Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2017., 23:01   #3481
Definitivno si tu u pravu. Posebice ako si bas iz ZGa ili nekog veceg grada, definitivno se isplati probati. Kao i svi, pa i ja, probas u svojoj zemlji, pa ako ne ide, ides dalje heh... I nemas problema zbilja, ako ti jos sto i kada zatreba, pisi tu ili mozes poslati poruku meni, svejedno.. Sretno...
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 08:35   #3482
Poštujem i ja tuđa mišljenja i slažem se s tobom da je faks, pogotovo FKIT, namijenjen za one koji to žele studirati. Ono što se ponavlja na FKIT-u je česta promjena koncepta predmeta koji iz godine u godinu postaje teži.

Ono što tu ne shvaćam je toliku odbojnost profesora Opće kemije koji te ne žele ni primiti na konzultacije, niti odgovaraju na mailove. Ako im se ne ispravlja i teško im je ispravljati 300 kolokvija u prvom semestru, onda neka smanje kvotu upisa i pojačaju uvijete za upad na taj faks. Kad sam se ja upisivao tražila se matematika B razina, da bi dolaskom na faks vidio da se traže stvari koje su na kompletno drugom nivou.

Matematika je najmanji problem, jer imate asistenticu Ernu koja savršeno objasni svaki zadatak i uvijek prima na konzultacije.

Taj problem lakog upisa na FKIT sam objasnio dr. Bibi koja više ne predaje na faksu, da bi mi ona rekla kako je to fakultet napravio jer im treba novca i zato što im se ne upisuje dovoljno ljudi svake godine.


Bio sam na FKIT-u i upoznao drage ljude koji se i dalje tamo bore. Ima studenata koji stvarno stvoreni za tu kemiju, ali opet ima i onih koji su sebe izmučili do zadnjeg živca i atoma snage i nisu prošli u koje spadam i ja.

Sve u svemu, nije mi krivo što sam bio tamo, jer sam vidio koje sranje od čovjeka može biti asistent i profesor. Takvo ponašanje prema mladim ljudima koji dolaze iz svakakvih srednjih škola nije zdrav pristup.

Naravno, samo iznosim svoje mišljenje.
Fkitovac92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 11:47   #3483
Sto da ti kazem, svatko ima razlicito iskustvo. I sam sam prosao neke stvari na faxu koje su, vjeruj mi, puno gore od toga sto ti govoris. No, ja sam dosao na fax nakon vec jednog faxa, a neki su to znali, a neki i nisu pa je to bio dodatni problem. Ali, cuj, meni barem je to bila neka dodatna motivacija da im dokazem da mi ne mogu nista heh. Vidim da si studirao u vrijeme kad sam i ja bio tamo, pa pretpostavljam da te prof. Furac uvijek docekivala rasirenih ruku na Zavodu za opcu i anorgansku kemiju... I mene je nervirala, i sam sam s njom imao problema, pa i onda kad sam radiio na tom zavodu. Da, sve to ima smisla sto govoris, i tako to i dode, ali Biba ti je vec takoder rekla u cemu je problem. Kao sto sam i rekao, kuzim i tvoje misljenje jer sam i sam imao problema tamo, cak i dok sam radio s njima. Ali opet, bilo je dana kad su svi bili full okay. Kao da su svi imali "one dane" s vremena na vrijeme. Pretpostavljam da s muskima nikad nisi imao problema (Ja sam jedino sa Siposom imao problema ahahahaha). U ostalom, znas kako kazu, gdje je puno baba kilavo je dijete... A taj zavod stvarno ima puno baba ahahaha...

I u konacnici, kao sto sam gore prethodno govorio, ta prva godina jest koma, meni je bila pakao zbog zivotne prilike i zbog problema s pojedincima poput Siposa i Gusica, no na drugoj godini je sve bolje i bolje, na trecoj jos bolje, a diplomski mi je vec bio PRIJATELJSTVO sa svim profesorima (vecinom).

