljala koje od ta dva uzeti. (Rak nisam probala, pa zaista ne znam ništa o tome)
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 16:19   #1095
Nisan ga proba, al kad ga toliko hvalite morat cu.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 18:55   #1096
Quote:
Mačak Gaston kaže: Pogledaj post
Vidim da je taj Babić dosta suzdržan lik, vina mu nisu baš nešto dobro ocijenjena, ali je zato cijenama potpuno nepristupačan. https://www.winemag.com/buying-guide...orth-dalmatia/

Očito igra na sigurno; zašto raditi više i još više zaraditi kada može i bez truda uz visoke cijene uz malo sreće obogatiti.

Čovjek vjerojatno računa da bi vino prodavao za bitcoine ili da bi mu kakav šeik ili ruski tajkun mogao reći: ja kupiti vagon vina, ne pitati za cijenu, pošaljite na moja adresa od kuće...

E, Babiću, Babiću, crni Babiću...
Jel ovo svjesno trolanje ili se stvarno radi o takvom ignorantu?

Gospodin Babić
Hiawatha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 22:37   #1097
Quote:
Mačak Gaston kaže: Pogledaj post
Vidim da je taj Babić dosta suzdržan lik, vina mu nisu baš nešto dobro ocijenjena, ali je zato cijenama potpuno nepristupačan. https://www.winemag.com/buying-guide...orth-dalmatia/

Očito igra na sigurno; zašto raditi više i još više zaraditi kada može i bez truda uz visoke cijene uz malo sreće obogatiti.

Čovjek vjerojatno računa da bi vino prodavao za bitcoine ili da bi mu kakav šeik ili ruski tajkun mogao reći: ja kupiti vagon vina, ne pitati za cijenu, pošaljite na moja adresa od kuće...

E, Babiću, Babiću, crni Babiću...

Nije bilo hrvatskog web shopa za pogledat cijenu?
Cijena je inace oko 200 kn max

Uz sav trud koji zahtjeva obrada takvog vinograda, gdin Gracin je i prof na Agronomij pa valjda i zna nalravit dobro vino
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 22:41   #1098
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Radi se o posebnijoj prigodi i pocastila bi strance medju kojima su neki iz okolice Lavauxa (UNESCO ) i Bordeauxa i vodali su me na degustacije vina u svojim krajevima. Nije im vino nesto ekstra posebno u zivotu, dakle, ne rade od toga neku preveliku i preduboku filozofiju te sam sigurna da bi i vino do 100 kn posluzilo svrsi, stovise ni ne moram posluziti hrvatsko.

Ja sam iz okolice krajeva babica i nosim im proizvode iz Dalmacije - paski sir, drniski prsut, neke skradinske masline, domace suhe smokve, smokvenjak... Pa razmisljam da bi onda nosila i vino iz tih krajeva No ako vec nosim i zajebavam se s pakiranjem za avion, i kazem, posebnija je prigoda, onda mi ta neka razlika u cijeni za 2 boce nije deal-breaker ako je vino dobro. Za neko nista posebno vino (ne mislim to posprdno) mi se ne da zajebavati jer me uvijek trta da ce mi se razbiti u koferu, a onda necu imati sto obuci na posebnoj prigodi
Za avion imas za kupiti vrecice koje su iznutra oblozene upijajucim materijalom koji u slucaju da pukne boca, svu tekucinu upije i roba ostane neisflekana

Javi se u inbox pa cu ti reci i gdje
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 14:22   #1099
Quote:
Mačak Gaston kaže: Pogledaj post
Mlađo, razumijem da postoje ljubitelji vina koji uvijek žele da čuju neku priču o vinu; priča mora biti dojmljiva, ubjedljiva, mora skrenuti pozornost i interes na sebe.

Tu se kao po randomu uvijek vrte čarobne riječi:
-škrta zemlja
-žuljave ruke
-čudesni položaji vinograda
-prekrasni krajolik
-ugodni klimatski uvjeti kojih nigdje nema
-...proizvode vino još od XIII stoljeća
-a evo sada u igri je kako kažete Unesco

Ok, ali kada osobe koje sve to ne zanima nego ih zanima samo srazmjer cijena/kvaliteta kupe vino za par sto kn osjećaju se poput osoba kojima biste u običnom kafiću prodali običnog žuju za 50kn. Jedni će na to odreagirati kako i priliči, a jedni će prihvatiti priču o uzgoju hmelja na pitoresknim obroncima Zvončice, slavnoj tradicij žuje koja sega u XI stoljeće, o tome kako se žujo pio na bečkom dvoru...
izgleda da je krkimiranje postao trend u sezoni zima/ proljeće 2018
šalu nastranu, sa turističkim bumom i sve većim brojem stranaca koji dolaze ovdje i uzimaju vina kao suvenir sa ljetovanja i ne pitaju za cijenu (navodno se u Istri proda sve što se proizvede),
za očekivati je da će i Dalmaciju pogoditi ista nedaća... do prije koju godinu je vrhunski Babić koštao stotinjak kuna da bi odjednom skočio na 140 a ubrzo na 200 i 250... možemo mi rolajzati na takve cijene, ali za koju godinu će se to poduplati a onda nikome neće biti do smijeha
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 19:23   #1100
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Nije bilo hrvatskog web shopa za pogledat cijenu?
Cijena je inace oko 200 kn max

Uz sav trud koji zahtjeva obrada takvog vinograda, gdin Gracin je i prof na Agronomij pa valjda i zna nalravit dobro vino
Kada onako nabrzinu pogledam sve je to ok samo je > nesrazmjer u odnosu cijena/kvalitet. Dati 20 ili 30 eura za buteljku vina sa ocjenama 88 ili 89/100 i nije baš neka kupovina. Postoje hiljade tisuća vina sa boljim odnosom cijena/kvalitet.

To što je lik profesor nije uvijet za pravljenje dobrog vina. Sjetite se samo koliko puta vas je običan seljak ubjeđivao da je njegovo vino odlično.
Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:09.