Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2010., 01:26   #1
Unhappy Okreće djecu protiv mene

Živim trinaest godina s čovjekom koji me psihički maltretira, uvjerava me da sam nesposobna, bolesna i loša majka. U dva sam navrata posjećivala psihologe i kad bi mi savjetovali rastavu ja bih odustala. Imamo troje djece. Kad sam napokon pokrenula pitanje rastave, počeli su niski udarci, prijetnje, blaćenje, svima priča da sam našla ljubavnika. Djeci govori da sam im neprijatelj, da im želim dovesti drugog tatu, da ću ići u pakao jer ih želim rastaviti od tate, da će onaj tko ih pokuša rastaviti ići pod zemlju. Nadala sam se da će mi djeca pružiti potporu ali su stali na njegovu stranu i spašavaju "našu obitelj", a ja sam postala disident. Djeca više ne žele viđati moje roditelje i sestre jer "bi voljeli ići sa mnom, ali ne žele da se tata ljuti". Očajna sam, ne mogu spavati. Strah me pokrenuti rastavu, bojim se da ne izgubim djecu, jer će se on prikazivati kao bolji roditelj, a ja kao nezrela osoba sklona ispadima, osim toga ima dobre veze u odvjetničkim krugovima.
Imam li prije rastave kakav pravni način da ostvarim viđanje djece s djedom i bakom?
little wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 14:14   #2
Hm, djeca znaju biti zajebani igrači, mali gadovi tuku na emocije i inače.

Hoćeš li im svaki put kupiti nešto jer se bace na pod i rasplaču? Pustiti ih da budu doma umjesto u školi jer ih odjednom "strašno boli glava"? Nekako mislim da je bolje odmah, kad se prvi put dogodi, dati im do znanja da je plakanje u dućanu neprihvatljivo i neučinkovito, a "glavobolja" nedovoljan razlog za izostanak iz škole.

Ovo su bili banalni primjeri, kod rastava je pritisak sigurno puno veći, ali je, mislim, princip isti. Vjerojatno su djeca navikla da si ti uvijek ta koja popušta i ostaje, a tatu se sluša. Očito su svjesni tvoje neodlučnosti i nesigurnosti, pa se, prirodno, priklanjaju strani koja je uvijek bila u pravu i koju doživljavaju kao autoritet.

Njima treba reći zašto si nesretna s njihovim tatom i zašto želiš rastavu. Odlučno, čvrsto i bez kolebanja. Isto tako, ovisno o njihovoj dobi, protuargumentima pobiti očevo blaćenje, bez uzvraćanja istom mjerom odnosno ne tražiti od njih da se odlučuju za stranu (znakovito mi je traženje podrške od djece, hej, od djece?!) kako bi shvatili da je u redu voljeti i tatu i mamu, te da rastavom ne gube ljubav ni jednog roditelja.
zanzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 14:50   #3
E da, pravni način? Natjerati ih komadom papira da viđaju baku? Nisam pravnik, ali mislim da ni on ne bi mogao riješiti tvoj temeljni problem. Nije kritika, samo brutalna istina. Koji put pomogne...
zanzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 18:22   #4
Mislim da bi koristilo da odeš u czss i ispričaš im svoju priču, ili još bolje predaš im pisani oblik ali svakako zadrži jedan primjerak. A sa djecom vez velike diskusije razgovaraj otvoreno i reci što želiš.
robotina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 13:55   #5
Quote:
little wing kaže: Pogledaj post
Živim trinaest godina s čovjekom koji me psihički maltretira, uvjerava me da sam nesposobna, bolesna i loša majka. U dva sam navrata posjećivala psihologe i kad bi mi savjetovali rastavu ja bih odustala. Imamo troje djece. Kad sam napokon pokrenula pitanje rastave, počeli su niski udarci, prijetnje, blaćenje, svima priča da sam našla ljubavnika. Djeci govori da sam im neprijatelj, da im želim dovesti drugog tatu, da ću ići u pakao jer ih želim rastaviti od tate, da će onaj tko ih pokuša rastaviti ići pod zemlju. Nadala sam se da će mi djeca pružiti potporu ali su stali na njegovu stranu i spašavaju "našu obitelj", a ja sam postala disident. Djeca više ne žele viđati moje roditelje i sestre jer "bi voljeli ići sa mnom, ali ne žele da se tata ljuti". Očajna sam, ne mogu spavati. Strah me pokrenuti rastavu, bojim se da ne izgubim djecu, jer će se on prikazivati kao bolji roditelj, a ja kao nezrela osoba sklona ispadima, osim toga ima dobre veze u odvjetničkim krugovima.
Imam li prije rastave kakav pravni način da ostvarim viđanje djece s djedom i bakom?