Na zalost, nas obrazovni sustav je totalno sranje, nema nikakve ravmoteze niti icega. Stoga uvijek kazem, tko zeli uzivati u studentskom zivotu tijekom faxa, mozda je bolje upisati nesto lakse. Premda, znam dosta ljudi koji su i na ovom faxu cesto izlazili i partijali (svaki vikend), ali imali su novce za fax, nisu morali raditi, i fax im je bio jedini problem koji su imali. U takvoj situaciji, sve se mijenja i svaki fax je puno laksi. Na kraju, sve je od pojedinca do pojedinca...
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 18:43   #3484
Sve je to meni jasno. No, ako nisi imao Stainberg na usmenom... Koja kada joj dođeš na usmeni i ako nisi po nekoj čudnoj volji ne možeš proći.

Predavanja joj nisu u skladu s onim što ona pita na usmenom ispitu. Ako joj je toliko stalo da znam nešto iz neke biblije koja je na engleskom, onda bi trebala tako i reći. Bio sam tri puta kod te žene na usmenom.

Svi koji su studirali na fkitu znaju koliko kao student moraš zadataka izvježbati da bi prošao na ispitu koji je sastavila kao koncept nulte razine i 10 zadataka gdje ti se miješaju računski i teoretski zadaci.

Kada bih došao na usmeni izvadi koncept od 30 pitanja koja moraš riješiti u roku 30 minuta. Samo da napomenem da zadaci nisu lagani. Natrpa se tu kvantne fizike, kiralnih molekula i hrpetina ostalih teoretskih zadataka o kojima moraš malo razmišljati.

I na kraju kada joj to predaš, ako nisu u stanju bio u stanju napraviti 27 od 30 zadataka nisi zadovoljio kriterij da te ona pita.

Znam... Nije taj faks na kraju nikako bio za mene, ali nisam lud da ne mogu prepoznati kad nije raspoložena i ne da joj se gledati tebe koji nisi znao svako njeno pitanje.

Sve ja to razumijem, nisam se nimalo našao u tom studiju. No, položio sam sve predmete s druge i prve godine osim opće kemije na KIM-u koju sam učio jednu cijelu godinu. Puno je ovakvih studenata kao što sam ja bilo i još ima na FKIT-u.

Ovdje sam došao s istim razlogom kao i ti, da upozorim ljude koji nisu za to ( što bi značilo da znaju kemiju u srž nakon srednje) da ne upisuju. Jedina stvar u kojoj se s tobom ne slažem je da na FKIT-u nema loših profesora. Ima ih, kao što ih ima svugdje! Ja sam samo još jedan u nizu nezadovoljnih studenata s tog faksa.
Fkitovac92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 18:45   #3485
I da. S muškima s tog zavoda nisam imao problema, kao što je recimo Milardović koji je kraljina tamo, ali nema previše utjecaja na te babe.
Fkitovac92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 22:28   #3486
Quote:
Fkitovac92 kaže: Pogledaj post
Sve je to meni jasno. No, ako nisi imao Stainberg na usmenom... Koja kada joj dođeš na usmeni i ako nisi po nekoj čudnoj volji ne možeš proći.
Svakome je njegova muka najveća. Ja ću opet reći (s obzirom da i nju poznajem) da je Šipoš bio gori. Šipoš je upravo to što ti sada govoriš, možda i još gore, jer te upamti pa ti ne da proći ni kasnije. Ja sam vjerojatno jedini koji je njemu priuštio srčani udar, pa me upamtio kao 1x1, i opet na kraju položio s najvećim pohvalama. Sve se može, samo je pitanje koliko je pojedinac spreman boriti se.

Quote:
Fkitovac92 kaže: Pogledaj post
Predavanja joj nisu u skladu s onim što ona pita na usmenom ispitu. Ako joj je toliko stalo da znam nešto iz neke biblije koja je na engleskom, onda bi trebala tako i reći. Bio sam tri puta kod te žene na usmenom.
Ha da, to te kužim u cjelosti. No, to je i za očekivati. Ja sam također učio iz Filipovića + dodatna literatura. Šta ja znam, valjda nemaju svi iste kapacitete, ali ja opet vjerujem da svatko može uspjeti ako se dovoljno jako bori. Najlaške je odustati, najteže je boriti se onda kada ne možeš dalje.

