Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Informacije o poslodavcima

Informacije o poslodavcima Misija: zaposlenje!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2017., 21:29   #4081
Quote:
lycantrophy kaže: Pogledaj post
Nedovoljne s obzirom na to koliko obaveza imaš i koliko je radno mjesto stresno. Ako radiš u tri smjene onda imaš 3800 kuna plus troškovi puta. Na benzinskom postajama koje rade u dvije smjene oko 3000 kuna. U franšizama koliko ti voditelj odluči dati, uglavnom je to hrvatski minimalac + troškovi puta. Sve u svemu, jadna firma u kojoj se na tebi izdrkavaju na sve moguće načine i traže bolesno previše s obzirom na to koliko su spremni dati. Ali opet, u Hrvatskoj je jako puno takvih.

Pozitivna stvar je to što ako si ljubazan i uslužan, dnevno bez problema zaradiš stotinjak kuna u napojnicama. Ako si lopov, a devedeset posto radnika na benzinskim postajama jesu, da se okrenuti fina lova krađom goriva, kupovinom pojedinih artikala u trgovačkim centrima i preprodajom istih na benzinskoj postaji te mijenjanjem eura strancima za vrijeme turističke sezone što je uglavnom praksa djelatnika na autocestama. Prethodno navedenim se bez problema da zaraditi 5000+ kuna DNEVNO. Šefovi postaja uglavnom podržavaju takav modus operandi budući da imaju velik udio u tome.

Poštenje i trud su plaćeni minimalno. Krade se na svim razinama. Ako si sposoban slagat, izvuć se od posla i ukrast, vrijediš. Voditelji su uglavnom nesposobni obavljati svoj posao na adekvatan način pa se trude biti autoritet silom i verbalnim iživljavanjem nad djelatnicima. Za vrijeme stažiranja, prisustvovao sam događaju u kojem je jedan od voditelja nezadovoljan time kako je složena polica u dućanu istresao sadržaj iste na pod i djelatnike natjerao da ju, na koljenima, pred njim ponovno slažu. Složit ćemo se da postoje civiliziraniji načini za riješit takve situacije, probajte zamisliti kako se jadno i poniženo osjećaju ljudi dok u strahu da ne izgube posao moraju na koljenima puzat pred poslodavcem. To je samo jedan od mnogih primjera psihofizičkog terora nad radnicima. Upravu za mobing boli kurac dok god benzinska postaja ispunjava kvote i dok god ima ljudi spremnih zauzeti radna mjesta kad prethodnima dopizdi i odluče dati otkaz.

I onda se netko pita zašto nam većina poduzeća odlazi u kurac i zašto ljudi idu raditi van Hrvatske.
Poprilično točno opisano osim dijela gdje si napisao da se može zaradit 5k kuna dnevno. Pet tisuća kuna je bolesno puno.

Vidim da dosta ljudi ne zna da je jedno ina prije 2016. i ina poslije 2016. godine. Pogotovo inine benzinske postaje ili ti ga maloprodaja.
Prije 2016. posao na benzinskoj je bio dobro plaćen posao. Moja plaća je bila od 5500 do 6000 kuna. Nekada i više od 6000 kuna ako biste odradili koji blagdan.Poslije 2016. ovaj posao postaje dosta loše plaćen posao s obzirom što sve radite i kolika vam je odgovornost. Moja trenutna plaća je od 3800 do 4200 kuna plus dvjesto do tristo kuna više ako ste odradili koji blagdan.

Sve manjkove u trgovini plaćate iz džepa. Ako radite na frekventnoj benzinskoj onda ćete redovito vaditi novac i džepa. Krast će vam i kupci i kolege. Kolege kradu ko nikada prije, zahvaljujući velikom smanjenju plaća a i činjenici da smo mi ljudi jednostavno guba. Kradu tako što ne knjiže prodanu robu ili vam dok vi odete na wc jednostavno uzmu sto ili dvjesto kuna iz kase (to rješavate kako znate jer je to problem između vas dvoje). Bijegove ne plaćate, na svu sreću ne još.