Nemaš ti što tražiti podršku od djece, nego je djeca trebaju dobiti od tebe. Vi ste dvoje odraslih ljudi koji su sami odlučili ući u brak, kao i izaći iz njega, a ona naprotiv nisu ništa kriva i najviše pate. Kao što su ti već savjetovali, djeci objasni odlučno o čemu je riječ, i nemoj im stvarati osjećaj da moraju birati! Iako ti se sad čini pakao što on govori djeci, i kako se ponaša, budi sigurna u svoju odluku i tek tada priopći djeci, ona će to znati cijeniti kad malo odrastu. Vjerujem da ti je njihova dobrobit na prvom mjestu, pa imaj strpljenja, nisu ni oni glupi, i neće nasjest na takve tatine priče, objasni im mirno i razborito, ali tek kad ti budeš sasvim sigurna, jer predomišljanja i stalne mijene će ih dodatno istraumatizirati.


Sretno
zobena pahulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 14:05   #6
Quote:
little wing kaže: Pogledaj post
Živim trinaest godina s čovjekom koji me psihički maltretira, uvjerava me da sam nesposobna, bolesna i loša majka. U dva sam navrata posjećivala psihologe i kad bi mi savjetovali rastavu ja bih odustala. Imamo troje djece. Kad sam napokon pokrenula pitanje rastave, počeli su niski udarci, prijetnje, blaćenje, svima priča da sam našla ljubavnika. Djeci govori da sam im neprijatelj, da im želim dovesti drugog tatu, da ću ići u pakao jer ih želim rastaviti od tate, da će onaj tko ih pokuša rastaviti ići pod zemlju. Nadala sam se da će mi djeca pružiti potporu ali su stali na njegovu stranu i spašavaju "našu obitelj", a ja sam postala disident. Djeca više ne žele viđati moje roditelje i sestre jer "bi voljeli ići sa mnom, ali ne žele da se tata ljuti". Očajna sam, ne mogu spavati. Strah me pokrenuti rastavu, bojim se da ne izgubim djecu, jer će se on prikazivati kao bolji roditelj, a ja kao nezrela osoba sklona ispadima, osim toga ima dobre veze u odvjetničkim krugovima.
Imam li prije rastave kakav pravni način da ostvarim viđanje djece s djedom i bakom?
opasna situacija, on ti izaziva strah, onda se ti bojiš i onda on taj strah iskorištava protiv tebe prikazivajući te slabićem. ovaj tip je opasan i nećeš ga se samo tako riješiti. pokušaj biti mirna i ne pokazuj strah- vaša igra je igra straha i moći. Imaš samo jedan život, i to prilično kratak u svojim vitalnim godinama, pokušaj se mirno rastati, i otići u nezaboravnu avanturu miran i dostojanstven život, i znaj da tajk život nije zasluga i da li ga ti zaslužuješ ili ne, već tvoj jedini izbor u životu na koji imaš pravo
djeca, ne znaju i mada imaju dobre namjere, te namjere temeljene na neznanju mogu odvesti direktno u pakao. i za tebe i za njih, ako ostaneš ionako će ti kad odrastu prigovarati zašto nisi otišla i da oni nisu znali bolje od "sačuvati obitelj", ili će se premetnuti u nasilnike kao što je otac.
uostalom, prevelik je i LAŽAN teret na djeci da oni spašavaju brak. tip je manipulator i primjer iz udžbenika, sad ti napišem njegovu socijalnu anamnezu bez da znam tko je on. njegovo ponašanje je primjer iz udžbenika. ali, moram te upozoriti i tvoje je. nastavite li tako postat ćete samo još jedna crna statistika i nečete niti vlastitu djecu, ovakvim uzorima, ničemu naučiti pa će i ona ostati čitav život zbunjena i nesretna od svega toga. Ne može ti nitko u tome pomoći, osim tebe same. Ne zaboravi, ne može se pomoći onome tko sam sebi ne želi pomoći!
Sretno ti bilo što god da odlučiš. No nemoj slušati njegove uvrede, očito je da si u nečemu bolja od njega i da je on slab, inače bi te ostavio na miru.
vita_jela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 14:35   #7
Kakve su šanse da on kao uzoran roditelj dobije djecu, a ja kao ispadima sklona, (vrištala sam kad mi je zaključao vrata stana i nije me htio pustiti unutra) budem okarakterizirana kao gori roditelj?
Znam da djeca nisu moja svojina, ali ne mogu zamisliti da na živim s njima, pokušavam prihvatiti i takvu mogućnost, ali jednostavno ne mogu.
little wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 17:05   #8
Quote:
little wing kaže: Pogledaj post
Kakve su šanse da on kao uzoran roditelj dobije djecu, a ja kao ispadima sklona, (vrištala sam kad mi je zaključao vrata stana i nije me htio pustiti unutra) budem okarakterizirana kao gori roditelj?
Znam da djeca nisu moja svojina, ali ne mogu zamisliti da na živim s njima, pokušavam prihvatiti i takvu mogućnost, ali jednostavno ne mogu.
Drugi puta nemoj da te izazove,nego zovi policiju.
