Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2018., 11:47   #9021
Pozdrav svima☺️��. Trenutno sam prva godina javne uprave na PFZG-u, ali me faks bas i ne zanima, a velika zelja mi je bila upisat anglistiku i informacijske znanosti na FFZG, no nisam upala. I sad, zanima me koji je postupak da upisem anglistiku (znam da se moram ispisat Pravnog.) Svaka informacija bi mi bila od velike koristi.
xhellystarx is offline  
Old 17.01.2018., 12:29   #9022
Quote:
vkmarko kaže: Pogledaj post
Prije su neki faksovi imali posebne kvote za starije od 24 ili 25. Mislim da se to odnosilo na ljude bez drzavne mature. Ja cu imati 24 kada budem upisivao ffzg pa me zbog tog zanima
Ma nema toga ovdje.. samo kvota za državljane HR i kvota za strane državljane

Quote:
xhellystarx kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima☺️��. Trenutno sam prva godina javne uprave na PFZG-u, ali me faks bas i ne zanima, a velika zelja mi je bila upisat anglistiku i informacijske znanosti na FFZG, no nisam upala. I sad, zanima me koji je postupak da upisem anglistiku (znam da se moram ispisat Pravnog.) Svaka informacija bi mi bila od velike koristi.
Pa sve isto kao i prvi put. Prijaviš se na postani student, izađeš opet na prijemni i ako ove godine upadneš, ispišeš se sa Pravnog, upišeš se na Filozofski i platiš prvu godinu.

Zadnje uređivanje Rakkatakka : 17.01.2018. at 22:50. Reason: spajanje postova
merid is offline  
Old 17.01.2018., 22:01   #9023
Quote:
0408 Dora kaže: Pogledaj post
Ja se ispričavam, znam da je vjv ovo pitanje vec postavljeno, ali nece mi trazilica naci ne znam zasto, uglavnom... Ako netko moze odgovoriti ili zaljepit post, ali cak bi noviji odgovor bolje dosao😋
Koliko je tesko upasti na filozofski? Anglistika, ceski jezik i uglavnom ti jezici, psihologija ili sociologija? Kakve ocjene iz srednje i s mature otpr imaju ljudi koji tamo upadaju, je li prijemni pretezak kako kazu ili sto.. Ne znam vise sto bi kud bi trebam sve moguce informacije 😂 hvala unaprijed, laku noc 🤣💋
Kao što je i napisano na češki nije teško upast, mogu potvrdit. Kad sam ga ja upisivao, mislim da je zadnja osoba imala oko 610 bodova, stvarno su upisivali ljudi s prosječnim rezultatima ako te zanima nešto više o samom studiju, javi se u pm.
aegon6targaryen is offline  
Old 18.01.2018., 13:49   #9024
Ima li ovdje koga s viših godina rumunjskog? Kakva je ova nova lektorica?
The Great Duck is offline  
Old 21.01.2018., 22:01   #9025
Jel ima netko ovdje iskustva sa izmišljanjem kolizija? Tj. koliko je riskantno upisat izborni pa ispisat nakon šta dobijem potvrdu u koliziji?
merid is offline  
Old 23.01.2018., 16:46   #9026
Zna neko sto ako padnem strani jezik za akademske (nije obvezan,izborni predmet), broji li se to u prosjek il nikom nis.
I treba li upisati 2.semestar strani jezik 2 da bi dobili ects bodove?
potterheadabc is offline  
Old 23.01.2018., 19:52   #9027
Quote:
potterheadabc kaže: Pogledaj post
Zna neko sto ako padnem strani jezik za akademske (nije obvezan,izborni predmet), broji li se to u prosjek il nikom nis.
I treba li upisati 2.semestar strani jezik 2 da bi dobili ects bodove?
Ako ga sad padneš, ne možeš upisati Jezik za akademske potrebe 2 i možeš ga upisati tek iduće godine u ljetnom semestru (ako do tada položiš Jezik 1). Također ako položiš Jezik 1 i odustaneš od Jezika 2, ti bodovi ti se poništavaju. Uglavnom, nemaš ništa od Jezika 1 ako ne položiš i Jezik 2. Što se tiče prosjeka ne utječe ti na ništa jer ni nema ocjene iz Jezika 1, odnosno, dobiješ ocjenu, ali piše ti se u indeks "položeno" ili "kolokvirano", a za Jezik 2 ti se tek piše zaključna ocjena na temelju oba semestra.
Chamel is offline  
Old 23.01.2018., 23:16   #9028
Ako netko slučajno ima skripte iz hrv A razina, mat B razina i eng A razina u pdf-u ili wordu molila bih da mi se javi na pp.

Ili ako netko ima skripte na papiru, a iz Zagreba je i voljan ih je podijeliti, posuditi ili prodati nek mi se javi na pp, hvala.

On topic:

Koliko bodova je imala zadnja osoba koja je upala na pedagogiju jednopredmetni/dvopredmetni i anglistiku?