Quote:
Fkitovac92 kaže: Pogledaj post
Svi koji su studirali na fkitu znaju koliko kao student moraš zadataka izvježbati da bi prošao na ispitu koji je sastavila kao koncept nulte razine i 10 zadataka gdje ti se miješaju računski i teoretski zadaci.
Ahaha. A što da ti kažem, tako to mora biti. Još je hrpa ispita takvih, ali opet su lakši od toga, jer su relativno manji heh. Ja sam isto tako muku mučio sa svime time, ne možeš zamisliti kakvu, ali na kraju uz puno žrtve i truda, uspije se.

Quote:
Fkitovac92 kaže: Pogledaj post
Kada bih došao na usmeni izvadi koncept od 30 pitanja koja moraš riješiti u roku 30 minuta. Samo da napomenem da zadaci nisu lagani. Natrpa se tu kvantne fizike, kiralnih molekula i hrpetina ostalih teoretskih zadataka o kojima moraš malo razmišljati.
Kužim te u cjelosti, ali tako to ide. Primjerice, na Kompozitnim materijalima kod profesorice Macan (koja je genijalan profesor i izuzetno pametan individualac, a taj predmet je na diplomskom by the way) je davala pitanja iz opće, anorganske, organske i fizikalne kemije kao OPĆU KULTURU. Ako to ne uspiješ proći, ne možeš izaći ni na glavni ispit niti kolokvij. Kao što je rekla, dosta studenata joj je došlo na ispit (opet ponavljam, predmet je na diplomskom studiju), a nisu znali najbanalnije stvari tipa valenciju Al iona, kemijski simbol cirkoija, iridija, itrija, kvantne brojeve i sl gluposti. I pogodi, ljudi su padali na tome Sve ima svoje, sve ima svoj smisao. Ako jednom poželiš biti stručnjak na ovakvom području, onda se barem potrudiš da imaš vrhunsko znanje, jer kad dođeš na posao, vjeruj mi, jedna kriva odluka te može stajati MILIJUNA eura štete, a i ljudskih života.

Quote:
Fkitovac92 kaže: Pogledaj post
I na kraju kada joj to predaš, ako nisu u stanju bio u stanju napraviti 27 od 30 zadataka nisi zadovoljio kriterij da te ona pita.
Da da, kužim te u cjelosti. To je svemirski, ali to tako jest. Što da ti kažem, to je FKIT, zapeti se mora. Kad bi bilo lako biti inženjer, svi bi bili inženjeri. Ovako, zbog svega toga, godišnje diplomira 3000 ekonomista, i 30 kemijskih inženjera. Kužiš koja je razlika.

Quote:
Fkitovac92 kaže: Pogledaj post
Znam... Nije taj faks na kraju nikako bio za mene, ali nisam lud da ne mogu prepoznati kad nije raspoložena i ne da joj se gledati tebe koji nisi znao svako njeno pitanje.
Da, to je ono što mene također dovodi do ludila, jer ja uvijek kažem da ako netko nije spreman raditi taj svoj posao s osmijehom na licu za koji je jako lijepo plaćen (a ja bih, vjeruj mi, SVE DAO da mogu raditi na faxu, makar kao asistent za početak jer uživam učiti studente i raditi kao istraživač) onda ne trebaju ni raditi taj posao već se pokupiti i dati šansu nekome tko će ga obavljati kvalitetnije. Ali zato, u konačnici, naš obrazovni sustav i jest takav kakav jest, na žalost.

Quote:
Fkitovac92 kaže: Pogledaj post
Sve ja to razumijem, nisam se nimalo našao u tom studiju. No, položio sam sve predmete s druge i prve godine osim opće kemije na KIM-u koju sam učio jednu cijelu godinu. Puno je ovakvih studenata kao što sam ja bilo i još ima na FKIT-u.
Znam, jer 90% tih studenata ima sa mnom kontakt. Ali gle, na kraju, imao sam jednu studenticu koja nije znala što je tlak (može li banalnije od toga), ali malo sam joj ja pomogao, 99% je ona zapela, i na kraju položila, kod Steinberg. To je ono što ti govorim, ponekad je teško se pomiriti da su stvari NEPRAVEDNE. Vjeruj mi, ako itko mrzi nepravdu, onda sam to ja. Ali te takve situacije nauče INATU, da dokažeš i sebi i drugima da te ništa ne može slomiti i da ćeš uspjeti. To je život. Ali U SVAKOM SLUČAJU, ako ovaj fax nije za nekoga, i ako se u njemu ne nalazi, bolje odustati i potražiti bolju sreću u nečemu što vas veseli, jer raditi do kraja života u nečemu što nevolite je više kao kazna, nego radost i blagoslov. Bez obzira na plaću.