Bježi od njega,poludjeti ćete ti i djeca,a ti si odgovorna za sebe,a za njih još više.Ne boj se neće ti nitko oduzeti djecu,pogotovo ne luđak i manipulator.Obrati se osobno bilo kome CZSS,doktoru,odi kod psihića da te malo smiri....
Svaki dokaz o maltretiranju je minus tvome mužu....
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 00:41   #9
Quote:
little wing kaže: Pogledaj post
Kakve su šanse da on kao uzoran roditelj dobije djecu, a ja kao ispadima sklona, (vrištala sam kad mi je zaključao vrata stana i nije me htio pustiti unutra) budem okarakterizirana kao gori roditelj?
Znam da djeca nisu moja svojina, ali ne mogu zamisliti da na živim s njima, pokušavam prihvatiti i takvu mogućnost, ali jednostavno ne mogu.
Ako budeš morala, moći ćeš. Znam da i teško.
Zar ne bi htjela da djeca budu sa boljim roditeljem ?
Zar nisu ipak ona najbitnija ?
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 16:50   #10
prvi dio price kao da sam ja pisala, a drugi srecom i nije za sad, kazem za sad jer moj djecak jasno vidi sto se dogadja i tko je krivac
njegov otac prica protiv mene, ja sutim kad se prica o njemu i govorim mu samo kako njega otac puno voli, pa kako bude...
kolika su ta tvoja djeca
moras shvatit da su oni mali manipulatori i da im ponekad situacija divide et impera itekako odgovara
moj savjet je ici dugotrajnijim putem, naoruzaj se strpljenjem i ljubavlju, sve ce jednog dana doci na svoje
djeca ce shvatit istinu, sad su vjerovatno malo u soku, pusti da vrijeme ucini svoje, nista nije nepopravljivo, ne govori im protiv oca samo budi topla i njezna kao sto si nadam se i bila, sve ono sto si im do sad dala morati ce urodit plodom kad tad, vjeruj mi put je duzi, ali isplativiji...
ne pada mi na pamet objasnjavat ti nadugacko i nasiroko da u takvom braku nemas sta trazit, pa da i ostanes bez svega sto mislis da ti je u ovom trenutku vazno, najbitnije je od svega da ne izgubis sebe, jer ostajuci tu nalazis se u zemlji zivih mrtvaca; been there, done that, ne bih vise hvala ...
__________________
01.01.2019. LAJTE KERE JAKOBSFELDA
marčelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 18:10   #11
Ako ostaneš, djeca će ti jednog dana reći da si trebala otići.Ako odeš ,jednog dana će ti reći da si trebala ostati. Što bi ti od to dvoje teže palo?Pokušaj mirno razgovarati s mužem (ah,lako je meni reć),valjda ima trunčicu ljudskosti u sebi.Sretno!
naomi.petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 01:03   #12
Iz ovog se izčitava strah djece od oca,to je dovoljno.Ti si poprilično uzdrmana težinom situacije,ali shvati da če tek sada,njegova psiha proraditi,tek sada ti je valjda jasno sa kim živiš,opet sa druge strane tu težinu odluke koju si donijela,i te kako te guši.Nemoj tu težinu na sebe svaliti.On definitivno igra nisko,probaj mu vratiti na isti način,vodeći naravno računa da ne povrijediš djecu.
Blessy1230 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 16:08   #13
Trenutno je zatišje, svatko u svom rovu, ne razgovaramo, svatko vodi svoj život. Djeca balansiraju kako najbolje znaju. Toliko sam istrošena i tužna da ne pokrećem nikakva pitanja. Za tako važne stvari kao što je rastava treba užasno puno snage, kad sam stvarno ljuta spremna sam na sve, kad sam tužna ne mogu ništa, kad osjetim da me lovi depresija hvatam se za bilo što da izdržim, frendice, knjige, krenula sam u savjetovalište, koliko dugo čovjek može izdržati u ovako nenormalnoj situaciji?
little wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 19:44   #14
Quote:
little wing kaže: Pogledaj post
Trenutno je zatišje, svatko u svom rovu, ne razgovaramo, svatko vodi svoj život. Djeca balansiraju kako najbolje znaju. Toliko sam istrošena i tužna da ne pokrećem nikakva pitanja. Za tako važne stvari kao što je rastava treba užasno puno snage, kad sam stvarno ljuta spremna sam na sve, kad sam tužna ne mogu ništa, kad osjetim da me lovi depresija hvatam se za bilo što da izdržim, frendice, knjige, krenula sam u savjetovalište, koliko dugo čovjek može izdržati u ovako nenormalnoj situaciji?
Može duuugooo!
Ne zato jer želi,nego zato što mora.
Čim prije nešto pokreneš,prije ćeš biti gotova-kako sam pametna.
Šala,ali je istina,sam početak rješavanja propalog braka,dao mi je energiju kakvu nisam ni sanjala da imam.Najgore je čekati.Ili hoćeš živjeti tako ili nećeš.Odluka je na tebi.
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 12:27   #15
Unhappy