Kakav je test intelektualnih sposobnosti, je li velik postotak ljudi koji ne uspiju upasti zbog tog testa?
Asena is offline  
Old 24.01.2018., 02:03   #9029
Quote:
Asena kaže: Pogledaj post
Ako netko slučajno ima skripte iz hrv A razina, mat B razina i eng A razina u pdf-u ili wordu molila bih da mi se javi na pp.

Ili ako netko ima skripte na papiru, a iz Zagreba je i voljan ih je podijeliti, posuditi ili prodati nek mi se javi na pp, hvala.

On topic:

Koliko bodova je imala zadnja osoba koja je upala na pedagogiju jednopredmetni/dvopredmetni i anglistiku?

Kakav je test intelektualnih sposobnosti, je li velik postotak ljudi koji ne uspiju upasti zbog tog testa?
Anglistika - 646
Pedagogija jednopredmetna - 631
Pedagogija dvopredmetna - 660
Inače možeš ovdje gledati te podatke: http://www.educentar.net/Usporedi-studije/

Test ti je u principu najbitniji dio, puno bitniji od mature i ocjena. Većina ljudi prođe ali ne upišu svoj prvi izbor. Rijetko kad netko padne jer zaista malo treba za proć (20%), a dalje je na tebi i koliko ti je stalo da upišeš određeni studij.
Chamel is offline  
Old 26.01.2018., 13:45   #9030
Studiram germanistiku i povijest i za povijest imam strani jezik struke (koji nisam trebala upisati jer studiram jezik)
Sad zanima me jel ja onda bas trebam polozit neki izborni umjesto tog jezika ili mogu jednostavno ne nista drugo uzeti jer vec imam 15 ECTS-a?
potterheadabc is offline  
Old 26.01.2018., 16:24   #9031
Hej, ljudi.
Zanima me bili mogao upisat semestar (sad ovaj ljetni) ako imam prijavljen ispit? Jer upisi su 19.2, a ja bi još išao na rok 22.2. Pa sad je li to moguće ili mi Studomat neće omogućiti da se upišem?
zzombie is offline  
Old 26.01.2018., 19:56   #9032
Quote:
potterheadabc kaže: Pogledaj post
Studiram germanistiku i povijest i za povijest imam strani jezik struke (koji nisam trebala upisati jer studiram jezik)
Sad zanima me jel ja onda bas trebam polozit neki izborni umjesto tog jezika ili mogu jednostavno ne nista drugo uzeti jer vec imam 15 ECTS-a?
Ako uspijes bez njega polozit 55 ects-a u cijeloj godini, ne moras

Quote:
zzombie kaže: Pogledaj post
Hej, ljudi.
Zanima me bili mogao upisat semestar (sad ovaj ljetni) ako imam prijavljen ispit? Jer upisi su 19.2, a ja bi još išao na rok 22.2. Pa sad je li to moguće ili mi Studomat neće omogućiti da se upišem?
Mozes upisat semestar osim ako ti je taj kolegij koji polazes 22. preduvjet za neki kolegij u iducem semestru