Sve u ovom poslu se bazira na tome tko vam je veza. Ako imate lošu vezu ili nikakvu, onda ćete biti topovsko meso. Radit ćete na frekventnim benzinskim postajama koje isto tako rade i noćne smjene. Stimulacije će vas zaobilaziti ili ćete dobijati znatno manje od vašeg kolege s boljom vezom. Možete se ubiti od posla i prodavati sve što vam daju da prodajete i dobijete na primjer 350kn, dok vaš kolega radi duplo manje i dobije 800kn. Stimulacije se isplaćuju svako tri mjeseca. Ocjene se dodjeljuju svaki mjesec i one su nažalost sramota kao i stimulacije. Bezbroj puta sam vidio kako jako jako dobri,vrijedni i pošteni radnici dobivaju sramotno niske ocjene a povlaštena gospoda bez obzira što i koliko radili, dobiju znatno veću ocjenu.

Šefovi ili voditelji benzinskih postaja su još jedna tužna priča. Uglavnom su dovedeni na to mjesto jer imaju nekog u politici ili na rukovodećim položajima unutar kompanije. Rijetko kad su postavljeni za šefove jer to uistinu i zaslužuju. Od novih ljudi koji dolaze raditi na benzinske čujem kako im se u razgovoru za posao naglasi da je to posao gdje imaju mogućnost za napredovanje . Kad to čujem loše mi dođe.

Mobing je nešto sasvim normalno na benzinskim postajama. Pomoć u vezi mobinga bolje ne tražite jer vam tu pomoći nitko neće.Prevelika lova se tu vrti i vi ste nebitni. Stojite vanka bez obzira bilo +50 ili -20. Otrov koji isparava dok tankate aute kupcima, udišete konstantno. Mjerilo uspjeha benzinske postaje je tajni kupac koji može doći u bili koje doba dana ( i noći po novom). Ako se tajnom kupcu nije natočilo ili mu se nije ponudila čokoladica na aktivnoj prodaji, benzinska ne prolazi taj mjesec.
U slučaju da ste sretnik/sretnica koje nisu prošli tajnog kupca, čeka vas šikaniranje i maltretiranje od strane šefa i regionalnog voditelja. Jednostavno vas šef na primjer stavi da radite u smjeni s najvećim idiotom od svih kolega, dobijete nisku ocjenu, ne dobijete stimulaciju, kad su blagdani oni vam daju slobodan dan tako da vam je manja plaća ili vas stavljaju da radite samo dnevne smjene gdje vam se plaća opasno snižava itd...

Malo više drugi put
Gromche is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 16:33   #4082
STSI

Pozdrav svima!

Ispričavam se ako pitanje postavljam na krivom mjestu.

Vidjela sam da se na ovoj temi spominjala firma STSI, koja je jedna od članica INA Grupe.
Konkretno copy-paste s njihove stranice: "STSI - Integrirani tehnički servisi d.o.o. vodeća je tvrtka za održavanje, inženjering i izvođenje investicijskih projekata u Republici Hrvatskoj nastala integriranjem tehnologija i resursa. Tako ujedinjeni pojedinačni servisi, uz visokoobrazovane i stručno osposobljene zaposlenike te najnovije tehnologije uspješno udovoljavaju svim zahtjevima kupaca. Kroz svoju dugogodišnju povijest, a i danas, STSI je u funkciji istraživanja i proizvodnje nafte i plina, prerade, prodaje i distribucije nafte, plina i derivata."

Ima li možda netko saznanja o navedenoj firmi?
Naime, raspisali su natječaj za specijalista za održivi razvoj, zaštitu zdravlja, sigurnosti i okoliša. S obzirom na to da me navedeno područje interesira, voljela bih znati nešto više o njima.

Unaprijed hvala na eventualnim odgovorima


Edit: zasad sam na forumu pronašla ovaj post
celesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 22:28   #4083
Quote:
celesta kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Ispričavam se ako pitanje postavljam na krivom mjestu.

Vidjela sam da se na ovoj temi spominjala firma STSI, koja je jedna od članica INA Grupe.
Konkretno copy-paste s njihove stranice: "STSI - Integrirani tehnički servisi d.o.o. vodeća je tvrtka za održavanje, inženjering i izvođenje investicijskih projekata u Republici Hrvatskoj nastala integriranjem tehnologija i resursa. Tako ujedinjeni pojedinačni servisi, uz visokoobrazovane i stručno osposobljene zaposlenike te najnovije tehnologije uspješno udovoljavaju svim zahtjevima kupaca. Kroz svoju dugogodišnju povijest, a i danas, STSI je u funkciji istraživanja i proizvodnje nafte i plina, prerade, prodaje i distribucije nafte, plina i derivata."