Quote:
Fkitovac92 kaže: Pogledaj post
Ovdje sam došao s istim razlogom kao i ti, da upozorim ljude koji nisu za to ( što bi značilo da znaju kemiju u srž nakon srednje) da ne upisuju. Jedina stvar u kojoj se s tobom ne slažem je da na FKIT-u nema loših profesora. Ima ih, kao što ih ima svugdje! Ja sam samo još jedan u nizu nezadovoljnih studenata s tog faksa.
Uh tu si u krivu (boldani dio). Ja nisam tu da nekoga upozorim na to da ovaj fax možda za njih nije. Tu sam da ih motiviram i da im dokažem da se može, jer ja sam tipičan primjer nečega takvoga. Jer, kad bi znao moju priču tijekom faxa, vjeruj mi, ili mi ne bi vjerovao ili bi plakao kao malo dijete. Sve se može kad se hoće, ma koliko teško bilo. Nije lako, naravno da nije lako, ali bez muke nema ni nauke.

I da, ako sam rekao da nema loših profesora, moja isprika za to. Premda mislim da to nisam rekao baš doslovno tako, već u prenesenom značenju što si možda protumačio tako. Vjeruj mi, ima profesora koji mene također nerviraju. Šipoš mi je zagorčao život na fakultetu, i zbog njega sam SKORO odustao od faxa. Hvala Bogu pa nisam. Ali taj je čovjek doslovno nanio strašnu bol s kojom sam se nosio 2-3 godine dok sve nisam riješio. Ali kao što rekoh, moja priča na faxu je teško vjerovatna i previše komplexna. No, oni su svi jako pametni i inteligentni ljudi, i znaju svoj posao jako dobro (neki manje neki više) ali u svakom slučaju tu ima jako jako dragih ljudi koji su meni bili na kraju kao mama, ili otac.


Quote:
Fkitovac92 kaže: Pogledaj post
I da. S muškima s tog zavoda nisam imao problema, kao što je recimo Milardović koji je kraljina tamo, ali nema previše utjecaja na te babe.
Milardović je zapravo tip "BOLI ME K... ZA NJIH SVE" On dođe, odradi svoj posao kvalitetno, i to je to. Taj čovjek je meni jedan od najdražih ljudi na fakultetu. Čovjek je toliko pametan da je to strašno. I nevjerojatno dobro prenosi svoje znanje. On je jedan od razloga zašto sam JOŠ VIŠE zavolio kemiju nego što sam ju već volio heh. I dosta dosta mi je pomogao u mom razmisljanju na sve. Ali te babe tamo, da, one su PREVIŠE pustile korijenje. Od svih, mene je nekako Furačka najviše nervirala, a s druge strane mi je puno puta bila draga. Što da ti kažem, i sam si već sve vidio. U jednu ruku se ja slažem i s tobom kad je taj zavod u pitanju, ali u drugu ih mogu i razumjeti, ali to što ti govoriš također je istinito.
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 00:17   #3487
Slažem se sa svim što si napisao. Samo sam iznio svoje mišljenje koje vrijedi jednako kao i tvoje, bez obzira što si završio taj fakultet, a ja neki drugi. Želim svima puno sreće koji se ove godine upišu, jer će im trebati.