Zadnje uređivanje Rakkatakka : 27.01.2018. at 11:00. Reason: spajanje postova
merid is offline  
Old 27.01.2018., 11:00   #9033
Quote:
zzombie kaže: Pogledaj post
Hej, ljudi.
Zanima me bili mogao upisat semestar (sad ovaj ljetni) ako imam prijavljen ispit? Jer upisi su 19.2
Otkud ti ta informacija? Upisi su 26.2. po akademskom kalendaru, a drugačije informacije još nije bilo.
Rakkatakka is offline  
Old 27.01.2018., 13:58   #9034
Ako mi isti profesor predaje dva kolegija, jel mogu polagat ispite iz tih kolegija u isto vrijeme?
vcarrados is offline  
Old 27.01.2018., 14:04   #9035
Quote:
vcarrados kaže: Pogledaj post
Ako mi isti profesor predaje dva kolegija, jel mogu polagat ispite iz tih kolegija u isto vrijeme?
Možeš, ako je profesor tako izjavio/naveo u obavijesti o održavanju njegovih ispita.
Naravno, uz obvezu da vama, koji polažete dva ispita, osigura više vremena.
Tekstopisac is offline  
Old 27.01.2018., 15:07   #9036
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Otkud ti ta informacija? Upisi su 26.2. po akademskom kalendaru, a drugačije informacije još nije bilo.
Izgleda da još nisu updejtali na službenim stranicama, ali na zadnjem Fakultetskom vijeću se izglasalo da će upisi u ljetni bit od 19.2.
Chamel is offline  
Old 28.01.2018., 10:20   #9037
Ej ljudi, zanima me proces oko mijenjanja jedne studijske grupe.
Znam da se opet moram prijaviti u sustav i pisati molbu da zadržim drugu studijsku grupu, izaći na prijemni i položiti ga, upasti bla bla bla... Ali što je s dolascima na predavanja na drugoj studijskoj grupi? Moram li dolaziti i polagati obavezne kolegije budući da odustajem? Ako ne moram, što onda s onim minimumom 55/60 ECTSa da ništa ne plaćam, tj. moram li plaćati bodove zbog nepoložena 4 kolegija?
Isto tako, u drugom semestru bih na toj studijskoj grupi upisala izborne kolegije koje bi inače imala u drugom semestru studijske grupe na koju bih se prebacila, da se riješim toga sada, da si rasteretim studij. Budući da ispisujem tu studijsku grupu pod kojom bi se oni računali kao izborni, hoće li mi oni svejedno važiti kao položeni ili ću ih morati opet upisivati i polagati?
Hvala puno!
lingoholic is offline  
Old 28.01.2018., 11:46   #9038
Quote:
lingoholic kaže: Pogledaj post
Ej ljudi, zanima me proces oko mijenjanja jedne studijske grupe.
Znam da se opet moram prijaviti u sustav i pisati molbu da zadržim drugu studijsku grupu, izaći na prijemni i položiti ga, upasti bla bla bla... Ali što je s dolascima na predavanja na drugoj studijskoj grupi? Moram li dolaziti i polagati obavezne kolegije budući da odustajem? Ako ne moram, što onda s onim minimumom 55/60 ECTSa da ništa ne plaćam, tj. moram li plaćati bodove zbog nepoložena 4 kolegija?
Isto tako, u drugom semestru bih na toj studijskoj grupi upisala izborne kolegije koje bi inače imala u drugom semestru studijske grupe na koju bih se prebacila, da se riješim toga sada, da si rasteretim studij. Budući da ispisujem tu studijsku grupu pod kojom bi se oni računali kao izborni, hoće li mi oni svejedno važiti kao položeni ili ću ih morati opet upisivati i polagati?
Hvala puno!
Hej, ja sam promjenila jednu grupu prosle godine pa mi se slobodno javi na PM.
Ukratko, ne moras radit nista na tom studiju od kojeg odustajes. Ne moras dolazit na predavanja, pisat seminare, polagat ispite, nista. U trenutku kad se prebacis na novi studij, sa ovog se ispisujes i kao da ga nikad nisi ni studirala bez obzira dal si sve pala ili imas 5.0.

Promjena studijske grupe se placa. Moras platit punu skolarinu od 7200 kn. S obzirom da toliko placas, nije bitno dal ove godine ostvaris 0 ili 60 ECTS-a jer bez obzira na bodove moras platit punu skolarinu. Dakle, moj savjet ti je da se fokusiras na ovaj studij na kojem ostajes i probas tamo ostvarit tih 30-ak bodova. Takoder uzmi u obzir da ako promjenis studijsku grupu, ne mozes izlazit na jesenske rokove jer ti je stari indeks nevazeci, a novi jos nije u funkciji.

Ovo s upisivanjem izbornih kolegija ovisi od odsjeka do odsjeka. Ako upises sad kao izborni kolegij nesto sto je na tvojem buducem studiju obavezan kolegij, pretpostavljam da ti to moraju priznati, ali ako upises izborni vjerojatno ce ti samo uvaziti te bodove, ali ne i polozeni kolegij (tj. ako moras upisat tamo 1 izborni, nece ti priznat ovo sta si vec polozila kod njih). Ali kao sto rekoh, to stvarno ovisi od odsjeka do odsjeka.
merid is offline  
Old 28.01.2018., 12:20   #9039
Quote:
merid kaže: Pogledaj post
Takoder uzmi u obzir da ako promjenis studijsku grupu, ne mozes izlazit na jesenske rokove jer ti je stari indeks nevazeci, a novi jos nije u funkciji.
Ja sam promjenio studijsku grupu sad na zadnjim upisima i na jesen sam bez problema izasao na jedan ispit. Profesoru sam objasnio da sam se prebacio i svejedno mi je upisao ocjenu u stari index, a na studomatu sam rok isto mogao normalno prijaviti...
cerseiously is offline  
Old 28.01.2018., 12:56   #9040
Quote:
cerseiously kaže: Pogledaj post
Ja sam promjenio studijsku grupu sad na zadnjim upisima i na jesen sam bez problema izasao na jedan ispit. Profesoru sam objasnio da sam se prebacio i svejedno mi je upisao ocjenu u stari index, a na studomatu sam rok isto mogao normalno prijaviti...
Moguće da su meni onda nešto krivo prenjeli u referadi. Rekli su mi da nemam pravo izlaska na ispit na jesen jer sam službeno ispisana s fakulteta u 7. mjesecu, a ponovno ću bit upisana tek kad upišem 'prvu godinu' (dakle, u 9./10. mjesecu, nakon rokova). Odnosno da bi mi profesor upisao ocjenu kao da sam položila u 9. mjesecu, a ja sam se ispisala u 7. Pretpostavljam da se u teoriji ne smije ali u praksi je drugačije.
merid is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:58.