obrati se czss i nećeš vjerovati koliko će razumijeti i predvidjeti njegove poteze i prije nego im izgovoriš, jer baš kako je netko rekao on je školski primjer manipulatora i oni to mogu prepoznati.
djeca, koliko mogla il ne razumijeti situaciju, trebaju čvrstu ruku (tvoju), nepopustljivu, ja takav problem rješavam dosljednošću, ako nema nove barby i čokolade, nema, ma koliko se on trudio da "kupi" naklonost djeteta, a uznemiravanje, omalovažavanje i riječi kojima me ispred djeteta pokazuje lažljivcem,psihičkim bolesnikom režem na početku rečenice, ako ipak uspije nastojim ne pokazati da me izbacio iz takta, a ako i je (a u večini slučajeva je) stavim dijete leči i onda histeriziram, plačem il čak znam povratiti "od muke" sama sa sobom u wc-u.
sutra bude novi dan,sjednem s djetetom i razgovaram satima, sve što je izgovorio kontra mene (iste laži i riječi koje si ti napisala) djelima pokušavam dokazati djetetu kako nisu istina.
jasno i otvoreno djetetu dam do znanja da ima pravo voliti tatu, ima izbor vjerovati mu ili ne ali na osnovu činjenica, ali nema pravo iskorištavati situaciju u vlastitu korist, priklanjati se jačem, jer to nije ispravan postupak i trudim se usaditi u dijete razliku dobra i zla, pokazati mu posljedice koje takve odluke donose.