Ima li možda netko saznanja o navedenoj firmi?
Naime, raspisali su natječaj za specijalista za održivi razvoj, zaštitu zdravlja, sigurnosti i okoliša. S obzirom na to da me navedeno područje interesira, voljela bih znati nešto više o njima.

Unaprijed hvala na eventualnim odgovorima


Edit: zasad sam na forumu pronašla ovaj post
Taj oglas se pojavljuje treći put u zadnjih tri godine. Ne znam koji je razlog.
Fleka bt is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 17:44   #4084
Hvala
celesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 18:09   #4085
STSi ti je firma članica INA grupe, a kao što i ime kaže to su ti integrirani tehnički servisi znači sve što treba INA-i kao support poput npr: transporta (šleperi, labudice...), dizalice, izgradnja i ostalo....
Isto što vrijedi za ostatak INA grupe to vrijedi i za njih. Ukoliko nemaš neku vezu teško da ćeš se zaposliti, a ako se i zaposliš još teže da ćeš napredovati.
Ugrubo ti je to to. Ako ti je to za prvi posao onda ok, kao odskočna daska super posluže baš kao i Crosco i INA.
gramchega is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 13:14   #4086
Hvala na odgovoru.

Odlučila sam da se ipak neću prijaviti na oglas jer mi je trenutačan posao zanimljiviji.
Osim toga, planiramo uskoro proširenje obitelji, a onda mi je lakše s trenutačnog posla otići na porodiljni (ako uspijemo do toga doći), nego doći na novi posao, raditi par mjeseci i onda reći šefu da me nema godinu dana.

Hvala još jednom
celesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 17:50   #4087
Što se tiče porodiljnog i sličnih stvari to ti je u INA grupi super riješeno kolektivnim ugovorom. Sve se zna kako ide i toga se drže.

U svakom slučaju neka ti ne bude žao što propuštaš ovu priliku. Puno ljudi napušta INA grupu i bit će još natječaja.

Sretno!
gramchega is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 20:42   #4088
Quote:
celesta kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru.

Odlučila sam da se ipak neću prijaviti na oglas jer mi je trenutačan posao zanimljiviji.
Osim toga, planiramo uskoro proširenje obitelji, a onda mi je lakše s trenutačnog posla otići na porodiljni (ako uspijemo do toga doći), nego doći na novi posao, raditi par mjeseci i onda reći šefu da me nema godinu dana.

Hvala još jednom
Ako se na sadašnjem poslu prema tebi odnose kao prema ljudskom biću, onda ga čuvaj kao kap vode na dlanu.
Gromche is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 18:27   #4089
Quote:
gramchega kaže: Pogledaj post
STSi ti je firma članica INA grupe, a kao što i ime kaže to su ti integrirani tehnički servisi znači sve što treba INA-i kao support poput npr: transporta (šleperi, labudice...), dizalice, izgradnja i ostalo....
Isto što vrijedi za ostatak INA grupe to vrijedi i za njih. Ukoliko nemaš neku vezu teško da ćeš se zaposliti, a ako se i zaposliš još teže da ćeš napredovati.
Ugrubo ti je to to. Ako ti je to za prvi posao onda ok, kao odskočna daska super posluže baš kao i Crosco i INA.

Ovo boldano ne mora uopće biti istina!
dobri muž is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 19:20   #4090
Quote:
dobri muž kaže: Pogledaj post
Ovo boldano ne mora uopće biti istina!
rekao sam teško, što ne znači da je to istina, dakle ostavljam mogućnost i za one koji nemaju vezu
gramchega is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 21:19   #4091
Quote:
gramchega kaže: Pogledaj post
Što se tiče porodiljnog i sličnih stvari to ti je u INA grupi super riješeno kolektivnim ugovorom. Sve se zna kako ide i toga se drže.

U svakom slučaju neka ti ne bude žao što propuštaš ovu priliku. Puno ljudi napušta INA grupu i bit će još natječaja.

Sretno!
Hvala ti. Odlično mi je da se drže kolektivnog, no ja bih se osobno osjećala malo glupo da odem na godinu dana svega par mjeseci nakon što su me zaposlili, makar imala na to pravo.

