Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2018., 15:30   #1141
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
meni identicno djeluju osim sto mi chrome i dalje brzi i logicniji za postavit kako volim
I meni je Google Chrome nekako brži!
hugovedran is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 21:04   #1142
Yep, Chrome je pun qrc brzi.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 21:24   #1143
Ja ne primjećujem bitnu razliku, ni na Windowsima ni na na Macu.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 15:21   #1144
Ni na YouTubeu, Mephisto? Ili Google Maps. Mislim da je to cak do Googlea jer meni se Firefox vuce kao pijani puz na svim Googleovim stranicama dok je na ostalima tek neznanto sporiji (ali ipak sporiji).

Recimo na YT trebaju sekunde da "ulovi" hit na enter tipku kad idem nesto traziti dok je u Chromeu doslovce instantno. Takodjer po par sekundi traje samo pokretanje videa i prikaz related videa s desne ("prikaze" samo bjelinu):

U Chromeu je to takodjer prakticki instant (par ms treba i to je to).

Google Maps je pak nemoguce koristiti u Firefoxu, a jednako mi sporo sve (cak sam stopao stopericom) i na low-end backup laptopu i na glavnoj zvijerki sa SSDom, 32 GB RAMa itd...
Chrome je, u drugu ruku, opet skoro pa instant-brz (osim satellite view, ocito).

No zato Firefox ima puno bolji font rendering pa kad nesto duze trebam citati onda je on ociti izbor.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 16:31   #1145
Sad kad si spomenuo, Google Maps možda je mrvicu sporiji na firefox-u, ali trebao sam pokrenuti jedan i drugi paralelno da bih to primijetio, razlika je samo u nijansi i nipošto ne utječe na upotrebljivost. Za Youtube nisam primijetio razliku.
Mac mini (Late 2014), 1,4 GHz Intel Core i5, 4 GB 1600 MHz DDR3
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 19:58   #1146
...evo ni ja nevidim neku razliku...čak nisam siguran da li je i ima.

možda za pravilnu usporedbu nisam trebao brisati cache i cookie na oba ?
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 21:54   #1147
MF neće da se pokrene! Što bi mogao biti razlog? Tražila sam,googlala,slijedila upute i ništa. Uklonila aplikaciju,ponovno išla instalirati pa se u pozadini pojavio prozorčić na kojem je pisalo da je nemoguće ukloniti dok je preglednik u radu ali nije bio!

Čak sam zaustavljala aplikaciju u task managaru i opet ništa. Kako da riješim ovaj problem?
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2018., 23:52   #1148
Trebam pomoc dobri ljudi. Cimer mi je zeznuo Mozillu, nece da upali pojavi mi se prozor da ponovo instaliram...nakon što ugasim taj prozor i onda se pojavi prozor Couldn't load XPCOM. Kako da riješim ovo i postoji li šansa da vratim sačuvane tabove u mozilli?
nominiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2018., 08:09   #1149
C:\Users\"Korisnik"\AppData\Roaming\Mozilla\Firefo x\Profiles\
Kopiraj si xxxxxxx.default mapu na drugu poziciju ili disk particiju da sačuvaš jer u njoj su vjerovatno u datotekama *.json tvoji bookmarksi .
Nakon spremanja napravi uninstall mozile pa ponovo instaliraj.
Probaj da li će raditi kad u postojeću mapu nove mozile xxxxx.default prekopiraš preko novih stare podatke (Mape i datoteke) koje si spremio od stare mozile....(dobio bi i stare add-on ).
Ako neće probaj ispočetka pa iz starih podataka prekopiraj samo *.json datoteke preko novih......ili zadnja opcija probaj import bookmarksa iz sačuvane mape stare mozile.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2018., 09:05   #1150
Na Chromeu blokiram sve cookies i onda dopustim samo za stranicu gdje se trebam logirati, stavim ovo [*.]vip.hr i to je to.

Sad bi ja isto tako na Firefoxu ali kod njega moram staviti cijelu adresu kojoj dopuštam cookie. Ima li kod firefoxa neka opcija sa zvjezdicom ili nekim znakovima da upišem samo domenu, a koliko će ona stavit cookies baš me briga, a ne da npr za prijavu na VIP moram upisati pet šest adresa da bi se mogao logirati, a ne znam ni koje trebaju.

Nadam se da ste razumjeli pitanje, zašto ne bi mogao napisati npr *vip.hr jednom i gotovo.
Ingulube is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2018., 09:37   #1151
Quote:
G/Duki kaže: Pogledaj post
C:\Users\"Korisnik"\AppData\Roaming\Mozilla\Firefo x\Profiles\
Kopiraj si xxxxxxx.default mapu na drugu poziciju ili disk particiju da sačuvaš jer u njoj su vjerovatno u datotekama *.json tvoji bookmarksi .
Nakon spremanja napravi uninstall mozile pa ponovo instaliraj.
Probaj da li će raditi kad u postojeću mapu nove mozile xxxxx.default prekopiraš preko novih stare podatke (Mape i datoteke) koje si spremio od stare mozile....(dobio bi i stare add-on ).
Ako neće probaj ispočetka pa iz starih podataka prekopiraj samo *.json datoteke preko novih......ili zadnja opcija probaj import bookmarksa iz sačuvane mape stare mozile.
Možeš li pojasniti tu zadnju opciju?
Ja sam pokušao vratiti bookmarke iz Firefoxa sa starog diska (kad sam stavio novi), ali mi nije uspjelo.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2018., 05:17   #1152
Quote:
Ingulube kaže: Pogledaj post
Na Chromeu blokiram sve cookies i onda dopustim samo za stranicu gdje se trebam logirati, stavim ovo [*.]vip.hr i to je to.