razgovaraj s djecom, objasni im činjenice i ne dozvoli da te vide histeričnu i slabu, jer i ona su sama slaba i izgubljena i traže autoritet da ih vodi kroz život, ako im ne ostaviš takvu sliku o sebi ne možeš očekivati da pozitivno gledaju na život s tobom.
ako ti što treba pitaj na pp
ianatoi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 17:31   #16
Uspjeh istjerivanja vraga iz života žene ne smije ovisiti o socijalnim radnicima ,traumatiziranoj i izmanipuliranoj djeci.
Nema u rukavicama sa gadom.Prljavo igrati sa prljavim ljudima.
Moja je prijateljica kupila diktafon i snimala je tajno "napad "luđaka sa uvredama,prijetnjama,psovkama i deračinom...ne jednom nego deset puta pazeći da se sve dobro čuje,da ona bude smirena i da ga navede da se otkrije.Pitala ga jel popio tablete za živce.Pitala ga je kaj mu nije žao djece i onoga što će o njemu misliti socijalna radnica i policija.Kužite?
Njegov je komentar bio prijeteći prema soc.radnici,policiji i njoj samoj pun vulgarnosti i prostota.To je kasnije u mirnom tonu u Centru pustila ženama kada je ovaj krenuo sa šarmiranjem i optužbama na njen račun.Skočio na nju,zaboravio da nisu doma i došla policija po njega jer se nije smirio.Naravno da mu nisu dodijelili djecu.Sve u svemu loše za njega.
Ne morate sumljati kak je prošao
Zatim je čuvala njegove prijetnje smsom ,sve verbalne prijetnje i vrijeđanja na diktafon i jednom navečer nazvala policiju .Sva je uplakana sa djecom i da on ne zna pustila to policajcima ah muž je želi ubiti...dečki su poslušali i odpeljali ga a on zaradio prekršajnu prijavu.Njega čovjeka kojega svi poštuju.To ga je dobro smirilo i ohladilo.
Danas su djeca kod nje,ona ima mir i novu ljubav.
Kak mu je na kraju kada je vidio da nema pobjede,stalo bar do posla ova mu je zaprijetila da će sve isto to odnijeti direktoru njegove firme.Jer tam se prikazal kao žrtva zle žene.Od tada ima potpuni mir.
Nije moje iskustvo ...ali ako ikada dođem u tu situaciju tak ću napraviti.Ma kakvo trpljenje i šutnja..fuck thatGlupo je igrati fer sa zlom i čekati da stranci riješe tvoj problem.
Tak mnoga djeca završe sa zlostavljačem koji svoje frustracije i bijes sa žene usmjeri na njih samo zato jer neka teta socijalka misli kak je to dragi i dobar tata.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 17:42   #17
Razumjem te, jer i ja zivim sa covjekom koji psihicki maltretira jer fizicki ne smije a ovo prvo je teze dokazati.

Postuj sebe, pa ce i djeca ici za tobom. Moras im biti autoritet i dobar primjer i put koji pokazuje kuda se ide. Od moje najbolje prijateljice su se roditelji razveli posle 28 godina braka. Ostala je radi djece a moja prijateljica je pricala da su se roditelji prije rastali mozda bi danas imala kontakt sa ocem a ovako nece ni ona ni brat da ga vide jer je svasta tu bilo. Za djecu je bolje dvije kuce normalne nego jedna u paklu.

A usostalom imas troje djece, na konju si draga, partnera normalnog mozes uvjek naci, ne moras se vezivati za nikoga. Neznam koliko ti djeca imaju godina ali kad tad bice na tvojoj strani, samo je pitanje vremena. Pricam iz iskustva jer Imam dosta starijeg polubrata po ocu koji je odrastao samnom a nije imao kao dijete kontakt sa majkom, danas vise ima sa majkom nego sa ocem.

Puno srece i ako su ti djeca dovoljno velika popricaj i sa njima, ne daj da neko manipulise njima.....

Sretno.
LenaSi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 18:50   #18
Djeca su tabula rasa i ono što čuju smatraju apsolutnom istinom.
Kao što netko gore reče, naoružaj se ljubavlju i strpljenjem. I vrijeme će odraditi svoje.