A nije mi žao što sam propustila priliku. Čini mi se da se oglas više bazirao na ZNR, a mene više privlači zaštita okoliša. Namjeravam si platiti polagnje stručnog ispita za zaštitu okoliša pa se nadam da će mi to uvelike povećati šanse za neko dobro zaposlenje na tom polju.

Quote:
Gromche kaže: Pogledaj post
Ako se na sadašnjem poslu prema tebi odnose kao prema ljudskom biću, onda ga čuvaj kao kap vode na dlanu.
Što se tiče sadašnjeg zaposlenja, ne mogu reći da me netko maltretira. Makar zadnjih mjeseci međuljudski odnosi jesu narušeni. Dobro prolaze oni koji su bliski glavnoj i dozvoljavaju si svašta (ogovaranje, kolutanje očima itd.) To se svakako odražava na atmosferu. Nema nikakvih otvorenih napada (u pravilu) makar se zna da glavna i ovih par njoj bliskih smatraju da nitko ne zna raditi svoj posao, samo su valjda one jedine sposobne. Tako da mi se više ne da baš raditi u takvoj atmosferi, da ispadam neradnik iako se zna da sam jedna od boljih i k tome još svaki dan putovati u drugu županiju za plaću manju od prosjeka, pogotovo za VSS u STEM području i bez nekakve nade za značajno povećanje plaće. Jedino što je dobro što je državna firma i posao ti je praktički siguran, ako baš ne napraviš neku glupost svjetskih razmjera. A to nemam namjeru

Hvala još jednom svima na komentarima i isprike moderatorima ako ovi upisi ispadaju chatanje, nije mi bila namjera.
celesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2018., 19:04   #4092
Pozz, zanima me dal neko zna kolke su plaće pripravnika growww programa (mag.geol.)?
flame_spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2018., 20:05   #4093
5.500,00 kn + pokaz, ako si u Zagrebu
Ako si na terenu, dobiješ ekstra
novinakvartu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2018., 20:12   #4094
aha, a daj mi jos reci dal znas kakva je situacija nakon te pripravnicke godine...dal placa isto ostane 5,5k il je nekaj veca?
flame_spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 19:36   #4095
Quote:
flame_spirit kaže: Pogledaj post
aha, a daj mi jos reci dal znas kakva je situacija nakon te pripravnicke godine...dal placa isto ostane 5,5k il je nekaj veca?
cca 5800 + prijevoz.
gramchega is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 09:38   #4096
Quote:
gramchega kaže: Pogledaj post
cca 5800 + prijevoz.
Tako mala razlika 300 kuna vise nakon pripravnickog!?
L.A. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2018., 09:59   #4097
Quote:
L.A. kaže: Pogledaj post
Tako mala razlika 300 kuna vise nakon pripravnickog!?
Kad položiš državno stručni onda ti plaća ostane na tih 5800 + prijevoz + sjeverno korejske propagande na intranetu o tome kako je INA super + izjave pojedinih direktora u poslovnim dnevnicima kako su plaće u ini na razini svjetske naftno-plinske industrije....

vidiš da nije tako mala razlika. Ima tu puno više.
gramchega is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2018., 14:48   #4098
Jel su počela već testiranja za ovogodišni groww program, ako je netko već možda bio da prepriča kako je prošlo
kiwiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2018., 19:02   #4099
Quote:
gramchega kaže: Pogledaj post
Kad položiš državno stručni onda ti plaća ostane na tih 5800 + prijevoz + sjeverno korejske propagande na intranetu o tome kako je INA super + izjave pojedinih direktora u poslovnim dnevnicima kako su plaće u ini na razini svjetske naftno-plinske industrije....

vidiš da nije tako mala razlika. Ima tu puno više.
Ozbiljno, hm koma ako je tako
L.A. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2018., 05:09   #4100
Quote:
kiwiman kaže: Pogledaj post
Jel su počela već testiranja za ovogodišni groww program, ako je netko već možda bio da prepriča kako je prošlo
prosli tjedan je pocel prvi krug di je trebalo odigrati 2 igrice od doma na laptopu...meni je 2. krug u srijedu pa pretpostavljam da onda i pocinje
flame_spirit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:38.