Pogotovo sretno svima na Općoj kemiji, pripremite se na sve i svašta. Pogotovo se pripremite dobro za usmeni i po mogućnosti odgovarajte po svim aspektima dotičnoj profesorici.
Fkitovac92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 20:53   #3488
Ja sam sad završila prvu godinu na primijenjenoj kemiji i ne znam da li za izborni predmet ,na drugoj, uzmem ekotoksikologiju ili tenzide. Mene tenzidi vise zanimaju ,ali me zanima jeli ima neka velika razlika u težini gradiva ili korisnosti za kasnije ili je na kraju sve to isto pa da samo uzmem tenzide.
Nono Ninic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 21:00   #3489
Quote:
Nono Ninic kaže: Pogledaj post
Ja sam sad završila prvu godinu na primijenjenoj kemiji i ne znam da li za izborni predmet ,na drugoj, uzmem ekotoksikologiju ili tenzide. Mene tenzidi vise zanimaju ,ali me zanima jeli ima neka velika razlika u težini gradiva ili korisnosti za kasnije ili je na kraju sve to isto pa da samo uzmem tenzide.
Volio bih kad bih mogao po tom pitanju više pomoći, jer nisam nikad bio vezan uz Ekotoxikologiju, ali vjerujem da nije loše i da je zanimljivo. Premda ja ne volim te EKO predmete Ipak smo kemijski inženjeri :P Šalim se, ali istina je da nisam baš ljubitelj EKO stvarčica.

Što se tiče tenzida, nisam ih nikad imao na faxu, ali znam da su mi kolege govorile kako je to lagano jako, i da svi manje više pokupe petice iz toga. Eto, ako to može što pomoći.
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 15:49   #3490
Je li mi netko može reči kako upisati novi semester ako mi je ostao nepoloženi ispit iz prošle godine.Imam 52 boda iz prve godine, a time i pravo na redovni upis nove godine.Upisujem 3. semestar ostalo mi je Strojarstvo i studomat pri prijavi ga računa kao 3 nova boda i ne pušta me upis izbornog predmeta jer bi to bilo preko 30 bodova.
Nono Ninic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 23:20   #3491
Quote:
Nono Ninic kaže: Pogledaj post
Je li mi netko može reči kako upisati novi semester ako mi je ostao nepoloženi ispit iz prošle godine.Imam 52 boda iz prve godine, a time i pravo na redovni upis nove godine.Upisujem 3. semestar ostalo mi je Strojarstvo i studomat pri prijavi ga računa kao 3 nova boda i ne pušta me upis izbornog predmeta jer bi to bilo preko 30 bodova.
E sad, što god ti kažem na to pitanje, slagat ću heh. Jer oni praktički svake godine NEŠTO mijenjaju po tom pitanju. Tak da, najbolje ti je otići do referade, jer siguran sam da je i sada nešto promijenjeno... Bolje i tako nego da ti nešto krivo kažem.
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 22:33   #3492
Quote:
Nono Ninic kaže: Pogledaj post
Je li mi netko može reči kako upisati novi semester ako mi je ostao nepoloženi ispit iz prošle godine.Imam 52 boda iz prve godine, a time i pravo na redovni upis nove godine.Upisujem 3. semestar ostalo mi je Strojarstvo i studomat pri prijavi ga računa kao 3 nova boda i ne pušta me upis izbornog predmeta jer bi to bilo preko 30 bodova.
Upišeš sve osim tog izbornog predmeta preko studomata (uključujući nepoloženo Strojarstvo). Otiđeš do referade i kažeš da je upisano sve osim izbornog pa ti se ručno onda upiše. I da, sve ocjene trebaju prije upisa biti unesene u studomat.
mala kemičarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 01:12   #3493
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post

Znam, jer 90% tih studenata ima sa mnom kontakt. Ali gle, na kraju, imao sam jednu studenticu koja nije znala što je tlak (može li banalnije od toga), ali malo sam joj ja pomogao, 99% je ona zapela, i na kraju položila, kod Steinberg.

Haha čuj ti njega, prošla mala koja ne zna što je tlak, a tvrdi da je faks fer :'D

Inače znam tu studenticu, meni jako draga kolegica, ali nije ona niti će ikada biti inženjer. Njene riječi.

Samo napomena... Prolaznost na pismenom ispitu iz OK u jesenskom roku je bila <5%; na ljetnom otprilike slično. I onda još to prepolovi s usmenima.