Sad bi ja isto tako na Firefoxu ali kod njega moram staviti cijelu adresu kojoj dopuštam cookie. Ima li kod firefoxa neka opcija sa zvjezdicom ili nekim znakovima da upišem samo domenu, a koliko će ona stavit cookies baš me briga, a ne da npr za prijavu na VIP moram upisati pet šest adresa da bi se mogao logirati, a ne znam ni koje trebaju.

Nadam se da ste razumjeli pitanje, zašto ne bi mogao napisati npr *vip.hr jednom i gotovo.
Dodaj si Cookiebro - Cookie Manager i problem riješen.
Kunguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2018., 06:42   #1153
U Blacklist Settings (Block) upišeš *.* tako da su svi cookies zabranjeni.

Onda u Whitelist Settings (Allow) dopustiš koje hoćeš npr *.vip.hr

Cookiebro.
Kunguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2018., 13:26   #1154
Već tjedan dana ne mogu se ulogirati na gmail preko Firefoxa.

Prozor za logiranje mi otvara normalno i mogu upisati mail i password ali uopće ne reagira na "log in".
Ako refresham stranicu onda mi se podaci za naziv gmaila i password izbrišu i moram ih ponovo upisivati ali opet nakon što ih upišem i kliknem na log in ne reagira.
Kao da je stranica mrtva.

Na ostalim browserima mogu se najnormalnije ulogirati na gmail, bez ikakvih problema.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2018., 22:39   #1155
vec jedno 2 mjeseca kod uploadanja slika na raznim stranicama za upload
ili kod onog programcima ''prtscr'' mozilla kao da prestane radit, i nijednu stranicu onda vise ne mogu otvorit dok ne ugasim pa ponovo upalim mozillu...o cemu je rijec, jel zna tko?
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2018., 16:05   #1156
Kada uđem u task menager, vidim da ima više otvorenih Mozilla što mi jako puno vuče CPU-a.
Prešao sam na Chrome. Dosta je Mozille nakon 10 godina.
Ne mogu više.
Hvala joj na svemu.
Zabranjeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2018., 02:40   #1157
Jede li samo meni zadnji Firefox goleme količine RAM-a i uz to još jače puni pagefile? Danas je sa prosječnim surfom (stalno otvoreno 30-ak različitih tabova) kroz 10-ak sati korištenja, bez da ga ijednom zatvorim i ponovno pokrenem, došao na stalnih 13 GB RAM-a i uzeo 27 GB SSD-a

Jučerašnje korištenje je u stalnoj rotaciji imalo 10-15 tabova, većinom Youtube, i RAM nije padao ispod 8-9 GB uz još 4 GB pagefile

To mi se nikada ni izbliza nije dogodilo u Edge-u sa puno intenzivnijim korištenjem
Ćisto Sumljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2018., 09:16   #1158
Imam win10 sa 4GB ram-a i Mozila mi sasvim normalno radi sa mojih prosječnih 2 taba (rjetko do max 6).
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2018., 10:08   #1159
Quote:
Ćisto Sumljam kaže: Pogledaj post
Jede li samo meni zadnji Firefox goleme količine RAM-a i uz to još jače puni pagefile? Danas je sa prosječnim surfom (stalno otvoreno 30-ak različitih tabova) kroz 10-ak sati korištenja, bez da ga ijednom zatvorim i ponovno pokrenem, došao na stalnih 13 GB RAM-a i uzeo 27 GB SSD-a

Jučerašnje korištenje je u stalnoj rotaciji imalo 10-15 tabova, većinom Youtube, i RAM nije padao ispod 8-9 GB uz još 4 GB pagefile

To mi se nikada ni izbliza nije dogodilo u Edge-u sa puno intenzivnijim korištenjem
Win 10, 11 otvorenih tabova, uzima mi gigu.

Ali imao sam sličnih problema prije nekih godinu dana, ali na XP-u. Ne samo da mi je žderao memoriju, nego i procesor.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2018., 10:55   #1160
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Ali imao sam sličnih problema prije nekih godinu dana, ali na XP-u. Ne samo da mi je žderao memoriju, nego i procesor.
Ah, ništa, onda uzeti diesel ili benzin, pa ga natoćiti odostraga u neku rupu. Vjerojatno će onda memorija i procesor biti na nuli.
Inaće, jučer je općenito za win 10, poželjno bilo imati memoriju od 4 gb, danas 8 gb, ako ne i 16 gb, tako da se ne možete žaliti samo na firefox.
__________________
Ja mislim da je barem tako...
Davero is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:59.