Ako je ovako kako govoriš skužit će oni s vremenom tko je tu bad guy...
I ustraj u onome što si odlučila ako se osjećaš psihički ugroženo.

Iz navedenog opisa, živiš sa sociopatom.
I pod hitno u czss.
Doma184 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 18:20   #19
Djeca podilaze tati jer ga se i oni boje, vide tvoje reakcije i vide da se ni ti ne znas nosit s njime pa se radije njemu priklanjaju.
Moras mijenjat svoj stav prema tom covjeku, djeca ne pronalaze sigurnost u tebi, ne mogu oni tebi bit potpora nego ti njima.
Konzultiraj se s CZSS-om, a u medjuvremenu s djecom pocni pricat. Otvoreno. Moras im objasnit da taj brak vise ne funkcionira i da nisi sretna u njemu, ali da oni ne trebaju birat niciju stranu. Oni se moraju osjetit dovoljno sigurni uz tebe da bi ti dali zeleno svjetlo. Trenutno biraju iz straha, odabiru tatu iz straha jer su izmanipulirani. I jer vide da mu se ni ti ne znas suprotstavit i jedino je mir pretpostavljam kad ti popustis, sutis i ugadjas. I tako se i oni ponasaju. Tako su naucili. Ti moras stat cvrsto na svoje noge i pokazat odlucnost. Cak i prihvatit mogucnost da ces ih izgubit jer ako se bojis i to se vidi, to je unaprijed izgubljena bitka.

Ja ti zelim srecu, a ako nisi iznimno psihicki labilna i nesposobna osoba, djeca ce pripast tebi. Pokazi malo vjere u sustav, ima tu strucnih ljudi, ako su djeca starija od 11 mogu ic na vjestacenje i sami se izjasnit kome zele pripast, i tu se lako moze vidit jesu li i koliko izmanipulirani.

Edit: tek sad primjetih da je tema iz 2010. ☺ Nadam se da je s autoricom i djecom sad sve ok. ☺
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 20:53   #20
Quote:
little wing kaže: Pogledaj post
Nadala sam se da će mi djeca pružiti potporu ali su stali na njegovu stranu i spašavaju "našu obitelj", a ja sam postala disident. Djeca više ne žele viđati moje roditelje i sestre jer "bi voljeli ići sa mnom, ali ne žele da se tata ljuti".
Pobogu!!!! Da li ste vas dvoje normalni??? Pa sta radite to svojoj deci? Zar nemate ni duse ni srca oboje, nego ih ovako kidate na dve strane? Koljite se koliko god vam je volja, ali zasto uvlacite decu u to? Zasto im pravite sve te skokove, tovarite odgovornost, cimate ih na jednu i na drugu stranu? To je monstruozno sto radite! Ista si kao tvoj muz, nisi ni za dlaku bolja od njega! On kinji tebe i decu, a ti kinjis decu. Svako od vas se izivljava na slabijem! Dajte ljudi stanite malo na loptu! Znate li vi koliko stete pravite deci time sto ih tako cimate na jednu i drugu stranu? Kako ti nije zao da gledas ta mala bica kako su trovana sa obe strane. Izmicete im tlo pod nogama, oduzimate im ne samo roditeljski dom, nego i tlo pod nogama! Hitno ti savetujem da odes u CZSS na konsultaciju, pre nego sto napravite jos vise stete.

Da li ste u stanju da se uzdrzite od medjusobnog klanja pre njihovim ocima? Ako jeste, nosite se napolje ili u drugu sobu, pa se dogovarajte, ili se pobijte, svejedno, ali ne radite to pred njima i ne trazite od njih odluke. Podelite vreme sa decom, njima je svejedno sta vi jedan drugome prebacujete, svako dete zeli da ima mamu i tatu i ne zeli da je primorano da se odluci za jednog od njih. Nije njihova mala dusa sposobna da preradi toliku tezinu problema. Dajte se urazumite za dobrobit vase dece, valjda mozete bar nekoliko reci progovoriti bez da se poubijate medjusobno!
__________________
*Per aspera ad astra.*
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:41.