Ne znam, valjda je 900 ljudi kojih trenutno sluša opću i opću i anorgansku jako...Netalentirano ili zakinutije od svih nas koji su dali opću, jer svi znamo da su inženjeri vrh prehrambenog lanca intelekta... A i dobro dođe od njih 800 uzeti 8400kn za godišnju školarinu

Statistika bro, da imam živaca napravila bih ti i graf; naravno na mm papiru jer nema smisla učiti u excelu kao ostatak svijeta, pa ovako najbolje znam


A što se tiče osobnih dojmova.. Hm.. Kemikalije stare >20 godina, demonstratori koji samo odgovaraju sa ne znam (čast iznimkama), s time da nitko od kolega demosa na moju žalost još uvijek ne zna razrijediti otopinu (btw demos sam na kemijskim zavodima pa nezz gdje su ih našli a svi su dali opću), pa toliko o kvaliteti studiranja i pameti nakon položene opće :'D


Da ne spominjem da se niti jedan studentski praktikum nije obnovio otkad zgrću milijune na školarinama, ali smo otvorili firmu od fakulteta i idemo u poduzetničke vode a novac ide osnivačima, između kojih je i gospon laszlo, a od čega za studente ni nema ploče na kojoj se vidi pročitati.

Znam ja da ti braniš svoj Zavod, ali daj smiri malo, i ne navodi krivo ovaj napaćen narod. Odkad sam ja tu kvaliteta je bila loša i još se srozala, ali bitno da ti i slični punite glavu studentima kakvo je to plemenito zanimanje, biti kemijski inženjer.. Sa fkita :'))))))
:'D

E da, netko je pitao za ekotoksikologiju. Ja sam je dala s odličnim. Nije teška i dobro dođe malo za izaći van okvira jedno te istoga, a i predavanja su sasvim korektna, čuješ i vidiš svašta, ako ništa drugo, radi opće kulture.

Da sumiram, mene je sram fkita i ponosno izjavljujem da sa svime u roku, odoh na bolje mjesto, diplomirati na mjestu gdje point nije studente psihički dotjerati do posjeta psihiću

p.s. možete i kupiti neke ispite, nisam osobno, ali vidjeh na svoje oči, pa ako imate za jednokratnu školarinu, ovo vam je brži put do diplome, ne znam za cijenu doduše
p.p.s navedeni slučaj je prijavljen i rekoše mi "pusti to"
__________________
It's an ancient and honorable term for the final step in any engineering project. Turn it on, see if it smokes.
ChemTrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 01:56   #3494
Quote:
ChemTrail kaže: Pogledaj post
Haha čuj ti njega, prošla mala koja ne zna što je tlak, a tvrdi da je faks fer :'D

Inače znam tu studenticu, meni jako draga kolegica, ali nije ona niti će ikada biti inženjer. Njene riječi.
Kako znaš na koga ja mislim? Kroz par godina rada na faxu, bila je masa ljudi koja nije znala što je tlak heh, ali jedna mi je posebno zapela u oko koja to nije znala :P Sumnjam da je ona na koju ti misliš

Quote:
ChemTrail kaže: Pogledaj post
Ne znam, valjda je 900 ljudi kojih trenutno sluša opću i opću i anorgansku jako...Netalentirano ili zakinutije od svih nas koji su dali opću, jer svi znamo da su inženjeri vrh prehrambenog lanca intelekta... A i dobro dođe od njih 800 uzeti 8400kn za godišnju školarinu
Ahahahahahahahaa omfg, koja masa sarkazma, ali i brutalne istine. Da da, sigurno je to tako... Welcome to Croatia gdje je Zagrebačko Sveučilište palo među najmizernije na svijetu omfg.

Quote:
ChemTrail kaže: Pogledaj post
Statistika bro, da imam živaca napravila bih ti i graf; naravno na mm papiru jer nema smisla učiti u excelu kao ostatak svijeta, pa ovako najbolje znam
Jel to zahvala pada Zavodu za toplinsko i mehaničko procesno inženjerstvo i Zavodu za fizikalnu kemiju? :P


Quote:
ChemTrail kaže: Pogledaj post
A što se tiče osobnih dojmova.. Hm.. Kemikalije stare >20 godina, demonstratori koji samo odgovaraju sa ne znam (čast iznimkama), s time da nitko od kolega demosa na moju žalost još uvijek ne zna razrijediti otopinu (btw demos sam na kemijskim zavodima pa nezz gdje su ih našli a svi su dali opću), pa toliko o kvaliteti studiranja i pameti nakon položene opće :'D
Sve to ovisi o pojedincu. Očito je, kao što sam već ranije govorio da netko prođe lako, netko teško. Ako vjetar puše sa sjevera, biometeorološke prognoze su dobre i Šipoš je dobre volje, većina prolazi. Ako je južina, biometeorologija je nepovoljna i ni 3 boga zajedno ne mogu proći. U konačnici, kao što rekoh, koliko to ovisi o pojedincu govori i činjenica da (s moje generacije) fakultet je pustio nekoliko vrhunskih stručnjaka koji su i u svijetu jako poznati Nekim ljudima, očito, ni 5 fakulteta ne može pomoći, a od davnina je poznato da ocjena NIJE mjerilo znanja.


Quote:
ChemTrail kaže: Pogledaj post
Da ne spominjem da se niti jedan studentski praktikum nije obnovio otkad zgrću milijune na školarinama, ali smo otvorili firmu od fakulteta i idemo u poduzetničke vode a novac ide osnivačima, između kojih je i gospon laszlo, a od čega za studente ni nema ploče na kojoj se vidi pročitati.
Da, to je točno i tužno u isto vrijeme, a isto tako i izgleda lijepo onako kada to gledaš na TV-u. Ali zapravo je totalno druga priča. Ali opet, ne znam koliko vas zna za Silikonsku Dolinu iz koje je izniknula masa najvećih svjetskih kompanija. Iz šupe do kule. Iz ničega u nešto. Nije li to ljepota inženjerstva u konačnici, izazov života? Lako je naviknuti se s lošeg na dobro, ali nije s dobrog na loše. U konačnici, nije to tako crno kako govoriš, izašao sam s toga faxa prije dvije godine i nešto sitno mjeseci. Sve je to super kako može biti.

Quote:
ChemTrail kaže: Pogledaj post
Znam ja da ti braniš svoj Zavod, ali daj smiri malo,
Ne bih riječ rekao da se ovako nešto ne pojavi u navodu. Uz dužno poštovanje, bilo bi lijepo da i ti pokažeš malo poštovanja prema nekome koga i ne poznaješ očito. Ja na kraju završi taj fax, mislim da imam puno pravo da kažem što imam, a ako se ti ne slažeš s onim što ja govorim, to je tvoj problem. Ne moj.

Quote:
ChemTrail kaže: Pogledaj post
i ne navodi krivo ovaj napaćen narod.
Znaš, kada ja gledam broj šest, s tvoje strane je 9. Želiš reći da sam ja u krivu a ti u pravu? Ahhhhhhhhhh...

Quote:
ChemTrail kaže: Pogledaj post
Odkad sam ja tu kvaliteta je bila loša i još se srozala, ali bitno da ti i slični punite glavu studentima kakvo je to plemenito zanimanje, biti kemijski inženjer.. Sa fkita :'))))))
:'D
Znaš, meni je jako žao što netko poput tebe NE VIDI ljepotu onoga što studira. U tome i jest činjenica onoga što su pojedinci govorili: "NE STUDIRAJTE OVO AKO TO NE VOLITE" Pretpostavljam kakav bi tek stav imala da te život malo stisnuo na faxu pa da ti je fax zapravo bio NAJMANJI PROBLEM Opet dolazimo do zaključka, sve je u oku promatrača i srcu pojedinca. Negativni ljudi i onako nađu manu u svemu.

Quote:
ChemTrail kaže: Pogledaj post
Da sumiram, mene je sram fkita i ponosno izjavljujem da sa svime u roku, odoh na bolje mjesto, diplomirati na mjestu gdje point nije studente psihički dotjerati do posjeta psihiću
I eto, šta da ti čoek sad na ovo kaže Ne znam kak ja nisam došao do psihića, a i masa drugih ljudi.

Quote:
ChemTrail kaže: Pogledaj post
p.s. možete i kupiti neke ispite, nisam osobno, ali vidjeh na svoje oči, pa ako imate za jednokratnu školarinu, ovo vam je brži put do diplome, ne znam za cijenu doduše
p.p.s navedeni slučaj je prijavljen i rekoše mi "pusti to"
Hmmmm, prvi puta čujem za ovo. I znam da je bilo strogo zabranjeno na faxu. Ali isto tako znam da ljudi vole previše pričati i klapetati. Znaš, malo negativnosti, malo jada i očaja pa je lakše svaliti na druge nego prihvatiti da se treba uhvatiti posla MALO JAČE. Mislim, ne kažem da nisi u pravu s tim što govoriš, premda ja to prvi puta čujem da se to na FKIT-u dogodilo. Ali ako i jest, to je onda dno dna, ništa drugo.

I u konačnici, govoriš da ja pričam ovako onako? Ajde bogati ne lupetaj bezveze, kad moram ovako reći.

Što ja imam od toga da branim fax? Jesam li išta dobio od njih? Daj molim te. Ja ne branim fax niti jednog trenutka, ali branim znanost i inženjerstvo kao takvo, jer je meni to sve značilo jako puno, i sva ta znanja. A čini se da nisam bio jedini, ili je moja generacija bila čudna O.o Doduše, i rečeno je da je to bila jedna od najboljih generacija na faxu.

Ako si imala loše iskustvo na faxu i nisi bila sretna, okay, reci da nisi bila sretna, ali govoriti nekome da se "smiri" i eto, očito misleći da taj netko lupeta (ja) je malo tužno znaš, samo zbog toga što očito ti nisi bila zadovoljna.

Sretno.
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 17:11   #3495
gledam ove oglase na mojposao, burzi itd i ne traže se nigdje kemijski inženjeri. pa sam izvukla firme gdje bih mogla raditi i poslala otvorene molbe, ali ne čini mi se obećavajuće.
dakle, moje pitanje je kako ste vi tražili posao? preko oglasa, išli ste osobno, preko preporuke/veze? ne bih htjela puno vremena gubiti na slanje mailova ako mi je bolje ići osobno.


također bih se nadovezala na prethodne komentare vezane za faks.. FKIT je jako kvalitetan fakultet sa predivnim profesorima (ali to se tek vidi od 3. godine pa nadalje). Na prvoj godini napuhana je Opća kemija (da, da.. to je temeljni kolegij), jer ne dolazimo sa dobrim predznanjem iz srednje a ni profesorice ne objašnjavaju dobro. Za sve koje se muče s Općom, preporučila bih da pogledate MIT predavanja profesora Donalda Sadowaya - Solid State Chemistry, pa ćete vidjeti kako je kemija lagana kada ju objašnjava dobar profesor.
I fakultet biramo sa 18 godina. Iskreno, potrefiti faks, koji tebi odgovara u potpunosti i u kojem se vidiš, je ravno dobitku na lotu tako da nemojte dati da vam padne duh ako ne ide na FKITu. Jedan profesor je rekao ako ćemo dati fakultetu ocjenu (1-10) manju od 5-6, onda je problem u nama i moramo mijenjati fakultet. Kad nešto voliš i uživaš u nečemu, ne može ti biti toliko loše ma kakvi god da su uvjeti na faksu (jer ćeš si sam napraviti da ti bude dobro).
__________________
Forget them, Wendy. Forget them all. Come with me where you'll never, never have to worry about grown up things again.
kopindu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 18:24   #3496
Dobar dan svima! Ima li ovdje netko tko je upisao specijalistički poslijediplomski ekoinženjerstvo? Zanima me koje predmete ste slušali? Jeste li se s nekim posebno namučili? Da li je netko imao razliku prijenos i bilancu?
DoraLuce is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 21:08   #3497
Ima li itko da studira ili je zavrsio PK na FKITu ? Imam par pitanja vezano za studij pa ako mi se moze javiti na pm
NinoM is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 00:17   #3498
Je li Savska otvorena preko subote? Zanima me zapravo učionica s računalima. Hvala unaprijed
Novedies is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 20:14   #3499
Koliko ja znam, većinom nije otvorena. OSIM, ako netko bude tamo, ali to je jako rijetko heh.
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 13:31   #3500
Vi koji ste na diplomskom, kakvi su vaši utisci o upisima na diplomske studije?
Znate li možda ljude koji nisu uspjeli upisati diplomski iako su imali prosjek veći od 3.0?
Gledam popis odabranih tema za završne prošlih godina i na popisu je uvijek oko 120 ljudi, a kvota za diplomske je 125, pa me zanima, ako teorijski ima mjesta za sve studente da upišu, kako to da se puno ljudi boji da neće moći upasti?
Novedies is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:11.